جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۵۹

بیوگرافی مهدی احمدوند خواننده و آهنگ ساز ایرانی (+ تصاویر)

مهدی احمدوند,زندگی نامه مهدی احمدوند,عکس هایی از مهدی احمدوندتصاویر مهدی احمدوند
مهدی احمدوند خواننده پاپ، نوازنده، آهنگ ساز، تنظیم کننده و ترانه سرای ایرانی است که از سال ۱۳۹۵ توانست مجوز ارشاد را بگیرد. نخستین موسیقی وی به نام خیلی دوست دارم یه روز، می باشد که ترانه سرا، آهنگسازی و تنظیم آن را خودش انجام داده است.

چکیده ای از بیوگرافی مهدی احمدوند

نام: مهدی احمدوند

تاریخ: تولد ۲۹ بهمن ۱۳۷۰

محل تولد: کرج، البرز

سبک: پاپ

حرفه: خواننده، آهنگ ساز، ترانه سرا، تنظیم کننده

سازها: ویولن، پیانو، گیتار، درامز

سال های فعالیت: ۱۳۸۸- اکنون

بیوگرافی مهدی احمدوند

مهدی احمدوند متولد ۲۹ بهمن ۱۳۷۰ است. اصالت او به شهر قزوین برمی گردد ولی در شهر کرج بزرگ شده و زندگی میکند. پدر و مادر مهدی احمدوند اصلیت همدانی دارند، ولی در کرج زندگی می کنند. او موسیقی را بطور جدی در سال ۱۳۸۴ یعنی از سن ۱۴ سالگی با آموختن ساز ویولن شروع کرد، ولی بعد از آن به خاطر علاقه به خوانندگی و به این علت که امکان دسترسی به ترانه سرا و آهنگ ساز نداشت بطور خودجوش به این هنر ها نیز روی آورد و هم اینک خواننده ای است که ترانه سرایی و آهنگسازی و تنظیم اکثر کارهایش را خودش انجام داده و با خواننده های دیگری هم در این زمینه مشارکت داشته است.

حضور مهدی احمدوند در دورهمی,مهدی احمدوند,عکس های مهدی احمدوندعکس از مهدی احمدوند

تحصیلات مهدی احمدوند

مهدی احمدوند از هنرمندان جوان و خوش صدای ایران زمین است. حضور موفق این خواننده به نام، در میان طیف وسیعی از خوانندگان جوان، نشان می دهد که توانسته با جوانان رابطه برقرار کند. تحصیلات مهدی احمدوند باید در حد تحصیلات دانشگاهی باشد ولی بطور موثق اطلاعات دقیقی از سطح تحصیلات او در دست نیست. کتمان ماندن اطلاعات تحصیلی مهدی احمدوند نشان می دهد که او علاقه ای به انتشار مسائل حاشیه ای ندارد. 

شهرت مهدی احمدوند,خصوصیات شخصیتی مهدی احمدوند,مهدی احمدوندمهدی احمدوند خواننده محبوب ایران

خصوصیات شخصیتی مهدی احمدوند

مهدی احمدوند شخصیتی کم حرف دارد ولی نه خجالتی. آرتیست مورد علاقه اش شـادمهر عقیـلی می باشد و از بزرگ ترين آرزوهایش داشتن هواپیمای شخصی میباشد. اعتماد به نفس او از بارزترین نکات شخصیتی او می باشد و خودش در این رابطه گفته:" احتمالا قدری اعتماد به نفسم کاذب باشد ولی از اول هر چیزی را فکر میکردم، بدست می آوردم، الان هم می دانم به هرچه فکر کنم خواهم رسید.

مهدی احمدوند,آلبوم مهدی احمدوند,عکسهای مهدی احمدوندکنسرت مهدی احمدوند

شهرت مهدی احمدوند

مهدی احمدوند برای مخاطب خاصی نمیخواند و فقط برای علاقه به موزیک، دوست دارد که بخواند، نخستین موسیقی وی به نام خیلی دوست دارم یه روز است که ترانه سرا، آهنگسازی و تنظیم آن را خودش انجام داده است. همینطور نخستین تنظیمی که برای شخص دیگری انجام داده، سامان جلیلی و آهنگ تاوان بوده است. او با اهنگ عشق اول به شهرت رسید و بسیار طرفدار پیدا کرد. در واقع این آهنگ اولین آهنگ مهدی احمدوند به شمار می آید که بسیار سر و صدا بپا کرد و طیف زیادی از جوانان را بخود جذب کرد. آهنگ عشق اول سکوی پرتاب مهدی احمدوند برای شنیده شدن و پیدا کردن طرفدار محسوب می شود. این آهنگ در پیشواز ایرانسل برای مدتی بعنوان محبوب ترین پیشواز، رکورد زد.

تحصیلات مهدی احمدوند,مهدی احمدوند,آلبوم های مهدی احمدوندعکسهای مهدی احمدوند

حضور مهدی احمدوند در دورهمی

مهدی احمدوند هم از میهمانان برنامه دورهمی مهران مدیری بوده است که هم زمان با پانته آ بهرام در ابتدای سال ۱۳۹۷ در این برنامه حاضر شدند ولی قسمت مصاحبه مهران مدیری و مهدی احمدوند سانسور شد و پخش نشد. این خواننده در اینستاگرام خود در این باره نوشت که من و خانم بهرام هر دو در این برنامه میهمان بودیم ولی بنا به هر دلیل قسمت مربوط به من پخش نشد.

همکاری مهدی احمدوند و سامان جلیلی

همکاری مهدی احمدوند و سامان جلیلی از آهنگ "تاوان" شروع شد. این آهنگ بسیار خوش درخشید. خیلی ها معتقد هستند تنظیم خوب مهدی احمدوند باعث درخشش فوق العاده "تاوان" شده است.

مهدی احمدوند گفت: سامان جلیلی پسر خوب و با استعدادی است بعضی ها میگویند که تنظیم من سبب پیشرفت سامان جلیلی شده ولی من همیشه گفته ام که سامان با هر کس دیگری کار میکرد بازهم پیشرفت میکرد زیرا توانایی بالایی دارد و من فقط یک تنظیم معمولی انجام داده ام.

بیوگرافی مهدی احمدوند,بیو گرافی مهدی احمدوند,مهدی احمدوندخوانندگی مهدی احمدوند

شباهت مهدی احمدوند و محسن یگانه

مهدی احمدوند معتقد است که محسن یگانه خواننده بسیار خوبی است و احتمالا خیلی ها تمایل داشته باشند که جای او باشند ولی سبک کاری مهدی احمدوند شبیه به محسن یگانه نیست. خواننده مورد علاقه وی، شادمهر عقیلی میباشد چون او هم ساز میزند و هم میخواند.

نقد و تحلیل مهدی احمدوند

آلبوم از این ساعت مهدی احمدوند بهمراه ۲۴ آلبوم منتشر شده در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ در کتابی به نام «پاپ نامه» مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

مهدی احمدوند,عکس مهدی احمدوند,آهنگ های مهدی احمدوندتصاویر مهدی احمدوند در اینستاگرام 

آلبوم های مهدی احمدوند

اولین آلبوم مهدی احمدوند، موج منفی نام داشت که در سال ۱۳۸۹ به صورت غیر مجاز منتشر شد. او همچنین، آلبوم های "نقطه ضعف" و "خونه غرور" را نیز به صورت غیر رسمی و از طریق فضای مجازی منتشر کرده بود که همه با استقبال رو به رو شدند. آلبوم رسمی و دارای مجوز مهدی احمدوند در نوزدهم شهریور ماه سال هزار و سیصد نود و سه با نام "از این ساعت" منتشر و با فاصله دو ساله دومین آلبوم او هم در تاریخ چهارده دیماه سال هزار و سیصد نود و پنج با نام "ساعت هفت" به بازار ارائه شد که هر دوی این آلبوم ها مورد استقبال گسترده هوادارانش قرار گرفت.

زندگی نامه مهدی احمدوند,مهدی احمدوند,عکس هایی از مهدی احمدوندعکس مهدی احمدوند آهنگ ساز

مهدی احمدوند تا سال ۹۵ خواننده زیرزمینی حساب می شد. او در آهنگ ها و آلبومش با تنظیم کنندگانی مثل میلاد ترابی، پازل باند، علیرضا افشار، حامد برادران و با ترانه سرایانی مثل مهرزاد امیرخانی، پیمان دوستی و علی عباسی مشارکت داشته است.

بیوگرافی مهدی احمدوند,حضور مهدی احمدوند در دورهمی,مهدی احمدوندعکس اینستاگرامی مهدی احمدوند

کنسرت ماهشهر مهدی احمدوند و حواشی آن

اولین کنسرت مهدی احمدوند در تهران و در تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۹۳ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار شد. بعضی از کنسرت های مهدی احمدوند لغو شده اند و با حواشی همراه بوده اند. از جمله کنسرت او در در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ در بندر ماهشهر است که به علت اعتراض غبیشاوی امام جمعه ماهشهر لغو شد.

مهدی احمدوند,آلبوم مهدی احمدوند,عکسهای مهدی احمدوندعکس هایی از مهدی احمدوند

علت دستور لغو کنسرت ماهشهر مهدی احمدوند، مختلط بودن آن عنوان شده بود. این لغو شدن کنسرت مهدی احمدوند در ماهشهر در حالی بود که بلیت به ۱۰۰۰ نفر فروخته شده بود. لغو این کنسرت آن قدر داغ شد که سایت خبری بی بی سی هم این خبر را پوشش داد. بی بی سی، مهدی احمدوند را یکی از ستاره های موسیقی پاپ ایران معرفی کرد. فارین پالیسی نیز در وصف مهدی احمدوند گفته بود که او از خوانندگان محبوب ایرانی است.

شهرت مهدی احمدوند,مهدی احمدوند,خصوصیات شخصیتی مهدی احمدوندمهدی احمدوند خواننده و ترانه ساز

آهنگ های پرطرفدار مهدی احمدوند

مهدی احمدوند آهنگ هایی مانند خلسه، درد، عشق یک طرفه و … را منتشر کرده است که همه جزء برترین آهنگ های ایرانی به حساب می آیند. او پیش از گرفتن مجوز، تبدیل به یکی از خواننده های مشهور شده بود.

آهنگ های مهدی احمدوند,عکس مهدی احمدوند,مهدی احمدوندعکسهای مهدی احمدوند

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش