چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۶۰۰۶۶

بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

گیتی قاسمیگیتی قاسمی
گیتی قاسمی یکی از بازیگران محبوب ایرانی است که بیشتر برای بازی در نقش های کمدی خود در میان مردم شناخته می شود. وی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ آغاز کرد و تاکنون توانسته نقش های ماندگاری از خود به جای بگذارد. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی این هنرمند بیشتر می پردازیم.

چکیده بیوگرافی گیتی قاسمی:

نام کامل: گیتی قاسمی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

بیوگرافی گیتی قاسمیبیوگرافی گیتی قاسمی

بیوگرافی گیتی قاسمی

گیتی قاسمی در ۱۶ آذر ۱۳۵۵ در ملایر همدان به دنیا آمد. پدرش از جمله اسیران جنگ ایران و عراق بود. گیتی قاسمی یک برادر دیگر به نام همایون قاسمی دارد. 

گیتی قاسمی در سال ۱۳۸۱ توانست در رشته کارگردانی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شود اما فعالیت حرفه ایشان به سال ۱۳۷۵ به بعد برمیگردد. 

گیتی قاسمی در سفرعکس های گیتی قاسمی

آغاز فعالیت حرفه ای گیتی قاسمی

گیتی قاسمی فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۶ زمانی که ۲۱ ساله بود با نمایش دژهوش ربا به کارگردانی تاجبخش فناییان در تالار وحدت شروع کرد. 

بعد از ده سال فعالیت حرفه ای حوزه تئاتر توانست در سال ۱۳۸۶ برای بازی در سریال حیاط خلوت از مرکز سیمای قم وارد دنیای تلویزیون شود. 

یک سال بعد از بازی در سریال حیاط خلوت، برای بازی در سریال پیامک در دیار باقی به کارگردانی سیروس مقدم از وی دعوت شد. او توانست در کنار بازیگرانی مانند محمدرضا شریفی نیا، افسانه بایگان و شیلا خداداد بازی کند که همین موضوع بیش از پیش سبب شناخته شدن ایشان کرد. 

گیتی قاسمی همراه پدرشگیتی قاسمی و پدرش

ورود گیتی قاسمی به سینما

اولین اثر سینمایی گیتی قاسمی به فیلم جا به جا به کارگرداین علی توکل نیاز برمی گردد. بعد از یکسال نیز در فیلم حراج به کارگردانی حسین شهابی بازی کرد. بعد از گذشت مدتی برای بازی در فیلم امروز به کارگردانی رضا میرکریمی از وی دعوت شد. 

گیتی قاسمی در اتاق گریمگیتی قاسمی در اتاق گریم

ازدواج گیتی قاسمی

گیتی قاسمی چندین سال پیش ازدواج کرده است و همسرش سروش حاتمی آذر سرپرست و آهنگساز موسقی زنبورک می باشد. حاصل این ازدواج پسری به نام مهیار می باشد که همراه با پدرش در عرصه موسیقی فعالیت دارد. 

مهیار پسر گیتی قاسمیپسر گیتی قاسمی

تصادف شدید گیتی قاسمی با نیسان آبی

گیتی قاسمی در یکی از شب های برنامه فرمول یک علی ضیاء درباره ماجرای مرگ خود در دوران دبیرستان صحبت کرد. او گفت: زمانی که دبیرستان بودم با دوستم از خیابان می گذشتم که یک نیسان آبی از روی من رد شد، من با صورت روی زمین افتادم و بعد از مدتی جنازه ام در کف مینی بوس قرار داشت. همه افراد و دبیرهای خودم را دیدم همچنین و تک تک کارهایی که کردند و کجا بودن و چکار می کردن، حتی گریه کردنشون رو بعدا بهشون گفتم. در اتاق عمل هم می دیدم که دکترها داشتن لباس هایم را پاره می کردند، تنها دغدغه من در آن لحظه این بود که لباسم را دوست داشتم اما اصلا نمی دانستم چه اتفاقی افتاده است. 

نسبت گیتی قاسمی با ثریا قاسمی

عنوان می شود که گیتی قاسمی و ثریا قاسمی باهمدیگر نسبت فامیلی دارند البته این خبر هنوز تایید یا رد نشده است اما به نظر می رسد تنها یک شباهت فامیلی باشد. 

آثار گیتی قاسمی

گیتی قاسمی در پایتخت ۱

گیتی قاسمی در یکی از قسمت های سریال پایتخت ۱ شرکت کرد. در این بخش او نقش خانم برازجانی همسر آقای برازجانی مسئول پزشکی قانونی را برعهده داشت. 

گیتی قاسمی در ویلایی ها 

نقش آفرینی گیتی قاسمی در فیلم ویلایی ها در سال ۱۳۹۵ به دلیل ادای دین به مادرش بود. آنها حدود ۲۰ سال در شهر اندیمشک ساکن بودند، فیلم ویلایی ها هم داستان زندگی مادر او را به تصویر می کشید، زیرا در آن زمان پدرش اسیر بود اما نامش در لیست هلال احمر نبود، به همین دلیل برای چندین سال وی را جزء مفقود الاثرها می دانستند.

گیتی قاسمی در زیرخاکی

یکی از محبوب ترین نقش های گیتی قاسمی در تلویزیون به سریال زیرخاکی برمی گردد. ایشان در این سریال نقش همسر صاحبخانه فریبرز را برعهده داشت. در این سریال گیتی قاسمی همراه با بازیگران دیگری نظیر ژاله صامتی و پژمان جمشیدی حضور داشت. 

گیتی قاسمی و پژمان بازغیگیتی قاسمی در سریال زیرخاکی

گیتی قاسمی در نیسان آبی

بازی گیتی قاسمی در سریال نیسان آبی سبب محبوبیت چند برابری این هنرمند در میان مردم شد. این بازیگر توانست در نیسان آبی به کارگردانی منوچهر هادی، نقش کمدی خود را به نحو احسنت بازی کند. او نقش همسایه خانواده اصلی داستان را برعهده داشت و کنجکاوی بیش از حد او دلیل محبوبیتش میان مخاطبان شد. یکتا ناصر، حسین یاری، مهران غفوریان، ایمان صفا، بهناز جعفری و غلامرضا نیکخواه از جمله دیگر بازیگران این سریال بودند. 

گیتی قاسمی در سریال نیسان آبیگیتی قاسمی در سریال نیسان آبی

گیتی قاسمی در جادوگر

یکی دیگر از آثار گیتی قاسمی در شبکه نمایش خانگی سریال جادوگر بود. او در این سریال نقش همسر ناخدا و مادر ساره را برعهده داشت که دائما شک و تردید داشت و با چالش هایی روبرو می شد. حضور ایشان در این سریال همراه با بازیگرانی نظیر احمد مهرانفر، جواد رضویان، صحرا اسداللهی، مریم مومن، نسیم ادبی، نادر سلیمانی و... تجربه جدیدی برای گیتی قاسمی محسوب می شد. 

فقیهه سلطانی، رضا ناجی، متین ستوده، احمد ایراندوست، پونه عاشورپور، شهین تسلیمی، میثاق جمشیدی، شهرزاد کمال‌زاده، سمیه مهری، جواد پولادی، سحر سلیمانی و محمدرضا عقدایی از دیگر بازیگران سریال جادوگر بودند.

گیتی قاسمی در سریال جادوگرگیتی قاسمی در سریال جادوگر

گیتی قاسمی در سریال نیوکمپ

یکی از جدیدترین آثار گیتی قاسمی نیوکمپ می باشد که مجددا فرصت تجربه بازی با همکاری منوچهر هادی را برای گیتی قاسمی فراهم کرد. گیتی قاسمی در این سریال نقش نصرت و مادر خانواده را برعهده داشت که بسیار محبوب شد و به چشم آمد. 

گیتی قاسمی در سریال نیوکمپگیتی قاسمی در سریال نیوکمپ

کارنامه هنری گیتی قاسمی:

کار سینمایی:

حکم تجدیدنظر۱۳۹۸
خروج۱۳۹۸
متری شیش و نیم۱۳۹۷
جان دار۱۳۹۷
کلمبوس۱۳۹۷
آقای سانسور۱۳۹۶
سد معبر۱۳۹۵
سرطان۱۳۹۵
والدراما۱۳۹۵
ویلایی‌ ها۱۳۹۵
چهارشنبه۱۳۹۴
امروز۱۳۹۲
حراج۱۳۹۲
جابه‌جا۱۳۹۲

کار تلویزیونی:

حیاط خلوت۱۳۸۶
پیامک از دیار باقی۱۳۸۶
رستگاران۱۳۸۸
شاید برای شما هم اتفاق بیافتد۱۳۸۸
جراحت۱۳۸۹
پایتخت ۱۱۳۸۹
سقوط آزاد۱۳۹۰
چک برگشتی۱۳۹۰
مخمصه۱۳۹۲
گاهی به پشت سر نگاه کن۱۳۹۴
در قصه‌ ها زندگی می‌ کنند۱۳۹۵
روزهای بهتر۱۳۹۶
کامیون۱۳۹۶
زیرخاکی ۲۱۴۰۰

شبکه خانگی:

سال‌ های دور از خانه۱۳۹۷
سیاوش۱۴۰۰

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش