شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۸۶

بیوگرافی رضا یزدانی و فعالیت های او در زمینه خوانندگی (+ تصاویر خانوادگی)

رضا یزدانی,بیوگرافی رضا یزدانی,زندگینامه رضا یزدانیتصاویری از رضا یزدانی
رضا یزدانی در کشور ایران با سمت هایی همچون خواننده، نوازندهٔ گیتار، آهنگ ساز و بازیگر مشغول به فعالیت است. او موسیقی را از وقتی که نوجوان بود یاد گرفت. او در یک دوره به عنوان دروازه بان فوتبال بازی میکرد و یک دوره هم به عنوان دندان پزشک تجربی فعالیت داشت که در کنار پدرش این حرفه را یاد گرفت.

چکیده ای از بیوگرافی رضا یزدانی

نام:رضا یزدانی

تولد:۲۴ مهر ۱۳۵۲

زادگاه:تهران

ملیت:ایران

سبک( ها):راک، پاپ راک

سال های فعالیت:۱۳۷۷ تا کنون

سازها:گیتار الکتریک، گیتار بیس، گیتار آکوستیک

بیوگرافی رضا یزدانی

رضا یزدانی در تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. او از خوانندگانی به شمار میرود کـه با ارائه موسیقی راک توانست در بین محبوبانش به شهرت برسد. از مهارتهای وی می توان به نواختن گیتار به خصوص گیتار الکتریک اشاره کرد. مضامین اشعار وی بیشتر به صورت درون مایهٔ اجتماعی و نوستالژیک می باشد. از عواملی که باعث شهرت رضا یزدانی در بین مردم شده می توان از سبک خاص خواندنش، آهنگسازی های باکیفیتش، اخلاق آرام و بی حاشیه بودنش و استایل خاصش یاد کرد. پدر رضا یزدانی در فروردین ۹۷ فوت کرده است.

بیوگرافی رضا یزدانی,سن رضا یزدانی,عکس رضا یزدانیرضا یزدانی نوازنده ی گیتار

رضا یزدانی می گوید:من به موسیقی علاقه وافری داشتم، به همین خاطر یک دستگاه کیبور در کلاس اول دبیرستان خریدیم و با آن بمدت یکسال تمرین کردم. چند وقتی هم مشغول به نواختن ساز دهنی بودم. یکی از دوستان من، دو سال بعداز این که ساز دهنی میزدم، یک گیتار به عنوان هدیه برایم از آلمان خرید ولی باز هم پدرم نمی گذاشت که خیلی در زمینه ی موسیقی درگیر شوم.

از این رو در رشته مهندسی چوب و کاغذ به اصرار پدرم درس خواندم و دلیل دانشگاه رفتنم این بود که بتوانم در زمینه ی موسیقی با خیال راحت کار کنم. فرشید اعرابی در زمان تحصیل من در دانشگاه، یک گروه موسیقی داشت و وقتی که آهنگ هایم را به انگلیسی می خواندم، آن ها را شنید و از من در گروهش به عنوان خواننده دعوت کرد. به این ترتیب از آن زمان به بعد در زمینه ی موسیقی، فعالیتم را به صورت حرفه ای شروع کردم.

ازدواج رضا یزدانی

رضا یزدانی با دختری به نام شبنم لالمی ازدواج کرده است و نتیجه ی این ازدواج، یک دختر به نام پریا بود.

عکس همسر رضا یزدانی,عکس دختر رضا یزدانی,بیوگرافی رضا یزدانیرضا یزدانی درکنار همسر و دخترش

فعالیت های رضا یزدانی

از سال ۱۳۷۷ رضا یزدانی به صورت جدی فعالیت های خود را آغاز کرد. از سوابق او می توان به خوانندگی تیتراژ فیلم های سینمایی و سریال ها اشاره کرد.

رضا یزدانی، آهنگسازی و خوانندگی تئاتر« دادگاه جنجال برانگیز » را بر عهده داشته است و همچنین در سال ۱۳۷۸ توانست آهنگسازی و خوانندگی تئاتر« اگر باران بخواهد» را انجام دهد. رضا یزدانی در سال ۱۳۸۰ توانست اولین آلبومش به نام« شهر دل» را به انتشار برساند. او در فیلم سینمایی بوی گندم به کارگردانی محمدرضا خاکی در سال ۱۳۸۹ فعالیت داشت و برای این فیلم سینمایی ترانه ی خلیج فارس را خواند. یکی از دیگر سوابق او خوانندگی تیتراژ فیلم سینمایی خط ویژه به کارگردانی مصطفی کیایی در سال ۱۳۹۲ بوده است.

عکس های جدید رضا یزدانی,تصاویر جدید رضا یزدانی,زندگینامه رضا یزدانیعگس از رضا یزدانی

رضا یزدانی در بهار سال ۱۳۹۳ در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برای تیم ملی فوتبال ایران، ترانهٔ« وطن یعنی» را منتشر کرد. او همچنین خوانندگی کنسرت« شب موسیقی فیلم مسعود کیمیایی» به رهبری بهزاد عبدی را در مرداد ماه ۱۳۹۴ بر عهده داشت. او در نمایش« ترانه های قدیمی:پیکان جوانان» به کارگردانی محمد رحمانیان در سال ۱۳۹۶ خوانندگی کرد. او در سال ۱۳۹۵ برای آلبوم دوئل در آیینه به عنوان برنده ٔ جایزهٔ جشن سالانه موسیقی بعنوان « بهترین آلبوم پاپ راک» انتخاب شد.

رضا یزدانی در سال ۱۳۹۶ در فیلم سینمایی« خوک» به کارگردانی مانی حقیقی بازی کرد و به عنوان خواننده در تئاتر« چند مسافر» به کارگردانی محمد رحمانیان در سال ۱۳۹۷ مشغول به فعالیت شد.از دیگر فعالیت های او در همین سال، بازیگری و خوانندگی در فیلم سینمایی سوفی و دیوانه به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی کرم پور بود. وی نیز خواننده و بازیگر سریال تلویزیونی« از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان در ماه رمضان سال ۱۳۹۸ بوده است.

رضا یزدانی در تئاتر« عاشقانه های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی، در تابستان سال ۱۳۹۸ مشغول به بازیگری و خوانندگی بوده است. او برندهٔ تندیس حافظ بهترین تیتراژ سریال و فیلم در بیستمین جشن حافظ سال ۱۳۹۹ برای تیتراژ سریال از یادها رفته شد. رضا یزدانی برای بار چهارم ، موفق به دریافت این تندیس شده است.

گفتگو با رضا یزدانی,مصاحبه با رضا یزدانی,رضا یزدانی و همسرش,آلبوم رضا یزدانی,تاریخ تولد رضا یزدانیتصاویر رضا یزدانی خواننده

سبک خواندن رضا یزدانی

رضا یزدانی به سبک راک، آهنگ میخواند کـه موسیقی راک را با شیوه ای جدید به صورت ایرانیزه، باب طبع ایرانی ها کرده اسـت. بیشتر اشعار ترانه های رضا یزدانی، درون مایه اجتماعی است کـه او سبک خاصی را به خاطر صدای خش دار و حماسیش در موسیقی داخل کشور رقم زده اسـت.

جدیدترین تصاویر رضا یزدانی,عکس دختر جدیدترین تصاویر رضا یزدانی,تصاویر همسر جدیدترین تصاویر رضا یزدانیتصاویر خانوادگی رضا یزدانی

تیم فوتبال مورد علاقه رضا یزدانی

رضا یزدانی درباره‌ی تیم فوتبال مورد علاقه اش می گوید:من طرفدار تیم استقلال هستم و علاقه ی بسیاری به این تیم دارم، ولی ورزش را به عنوان تمام زندگی خود در نظر نمی گیرم، به عنوان مثال اگر تیم استقلال ببازد، بهم نمی ریزم و کار و زندگی خود را کنار نمیگذارم. فوتبال به عنوان یک تفریح محسوب میشود ، به همین خاطر زندگی را نباید تحت الشعاع قرار دهد.

بیوگرافی رضا یزدانی,زندگینامه رضا یزدانی,گفتگو با رضا یزدانیعکسهای اینستاگرامی رضا یزدانی

پوشش چرم رضا یزدانی

رضا یزدانی درباره ی علت چرم پوشی اش می گوید:من چرم را همیشه دوست داشته ام و دارم و پیش از مشهور شدنم، لباس چرم می پوشیدم ولی این استایل با گذشت زمان به کاراکتر خوانندگی ام تبدیل شد.

اظهارات رضا یزدانی درمورد سختی هایش

رضا یزدانی درباره سختی هایش چنین گفت:شرایط بسیاری وجود داشته که یکی از آنها با مجوز کار کردنم بوده است و من برای کسب مجوز تلاش بسیاری کردم و خیلی هم سختی کشیدم که از آن ها می توان به گروه اوهام، گروه کیوسک و کاوه یغمایی اشاره کرد. من برای بـه دست آوردن خیلی چیزها، برخی از داشته هایم را از دست داده ام، چنین شرایط اسان نبوده، بسیاری از افراد نتوانستند با این شرایط سخت کنار بیایند.

مصاحبه رضا یزدانی,رضا یزدانی خواننده,جدیدترین تصاویر رضا یزدانیرضا یزدانی خواننده آلبوم شهر دل

از دیگر دلایل کار کردن من، کسب تجربه در عرصه سینما میباشد و تبلیغات سینما و طرفداران سینما را بـه واسطه سینما، به دست آوردم کـه چنین شرایطی آسان نبوده است. شرایطی همچون شرایط فیزیکی ام، کاریزما و تنالیته صدا و موسیقی کـه سراغ نوستالژیای مخاطب میرود ، کارهای فانتزی و کارهای سنگین من کـه موجب جذب مخاطب از هر دسته ای شده است. از این جهت باید اقرار کنم که برای کسب چنین جایگاهی سرسختانه مبارزه کرده ام.

جدیدترین تصاویر رضا یزدانی,عکس های رضا یزدانی,بیوگرافی رضا یزدانیعکسهای رضا یزدانی

کارنامه هنری رضا یزدانی

>> آلبوم‌های رضا یزدانی:

شهر دل (۱۳۷۹)پرنده بی پرنده (۱۳۸۲)
هیس (۱۳۸۵)ساعت ۲۵ شب (۱۳۸۹)
ساعت فراموشی (۱۳۹۰)خاطرات مبهم (۱۳۹۱)
ساعتا خوابن (۱۳۹۲)سلول شخصی (۱۳۹۳)
"نوستالژی (تصویری)" (۱۳۹۴)دوئل در آینه (۱۳۹۵)
دَرهَم (۱۳۹۶)

آلبوم‌های رضا یزدانی,اهنگ های رضا یزدانی,رضا یزدانیرضا یزدانی بازیگر بوی گندم

>> تیتراژ های فیلم سینمایی رضا یزدانی:

حکم (۱۳۸۳)رئیس (۱۳۸۵)
محاکمه در خیابان (۱۳۸۷)گام‌های معلق (۱۳۸۷)
کیفر (۱۳۸۸)طهران تهران (۱۳۸۸)
بوی گندم (۱۳۸۹)خودزنی (۱۳۹۰)
خط ویژه (۱۳۹۲)متروپل (۱۳۹۲)
۳۶۰ درجه (۱۳۹۳)من ناصر حجازی هستم (۱۳۹۴)
حریم شخصی (۱۳۹۵)تیک آف (۱۳۹۶)
آبی به رنگ آسمان (۱۳۹۶)خوک (۱۳۹۶)

رضا یزدانی بازیگر,زندگی نامه رضا یزدانی,رضا یزدانیعکس رضا یزدانی بازیگر

>> بازیگری های رضا یزدانی:

بوی گندم (۱۳۸۹)تیک آف (۱۳۹۴)
سوفی و دیوانه (۱۳۹۵)کروکودیل (۱۳۹۶)
آبی به رنگ آسمان (۱۳۹۶)تعطیلات رویایی (۱۳۹۶)
خوک (۱۳۹۶)از یادها رفته (۱۳۹۷)

عکس رضا یزدانی,مصاحبه رضا یزدانی,جدیدترین تصاویر رضا یزدانیرضا یزدانی خواننده آلبوم هیس

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش