شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۱۰۲

بیوگرافی احمد مهرانفر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

احمد مهرانفر,ازدواج احمد مهرانفر,احمد مهرانفر بازیگرعکس احمد مهرانفر
یکی از خاص ترین بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون ایران احمد مهرانفر می باشد.  او به خاطر بازی در نقش ارسطو عامل در سری مجموعه های پایتخت به شهرت رسید. وی همینطور بعنوان بازیگردان در چک برگشتی  نقش داشت.

چکیده ای از بیوگرافی احمد مهرانفر

نام:احمد مهرانفر

تاریخ تولد:۱۳۵۴/۳/۱۰

محل تولد:کاشان

تحصیلات:کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی

همسر:مونا فائض پور

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر

بیوگرافی احمد مهرانفر

احمد مهرانفر در ۱۰ خرداد ماه سال  ۱۳۵۴ در برزک کاشان دیده به جهان گشود. او از دانشکده هنرهای زیبا مدرک کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی دارد. 

احمد مهرانفر درخصوص زندگی شخصی خود می گوید:من در زندگی واقعی آدمی جدی هستم؛ تا جایی که برخی از اطرافیان من، شاکی میشوند و می گویند که چرا از شخصیت هایی که بازی کردی این قدر فاصله و تفاوت داری؟ حتی لحن و رفتارم از بازی های طنزم کاملاً متفاوت است. من اصولا آدمی ساکت و کم صحبت هستم بگونه ای شخصیت عبوسی دارم.

فیلم شناسی احمد مهرانفر,احمد مهرانفر,احمد مهرانفر پایتختاحمد مهرانفر بازیگر سینمای ایران

به قول احمد مهرانفر آنقدر در تئاتر، جان کنده تا بـه مرور زمان توانسته ایفاگر نقش های کوتاه و بـه مرور، در سینما و تلویزیون صاحب نقش های اصلی باشد. وی در اکثر جاها شنیده که فلانی بازیگر تئاتر اسـت، به چه دلیل بـه عرصه تصویر آمده اسـت؟ او شنیده و ناراحت شده ولی مقاومت کرده و به کارش ادامه داده است تا بـه وی اعتماد کرده اند و بـه چنین جایگاهی رسیده اسـت.

بیو گرافی احمد مهرانفر,احمد مهرانفر پایتخت 3,احمد مهرانفرتصاویری از احمد مهرانفر

احمد مهرانفر از خاص ترین بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون ایران به شمار میرود. وی خاص ترین بازیگر است ولی نه بخاطر بازی هایش، بلکه بخاطر ویژگی های اخلاقی اش کـه در موارد زیادی با همکارانش متفاوت اسـت. خبری از ادا و اصول در او نیست. وی فارغ از جلب توجه کردن ها و بازیگری جز روی صحنه کـه در میان عوام هم رایج شده، خودش اسـت. خودی کـه خیلی دوست دارد آن را پنهان کند.

احمد مهرانفر,زندگی هنری احمد مهرانفر,نویسندگی احمد مهرانفرعکسهای اینستاگرامی احمد مهرانفر

بدترین چیز برای احمد مهرانفر اینسـت کـه مخاطبان آثارش بجای باور شخصیتی کـه او را مشهور کرده، خود احمد مهرانفر را ببینند. به همین دلیل اسـت کـه با گریم و لباس شخصیت ها، فقط بـه زبان انها صحبت می کند و حین ضبط، هیچ وقت یک مجموعه با لباس و ویژگی های کاراکترش حاضر بـه گفت و گو نمی شود. وی در پایان کار ، ترجیح میدهد وقتی خودِ خودش اسـت درباره« ارسطوها و خنجری ها و دایی اسدلی ها» حرف بزند. احمد مهرانفر میگوید روزگاری شر و شور بوده و دیگران را هم سرگرم میکرده ولی حالا مدتیسـت که ساکت شده و بـه سختی خنده اش میگیرد.

بیوگرافی احمد مهرانفر,احمد مهرانفر,احمد مهرانفر و همسرشتصاویر احمد مهرانفر در اینستاگرام

ازدواج احمد مهرانفر  

روز شنبه ۲۵ فروردین ۹۷، احمد مهرانفر بازیگر سینما و تلویزیون خبر از ازدواج خود با مونا فائزپور را در پست اینستاگرامی اش منتشر کرد. هم زمان مونا فائزپور نیز با انتشار همان پست در صفحه اینستاگرامش، خبر ازدواجش با احمد مهرانفر را تائید کرد. مونا فائزپور مانند احمد مهرانفر بازیگر است. مونا فائزپور در دهه ۶۰، به دنیا آمده و در زمینه ی مدلینگ و تئاتر مشغول است. آشنایی مونا فائزپور با احمد مهران فر در سال ۹۷ به ازدواج او ختم شد. فیزیک خاص چهره اش سبب شده که مونا فائزپور بعنوان مدل نیز فعالیت داشته باشد. مونا فائزپور به ورزش علاقه دارد و فوتبال را پیگیری می کند. یکی از مدل های برند aspinoo برای تبلیغات شال و روسری، مونا فائزپور میباشد ، همچنین با برند های Roberto و Pinar هم کار نموده است.

عکس احمد مهرانفر,بیوگرافی احمد مهرانفر عکس,احمد مهرانفراحمد مهرانفر و همسرش مونا فائزپور

احمد مهرانفر در صفحه اینستاگرامش با انتشار پست زیر چنین نوشت:

تـو را می خواهم …! برای ‎پنجاه سالگی! ‎شصت سالگی! ‎هفتاد سالگی …! ‎تـو را می خواهم …! ‎برای خانه ای کـه تنهاییم … ‎تـو را میخواهم برای چای عصرانه … ‎تلفن هایی کـه می زنند و جواب نمی دهیم! ‎تـو را میخواهم برای تنهایی …! ‎تـو را میخواهم وقتی باران اسـت! ‎برای راهپیمایی آهسته ی دوتایی! ‎شهر …! ‎برای پنجره ی بسته …! ‎و وقتی سرما بیداد می کند …! ‎تـو را میخواهم …!

احمد مهرانفر,بیوگرافی و عکس احمد مهرانفر,عکس و بیوگرافی احمد مهرانفرعکس های احمد مهرانفر در کنار همسرش

زندگی هنری احمد مهرانفر

احمد مهران فر بازیگر ایرانی است. وی اجرای حرفه ای تئاتر را از سال ۱۳۷۸ آغاز و نقش های تئاتری را در کنار بازیگرانی چون پرویز پرستویی، پانته آ بهرام، امیر جعفری، مهتاب نصیرپور و حبیب رضایی تجربه کرده است. برای نخستین بار ، احمد مهرانفر در فیلم« نان، عشق و موتور ۱۰۰۰» در سینمای ایران ظاهر شد و بعد از آن در فیلم هایی نظیر« اقلیما»،« حقیقت گمشده»،« دربارهٔ الی...»،« کلبه» و« آتش بس » و تئاترهایی همچون« همه چیز دربارهٔ آقای ف»،« فنز»،« قهوه تلخ»،« شکلک»« ۱۷ دی کجا بودی؟» و... بازی کرده است.

عکس و بیوگرافی احمد مهرانفر,احمد مهرانفر,عکسهای احمد مهرانفراحمد مهرانفر بازیگر سریال پایتخت

نویسندگی احمد مهرانفر

احمد مهرانفر در کارنامه هنری خود، نویسندگی و کارگردانی نمایش« ادیپ افغانی» را نیز ثبت کرده است. وی حضور در تلویزیون را در چند مجموعه تلویزیونی ، مثل مجموعه سریال های پایتخت ۱ و ۲ و ۳ و ۴ در نقش« ارسطو» تجربه کرده است.

احمد مهرانفر برای تئاتر، نمایش نامه نوشته است. او نویسندگی فیلم سالهای دور از خانه را بهمراه امیرحسین قاسمی به عهده داشته است. مجید صالحی کارگردان این سریال است. دو بازیگری که در نقش صولت خنجری و امیریل زهره خان از شخصیت های فرعی سریال شاهگوش با هم، هم بازی شدند، احمد مهرانفر و هادی کاظمی می باشند. سالهای دور از خانه، اسپین آف و یا روایتی مشتق از سریال شاهگوش است که خنجری و امیریل زهره خان شخصیت های اصلی این سریال به حساب می آیند.

بیوگرافی احمد مهرانفر عکس,احمد مهرانفر پایتخت,احمد مهرانفرعکس از احمد مهرانفر

فیلم شناسی احمد مهرانفر

- فیلم های سینمایی احمد مهرانفر

۱۳۸۰ نان، عشق و موتور ۱۰۰۰۱۳۸۱ عشق فیلم۱۳۸۴ شاعر زباله ها
۱۳۸۴ آتش بس۱۳۸۵ اقلیما۱۳۸۶ تسویه حساب
۱۳۸۶ حقیقت گمشده۱۳۸۶ استشهادی برای خدا۱۳۸۷ کلبه بازیگر جواد افشار
۱۳۸۷ عصر روز دهم۱۳۸۷ درباره الی۱۳۸۸ هیچ
۱۳۸۹ اسب حیوان نجیبی است۱۳۸۹ یک عاشقانه ساده۱۳۸۹ عاشقانه ای برای سرباز وظیفه
۱۳۹۰ بی خود و بی جهت۱۳۹۲ دربند۱۳۹۳ ایران برگر
۱۳۹۴هفت ماهگی۱۳۹۴ زاپاس۱۳۹۵ بوف کور
۱۳۹۵ راه رفتن روی سیم۱۳۹۵ ماجرای نیمروز۱۳۹۶ خجالت نکش
۱۳۹۶ کاتیوش

بیوگرافی و عکس احمد مهرانفر,احمد مهرانفر,عکس و بیوگرافی احمد مهرانفراحمد مهرانفر بازیگر سریال شاهگوش

- سریال های شبکه خانگی احمد مهرانفر

۱۳۹۳ ابله۱۳۹۲ شاهگوش

- مجموعه تلویزیونی های احمد مهرانفر

۱۳۸۲ بانکی ها۱۳۸۴-۱۳۸۵ تله فیلم مسیر سبز
۱۳۸۶ تله تئاتر خانواده تت۱۳۸۷ تله فیلم واقعیت مجازی
۱۳۸۹ پایتخت ۱۱۳۹۱ مینی سریال شب یلدا
۱۳۹۱ پایتخت ۲۱۳۹۲ پایتخت ۳
۱۳۹۴ پایتخت ۴۱۳۹۵ علی البدل
۱۳۹۷ پایتخت ۵

عکسهای احمد مهرانفر,احمد مهرانفر بازیگر,احمد مهرانفرعکسهای احمد مهرانفر

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 12
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش