یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۱۰۰۰۳

بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

عین الله دریاییعین الله دریایی
عین الله دریایی یکی از پیشکسوتان عرصه تئاتر ایران است که در سال ۱۳۲۰ در تهران به دنیا آمد. وی از جمله بازیگران پیش از انقلاب محسوب می شود و در راه پیشرفت هنر تلاش بسیاری کرده است. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی عین الله دریایی اشاره می شود.

چکیده بیوگرافی عین الله دریایی

نام کامل: عین الله دریایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

عین الله دریایی درکار اردشیر کاظمی و قدرت الله ایزدیبیوگرافی عین الله دریایی

بیوگرافی عین الله دریایی

عین الله دریایی در دهه ۱۳۲۰ در تهران به دنیا آمد. براساس آنچه خود این هنرمند عنوان می کند فعالیت هنری خود را پیش از انقلاب آغاز کرده و بسیار زیاد خاک صحنه تئاتر خورده است، وی در این راه تلاش های بسیاری کرد اما به شهرت زیادی دست پیدا نکرد. 

عین الله دریایی عکس عین الله دریایی

شهرت عین الله دریایی

همانطور که اشاره شد شهرت عین الله دریایی بعد از سریال مگه تموم عمر چندتا بهاره به دست آمد. قدرت الله ایزدی در نقش جلال، اردشیر کاظمی در نقش پدر جلال و حسین نوری در نقش جمشید در این سریال حضور دارند. بازیگران عنوان شده نیز با این سریال بعد از مدت ها به صحنه بازی برگشتند. 

عین الله دریایی مگه تموم عمر چندتا بهارهعین الله دریایی در کنار اردشیر کاظمی

باتوجه به واکنش های مخاطبان نسیت به سریال تموم عمر چندتا بهاره، می توان متوجه شد که عین الله ایزدی در سریال بسیار خوش درخشیده پس درنتیجه توانست در سن ۸۲ سالگی برای بار دیگر فرصت بازیگری داشته باشد. 

سریال مگه تموم عمر چندتا بهار در سال ۱۴۰۲ به کارگردانی سروش صحت از شبکه نمایش خانگی منتشر شد و دارای ژانر کمدی اجتماعی است.  علی مصفا، قدرت الله ایزدی، کاظم سیاحی، آناهیتا افشار، مجید یوسفی، گیلدا ویشکی، وحید آقاپور، بهار کاتوزی، محمد نادری، بیژن بنفشه خواه، اردشیر کاظمی، عین الله دریایی از جمله دیگر بازیگران این سریال هستند. 

عین الله دریایی و اردشیر کاظمیعین الله دریایی و اردشیر کاظمی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش