جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۵۴

بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلیعکس های شادمهر عقیلی
شادمهر عقیلی فارغ التحصیل موسیقی از هنرستان می باشد که با انتشار چند آلبوم موسیقی در کشور ایران کار خود را شروع کرد. شادمهرعقیلی در سال ۱۳۸۱ اول به کانادا و بعد از آن به کشور آمریکا مهاجرت کرد.

چکیده ای از بیوگرافی شادمهر عقیلی

نام کامل: شادمهر عقیلی

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

بیوگرافی شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی متولد ۷ بهمن ۱۳۵۱ در تهران، خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده، نوازنده، ترانه سرا و بازیگر ایرانی است که با انتشار چند آلبوم موسیقی در ایران کار خویش را شروع کرد. او بعد از مدتی اول به کانادا و بعد به ایالات متحدهٔ آمریکا مهاجرت کرد.

شادمهر عقیلی فارغ التحصیل موسیقی از هنرستان می باشد. فعالیت خود را از خردسالی شروع کرد. با ساز زدن برادرش به موسیقی علاقه مند گردید و فعالیت خویش را در سال ۱۳۶۷ یعنی سن ۱۶ سالگی با پیانو شروع کرد.  پس از آن در هنرستان به نواختن ترومپت پرداخت، شادمهرعقیلی پس از آن ویلن را بعنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد. همچنین نواختن بیس را از یوتیوب آموخت.

بیوگرافی شادمهر عقیلی,شادمهر عقیلی,آهنگ های شادمهر عقیلیشادمهر عقیلی خواننده و بازیگر ایرانی

خانواده شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی دارای سه برادر به نام های محمد تقی، محمد علی، حمید و یک خواهر به نام پروین می باشد. دو برادر او شهید شدند (یکی در سربازی و دیگری در زلزله رودبار). محمد تقی عقیلی هم در سال ۹۲ درگذشت. پدرش نیز در دوران نوجوانی شادمهر عقیلی درگذشت. نام پدر او علیقلی و مادر او که مقیم ایران است عاصفه است.

ازدواج شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی با دختری به نام ملیسا که اصلیتش فلیپینی هست ازدواج کرده و این زوج دختری به نام ملینا دارند.

زن شادمهر عقیلی,عکسهای شادمهر عقیلی و همسرش,شادمهر عقیلیعکسهای شادمهر عقیلی و همسر و فرزندش

ملیسا میسا دختر فلیپینی الاصل است که زاده سن دیه گو ایالت کالیفرنیاست. او فارغ التحصیل رشته طراحی صحنه تئاتر از دانشگاه سن دیه گو است. او علاقه مند به طراحی جواهرات بود و در طراحی مروارید حتی مدرک هم دارد. او در طراحیها موفق نبود و به رقص روی آورد. همچنین در دو کمپانی عضو است و به کشورهای متعددی سفر کرد حتی چند وقتی در کشور آلمان نیز زندگی کرد.

شادمهر عقیلی,عکس های شادمهر عقیلی,شادمهر عقیلی و همسرشتصاویر خانوادگی شادمهر عقیلی

آشنایی ملیسا میسا با شادمهر عقیلی به واسطه حضور او در ویدئوهای شادمهر عقیلی بود. او مسلط به زبان فلیپینی است و هنوز در طراحی مرواریدهای فیلیپینی کار میکند.

عکس شادمهر عقیلی,شادمهر عقیلی,آهنگ شادمهر عقیلیشادمهر عقیلی در کنار ملیسا میسا و دخترشان

شروع کار شادمهر عقیلی در صدا سیما

شادمهر عقیلی از ۱۳۷۶ وارد واحد موسیقی صدا و سیما شد و در آن جا مشغول بکار شد ولی کارهایش برای کسب مجوز مشکل داشتند. آلبوم بدون کلامی بهار من شامل ترانه های قدیمی مثل «گل گندم» و «بهار من»، «جان مریم» و… بود که شادمهر عقیلی تنظیم و نوازندگی پیانو، گیتار و ویلون را در آن به عهده داشت. سه آهنگ به نام های «باغ زندگی» به همراهی علیرضا عصار «معبود» و «فصل آشنایی» را ارائه کرد. سپس در آلبومی به نام «نازنین» باز هم به همراهی دیگر خوانندگان، دو آهنگ «قفس» و «تا بی نهایت شب» را ارائه کرد.

بیوگرافی شادمهر عقیلی,عکس های شادمهر عقیلی,شادمهر عقیلیعکس شادمهر عقیلی

رازی کردن مذهبی ها توسط شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی پس از انتشار چند آلبوم موفق و انتشار قطعاتی مانند یاس کبود که به حضرت فاطمه زهرا «س» تقدیم شده بود توانست نگاه تندرو های مذهبی را هم به سوی آثارش جلب کند.

نخستین آهنگ و شهرت شادمهر عقیلی

آلبوم دهاتی شادمهر عقیلی که به وسیله شرکت فرهنگی هنری فارس نوا منتشر شد. شرکت پخش کننده آلبوم دهاتی برای گرفتن مجوز با موانعی از طرف وزارت ارشاد رو به رو شد. به طوریکه شادمهر عقیلی بارها ناگزیر شد ترانه های این کار را بازخوانی و اصلاح کند. این آلبوم موفق شد تحولی بزرگ در موسیقی پاپ ایران بعد از انقلاب ۱۳۵۷ ایجاد کند. این آلبوم هم چنان رکورد فروش آلبوم موسیقی را با بیش از دو و نیم میلیون نسخه فروش در اختیار دارد. این آلبوم باعث شهرت شادمهر عقیلی شد. در دی ماه ۱۳۹۲ این آلبوم بعد از ۱۴ سال توسط کمپانی ایران گام با طرح جلدی جدید بازنشر شد. باز نشر این آلبوم حواشی فراوانی را به وجود آورد.

شادمهر عقیلی,عکس شادمهر عقیلی و همسرش,زن شادمهر عقیلیکنسرت شادمهر عقیلی

بازیگری شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی در دو فیلم سینمایی پر پرواز در سال ۱۳۷۹ به کارگردانی خسرو معصومی و بازی هنرمندانی مانند زیبا بروفه، مرجان شیرمحمدی، داوود ناقور، شهلا ناظریان و شب برهنه به کارگردانی سهید سهیلی و بازی علی قربان زاده و اکرم محمدی بازی کرد و توانایی هایش را در عرصه بازیگری آزمود.

عکسهای شادمهر عقیلی و همسرش,شادمهر عقیلی,آهنگ شادمهر عقیلیتصاویر اینستاگرامی شادمهر عقیلی

آخرین فعالیت رسمی شادمهر عقیلی در ایران حضور در فیلم سینمایی «پر پرواز» بود. فیلم سینمایی پر پرواز پر فروش ترین فیلم سینمایی سال شد. نقش خواننده ای که فرزند شهید است و مجوز انتشار آثارش صادر نمیشود و تصمیم مهاجرت به بیرون از کشور را دارد. گفته میشود پایان بندی این فیلم نوعی تهدید از طرف شادمهر عقیلی بوده که چنانچه فشارها ادامه داشته باشد میروم که سرانجام شادمهر عقیلی در سال ۱۳۸۱ پیش از اکران فیلم شب برهنه ایران را ترک کرد و فعالیت هایش را در کانادا و بعد آمریکا ادامه داد.

کنسرت شادمهر عقیلی,شادمهر عقیلی و همسرش,شادمهر عقیلیشادمهر عقیلی آهنگساز مشهور

مهاجرت شادمهر عقیلی و آلبوم خیالی نیست

شادمهر عقیلی درسال ۱۳۸۱ به کانادا و بعد از آن به ایالات متحده کشور آمریکا مهاجرت کرد و در آن جا موفق شد با کمپانی «نوامیدیا» قرارداد امضاء کند.

هنوز چند وقتی تا انتشار نخستین آلبوم شادمهر عقیلی در خارج از کشور باقی مانده بود که ناگهان این آلبوم با کیفیت پایین در بازار ایران پخش شد. برخی از آهنگهایی که او اصلاً تصمیم انتشار آن ها را نداشت در این آلبوم منتشر شده بود.

شادمهر عقیلی,آهنگ شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلیتصاویر شادمهر عقیلی

بعد از یک ماه از این ماجرا آلبوم شادمهر عقیلی بطور رسمی و با نام خیالی نیست پخش شد. ترک دوم این آلبوم (ژینا) جزء نخستین تکنو ترنس های ایرانی به شمار می رود. بعد از منتشر شدن این آلبوم و به علت وجود نداشتن سه آهنگ: باور، می خوام برم، فال قهوه در آلبومی که یک ماه قبل در ایران منتشر شده بود بار دیگر آلبوم او این دفعه با این سه آهنگ جدید و با نام فال قهوه در ایران به فروش رسید.

شادمهر عقیلی و همسرش,شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلینوازندگی شادمهر عقیلی

علت خروج شادمهر عقیلی از کشور

شادمهر عقیلی بعد از بی مهری های فراوان از طرف وزارت ارشاد و شورای موسیقی و به دنبال مجوز نگرفتن آلبوم آدم و حوا و همچنین ممنوع الصدا و تصویر شدن علی رقم میل باطنی اش تصمیم به ترک وطن گرفت تا ادامه ی زندگی موسیقیایی خویش را در آنسوی آبها تجربه کند. به همین منظور به کشور کانادا (شهر تورنتو) مهاجرت کرد تا در آن جا ادامه ی فعالیت های هنری خویش را دنبال کند. ما حصل چهار سال اقامت در کانادا سه آلبوم خیالی نیست، آدم فروش و پاپ کرن است که با استقبال بی نظیر ایرانیان در درون ایران و سرتاسر دنیا روبرو شد.

عکس شادمهر عقیلی,آهنگ شادمهر عقیلی,شادمهر عقیلیعکس های شادمهر عقیلی در اینستاگرام

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 25
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید