چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
۱۱:۴۰ - ۳۰ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۲۰۱۱
فیلم و سینمای جهان

چگونه «با من حرف بزن» ترسناک‌ترین فیلم سال شد؟

با من حرف بزن,ترسناک ترین فیلم سال 2023

روزنامه شرق نوشت: فیلم «با من حرف بزن» با نام انگلیسی Talk to Me محصول کشور استرالیا در سرلیست مهم‌ترین وب‌سایت‌‌های سینمایی از‌جمله IMDB و نشریه سینمایی ورایتی به‌عنوان ترسناک‌ترین فیلم سال انتخاب و معرفی شده است؛ فیلمی که اگرچه اولین ساخته برادران فیلیپو بوده، اما توانسته توجهات جهانی مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند. دلیل موفقیت جهانی با من حرف بزن چیست.

درباره فیلم

فیلم به کارگردانی دنی و مایکل فیلیپو و نویسندگی دنی فیلیپو و بیل هینزمن در سال ۲۰۲۲ تولید و در جولای ۲۰۲۳ به نمایش درآمده و توانسته تمجید و تحسین‌های متعددی در زمینه اجرا، قصه، طراحی صدا و صحنه‌‌های ترسناک از آنِ خود کند. در وب‌سایت سینمایی Rotten Tomatoes، درصد ۹۵ از ۲۷۳ رأی داده‌شده از سوی منتقدان مثبت بوده و این فیلم میانگین امتیاز ۷.۷ از ۱۰ را در اختیار دارد. یکی از نویسندگان این سایت می‌نویسد: «با داستانی میخکوب‌کننده و جلوه‌های غیرکامپیوتری چشم‌نواز، با من حرف بزن فیلم ترسناک قرن بیست‌ویکمی را با درون‌مایه‌های کلاسیک روایت می‌کند». این فیلم در وب‌سایت Metacritic که از میانگین وزنی استفاده می‌کند، بر اساس نظر ۴۴ منتقد امتیاز ۷۶ از صد را کسب کرده که نشان‌دهنده «نقدهای عموما مطلوب» است. تماشاگران شرکت‌کننده در نظرسنجی CinemaScore که فیلم‌ها را امتیازدهی می‌کنند، به این فیلم نمره «B+» در مقیاس «A+» تا «F» دادند.

از نظر فروش نیز با من حرف بزن موفق به کسب موفقیتی درخور‌ توجه شده؛ چراکه با بودجه ساخت ۴.۵ میلیونی، توانسته ۹۱.۸ میلیون فروش کند تا دستاوردی ارزنده برای کمپانی A24 به ارمغان آورده باشد. فیلم در جشنواره کن ۲۰۲۲ از طرف چند پخش‌کننده مهم خریداری شد و در افتتاحیه جشنواره برلین و چند جشنواره دیگر از‌جمله ساندنس در سال ۲۰۲۳ به نمایش درآمد. قصه فیلم درباره چند نوجوان است که متوجه می‌شوند می‌توانند با استفاده از یک دست مومیایی‌شده مرموز با ارواح ارتباط داشته باشند، اما در نهایت به قوانین بی‌توجهی می‌کنند و از حد و مرزها فراتر می‌روند. در‌این‌میان اتفاقاتی برای چند نفر از این نوجوانان پیش می‌آید که مسیر داستان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نسخه دی‌وی‌دی و بلوری فیلم از سوم اکتبر ۲۰۲۳ در آمریکا و از ۲۵ اکتبر در استرالیا توزیع شده و نسخه زیرنویس و دوبله فارسی آن در سایت‌های داخلی قابل تماشاست.

درباره کارگردان

با من حرف بزن اگرچه اولین فیلم برادران فیلیپو بوده، اما این دو برادر سابقه زیادی در ساخت فیلم‌های ترسناک در پلتفرم یوتیوب داشتند؛ به نحوی که کانال معروف «راکاراکا» از سال ۲۰۱۳ تأسیس و به ساخت فیلم‌های ترسناک کمدی پرداخته و توانسته علاوه بر توجه مخاطبان، جوایز متعددی را از چند کانال بین‌المللی و بستر ویدئویی آنلاین به دست بیاورد.

فیلیپ و مایکل فیلیپو با اصالت استرالیایی و اهلیت ادلایدی در سال ۲۰۱۹ به آمریکا مهاجرت کردند؛ اما همچنان پروژه‌های سینمایی خود را در استرالیا ادامه دادند، به گونه‌ای که فیلم با من حرف بزن نیز در استرالیا تهیه و تولید شده‌ است. کانال یوتیوب برادران فیلیپو با ۶.۵ سابسکرایب و ۱.۱۷ میلیارد بازدید از پردرآمدترین و مشهورترین کانال‌های یوتیوبی در جهان به حساب می‌آید که بیش از ۱۰ سال است از آنِ برادران فیلیپو است و ویدئوهایی در ژانر کمدی ترسناک، کمدی سورئال، کمدی اکشن و فیلم‌های ترسناک روان‌شناسانه در این بستر پخش می‌شود. به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت برادران فیلم‌ساز در نمایش و گیشه با من حرف بزن همین تجربیات سینمایی‌شان در یوتیوب بوده است.

تحلیل فیلم

سال ۲۰۲۳ از نظر تولید و نمایش فیلم‌های ترسناک سالی پربار و پررونق در سینمای جهان بود و اصولا ژانر هارور یا ترسناک از محبو‌ب‌ترین گونه‌های سینمایی در جهان است که سالانه فیلم‌های زیادی در این گونه تولید و مخاطبان زیادی را به سالن سینماها می‌کشاند؛ اما وجه تمایز با من حرف بزن با دیگر آثار مشابه در این ژانر چه بوده که آن را به‌عنوان محبوب‌ترین و پربیینده‌ترین فیلم ترسناک در سال ۲۰۲۳ مطرح کرده است؟

با من حرف بزن در وهله اول از الگوهای امتحان پس‌داده و مرسوم ژانر وحشت استفاده می‌کند و در این بهره‌گیری کلاسیک از الگوهای قبلی، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند؛ از فضاسازی و اجرا تا کلیشه‌های متنی و شخصیتی همه و همه الگوهای ژانر وحشت را تداعی می‌کنند، اما هنر سازندگان با من حرف بزن این بوده که از این تمهیدات به‌درستی، به‌اندازه و بجا استفاده کرده‌اند.

حضور نوجوانان در فیلم‌های ژانر وحشت یکی از مرسوم‌ترین یا شاید بتوان گفت کلیشه‌ای‌ترین الگوهای استفاده‌شده در این گونه فیلم‌ها به شمار می‌رود که در با من حرف بزن نیز شاهد حضور چند نوجوان به‌عنوان هسته‌ اصلی شکل‌دهنده داستان هستیم. اصولا نوجوانان و جوانان به‌عنوان طیف سنی که در وهله اول کنجکاو هستند و به‌شدت دنبال هیجان و دنیای نو و تجربه‌نشده هستند، بهترین گروه سنی برای گونه وحشت محسوب می‌شوند که انگیزه‌های مختلف شخصیتی را به جهت ویژگی‌های یادشده می‌توان به آنها نسبت داد و از تجربه‌‌کردن‌های افراطی و هیجان‌گونه آنها به نفع رفتارهاو رخدادهای غیرعادی و پیش‌بینی‌ناپذیر شخصیت‌ها بهره برد.

بُعد دیگر جذابیت با من حرف بزن به قصه فیلم برمی‌گردد. حضور ارواح یا موجودات ماورای طبیعی در جِلد نوجوانان کنجکاو که به واسطه استفاده از یک عنصر مرموز می‌توانند فضایی غیرعادی و هولناک را به وجود آورند، موضوع اصلی فیلم با من حرف بزن است. اصولا پرداخت به موجودات متافیزیکی و ماورای طبیعی یکی از الگوهای مرسوم در سینمای وحشت است که نمونه‌های برجسته آن به فیلم‌هایی مانند دنباله‌های «جن‌گیر»، «آنابل» و «کلبه وحشت» مربوط می‌شود که به دلیل ناشناخته‌بودن عالم جن و پرداخت نامتعارف آن می‌تواند ترس و هیجان را برای تماشاگر سینما به ارمغان بیاورد.

فضاسازی ترسناک و پرداخت هیجان‌انگیز از دیگر عوامل موفقیت فیلم با من حرف بزن است؛ عواملی که از سال‌ها تجربه سازندگان آن در گونه ترسناک و هارور حاصل شده و با وجود اینکه اولین فیلم بلند سینمایی برادران فیلیپو را شاهد هستیم، اما سال‌ها تجربه‌اندوزی و کار تخصصی در یوتیوب باعث شده نخستین کار سینمایی این دو برادر تا این اندازه جذاب و هیجان‌انگیز از آب درآید. این فضاسازی ترسناک در وجوه مختلف سینمایی خودنمایی کرده است؛ از طراحی صدا و صحنه و لباس و افکت‌های تصویری و صوتی گرفته تا تدوین، فیلم‌برداری و هدایت بازیگران همه باعث شده که با من حرف بزن از نظر تجربه اجرائی و فضاسازی ژانر فیلم هارور اثری مهم و درخور توجه باشد که سعی کرده الگوهای مختلف و مفید این گونه را به بهترین شکل ممکن اجرا و امتحان کند.

بازی‌ها و کاراکترها نیز در فیلم با من حرف بزن، پرداخت مناسب و همراه‌کننده‌ای داشتند؛ از پسربچه خردسال فیلم که نقش مهم و تأثیرگذاری در فیلم داشت تا پدر میانسال «میا»، همگی به نوبه خود در پیشبرد داستان و اجرای شخصیت خود به نحوی اثرگذار عمل کردند. اما همچنان که گفته شد، بار اصلی فیلم بر دوش نوجوانان بود و نکته جالب اینکه اکثر بازیگران نوجوان این فیلم تجربه زیادی در بازیگری نداشتند و اکثرا فیلم‌اولی بودند. «سوفیا ویلد» در نقش میا، شاید مطرح‌ترین بازیگر این فیلم باشد که پنج سریال تلویزیونی و سه فیلم سینمایی در کارنامه هنری او مشاهده می‌شود که دلالت بر تیم جوان بازیگری این فیلم دارد.

با من حرف بزن,ترسناک ترین فیلم سال 2023

نقد فیلم

در کنار امتیازات و محاسن گفته‌شده، ایرادات مهم و درخور توجهی نیز در فیلم با من حرف بزن وجود دارد که توفیقات جهانی و تعریف و تمجیدهای مخاطبان و برخی منتقدان نباید ما را از توجه به آن غافل کند. اساسی‌ترین مشکل فیلم با من حرف بزن فیلم‌نامه پرعیب و ایراد فیلم است که زیر سایه فضاسازی و کارگردانی اثر پنهان مانده و کمتر به آن توجه شده است. اصولا در سینمای روز جهان به دلیل پیشرفت‌های تکنولوژیکی، فریب و اغوای تماشاگران بیش از قبل شده و شاهد انواع و اقسام ترفندهای فیلم‌سازی برای به محاق‌ بردن عمق داستان و سطحی‌بودن فیلم‌نامه‌ها هستیم. «با من حرف بزن» نیز با وجود امتیازات زیاد اجرائی در بحث فیلم‌نامه و شخصیت‌پردازی، اشکالات عمده‌ای دارد که بدون‌شک حاصل سهل‌انگاری در نگارش فیلم‌نامه و ارجحیت پروداکشن‌ها و افکت‌های تصویری به متن و شخصیت‌ها بوده است. برای نمونه پدر و مادر میا بهترین مثال برای ضعف مفرط شخصیت‌پردازی در «با من حرف بزن» هستند؛ در‌حالی‌که تماشاگر مدام کدهایی دریافت می‌کند که مادر میا به قتل رسیده است، نشانه‌های دیگر در فیلم وجود دارد که از زبان پدر میا بیان می‌شود و دلالت بر خودکشی مادر دارد تا مشخص شود موضع فیلم‌ساز تا چه حد در ماجرای فوت مادر که یکی از موتیف‌های مهم و تکرارشونده فیلم بوده، منفعلانه و پر از ایراد بوده است. مادر میا نیز که می‌توانست نقش سمپاتیک‌تر و مؤثرتری در مسیر روایت داشته باشد، به‌مثابه عنصری آکسسواری و تزیینی در فیلم عمل می‌کند که بیشتر قرار است به خاطر حضور یک فرد غیرواقعی و نامتعارف ترسناک جلوه کند؛ درحالی‌که معمای قتل و خودکشی و کنجکاوی مفرط میا برای ارتباط‌گرفتن عاطفی با روح مادرش می‌توانست پرداخت دقیق‌تر و عمیق‌تری پیدا کند و فیلم را تا حد زیادی ارتقا دهد.

پایان‌بندی

یکی از دلایل موفقیت فیلم با من حرف بزن، پایان‌بندی تکان‌دهنده آن است. اصولا در تعریف فیلم خوب و تأثیرگذار، یکی از نکات کلیدی و تعیین‌کننده، فینال و پایان‌بندی آن است که باعث رضایت یا نارضایتی تماشاگران از فیلم می‌شود. در «با من حرف بزن»، میا به‌عنوان کلیدی‌ترین شخصیت فیلم که به نوعی نمادین تفاوت و تمایز رنگین‌پوستان در آمریکا با سفیدپوستان را نیز نشان می‌دهد، دست به اقدامی رادیکال و غیرمحافظه‌کارانه می‌زند و پایان فیلم طوری طراحی شده که تأویل و تفسیرهای زیادی را می‌‌توان متوجه آن کرد. حضور کانگرو در صحنه اولیه فیلم و تمایل‌نداشتن میا برای کشتن او، در پایان فیلم نیز تداعی می‌شود و به نوعی مسیری دایره‌ای‌وار برای فیلم متصور می‌شود؛ میایی که در اول فیلم کانگرو را نمی‌کشد در انتهای داستان نیز از کشتن رایلی صرف‌نظر می‌کند و با انتقال روح خود به دنیای ماورایی، مسیر تکراری و متداول هیجان و بازی نوجوانان ادوار آینده را برای مخاطب متصور می‌کند.

محمد تقی‌زاده

  • 9
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش