یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۷۴

بیوگرافی ستاره اسکندری بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

ستاره اسکندری,بیوگرافی ستاره اسکندری,عکس ستاره اسکندریستاره اسکندری هنرپیشه ی ایرانی
ستاره اسکندری در ایران بعنوان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، مشغول به فعالیت است. وی از سال ۱۳۷۳ بخاطر بازی در مجموعه های تلویزیونی، شهرت پیدا کرد که یکی از این مجموعه ها، مجموعهٔ نرگس بود که او نقش« نرگس» را پس از درگذشت پوپک گلدره بازی کرد.

چکیده ای از بیوگرافی ستاره اسکندری

نام:ستاره

نام خانوادگی:اسکندری

تاریخ تولد:۱۳۵۳/۳/۲۵

محل تولد:تربت حیدریه

تحصیلات:تحصیل کرده رشته مترجمی زبان

ملیت:ایرانی

بیوگرافی ستاره اسکندری

ستاره اسکندری زاده ی سال ۱۳۵۳ در شهر تربت حیدریه ، استان خراسان رضوی بود. او از رشتهٔ مترجمی زبان انگلیسی، انصراف داده بود. این بازیگر، دومین فرزند خانواده می باشد. اصلیت پدر او از کاشمر بود درحالیکه اصلیت مادرش از تربیت حیدریه بود. او نیز دارای دو خواهر و یک برادر کوچکتر و یک برادر بزرگ تر از خود می باشد. این بازیگر در سال ۹۵، پدرش( عبدالواحد اسکندری) را از دست داد.

خواهران ستاره اسکندری به نام سارا( گریمور) و لاله( بازیگر) است. برادر کوچک او که روزبه نام دارد؛ ساکن تورنتو کانادا میباشد و سیامک اسکندری نام برادر عکاس او میباشد که در دانشکده هنرهای زیبا تحصیل کرده است.

ستاره اسکندری که به عنوان برادرزاده عبدالحسین اسکندری( گوینده و مجری رادیو و تلویزیون) می باشد؛ می گوید:« من در سن چهارسالگی از تربت حیدریه به تهران، نقل مکان کردم. در فضاهای غیرآپارتمانی در کاشمر، انرژی خودمان را تخلیه می کردیم ولی دچار احساس محدودیت در تهران و آپارتمان های کوچکش می شدیم و انرژی خودمان را از راه‌های مختلفی تخلیه می کردیم.»

اظهارات ستاره اسکندری درخصوص شیطنت های کودکی اش این چنین است:من از دختر بودنم برای مدتی طولانی راضی نبودم و دوست داشتم که پسر باشم ولی امروزه به زن بودنم افتخار می کنم.

تصاویر ستاره اسکندری,عکس ستاره اسکندری,لاله و ستاره اسکندری,ستاره اسکندریتصاویر اینستاگرامی ستاره اسکندری

طبق گفته ی مادر ستاره اسکندری:« ستاره در زمان کودکی، شیطنت بسیاری داشت. به عنوان مثال به جای والدین همکلاسی هایش در سال سوم دبستان، رضایت نامه می نوشت و برایشان امضاء می کرد.»

ازدواج و همسر ستاره اسکندری

با وجود متاهل بودن ستاره اسکندری، ولی از همسر وی تابحال ، هیچ اطلاعات و تصویری منتشر نشده است.

ستاره اسکندری و همسرش,بیوگرافی ستاره اسکندری,ستاره اسکندری بازیگرعکسهای ستاره اسکندری

آغاز فعالیت هنری ستاره اسکندری

ستاره اسکندری درباره بازیگر شدنش می گوید: « بخاطر حضور عمو حسین در تلویزیون، با چنین فضایی آشنایی داشتم و همراه با لاله به پیشنهاد عمو حسین در فیلم های کوتاهی حضور داشتیم. در سال اول راهنمايي برای نخستین بار در مقابل دوربین یک فیلم کوتاه به کارگردانی آقای حمید تمجیدی شرکت کردم و به مشارکت با مرحوم جمشید اسماعیل خانی و خانم کابلی پرداختم. ولی نوار حضورم در بازیگری پس از این فیلم کوتاه، قطع شد. من در سن ۱۸- ۱۹ سالگی بهمراه برادرم( سیامک)، مشغول به تحصیل در دانشکده هنرهای زیبا شدیم. من در این دانشکده با دپارتمان تئاتر آشنایی پیدا کردم و مجددا به تئاتر بازگشتم.»

عکسهای ستاره اسکندری,تاریخ تولد ستاره اسکندری,خانواده ستاره اسکندریستاره اسکندری بازیگر سینما و تلویزیون

ستاره اسکندری فعالیت خود را در عرصه ی تئاتر آغاز کرد و سه بار از جشنواره تئاتر دانشجویی برای دریافت جایزه کاندید شد. او برای نخستین بار در سال ۱۳۷۵ در فیلم« حریف دل» در سینما بازی کرد. سریال نرگس در سال ۱۳۸۵ در حال ضبظ و پخش با نقش اصلی پوپک گلدره بود که خانم گلدره در یک سانحه رانندگی به کما رفت و ستاره اسکندری در این سریال، ادامه ی نقش او را برعهده گرفت و همین ایفای نقش او باعث شهرت و محبوبیتش گردید، خانم گلدره در کما بمدت ۸ ماه به سر برد ولی پس از این مدت درگذشت. طبق گفته ی ستاره اسکندری، دستمزد وی بعد از بازی در سریال نرگس، ۱۰ برابر شد.

شغل دوم و بیزینس ستاره اسکندری

ستاره اسکندری به انجام کارهای اقتصادی به جز شغل بازیگری می پردازد. او در یکی از پاساژهای معروف تهران یک مغازه طراحی لباس دارد و تا به این زمان چندین بار شوی لباس برگزار کرده است. او برای راه اندازی اینکار با دختر یکی از سرمایه دارهای تهران شریک شده است و طبق عقیده اش به فرهنگ سنتی ایران در طراحی لباس، توجه بسیاری نشان می دهد. نام این گروه، تار اول میباشد که به فعالیت در مرکز خرید میلاد نور مشغول است.

زندگی ستاره اسکندری,خانواده ستاره اسکندری,ازدواج ستاره اسکندری,سن ستاره اسکندریستاره اسکندری بازیگر فیلم مواجهه

روابط ستاره اسکندری با خانواده اش

ستاره اسکندری درباره ی رابطه ی خود با خانواده اش می گوید:با لاله و اعضای خانواده ام رابطه بسیار خوبی دارم و معمولاً همواره در کنار هم هستیم ولی به خاطر این که از خواهرم بزرگتر هستم، تمایل به تحمیل کردن دیدگاه ها و نگاه خود به خواهرم و یا حتی دیگران ندارم. هر انسانی باتوجه به کسب تجربیات مختلف در زندگی و کارش، جهان بینی خودش را دارد. من و لاله در کنار هم مثل دو دوست صمیمی هستیم، یکی از دوست داشتنی ترین کارهای بین من و خواهرم صحبت و درددل کردن میباشد ولی با این حال دنیا و نگاه هرکدام از ما متفاوت است.

آثار ستاره اسکندری,زندگینامه ستاره اسکندری,بیوگرافی ستاره اسکندری ستاره اسکندری در جشنواره فیلم فجر

حواشی ستاره اسکندری

>> مهرماه سال ۱۳۹۷ بنابر تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود، ستاره اسکندری به همراه امیرحسین صدیق به دیدار پوریا نوری( عکاس بازداشتی واقعه گلستان هفتم)، پس از آزادی اش از زندان رفتند که همین دیدار، انتقادات تندی از جانب بعضی از رسانه ها بهمراه داشت که از آن ها می توان به روزنامه کیهان، روزنامه جوان و خبرگزاری فارس اشاره کرد.

>> فیلمی از ستاره اسکندری در تیرماه سال ۱۳۹۸ در فضای مجازی منتشر شد که ستاره اسکندری در ترکیه، بدون حجاب است و همین فیلم باعث انتقاداتی شد.

اتفاقات غیرقابل باور از نظر ستاره اسکندری

ستاره اسکندری درخصوص اتفاقات باورنکردنی چنین گفت:حسرت های زندگی ام با گذشت زمان، بسیار کم تر شده است. مفاهیم امید، آرمان، حسرت و ... كه برای ما در طی قرون و اعصار ساخته شده اند و به نظرم از اصل زندگی، ما را كمی دور می كنند، مفاهیم خود را از نظر من از دست داده اند. همیشه آرزوی من اینست كه این نگاه زندگی، حق همه آدم هاست و باعث افسوس است كه بعضی از افراد در این دنیا، درگیر جنگ هستند و برخی آواره و به قتل می رسند. بچه های بی گناهی كه در این جنگها به قتل می رسند و با خودم می گویم که علت بی توجهی سیاستمداران به این قتل ها چیست. همه حق داشتن زندگی آرام را دارند.

تصاویر اینستاگرام ستاره اسکندری,عکس ستاره اسکندریعکس های ستاره اسکندری در اینستاگرام

روی كره خاكی به قدری نعمت وجود دارد كه همه میتوانند بطور مساوی از یك زندگی لذت ببرند؛ پس علت وقوع این اتفاقات چیست. همیشه با خودم می گویم که علت عدم ترس افراد از مرگ چیست، چرا از بابت به قتل رساندن بچه ها ترسی ندارند، چرا نمیتورسند که به راحتی، حق زیست را از آدم های دیگر می گیرند. چنین موضوعاتی را نمیتوانم باور کنم!

فیلم شناسی ستاره اسکندری

* ستاره اسکندری در سینما:

حریف دل «۱۳۷۵»مسافر ری «۱۳۷۹»
تارزن و تارزان «۱۳۸۰»مواجهه «۱۳۸۳»
شبانه «۱۳۸۴»شبانه روز «۱۳۸۷»
ملاقات «۱۳۸۹»قصه پریا «۱۳۸۹»
قبرستان غیرانتفاعی «۱۳۸۹»چسب زخم «اپیزود ملاقات» «۱۳۸۹»
ایستگاه آخر «اپیزود ملاقات» «۱۳۸۹»آقا یوسف «۱۳۸۹»
شیر تو شیر «۱۳۹۰»هیس! دخترها فریاد نمیزنند «۱۳۹۱»
ناخواسته «۱۳۹۲»فردا «۱۳۹۲»
نزدیک تر «۱۳۹۳»نیمه شب اتفاق افتاد «۱۳۹۴»

فیلم های جدید ستاره اسکندری,عکس ستاره اسکندری,بیوگرافی ستاره اسکندریتصاویر ستاره اسکندری

* آلبوم هاي تلویزیونی ستاره اسکندری:

ماجراهای منزل شماره ۱۳نرگس «سیروس مقدم»
مرگ به مرور یک رؤیافاکتور هشت
شوق پروازتا صبح
هفت سین«۱۳۹۲»زعفرانی«۱۳۹۴»

فیلم های ستاره اسکندری,بیوگرافی ستاره اسکندری,عکس های اینستاگرام ستاره اسکندریستاره اسکندری بازیگر شکار روباه

* تئاترهای ستاره اسکندری :

۱۳۷۸ ـ دندون طلا۱۳۷۸ ـ دیوار
۱۳۷۹ ـ رومئو ژولیت۱۳۸۰ ـ سعادت لرزان مردمان تیره‌روز
۱۳۸۰ ـ شازده احتجاب۱۳۸۱ ـ در مصر برف نمی‌بارد
۱۳۸۲ ـ شب هزارویکم۱۳۸۲ ـ قهوهٔ تلخ
۱۳۸۵ ـ عَشَقه۱۳۸۷ ـ شکار روباه
۱۳۹۳ ـ هم‌هوایی۱۳۹۶ ـ نفر دوم

ستاره اسکندری بازیگر,ازدواج ستاره اسکندری,آثار هنری ستاره اسکندریعکس اینستاگرام ستاره اسکندری

* ستاره اسکندری در شبکه خانگی:

دندون طلا«۱۳۹۴»داوودمیرباقری

جوایز ستاره اسکندری,عکس های اینستاگرام ستاره اسکندری,بیوگرافی ستاره اسکندریستاره اسکندری برنده ی جایزه بهترین بازیگر زن انجمن منتقدان

جوایز و افتخارات ستاره اسکندری

- جایزهٔ بهترین بازیگر زن از نوزدهمین جشنوارهٔ تئاتر فجر برای بازی در نمایش سعادت لرزان مردمان تیره‌روز (۱۳۷۹)

- جایزهٔ بهترین بازیگر زن انجمن منتقدان (۱۳۷۹)

- جایزهٔ بهترین بازیگر زن تلویزیون برای بازی در مجموعهٔ تلویزیونی نرگس (۱۳۸۵)

- جایزهٔ بهترین بازیگر زن از سی و چهارمین جشنوارهٔ تئاتر فجر برای بازی در نمایش هم‌هوایی (۱۳۹۳)

- جایزهٔ بهترین بازیگر زن درام از شانزدهمین جشن حافظ برای بازی در مجموعهٔ دندون طلا (۱۳۹۴)

- جایزهٔ بهترین بازیگر زن درام از چهارمین جشنوارهٔ یاس برای بازی در مجموعهٔ دندون طلا (۱۳۹۴)

- جایزهٔ بهترین بازیگر زن از جشنوارهٔ ردلاین کانادا برای فیلم نیمه‌بلند کمیکال (۱۳۹۸)

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش