شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۳۳

بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیانتصاویری از سعید چنگیزیان
سعید چنگیزیان در پست هنریپشه محبوب تئاتر، سینما و تلویزیون ایران مشغول به فعالیت است. وی توانسته از سال ۱۳۸۲ فعالیت حرفه ای خود را با بازی در با فیلم سینمایی “خداحافظ رفیق” به کارگردانی بهزاد بهزادپور در سن ۲۶ سالگی شروع کند و تا به حال در این عرصه فعالیت داشته است.

چکیده ای از بیوگرافی سعید چنگیزیان

نام: سعید چنگیزیان

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

بیوگرافی سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان در تاریخ  ۲۲ آذرماه ۱۳۵۶ در شهر سمنان به دنیا آمد و در کودکی، شخصیت آرامی داشت و از همان زمان، سفر کردن را دوست داشت و البته دراین زمینه هم از استعداد زیادی برخوردار بود.

تحصیلات دانشگاهی سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان توانست در رشته گرافیک از هنرستان امیر کبیر سمنان، مدرک دیپلم خود را بگیرد و به گفته خودش به هنر و به خصوص نقاشی علاقه بسیاری داشت به همین علت رشته ی گرافیک را در هنرستان، خواند و در دو رشته نقاشی و تئاتر، پس از شرکت در کنکور قبول شد ولی سرانجام به تحصیل در رشته تئاتر پرداخت و موفق به کسب مدرک لیسانس شد. او از دانشگاه سینما در رشته کارگردانی تئاتر در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده است.

ازدواج و همسر سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان به جرگه ی متاهلین پیوسته است. او وقتی که ۲۳ ساله بود در سال ۱۳۷۹ با الهام کردا که همسن خودش بود، نامزد کرد و زندگی مشترک خود را پس از گذشت مدتی شروع کردند. این زوج هنری با خواست خودشان تاکنون فرزندی نداشته اند. توضیحات الهام کردا درباره‌ی آشنایی خود با سعید چنگیزیان این طور بود:من و سعید، رشته تئاتر را در یک دانشگاه خواندیم و به علت این که با هم، هم دانشگاهی بودیم سال ۷۹ با هم به شکل کاری آشنا شدیم و در نهایت این رابطه در سال ۸۱ به ازدواج ختم شد.”

همسر سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش,سعید چنگیزیان بازیگرسعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا

الهام کردا کارگردان تئاتر و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی در تاریخ ۱۸ آذر ماه ۱۳۵۷ در شهر تهران به دنیا آمد. همچنین ایشان در رشته نمایش موفق به دریافت مدرک لیسانس شد. ایشان با فیلم سینمایی ” برف روی کاج ها” به کارگردانی و نویسندگی پیمان معادی در سال ۱۳۸۹ بازی کرد و با سریال ” حیرانی” در سال ۱۳۹۱ وارد سینما شد.

سعید چنگیزیان درباره همسرش چنین گفت:

کامل ترین کسی که میتواند در کنارم باشد، همسرم است. الهام کردا مثل من، کارش را از صفر شروع کرد و تمام مدت، پیشرفت او را دیدم. تعاملات اجتماعی و درک همسرم از موقعیت اجتماعی نمونه است. الهام یک آدم صد در صد است و من یک آدم ۵۰ درصد و یا شاید هم کم تر، خلق و خوی من با همسرم فرق دارد.  مـا بـه هم خیلی کمک میکنیم و پیشنهاداتی بـه هم میدهیم کـه بیشترشان از سوی همسرم مطرح میشود. همسرم چندین دفعه گفته انجام فلان کار بـه نفع تو اسـت. الهام تا حد ممکن، مرا نقد می کند ولی مـن کم تر چنین کاری را انجام می دهم بدین دلیل که می ترسم نقدهای من از نظر روحی، او را بهم بریزد.

زندگینامه سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان,بیوگرافی سعید چنگیزیانعکس سعید چنگیزیان و همسرش

به همین خاطر در سعی و تلاش هستم تا او را بطور غیر مستقیم متوجه کنم و یا به او فرصت دهم تا خودش بـه چیزی کـه لازم اسـت برسد چون میدانم به خوبی توانایی انجام کارهایش را دارد. زمان برای مـن و همسرم خیلی زود و پربار گذشت. مصداق این مصراع حضرت حافظ کـه میگوید “ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد” را می شود دریک برهه هایی از زندگی مـن و همسرم پیدا کرد. انگار که در مرحله ای از زندگی، بطور ناگهانی یک موهبت الهی نصیب مـن شد تا نگذارد زندگیم هرز برود. الهام توانایی اش را داشت و احتمالاً در شرایط دیگری هم، موفقیت کسب میکرد ولی درصورت عدم ازدواج با الهام، به هیچ وجه چنین موفقیتی را کسب نمیکردم. 

فعالیت سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان پیش از این که به دانشگاه برود در زمینه ی تئاتر، هیچ تجربه بازیگری نداشت و در دانشگاه با دوستانی همچون حسن معجونی، محمد عاقبتی، سهیلا گلستانی اشنا شد و توانست در خصوص اجرای تئاتر، تجاربی را فرا گیرد. به گفته او، بازیگری خود را مدیون دوستانی میداند که با آن ها در دانشگاه، مشغول به انجام تمرین تئاتر بوده است. وی در دانشگاه، با پشتکار زیاد توانست در نخستین جشنواره دانشجویی بازیگری، در سال ۱۳۷۶ بخاطر بازی در نمایش برزخ نوشته ویلیام باتلر ییتس به کارگردانی محمد عاقبتی، مقام اول را بدست آورد. 

سعید چنگیزیان,بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کرداسعید چنگیزیان بازیگر سینما

سعید چنگیزیان در سال ۱۳۷۷ پس از تمرین و اجرای نمایش در دانشگاه، بازیگری خود در تئاتر و نمایش را به صورت حرفه ای در نمایش “عروس خون” شروع کرد. او در سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در عرصه بازیگری در سینما با بازی در اپیزود اول فیلم سینمایی “خداحافظ رفیق” به کارگردانی بهزاد بهزادپور شروع کرد. او پس از نخستین تجربه سینمایی خود به مدت ۷ سال، در سینما فعالیتی نداشت و با ایفای نقش در فیلم سینمایی “دختر شاه پریون” به کارگردانی کامران قدکچیان در سال ۱۳۸۹ مجددا در عرصه سینما مشغول به فعالیت شد.

فیلم های سعید چنگیزیان,همسر سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرشسعید چنگیزیان بهمراه همسرش

به این ترتیب سعید چنگیزیان با سریال ” توطئه فامیلی” به کارگردانی رامبد جوان در سال ۱۳۹۰ بازی کرد و دومین تجربه تلویزیونی وی در سال ۱۳۹۴ بازی با” به کارگردانی مازیار میری بود. او بعد از بازی در این سریال، محبوبیت بیشتری پیدا کرد و بازیگرانی در سریال گاهی به پشت سر نگاه کن مشارکت داشت که از آن ها می توان به امین تارخ، محمد متوسلانی،  سام کبودوند، هدایت هاشمی، الیکا عبدالرزاقی، نگار حسن زاده، بهاره کیان افشار، نگار عابدی، امیر کربلایی زاده، حمید ابراهیمی، هومن اشکبوس و … اشاره کرد.

سعید چنگیزیان,بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کرداعکس از سعید چنگیزیان

آخرین فعالیت سعید چنگیزیان، بازی در سریال ” زخم کاری” به کارگردانی محمدحسین مهدویان بود. بازیگرانی که در این سریال با او همکاری داشته اند نظیر جواد عزتی، هانیه توسلی، رعنا آزادی ور،  الهه حصاری، عباس جمشیدی فر، کاظم هژیرآزاد، مهدی زمین پرداز، مه لقا باقری، منوچهر علیپور و مائده طهماسبی می باشند.

سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان,همسر سعید چنگیزیانسعید چنگیزیان هنرپیشه ی محبوب تئاتر

تدریس سعید چنگیزیان برای مبتدی ها 

سعید چنگیزیان برای تدریس به مبتدی ها میگفت:تمامی هنرجوهای من، مقدماتی و مبتدی هستند و اصلاً به آدم های حرفه ای، درس بازیگری اموزش نمی دهم. در هر آموزشگاهی به هنرجوهای مقدماتی تدریس میکنم، چون دوست دارم این هنرجوها پیشرفت قابل قبولی داشته باشند، به این ترتیب هوای همه ی آن ها را دارم.

بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیانعکس پرتره سعید چنگیزیان

آثار و فعالیت های سعید چنگیزیان

* فیلم های سینمایی سعید چنگیزیان:

فیلم خداحافظ رفیق (اپیزود اول) (۱۳۸۲)فیلم دختر شاه پریون (۱۳۸۹)فیلم پذیرایی ساده (۱۳۹۰)
فیلم دهلیز (۱۳۹۱)فیلم آسمان زرد کم عمق (۱۳۹۱)فیلم نقش نگار (۱۳۹۲)
فیلم خشم و هیاهو (۱۳۹۴)فیلم سارا و آیدا (۱۳۹۵)فیلم چهار راه استانبول (۱۳۹۶)
فیلم آندرانیک (۱۳۹۶)فیلم گرگ بازی (۱۳۹۶)فیلم شکستن همزمان بیست استخوان (۱۳۹۷)
فیلم جمشیدیه (۱۳۹۸)

فیلم های سعید چنگیزیان,همسر سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرشتصاویر سعید چنگیزیان و الهام کردا

* سریال و مجموعه های تلویزیونی سعید چنگیزیان:

سریال توطئه فامیلی (۱۳۸۹)سریال گاهی به پشت سر نگاه کن (۱۳۹۴)
سریال برادر جان (۱۳۹۷)

تحصیلات دانشگاهی سعید چنگیزیان,عکس های سعید چنگیزیان,زندگینامه سعید چنگیزیانسعید چنگیزیان بازیگر سریال زخم کاری

* نمایش و تئاتر سعید چنگیزیان:

نمایش شایعات (۱۳۹۲)اوليور توئيست (۱۳۹۶)
پرتقال های کال (۱۳۹۶)عروس خون (۱۳۹۷)
بی تابستان (۱۳۹۷)

سعید چنگیزیان,بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کرداعکسهای سعید چنگیزیان

* شبکه نمایش خانگی سعید چنگیزیان:

سریال زخم کاری (۱۴۰۰)

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش