شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۹۴

بیوگرافی پدرام شریفی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفیتصاویر پدرام شریفی
پدرام شریفی که در سن ۱۸ سالگی به تئاتر وارد شد، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر اهل ایران می باشد. او بعد از فعالیت کردن در تئاتر بمدت هشت سال، با « ماهی و گربه» شهرام مکری در عرصه سینما وارد شد.

چکیده ای برای بیوگرافی پدرام شریفی

نام:پدرام شریفی

تولد:۱۱ مرداد۱۳۶۶

زمینه فعالیت: بازیگر

محل تولد: تهران

سال های فعالیت: ۱۳۸۸- اکنون

وضعیت تاهل: مجرد

بیوگرافی پدرام شریفی

پدرام شریفی در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۶۶ در تهران دیده به جهان گشود. پویا، نام برادر پدرام شریفی است. اطلاعات دقیق راجع به خانواده ی او در دست نیست.

همسر پدرام شریفی,پدرام شریفی,پدرام شریفی بازیگرعکس پرتره پدرام شریفی

تحصیلات پدرام شریفی

پدرام شریفی در رشته تئاتر فارغ التحصیل شده است و در زمینه ی تئاتر، فعالیت های هنری اش را آغاز کرده است.

ازدواج و همسر پدرام شریفی

پدرام شریفی یکی از بازیگران مجرد است که به گفته ی خودش هنوز قصد ازدواج ندارد و همچنين می گوید کارهای بسیاری دارد که باید آن ها را به انجام برساند.

عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفیعکسهای اینستاگرامی پدرام شریفی

شروع فعالیت هنری پدرام شریفی

در سال ۱۳۸۸ پدرام شریفی با بازی در عرصه تئاتر، فعالیت هنری اش را شروع کرد. او در این عرصه به موفقیت بسیاری رسیده بود که شهرام مکری در سال ۱۳۹۲ او را در  فیلم ماهی و گربه برای بازیگری انتخاب کرد. نخستین تجربه پدرام شریفی در سینما، فیلم ماهی و گربه بود، او پس از ایفای نقش در این فیلم به بازیگری در فیلم های دیگری مانند بادیگارد و سیانور و .. پرداخت. در سال ۱۳۹۵ پدرام شریفی با بازی در سریال گشت پلیس به شهرت بسیاری دست یافت. نقش پیمان در سریال نمایش خانگی هم گناه یکی از جديدترين کارهای پدرام شریفی به شمار می رود. پدرام شریفی  با کارگردانان بسیاری همکاری داشته است که از آن ها می توان به ابراهیم حاتمی کیا،   نرگس آبیار،  رسول صدرعاملی، مصطفی کیایی و بهروز شعیبی  اشاره کرد.

همسر پدرام شریفی,پدرام شریفی,پدرام شریفی بازیگر

اظهارات پدرام شریفی راجع به فعالیت هایش این چنین است:من در زمینه ی بازیگری، موفق به ساخت فیلمهای کوتاه بسیاری شده ام و جوایزی را کسب کرده ام، درواقع من به موازات تئاتر، در عرصه ی سینما هم فعالیت داشته ام. من به دنبال ستاره شدن نیستم. از نظر من، ما موقعیت ستاره شدن نداریم. برای ستاره شدن در ایران باید از معیارهایی برخوردار باشید که من هیچ یک از این معیارها را ندارم. او با وسواس فراوانی در سال ۱۳۹۸ در سریال همگناه بازی کرده است. نویسنده های داستان خانوادگی« هم گناه»، افرادی مثل محسن کیایی و علی کوچکی بوده اند که این داستان را به صورت مشترک نوشته اند.

عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفیپدرام شریفی بازیگر سینما و تلویزیون

آینده بازیگری پدرام شریفی از زبان خودش

پدرام شریفی درخصوص آینده ی بازیگری اش می گوید:من نمی دانم ولی انجام کارهای خوب و فیلم های خوب را دوست دارم، بدین دلیل که اساساً انسان، از فیلم های خوب عبرت می گیرد و در فیلم های بد باید از خودت خرج کنی و به تو چیزی اضافه نمی شود. من، ایفای نقش در یکی از کار هایم را دوست نداشتم، البته الان از این شرایط راضی هستم، ولی دلم میخواست که در موقعیت دیگری آن کار را به من پیشنهاد کنند و به عنوان مثال اگر الان به من چنین پیشنهادی را می دادند، قبول نمیکردم و در آن فیلم بازِی نمی کردم.

عکسهای اینستاگرامی پدرام شریفی,زندگی نامه پدرام شریفی,همسر پدرام شریفیتصاویر پدرام شریفی در اینستاگرام

من برای بازی در فیلم ها، نقشهای خوب را انتخاب می کنم و در سعی و تلاش هستم تا پیشنهادهایی که از همه نظر درست هستند را انتخاب کنم و از دست ندهم، درواقع معیار من، برای انتخاب نقش بازیگری همین است یعنی برای بازی کردن باید به موضوع فیلم و کارگردان کار، علاقه داشته باشم و اصلاً برایم اهمیت ندارد که حتماً در نقش اصلی بازی کنم. طبیعیست که نقش اصلی برای هر بازیگری ارجحیت دارد، ولی از پیشنهاد مکمل خوب نمی گذرم به این علت که احتمال دارد آن نقش بر روی من تاثیرگذار باشد و در صورتیکه آن نقش دارای جنبه های مثبت بسیاری باشد، می پذیرم.

الگوی پدرام شریفی در بازیگری

پدرام شریفی، مهدی هاشمی را به عنوان الگوی خود در عرصه بازیگری می داند. او بازی در فیلم« سیانور» را بخاطر می آورد و می گوید کـه چقدر زود گذشته اسـت. بازی مهدی هاشمی به گفته ی پدرام شریفی اینگونه است که دور از حاشیه، تلاش می کند تا خوب بازی کند.

زندگی نامه پدرام شریفی,همسر پدرام شریفی,پدرام شریفیپدرام شریفی بازیگر فیلم سناتور

علاقه پدرام شریفی به نقش سخت

پدرام شریفی درباره ی علاقه اش به انتخاب نقشهای سخت، چنین گفت:ایفای نقش در کاراکترهای پرچالش را بسیار دوست دارم، زیرا در شرایط سخت، کار کردن بسیار هیجان دارد. اصولا روحیه من اینگونه است که دوست دارم در موقعیتی قرار بگیریم که بتوانم از تمام توانایی هایم، نهایت استفاده را بکنم، یعنی براحتی حرف اطرافیانم را بفهمم.

ماجرای کم کردن ۱۲ کیلویی پدرام شریفی برای فیلم هجوم

در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، پدرام شریفی که در سه فیلم این جشنواره حضور داشت، در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر تنها با فیلم هجوم به کارگردانی شهرام مکری شرکت کرد. وی در مورد فیلم هجوم اینگونه بیان می کند:

فیلم« هجوم» فضای عجیب و غریبی دارد و نگاه شهرام مکری به سینما، عجیب و منحصر به فرد است، به همین خاطر، همکاری با او بسیار جذاب است. فیلم هجوم در مقایسه با فیلم« ماهی و گربه» از نظر ساختاری، پیچیده تر است و تجارب بسیاری را برای من بهمراه داشت. مسئله جالب در« هجوم» این بود که در این فیلم سینمایی به دلیل فضای حاکم، باید وزنم را کاهش می دادم. از این رو من ۱۲ کیلوگرم برای حضور در این پروژه سینمایی، کم کردم.

عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفیپدرام شریفی بازیگر

اظهارات پدرام شریفی درمورد حواشی اش

پدرام شریفی درباره ی حواشی اش می گوید:یکی از خصوصیات من اینست که در شرایط شلوغ، نمیتوانم کار کنم. عقیده ی من اینست که زمانی میتوانی بر کارت متمرکز شوی که خیلی جلب توجه نکنی و حرف و حدیث، پشت سرت نباشد.

پدرام شریفی در همگناه,بیوگرافی پدرام شریفی,عکسهای اینستاگرامی پدرام شریفیتصاویر پدرام شریفی

فیلم شناسی پدرام شریفی

- فیلم های سینمایی پدرام شریفی:

ماهی و گربه ۱۳۹۲بادیگارد ۱۳۹۴متولد ۶۵ ۱۳۹۴
سایه ۱۳۹۴سیانور ۱۳۹۴هجوم ۱۳۹۵
کار کثیف ۱۳۹۶شاید عشق نبود ۱۳۹۶شبی که ماه کامل شد ۱۳۹۷
سال دوم دانشکده من ۱۳۹۷شیرجه بزرگ ۱۳۹۸بی صدا حلزون ۱۳۹۸

بیوگرافی پدرام شریفی,عکسهای اینستاگرامی پدرام شریفی,زندگی نامه پدرام شریفیپدرام شریفی بازیگر سریال سرباز

- سریال های تلویزیونی پدرام شریفی:

گشت ویژه ۱۳۹۵سرباز ۱۳۹۷

فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفی,پدرام شریفی در همگناهعکسهای پدرام شریفی بازیگر 

- نمایش خانگی پدرام شریفی:

همگناه ۱۳۹۸

- تئاترهای پدرام شریفی:

سفر زمستانی و یک داستان بی ربطبانوی دریایی
تقدیر بازانبله و نه
داستان زمستانبه خاطر یک مشت روبل

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 9
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش