پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۲۳

سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایاسرنای ساریکایا
سرنای ساریکایا یکی از بازیگران ترکی است که در صنعت مدلنیگ نیز فعالیت دارد. سرنای در سریال جزر و مد با چاتای اولوسوی همبازی شد که با بازی در نقش میرا بیلیجه توانست در مراسم پروانه طلایی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵  به عنوان بهترین بازیگر زن ترکیه انتخاب شود. 

چکیده ای از بیوگرافی سرنای ساریکایا:

نام کامل: سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya)

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,تصاویر سرنای ساریکایابیوگرافی سرنای ساریکایا

بیوگرافی سرنای ساریکایا:

سرنای ساریکایا در ۱ جولای ۱۹۹۱ در آنکارا ترکیه به دنیا آمد. وی فرزند سیهان عمران و مصطفی ساریکایا است که تا هفت سالگی سرنای با همدیگر بودند اما بعد از آن از همدیگر جدا شدند. پدر سرنای مجددا ازدواج کرد و حضانتش را به مادرش واگذار کرد. او در یک مصاحبه عنوان می کند که تجربه بزرگ شدن بدون پدر سخت است، زیرا پدر یک فاکتور مخصوص در رشد و تکامل یک دختر کوچک است.

زمانی که آنها تصمیم داشتند در آنتالیا یا استانبول زندگی کنند سرنای به مادرش اعلام کرد که قصد دارد بازیگری را ادامه دهد به همین دلیل مادرش هم استانبول را برای ادامه زندگی انتخاب کرد. سرنای زمانی که کودک بود دوست داشت مدل شود به همیت دلیل والیبال و بسکتبال را با شوق زیاد دنبال می کرد. همچنین علاقه او به رقص لاتین و تنیس هم مربوط به دوران کودکی اش است. 

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,کودکی سرنای ساریکایاکودکی های سرنای ساریکایا

شرکت سرنای ساریکایا در مسابقات زیبایی:

زمانی که ۱۵ ساله شد تصمیم گرفت تا در مسابقات زیبایی European Junior که در جمهوری چک برگزار می شد شرکت کند. وی در این مسابقات درخشید و توانست جایزه ویژه داوران را از آن خود کند.

فعالیت های حرفه ای سرنای ساریکایا:

در سال ۲۰۰۶ زمانی که جایزه ویژه داوران در رقابت های زیبایی را دریافت کرد؛ در یک فیلم تحت عنوان احمق به کارگردانی شاهین الپاسلان در نقش دختری به نام ایتیر بازی کرد. 

در سال ۲۰۰۸ وی در یک فیلم تبلیغاتی برای تورکسل دیده شد و بعد از آن تجربه بازیگری در دومین فیلم خود به نام در ساحل را کسب کرد. این فیلم به کارگردانی مورات شکر و به تهیه کنندگی سینان چتین ساخته شد و سرنای در این فیلم نقش دختری به نام آصلی را داشت. 

بعد از اینکه چتین در فیلم در ساحل به سرنای کمک کرد، این بازیگر آماده شد تا اولین تجربه سریال تلویزیونی خود را نیز رقم بزند. این سریال تحت عنوان قصه پری به کارگردانی جلال چیمن ساخته شد. سرنای در آن نقش یک پری به نام تالیا را بازی می کرد. دو بازیگر فقید آیشن گرودا و آلتان گونبای و همچنین شهاپ سیلگان از جمله همبازی های او در این سریال بودند. 

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,بازی سرنای ساریکایاشروع فعالیت حرفه ای سرنای ساریکایا

در همین سال سرنای یک سریال تلویزیونی دیگر تحت عنوان درخت لیمو را نیز در کنار بازیگرانی مانند ترک کان اورگانجی اغلو بازی کرد. تهیه کنندگی این سریال را نیز سینان چتین و کارگردان آن را نیز دنیز ارگون برعهده داشتند.

بعد از اینکه ده قسمت از این سریال ساخته شد سرنای با شخصیت پری از جریان داستان حذف شد. 

در سال ۲۰۰۸ در یک سریال تلویزیونی به نام آدانالی به کارگردانی ادنان گولر شرکت کرد و در نقش دختری به نام سوفیا حاضر شد که دارای اصالتی یونانی ترکی بود. این بازیگر برای داشتن لهجه ترکیبی یونانی – ترکی در این سریال مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,فعالیت های حرفه ای سرنای ساریکایاسرنای ساریکایا

سرنای ساریکایا دختر شایسته آنکارا:

در آوریل سال ۲۰۱۰ سرنای در رقابت های زیبایی ملی شرکت کرد و به عنوان دختر شایسته آنکارا انتخاب و برنده شد. به دنبال این موضوع وی صلاحیت پیدا کرد که در رقابت های جهانی دختر شایسته به عنوان نماینده ترکیه شرکت کند، ولی او برای ادامه حرفه بازیگری ترجیح داد این فرصت را کنار بگذارد و در نتیجه شرکت کننده ای دیگر به نام گیزم میمیچ جای او را گرفت. 

پیشنهاد خوانندگی:

در فصل دوم سریال آدانالی سرنای از جمع بازیگران خداحافظی کرد و در عوض برای بازی در سریالی دیگر به نام عمر گل لاله به کارگردانی مورات دوزکون اوغلو قرار داد بست. در این سریال وی نقش یشیم تاشکیران را داشت و با بازیگرانی همچون تولگاهان ساییشمان و خدیجه اصلان همبازی بود. 

در بخشی از این سریال سرنای یک آواز خواند و توانست نظر بسیاری از تماشاچیان را به خود جلب کند. در پی این موضوع پیشنهادات بسیاری مبنی بر تهیه یک آلبوم به وی شد و سرنای در جریان این موضوع در مصاحبه ای عنوان می کند که با کمک یکی از دوستانش از استعداد خوانندگی خود مطلع شده و سعی دارد با آموزش این استعداد را پرورش دهد. 

او در مصاحبه ای وقتی از او در مورد پیشنهاد ارائه آلبوم سوال کردند، جواب داد: “این پیشنهادات صحیح هستند. پول آن نیز بد نیست. ولی من خوانندگی نمی کنم. شغل من بازیگری است.”

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,تصاویر جدید سرنای ساریکایاتصاویر جدید سرنای ساریکایا

شرکت سرنای ساریکایا در عرصه مدلینگ:

سرنای ساریکایا در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک چهره تبلیغاتی با برند معروف جین به نام Mavi قراردادی دوساله امضا کرد. در یکی از فوتوشات های تبلیغاتی این برند وی در کنار مدل مرد برزیلی فرانسیسکو لاچوسکی عکس گرفته است.

برای تبلیغات کالکشن بهار و تابستان این برند در سال ۲۰۱۵ سرنای همراه با  کرم بورسین که در آن زمان باهمدیگر رابطه داشتند حاضر شدند. قرارداد مشترک این دو بازیگر با این برند، بازخورد خوبی از سوی تماشاچی ها دریافت کرد.

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,بازیگری سرنای ساریکایابازیگری سرنای ساریکایا

ادامه فعالیت بازیگر ی سرنای ساریکایا :

در سال ۲۰۱۱ سرنای در یک فیلم کوتاه به نام خداحافظ شرکت کرد و در سال ۲۰۱۲ بعد از اینکه فصل دوم سریال عمر گل لاله تمام شد، تصمیم داشت تا این سریال را ترک کند اما به دلیل قرارداد امضا شده باید تا اوایل فصل سوم حضور پیدا می کرد. 

در ماه مه سال ۲۰۱۳ در فیلم سینمایی Behzat Ç. Ankara Yanıyor شرکت کرد که از یک سریال تلویزیونی الهام گرفته شده بود و نقش شخصیتی به نام ملیسا را برعهده داشت. 

در بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ نیز او نقش شخصیتی به نام دورو را در سریال “فی” بر عهده گرفت که برگرفته از رمانی با همین نام است.

بازی در سریال معروف جزر و مد:

در سال ۲۰۱۳ سرنای همراه با بازیگر ترک معروف چاعاتای اولوسوی برای بازی در سریال معروف “جزر و مد” قرارداد بستند. این سریال بر اساس یک سریال آمریکایی به نام او سی ساخته شده بود. کارگردان این اثر علی بیلگین و نویسنده آن اجه یورنج بود. شخصیت ساریکایا در این سریال به نام “میرا بیلیجه” از روی شخصیت سریال اصلی به نام ملیسا کوپر، گرفته شده است.

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,فعالیت های هنری سرنای ساریکایافعالیت های هنری سرنای ساریکایا

روابط شخصی سرنای ساریکایا:

از سپتامبر سال ۲۰۱۰ تا مارس سال ۲۰۱۲ سرنای با بازیگر ترک به نام تولگاهان ساییشمان رابطه عاشقانه داشت. آشنایی این زوج به سریال عمر گل لاله برمی گردد. رابطه آنها به مدت ۲ سال ادامه داشت و بعد از جدایی ساییشمان از سرنای این بازیگری برای مدتی افسرده شد و شایعه مبنی بر رابطه جدیدی از وی وجود نداشت. 

در سال ۲۰۱۳ نام او در کنار نام بازیگر ترکیه ای پامیر پکین نیز دیده می شد.

در اوایل سال ۲۰۱۴ شایعاتی مبنی بر رابطه بین سرنای و چاعاتای اولوسوی بازیگر و مدل ترکیه ای ایجاد شد. وی یکی از همکاران بازیگر سرنای در سریال جزر و مد بود که به گفته فیلمبرداران همدیگر را بر سر سریال دیده بودند. رابطه آنها در همان زمان ادامه داشت و بعد از آن جدا شدند. 

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس هایی جدید از سرنای ساریکایاعکس هایی جدید از سرنای ساریکایا

در سال ۲۰۱۵ سرنای رابطه ای عاشقانه با کرم بورسین آغاز کرد. بازیگری که بسیاری او را برای بازی در نقش کرم در سریال “در انتظار آفتاب” به خاطر دارند. رابطه آنها به ظاهر مستحکم بود و بیشتر از ۳ سال و نیم ادامه داشت اما بعد از اینکه کرم از سرنای خاستگاری کرد و توافقی برای ازدواجشان صورت نگرفت رابطه شان نیز به پایان رسید. 

اکنون به نظر می رسد سرنای مجرد است و با کسی قرار آشنایی ندارد و یا دست کم رسانه ها هنوز اطلاع ندارند.

سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,سرنای ساریکایا بازیگر ترکیه ایسرنای ساریکایا بازیگر ترکیه ای

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش