چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۵۴

بیوگرافی روزبه نعمت اللهی؛ خواننده خوش صدای ایرانی

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,عکس های روزبه نعمت الهیروزبه نعمت اللهی
روزبه نعمت الهی یکی از خوانندگان جوان ایرانی است که تحصیلات خود را در رشته موسیقی از دانشگاه سوره به پایان رسانده است. این خواننده اصالتا تهرانی می باشد و مادرش نیز در حیطه موسیقی فعالیت داشته است. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی این هنرمند بیشتر اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی روزبه نعمت الهی:

نام کامل: روزبه نعمت الهی

تاریخ تولد: ۷ تیر ۱۳۵۸

محل تولد: تهران

حرفه: خواننده، نوازنده و آهنگساز

سبک: پاپ

ساز: پیانو، گیتار و ویالون

شروع فعالیت: ۱۳۸۰ تاکنون

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,تصاویر روزبه نعمت الهیبیوگرافی روزبه نعمت اللهی

بیوگرافی روزبه نعمت الهی:

روزبه نعمت الهی در ۷ تیر ۱۳۵۸ در تهران به دنیا آمد. وی ساکن ایران است و تحصیلات خود را در رشته موسیقی از دانشگاه سوره به پایان رسانده است. این خواننده برای اولین بار نقش مولانا را در کنسرت نمایش ملت عشق روایت دیدار شمس و مولانا روی صحنه اجرا کرد. 

فرشته جواهری خواننده و ردیف خوان موسیقی و مسرور نعمت الهی محقق و استاد دانشگاه؛ والدین روزبه نعمت الهی هستند. ترانه هایی که این خواننده برای اجرا داشته است اغلب توسط پدرش انتخاب می شدند، این پدر و پسر به صورت ذوقی در زمینه ترانه فعالیت می کنند به طوری که بسیاری از کارهای این خواننده ترکیبی از اشعار مختلف و ابیات اشعار یک شاعر به خصوص مولانا هستند و این کار بیشتر توسط پدرش انجام می شود. 

براساس آنچه خودش اعلام می کند پدر و مادرش براي بزرگ كردن او خيلي سختي كشيده‌اند، وی کودکی پر شیطنتی داشته است و همیشه روی درخت بزرگ در خانه شان بوده است و اگر کار اشتباهی انجام می داده سریع از درخت بالا می رفته تا کسی به او دسترسی نداشته باشد. 

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,برادر روزبه نعمت الهیروزبه نعمت اللهی و برادرش

شروع فعالیت روزبه نعمت اللهی:

روزبه نعمت الهی فعالیت خود را با نوازندگی آغاز کرده است و فکر نمی کرد روزی خواننده شود. با تشویق و ترغیب دوستان و خانواده اش برای اولین با پدرش شعر مولانا را با شعری از شاعران امروزی به صورت کلاسیک ترکیب کردند و سپس با همکاری استاد فریدون شهبازیان اولین آلبوم خود تحت عنوان سرزمین مادری را منتشر کرد. 

این خواننده با سازهایی مانند گیتار و پیانو آشنایی دارد اما ساز تخصصی اش ویولن است، همانطور که اشاره شد وی در رشته موسیقی تحصیل کرده است. 

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,روزبه نعمت الهی خوانندهروزبه نعمت اللهی در کنار استاد ارجمند

سوابق هنری روزبه نعمت اللهی:

این خواننده تا به حال کنسرت های بسیاری در سالن میلاد، سالن وزارت کشور و سالن های دیگر تهران و سایر شهرستان های داشته است. همچنین از ایشان به عنوان دبیر و داور چندین جشنواره مربوط به جوانان و گروه های موسیقی خارجی و ایرانی دعوت شده است. 

روزبه نعمت‌الهی برای اولین بار در ایران در نقش مولانا در کنسرت نمایش ملت عشق روایت دیدار شمس و مولانا را روی صحنه برد.

این خواننده فعالیت هایی را برای سازمان های خیریه انجام می دهد همچنین بخشی از درآمد کنسرت های خود را به همین موسسه ها اختصاص می دهد. نمونه هایی از این موضوع می توان به کنسرت هایی به نفع کودکان کار، کودکان مبتلا به سندرم داون، موسسه بهنام دهش پور، یونیسف ایران و... اشاره کرد. روزبه نعمت الهی در جمعیت امام علی که خیریه ای مربوط به تحصیل کودکان بی سرپرست و بد سرپرست است فعالیت دارد. 

ایشان کنسرت هایی برای زلزله زدگان آذربایجان اجرا کرد که درآمد حاصل از آن صرف خرید کانکس و ترمیم اماکن زلزله زده شد.  

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,عکس های شخصی روزبه نعمت اللهیعکس های شخصی روزبه نعمت اللهی

آلبوم‌های روزبه نعمت الهی:

در سال ۱۳۸۲ آلبوم سرزمین مادری

در سال ۱۳۸۷ آلبوم هفته عاشقی

در سال ۱۳۸۸ آلبوم عمو زنجیر باف

در سال ۱۳۹۲ آلبوم داروگ

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,آلبوم های روزبه نعمت اللهیآلبوم های روزبه نعمت اللهی

حاشیه‌های زندگی روزبه نعمت اللهی:

مهناز افشار چندین سال مسئول تهیه قطعات و کنسرت های این خواننده بود. در آلبوم دراگ سال ۱۳۹۲ علاوه بر تهیه کنندگی. همخوان و دکلمه کننده ترانه ها نیز بوده است که با مخالفت وزارت ارشاد صدای مهناز افشار را از این قطعات حذف کردند. 

روزبه نعمت الهی تابه حال تیتراژهای متعددی برای صدا و سیما تهیه کرده است، خاک دلیران قطعه ای از آثار این هنرمند است که چندین مرتبه منتشر شده است.

از سال ۱۳۹۴ از حضور روزبه نعمت الهی در تلویزیون امتناع شد. 

وی داور بخش خوانندگی مسابقه استعدادیابی سایت آپارات در سال ۱۳۹۴ بوده است. 

زندگی شخصی روزبه نعمت الهی:

زندگی در خارج از شهر:

زندگی کردن در خارج از شهر می تواند حالم را بهتر کند البته گاهی برای ترافیک شهر دلتنگ می شوم، به همین دلیل به شهر برمی گردم و در ترافیک رانندگی می کنم. من برای اینکه خودم را پیدا کنم خیلی کارها انجام داده ام برای مثال پشت چراغ قرمز شیشه ماشین ها را تمیز می کردم فقط برای اینکه غرورم را از بین ببرم. 

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,زندگی شخصی روزبه نعمت الهیروزبه نعمت اللهی و زندگی در خارج از شهر

سرگرمی:

من از طبیعت لذت می برم، قایق سواری و کوه نوردی انجام می دهم اما درحال حاضر زمانی برای ورزش ندارم البته اگر بتوام کاری برای کسی انجام دهم واقعا لذت می برم. 

زندگی در جنگل:

درحال حاضر در جنگل زندگی می کنم به همین دلیل به پول زیادی احتیاج ندارم، ۲۰ تا مرغ و خروس دارم، شیر می دوشم و از آنچه تولید می شود استفاده می کنم. هیزم جمع می کنم و هزینه هایم به دانه برای مرغ و خروس ها ختم می شود. از چوب میز و صندلی درست می کنم، حالم آنجا به قدری خوب هست که هیچگاه حوصله ام سر نمی رود. شب ها به امید اینکه روز شود به خواب می روم و با اولین نوری که به خانه می تابد بیدار می شوم. 

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,جدیدترین عکس های روزبه نعمت الهیروزبه نعمت اللهی و ادامه زندگی در جنگل

تجارت و شغل دوم:

به غیر از کار خوانندگی از ۱۶ سالگی ام کار تجارت انجام می دهم. هم کار واردات داشته ام و هم صادرات، در زمینه ساخت و ساز هم فعالیت کرده ام و اکنون که یک برند شده ام؛ در فعالیت تجاری من هم نقش مثبت داشته است.

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,شغل های روزبه نعمت الهیشغل اول روزبه نعمت اللهی

شکست عشقی و ازدواج:

به نظر من عشق واقعی عشق به خدا و حضرت علی است اما همه شکست عشقی را تجربه کرده اند. 

روزبه نعمت الهی مجرد است و هنوز ازدواج نکرده. 

روزبه نعمت الهی,بیوگرافی روزبه نعمت الهی,تصاویر جدید روزبه نعمت اللهیزندگی خصوصی روزبه نعمت اللهی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 13
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش