پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۶۰۰۵۶

بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

ساناز سعیدیساناز سعیدی
ساناز سعیدی یکی از بازیگران خوش چهره سینما و تلوزیون ایران است که دوره های بازیگری را زیر نظر امین تارخ و فرهاد تجویدی گذراند. اولین نقش آفرینی این هنرمند به سال ۱۳۹۵ برمی گردد. ساناز سعیدی با سریال تلویزیونی بچه مهندس به شهرت رسید. در این مقاله از سرپوش به بیوگرافی ساناز سعیدی می پردازیم.

چکیده بیوگرافی ساناز سعیدی:

نام کامل: ساناز سعیدی

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

عکس های هنری ساناز سعیدیبیوگرافی ساناز سعیدی

بیوگرافی ساناز سعیدی:

ساناز سعیدی در ۲۴ فروردین ۱۳۶۸ در تهران به دنیا آمد. وی در عرصه هنر، سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت دارد اما رشته تحصیلی او با فعالیتش چندان هماهنگی ندارد به طوریکه وی لیسانسش را در رشته مهندسی معماری گرفته است. 

ساناز سعیدی بعد از اینکه در رشته تحصیلی خود فارغ التحصیل شد برای کار در یک شرکت درخواست داد و برای مدتی در آنجا مشغول شد، سپس به دنبال علاقه خود به بازیگری در دوره های آموزشی زیر نظر استاد امین تارخ و فرهاد تجویدی حاضر شد. 

شروع فعالیت هنری با تئاتر:

آغاز فعالیت هنری و حرفه ای ساناز سعیدی به بازی در عرصه تئاتر برمی گردد، وی بعد از اینکه زیرنظر فرهاد تجویدی و امین تارخ آموزش های لازم را دید، د سال ۱۳۹۳ به صورت حرفه ای در نمایش گمشده برای بازی در نقش عمه ای ۴۰ ساله روی صحنه رفت. 

کودکی و بزرگسالی ساناز سعیدیکودکی ساناز سعیدی

اولین حضور تا شناخته شدن ساناز سعیدی در تلویزیون:

اولین نقش آفرینی ساناز سعید در تلویزیون به سریال پریا با کارگردانی حسین سهیلی زاده در سال ۱۳۹۵ برمی گردد. وی نقش دختری به نام نازی را داشت که نامه ای مبنی بر مبتلا بودن عمار تفتی به ایدز را به خانه اش می اندازد. 

بعد از بازی ساناز سعیدی در سریال پریا، نقش آفرینی وی در سریال نفس به کارگردانی جلیل سامان وی در بین مردم بسیار شناخته شد. وی در این سریال نقش ناهید را برعهده داشت که برای درک و شناخت نقشش در دوره های آموزشی نقاشی، پرستاری شرکت کرد همچنین به آژانس های هواپیمایی رفت تا از نزدیک با نقش خود آشنا شود. 

عکس جشنواره ای ساناز سعیدیساناز سعیدی در جشنواره های سینمایی

ازدواج ساناز سعیدی:

ساناز سعیدی مجرد است و تاکنون ازدواج نکرده اند. هیچ خبر موثقی مبنی بر متاهل بودن این بازیگر تاکنون به دست نرسیده است. 

عکس پرتره ساناز سعیدیعکس های ساناز سعیدی

اوج شهرت ساناز سعیدی:

اوج شهرت ساناز سعیدی در میان مردم به بازی در سریال محبوب بچه مهندس برمی گردد. این بازیگر در نقش مادرخوانده جواد جوادی نقش اصلی این سریال، حاضر شد. بسیاری از مردم نیز امروزه با همین نام ایشان را می شناسند. سریال بچه مهندس در میان مردم بسیار محبوب بود و با استقبال فوق العاده ای همراه شد. بچه مهندس یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیونی محسوب می شود. 

ساناز سعیدی در طبیعتعکس های اینستاگرامی ساناز سعیدی

ژانر مورد علاقه ساناز سعیدی:

براساس آنچه ساناز سعیدی عنوان می کند برای پذیرش نقش های به سلیقه، حس و فضای عاطفی داستان اهمیت می دهد و بیشتر نقش هایی را قبول می کند که یک سیر تکاملی را طی کرده و فراز و فرود داشته باشند. 

وی به بازیگری اهمیت می دهد و برای بازی در نقش های خود تحقیق و مطالعه انجام می دهد، همچنین نظرات مخاطبان برای وی بسیار مهم هستند. ساناز سعیدی به نقش های مثبت و منفی اعتقاد ندارد زیرا معتقد است که هیچ ادم مثبت یا منفی مطلق روی زمن وجود ندارد و نمی توان دو قطب را از هم جدا کرد. 

ساناز سعیدی در حال آشپزیآشپزی ساناز سعیدی

مروری بر آثار ساناز سعیدی:

ساناز سعیدی در از سرنوشت:

یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیون که ساناز سعیدی در آن بازی کرد؛ از سرنوشت بود. این سریال به کارگردانی محمدرضا خردمندان و علیرضا بذرافشان و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان در ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۱ از آنتن شبکه دو سیما منتشر شد. 

این سریال سه فصل داشت که با بازی بازیگرانی مانند دارا حیایی، کیسان دیباج، فاطیما بهارمست، مونا کرمی،مهدیس توکلی، مهران میری، فرهنگ زرگرباشی، متین طاهری‌ نیا، رضا داوودنژاد، نگین صدق گویا، ساناز سعیدی، سولماز غنی، شاهو رستمی مجید واشقانی، حسین پاکدل، لیلا بلوکات، سید مهرداد ضیایی، مائده طهماسبی و... بسیار طرفدار پیدا کرد. 

سریال از سرنوشت دارای دو شخصیت به نام های هاشم و سهراب بوده که کودکی بسیار سختی در پرورشگاه پشت سر گذاشتند. فصل چهارم سریال از سرنوشت به زندگی هاشم بعد از آزادی از زندان و بازگشت او به کار تولید می پردازد.

ساناز سعیدی در سریال از سرنوشت نقش زنی به نام خانم هرسینی، وکیل مهرداد ضیایی را بازی می کند که عاشق هاشم (دارا حیایی) است و سعی میکند مانع رسیدن نغمه و هاشم به هم شود.

ساناز سعیدی در از سرنوشتساناز سعیدی در سریال از سرنوشت

ساناز سعیدی در بچه مهندس:

بچه مهندس نیز از جمله سریال های بسیار پرطرفدار تلویزیون بود که به کارگردانی علی غفاری و احمد کاوری و نویسندگی سجاد ابوالحسنی و حسن وارسته از روی آنتن شبکه دو سیما منتشر شد. این سریال درباره کودکی، نوجوانی و جوانی پسری به نام جواد است که از کودکی به پرورشگاه سپرده شده است. 

در این مجموعه، بازیگرانی مانند ثریا قاسمی، فرهاد قائمیان، عبدالرضا اکبری، مهشید جوادی، محمدرضا رهبری، نسیم باقریان، کریم قربانی، عباس جمشیدی‌فر و شیوا خسرومهر و... حضور دارند.

ساناز سعیدی در سریال بچه مهندس ۱ به نقش آفرینی پرداخت و در غالب مادرخوانده جواد جوادی که یکی از کارکنان پرورشگاه خورشید بود، حاضر شد. مامان صدیقه گرچه تنها در یک فصل از بچه مهندس بازی کرد و در همان فصل نیز فوت نمود اما چهره خاص و لحن جذابش در ماندگاری او بسیار تاثیرگذار بود.

ساناز سعیدی در نقش مامان صدیقهساناز سعیدی در سریال بچه مهندس

ساناز سعیدی در نفس:

سریال نفس که در ماه رمضان سال ۱۳۹۶ از روی آنتن شبکه سه سیما بخش شد یکی از نقش های تاثیرگذار ساناز سعیدی محسوب می شود. این سریال به کارگردانی جلیل سامان و به تهیه کنندگی احمد کاشانچی تهیه شد که ژانر درام پیچیده داشت و درباره وقایع سیاسی قبل از انقلاب روایت می کند. 

درحقیقت اولین تجربه حرفه ای ساناز سعیدی در قاب تلویزیون همین سریال نفس محسوب می شود که نقش اصلی را نیز برعهده داشت. ساناز سعیدی در نقش دختری دانشجو به نام ناهید که با روزبه عضو سازمان مجاهدین، آشنا می‌شود و در بحبوحه وقایع انقلاب رازی در زندگی اش فاش می‌شود.

بهناز جعفری، خسرو شهراز، معصومه قاسمی پور، رامین راستاد، مسعود رایگان، ژاله صامتی، علیرضا کمالی، قربان نجفی، سودابه بیضایی، الهام نامی، پژمان جمشیدی، داریوش فرهنگ، فاطمه گودرزی، هدایت هاشمی، هادی حجازی فر و... از جمله دیگر بازیگرانی هستند که در سریال نفس به ایفای نقش پرداختند. 

ساناز سعیدی در نقش نفسساناز سعیدی در سریال نفس

ساناز سعیدی در سریال بوی باران:

بوی باران سریالی است که به کارگردانی محمود معظمی و تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان در ژانر معمایی و خانوادگی از شبکه یک سیما منتشر شد. نام قبلی این سریال عروس تاریکی بود که بعد از پخش دو قسمت با نام جدید بوی باران پخش شد.

داستان این سریال درباره دختری از طبقه پایین جامعه می باشد که با پسری با وضع خوب مالی ازدواج می کند. در شب عروسی این زوج، فرشته عروس جوان این سریال در آتش‌سوزی به قتل میرسد و.... ساناز سعیدی در سریال بوی باران در نقش فرشته شهسواری است که همسر و کارگر کارخانه شهاب است.

ساناز سعیدی در نقش فرشته شهسواریساناز سعیدی در سریال بوی باران

ساناز سعیدی در سریال سارق روح:

سارق روح با ژانر معمایی به کارگردانی احمد معظمی و به تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری ساخته شد که درباره امنیت نرم و آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد صحبت می کند. 

در این سریال مردی بازنشسته و استاد دانشگاه به نام نادر عابدی همراه با تیم خود به محل کارش برمی گردد و درباره گروه‌ها و حلقه‌های شبه عرفانی جدید و علل گرایش افراد به این گروه‌ها تحقیق می کند. یکی از اعضای این تیم وحید، علیرام نورایی است که به صورت نفوذی وارد حلقه می شود. 

دانیال حکیمی، محمود پاک نیت، علیرام نورایی، ویدا جوان، متین ستوده، ایرج نوذری، مجید واشقانی، کمند امیرسلیمانی، علیرضا جلالی‌تبار، ساناز سعیدی و... از جمله دیگر بازیگرانی هستند که در این سریال بازی می کنند. 

ساناز سعیدی در سریال سارق روحساناز سعیدی در سریال سارق روح

کارنامه هنری ساناز سعیدی:

سریال های تلویزیونی ساناز سعیدی:

بوی باران۱۳۹۸
بچه مهندس(فصل اول)۱۳۹۷
سارق روح۱۳۹۶
نفس۱۳۹۵
پریا۱۳۹۵

فیلم های سینمایی ساناز سعیدی:

سودابه۱۳۹۷
قدغن۱۴۰۰

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش