پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۳۰۲۰۰۱۸

بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

ندا قاسمیندا قاسمی
ندا قاسمی یکی از بازیگران سینما و تلویزیون ایران است که برای بازی در سریال نون خ شناخته شد. ایشان از سال ۱۳۸۶ فعالیت حرفه ای خود را با بازی در تئاتر آغاز کرد و تاکنون در تمامی فصل های نون خ حضور داشته است. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی این بازیگر بیشتر اشاره می شود.

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

عکس ندا قاسمیبیوگرافی ندا قاسمی

بیوگرافی ندا قاسمی

ندا قاسمی در ۳۰ خرداد ۱۳۶۶ در کرمانشاه ایران به دنیا آمد. وی درحال حاضر به بازی در تلویزیون مشغول است اما پیش از این به گویندگی و دوبلوری می پرداخت. ندا قاسمی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۶ و بازی در نقش های تئاتر آغاز کرد. ایشان در رشته ای متفاوت از حوزه فعالیتی خود تحصیل کرد و فارغ التحصیل دکتری شیمی از دانشگاه تهران می باشد.

ندا قاسمی در کنار خواهرشعکس ندا قاسمی و خواهرش

آغاز فعالیت هنری ندا قاسمی با تئاتر

ندا قاسمی زمانی که ۲۰ ساله بود یعنی سال ۱۳۸۶ وارد عرصه تئاتر شد و توانست با اولین بازی خود جایزه بازیگری در جشنواره تئاتر استان کرمانشاه را دریافت کند. بعد از آن در ورکشاپ کوشک جلالی حاضر شد.

ندا قاسمی همزمان با بازی در تئاتر به صورت ترکیبی در برنامه تلویزیونی به عنوان مجری صدا و سیمای استان کرمانشاه حاضر می شد، اما به صورت کلی برای بازی در تئاتر های مختلف در مدت ۱۰ سال در بین مردم شناخته می شد. 

ندا قاسمی عنوان می کند که تئاتر را بسیاری دوست دارد و از آن به عنوان یک عضو جدانشدنی زندگی خود نام می برد، به طوریکه همواره پیگیر آن هست و تئاترهای خوب را دنبال می کند. 

دوبله های ندا قاسمیدوبلوری ندا قاسمی

حضور ندا قاسمی در نمایش خانگی

اولین تجربه حضور ندا قاسمی در سریال نمایش خانگی به سریال ساخت ایران برمی گردد. فصل اول این سریال در سال ۱۳۹۰ به کارگردانی محمدحسین لطیفی منتشر شد که بخشی از تولید و فیلمبرداری آن نیز در لبنان صورت گرفت. فیلم درباره غلامحسین دزد خرده پایی است که یک روز تصادف مردی میانسال با اتومبیل را مشاهده می شود و سپس اقدام به دزدیدن کیف مرد و پاسپورتی که داخل آن است می کند. او سعی می کند کیف را به فروش برساند اما در این بین پلیس به دنبال او می گردد، به همین دلیل وی از ایران خارج می شود و...

عکس های زیبای ندا قاسمیفعالیت های هنری ندا قاسمی

اولین حضور ندا قاسمی در سینما

همانطور که اشاره شد؛ ندا قاسمی در عرصه های مختلف تلویزیون، تئاتر، نمایش خانگی، دوبلوری و... فعالیت داشته است اما سابقه اولین حضور وی در سینما به فیلم عصر یخبندان مربوط است که به کارگردانی و نویسندگی مصطفی کیایی ساخته و منتشر شد. ندا قاسمی در این فیلم نقش کوتاهی برعهده داشت.

ندا قاسمی با آرایشعکس های شخصی ندا قاسمی

فعالیت در رادیو و دوبلوری ندا قاسمی

ندا قاسمی از زمان ۲۷ سالگی یعنی از سال ۱۳۹۳ به عنوان گوینده و دوبلور در واحد نمایش رادیو کرمانشاه حاضر شد و توانست تا کنون به عنوان یکی از اعضای فعال باقی بماند. ایشان در عرصه دوبله نیز خوش درخشیدند به طوریکه یکی از اعضای دوبله انیمیشن سریالی لباس جادویی بودند. 

تولد ندا قاسمیعکس های تولد ندا قاسمی

شهرت ندا قاسمی

نون خ یکی از سریال های بسیاری پرطرفدار تلویزیون ایران است که از سال ۱۳۹۸ تاکنون در ۵ فصل از شبکه یک سیما منتشر شده و توانسته مخاطبان زیادی به خود جذب کند. این سریال به کارگردانی سعید آقاخانی با بازیگران خوش نامی نظیر سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ و سیروس میمنت ساخته شد اما یکی از بازیگران این سریال ندا قاسمی بود که در نقش شیرین دختر نورالدین خانزاده به ایفای نقش پرداخت. 

ندا قاسمی توسط یکی از دفاتر سینمایی به سریال نون خ معرفی شد، اما از آنجا که بسیار هنرمندی سعید آقاخانی را دوست داشت، تمایل زیادی برای بازی در این نقش نیز نشان داد. از آنجایی که خودش کرمانشاهی و کورد بود می توانست نکته بسیار مثبتی برای حضور باشد. این بازیگر حضور در سریال نون خ را یک اتفاق خوب زندگی اش معرفی می کند زیرا توانسته است به عنوان نماینده از این مردم استانش در تلویزیون حضور پیدا کند. 

به طورکلی شهرت ندا قاسمی با سریال نون خ اتفاق افتاد به خصوص در فصل اول سریال که در نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک سیما منتشر شد. ایشان در نقش شیرین خانزاده، در تمامی فصول سریال حاضر بودند. 

ندا قاسمی بازیگر سریال نون خندا قاسمی در سریال نون خ

زندگی شخصی ندا قاسمی

- ندا قاسمی از جمله هنرمندانی است که در رابطه با زندگی شخصی خود اطلاعات چندانی با مخاطب به اشتراک نمی گذارد، در رابطه با ازدواج این هنرمند نیز اطلاعاتی در دسترس نیست و نمی توان تشخیص داد که وی مجرد است یا متاهل.

- ندا قاسمی عنوان می کند که در میان کارگردانان کارهای کوئنتین تارانتینو و دیوید لینچ را دوست دارد، همچنین در بین بازیگران نیز اسامی جنیفر لارنس، رابرت دنیرو و متیو مک کانهی را نام برده است. 

- همانطور که اشاره شد، ندا قاسمی در سریال نون خ به ایفای نقش پرداخت که همین موضوع سبب شد تا در برخی از سکانس ها دف بزند، البته این سکانس ها چندان دیده نشدند اما به گفته خودش، تجربه بسیار خوبی برایش محسوب می شود. 

ندا قاسمی بدون آرایشبازیگر سریال نون خ ندا قاسمی

افتخارات ندا قاسمی

- ندا قاسمی در فیلم کوتاه آواز دست ها به کارگردانی حمزه زارعی که به ۸ جشنواره جهانی راه یافت، به عنوان بازیگر حضور داشت. 

- ندا قاسمی در سال ۱۳۹۵ در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برای نمایش گاهی، کاندید بهترین بازیگر زن شد.

- ندا قاسمی در جشنواره های سراسری گوناگون از جمله جشنواره تئاتر ایثار بعنوان بازیگر برگزیده انتخاب گردید.

عکس های اینستاگرامی ندا قاسمیندا قاسمی در جشنواره های سینمایی

کارنامه هنری ندا قاسمی

سریال:

نون خ ۵۱۴۰۳
نون خ ۴۱۴۰۲
حکم رشد۱۴۰۱
نون خ ۳۱۴۰۰
نون خ ۲۱۳۹۹
نون خ ۱۱۳۹۸
ساخت ایران ۲۱۳۹۷
مجردها۱۳۹۴

تئاتر:

فصل انتظار۱۳۸۷
خواب تلخ عشق۱۳۸۷
پاییز و هزار و سیصد جنگ۱۳۸۸
با من حرف نمی‌زنی چرا؟۱۳۹۰
به هیچ‌کس هیچی نگو۱۳۹۰
نان و نمایش۱۳۹۲
سکوت تلخ انارهای شیرین۱۳۹۲
بیتل‌ ها۱۳۹۳
کبوترهای ناگهان۱۳۹۳
کات برداشت من و تو۱۳۹۳
وسط یک معجزه۱۳۹۴
چقدر قیافه شما برایم آشناست۱۳۹۴
گاهی۱۳۹۵

گردآوری: بحش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش