شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
۰۸:۳۹ - ۰۸ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۴۰۱
فستیوال ها و جشنواره های هنری

اعلام برگزیدگان جوایز گاتهام ۲۰۲۳/ عصبانیت رابرت دنیرو از سانسور انتقادش به ترامپ

اعلام برگزیدگان جوایز گاتهام ۲۰۲۳,مراسم گاتهام ۲۰۲۳
«زندگی‌های گذشته» برنده بزرگ جوایز گاتهام ۲۰۲۳ شد و جایزه بهترین فیلم را به خانه برد.

به گزارش برنا، در حالی جوایز گاتهام ۲۰۲۳ در مراسمی که دیشب برگزار شد برندگانش را شناخت که جایزه بهترین فیلم خود را به «زندگی‌های گذشته» سلین سانگ اهدا کرد. در همین حال، چارلز ملتتون برای بازی در نقش مکمل در «می دسامبر» تاد هینز و لیلی گلادستون برای بازی در «کشور ناشناخته» جوایز بازیگری را کسب کردند.

امسال فیلم «همه ما غریبه‌ها» ساخته اندرو هیگ، میدان‌دار گاتهامز بود که چهار نامزدی کسب کرد. «زندگی‌های گذشته» سلین سانگ و «هزار و یک» راکول هر یک با سه نامزدی در رده بعدی قرار داشتند. هر ۲ درام در کنار «نمایش»، «گذرها» و «واقعیت» نامزد بهترین فیلم بلند بودند. در بخش بهترین فیلم بین‌المللی هم «همه ما غریبه‌ها»، «آناتومی یک سقوط»، «بیچاره‌ها»، «توتم» و «منطقه مورد علاقه» مدعیان کسب جایزه بودند.

اگرچه گاتهام از فیلم‌های مستقل تجلیل می‌کند اما سقف بودجه ۳۵ میلیون دلاری را امسال حذف کرد؛ با این حال بیشتر مدعیان هنوز هم فیلم‌های مستقل یا هنری بودند، هرچه برخی تولیدات بزرگ‌تر مانند «باربی» هم وارد رقابت شدند. گاتهام همچنین دسته‌بندی خود را برای جوایز بازیگری تغییر داده و از سال ۲۰۲۱ دیگر بر اساس جنسیت به بهترین بازیگر جایزه نمی‌دهد.

لیست کامل برندگان چنین است:

بهترین فیلم: «زندگی‌های گذشته»

بهترین بازیگر: لیلی گلادستون برای «کشور ناشناخته»

بهترین بازیگر نقش مکمل: چارلز ملتون برای «می دسامبر»

بهترین فیلمنامه: «آناتومی یک سقوط» نوشته ژوستین تریه، آرتور هراری

بهترین فیلم بین‌المللی: «آناتومی یک سقوط»

بهترین فیلم مستند: «چهار دختر» ساخته کوثر بن‌هنیه

بهترین کارگردان: ای.وی راکوِل برای «هزار و یک»

بهترین بازی در یک سریال جدید: الی وانگ برای «بیف»

سریال تلویزیونی بیش از ۴۰ دقیقه: «یک نور کوچک» ساخته تونی فلان

سریال تلویزیونی زیر ۴۰ دقیقه: «بیف» لی سونگ چین

علاوه بر جوایز رقابتی، جوایز گاتهام همان طور که پیشتر اعلام کرده بود از چند فیلم نیز تجلیل کرد: «قاتلان ماه کامل» نشان تاریخی گاتهام و ادای احترام به خالق را دریافت کرد، «باربی» با نماد جهانی و ادای احترام به خالق، «فراری» با جایزه نماد نوآوری، «راستین» با جایزه نماد فرهنگی و احترام برای عدالت اجتماعی، «ایر» نماد ویژنری و «مایسترو» با نشان فرهنگی و تجلیل خالق تجلیل شدند.

در این مراسم مایکل مان که جایزه خود را از دست آدام درایور بازیگر «فراری» دریافت کرد، آن را به تروی کندی مارتین فیلمنامه‌نویس فقید این فیلم اهدا کرد و گفت: او واقعاً قلب و هسته اصلی نوآوری این فیلم بود.

عصبانیت رابرت دنیرو از سانسور انتقادش به دونالد ترامپ در مراسم جوایز گاتهام

روزیاتو نوشت: رابرت دنیرو ۸۰ ساله، در مراسم جوایز فیلم مستقل گاتهام در شهر نیویورک حضور یافته بود تا سخنرانی‌ای را به افتخار فیلم مورد تحسین منتقدان به نام قاتلان ماه گل (Killers Of The Flower Moon) که توسط دوست و همکار دیرینه‌اش مارتین اسکورسیزی کارگردانی شده بود، ایراد کند. اما در حین سخنرانی که پیش از دریافت جایزه ویژه‌ی نماد تاریخی و ادای احترام به خالق گاتهام به نمایندگی از فیلم انجام می‌شد، بازیگر فیلم راننده تاکسی لحظه ای مبهوت شد و مکث کرد و تلاش کرد توضیح دهد چه چیزی او را به هم ریخته است. او در شب دوشنبه بسیار عصبانی بود زیرا ظاهراً بخش هایی از متن سخنرانی رابرت دنیرو که مربوط به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده بود و از طریق تله پرامپتر ارائه می‌شد، ویرایش شده بود که باعث شد جملاتش را اشتباه بخواند.

اعلام برگزیدگان جوایز گاتهام ۲۰۲۳,مراسم گاتهام ۲۰۲۳

دنیرو که در مراسم جوایز گاتهام با بازیگران فیلم قاتلان ماه گل لئوناردو دی‌کاپریو و لیلی گلداستون همراه بود، اعلام کرد که در ابتدا قصد داشت در صحبت هایش چندین اظهارنظر تند و تیز در مورد رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ را اضافه کند، اما برگزار کنندگان مراسم و شرکت اپل که تهیه‌کنندگی فیلم قاتلان ماه گل را بر عهده داشت، متن سخنرانی دنیرو را بدون اطلاع وی ویرایش کرده‌اند.

دونالد ترامپ از زمان انتخابات ۲۰۱۶ بارها و بارها مورد حمله و توهین رابرت دنیرو قرار گرفته است. او گفت: «من فقط می‌خواهم یک چیزی بگویم. ابتدای سخنرانی من ویرایش شد، حذف شد، و من از آن بی‌خبر بودم و می‌خواهم آن را بخوانم». سپس شروع به خواندن کرد: «دیگر تاریخ، تاریخ نیست. حقیقت دیگر حقیقت نیست. حتی حقایق جای خود را به حقایق جایگزین و توهم های توطئه و زشتی داده‌اند. در فلوریدا، به دانش‌آموزان جوان آموزش داده می‌شود که بردگان مهارت‌هایی آموخته بودند که به نفعشان بود.»

او همچنین به یک اظهار نظر نژادپرستانه از یک مصاحبه پلی‌بوی در سال ۱۹۷۱ با جان وین اشاره کرد: «جان وین در مورد بومیان آمریکا گفت: من فکر نمی‌کنم که ما کار اشتباهی انجام دادیم که این کشور بزرگ را از آنها گرفتیم. تعداد زیادی از مردم نیاز به زمین جدید داشتند و سرخپوستان به طور خودخواهانه تلاش می‌کردند آن را برای خودشان نگه دارند.»

دنیرو گفت: «دروغ گفتن فقط به یک ابزار دیگر در اختیار شارلاتان‌ها تبدیل شده است. رئیس‌جمهور پیشین بیش از ۳۰ هزار بار در طول چهار سال ریاست جمهوری خود به ما دروغ گفته است و او همچنان با سرعتی مشابه در تلاش فعلی خود برای انتقام‌جویی ادامه می‌دهد. اما با تمام دروغ‌هایش، او نمی‌تواند روح خود را پنهان کند.»

دنیرو ادامه داد: «او به ضعیفان حمله می‌کند، هدایای طبیعت را نابود می‌کند و با استفاده از اسامی ای مانند پوکاهونتاس (یک اسم شناخته شده بومیان آمریکا) به عنوان توهین، بی‌احترامی نشان می‌دهد.»

در پایان، دنیرو جوایز گاتهام و شرکت اپل تهیه‌کننده فیلم قاتلان ماه گل را مورد حمله قرار داد که ظاهراً بخش‌هایی از اظهارات او را حذف کرده بودند. سپس با توضیح اینکه قرار بود بخشی از سخنرانی‌اش را به تشکر از اپل و جوایز گاتهام اختصاص دهد، گفت: «اما من واقعاً حس آن را ندارم که بخواهم از آنها برای کاری که انجام دادند تشکر کنم.»

فیلم قاتلان ماه گل که بر اساس کتاب غیرداستانی با همین نام نوشته دیوید گرن است، جزئیاتی را در مورد اینکه چگونه قبیله اوسیج در اوایل قرن بیستم به یکی از ثروتمندترین مردم جهان تبدیل شدند، شرح می‌دهد. زمین‌های به ظاهر بی‌ارزشی که مجبور به نقل مکان به آن شده بودند، پر از نفت بود.

با این حال، اعضای سفیدپوست جامعه شروع به دزدیدن پول قبایل از طریق اعلام ناتوانی آنها و مجبور کردن آنها به سپردن قیمومیتشان به سفیدپوستان کردند. برخی دیگر توسط همسران سفیدپوست خود به خاطر سهمشان از پول نفت، گاهی اوقات از طریق مسمومیت و گاهی اوقات فقط با شلیک گلوله و حتی انفجار کشته شدند. دوره وحشت و تحقیق در مورد آن جنایات در نهایت منجر به تاسیس اف‌بی‌آی امروزی شد.

عصبانیت رابرت دنیرو از سانسور انتقادش به دونالد ترامپ در مراسم جوایز گاتهام

تا کنون، این فیلم بازخوردهای بسیار مثبتی داشته است، به ویژه منتقدان بازی دنیرو، دیکاپریو و گلداستون را ستوده‌اند.

استایل سلبریتی‌های آمریکایی در یک مراسم اهدای جوایز؛ مارگو رابی، دی کاپریو و بردلی کوپر

عصرایران نوشت: تصاویری از سلبریتی‌های آمریکایی حاضر در مراسم جوایز گاتهام ۲۰۲۳ منتشر شده است.

اعلام برگزیدگان جوایز گاتهام ۲۰۲۳,مراسم گاتهام ۲۰۲۳
اعلام برگزیدگان جوایز گاتهام ۲۰۲۳,مراسم گاتهام ۲۰۲۳
اعلام برگزیدگان جوایز گاتهام ۲۰۲۳,مراسم گاتهام ۲۰۲۳
اعلام برگزیدگان جوایز گاتهام ۲۰۲۳,مراسم گاتهام ۲۰۲۳

  • 9
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش