چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۷۰۰۸۵

بیوگرافی ارسلان کاظمی؛ بسکتبالیست موفق ایرانی

ارسلان کاظمیارسلان کاظمی
ارسلان کاظمی یکی از جوانان ورزشکار ایرانی است که توانسته در عرصه بین الملل خوش بدرخشد، وی عضو لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا NBA می باشد و تا پیش از این نیز عضو تیم ملی بسکتبال ایران بود. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی ارسلان کاظمی می پردازیم.

چکیده بیوگرافی ارسلان کاظمی

نام کامل: ارسلان کاظمی نائینی

تاریخ تولد: ۲ اردیبهشت ۱۳۶۹

محل تولد: اصفهان

حرفه:بسکتبالیست

پست: فوروارد قدرتی

لیگ: لیگ برتر بسکتبال ایران

قد: ۲ متر ۱ سانتی متر

وزن: ۱۰۳ کیلوگرم

بسکتبالیست ارسلان کاظمیبیوگرافی ارسلان کاظمی

بیوگرافی ارسلان کاظمی

ارسلان کاظمی نائینی در ۲ اردیبهشت ۱۳۶۹ در اصفهان به دنیا آمد. ایشان زمانی ۱۷ ساله بود توانست کاپیتان تیم ملی زیر۱۸ سال شود و یک فصل بازیکن تیم بزرگسالان ذوب آهن اصفهان بود. ارسلان کاظمی دومین ایرانی است که توانست وارد اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا شود و اکنون نیز عضو باشگاه ذوب آهن اصفهان است. 

بازی های خارجی ارسلان کاظمیدرباره ارسلان کاظمی

فعالیت حرفه ای ارسلان کاظمی

رایس:

ارسلان کاظمی اولین ایرانی در تمام تاریخ می باشد که توانست کمک هزینه دانجشویی برای بازی در لیگ های دسته یک کالج آمریکا را دریافت کند. وی همچنین پیشنهادهایی از دانشگاه های مریلند، سیتون هال، اوکلاماها، میسوری، نبراسکا و رایس داشت. 

ارسلان کاظمی در تیم ملی بسکتبال ایرانارسلان کاظمی بسکتبالیست حرفه ای

ارسلان کاظمی در ۱۱ آبان ۱۳۸۷، در زمستان بعدی توانست در در تیم رایس بازی کند. وی عضو کالج مک مورتی دانشگاه رایس می باشد. در اولین سال حضور ایشان در دانشگاه رایس او با میانگین ۱۰٫۳ امتیاز در هر بازی و ۹٫۱ ریباند در هر بازی، توانست موفقیت چشم گیری برای خود رقم بزند. کاظمی عنوان عضو سی-یو ای ای، تیم منتخب دانشجویان سالی را کسب کرد.

خواندن سرود ملی توسط ارسلان کاظمیبازی های ارسلان کاظمی

اورگن:

در اواسط فصل ۲۰۱۳ ارسلان کاظمی وارد تیم اورگن شد. ارسلان کاظمی توانست با اورگن به مرحله حذفی مسابقات ان سی ای، برسد، درنتیجه آمار خیره کننده ای در ریباند ثبت کرد. او توانست در یک بازی ۱۷ ریباند دریافت کند. یکی از عوامل موثر حضور او در درفت در همان سال ریباندهایش بودند. 

بازی های ارسلان کاظمیبازی های ارسلان کاظمی

بین‌المللی:

ارسلان کاظمی به عنوان کاپیتان تیم ملی زیر ۱۷ سال، توانست در مسابقات بین المللی شرکت کند، درنتیجه امتیاز ۶/۱۶ و ۲/۱۲ ریباند به دست آورد. همچنین ۳ پاس منجر به گل، عنوان برترین امتیازآور مسابقات جام جهانی زیر ۱۹ سال فیبا ۲۰۰۹، در اوکلند نیوزلند را کسب نمود.

ارسلان کاظمی در تیم های خارجیحضور ارسلان کاظمی در عرصه بین الملل

ارسلان کاظمی در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از ۱۲ مرد اصلی در تیم ملی ایران و مسابقات جام جهانی بسکتبال در استانبول انتخاب شد. وی دی ان مسابقات با میانگین ۱۲ امتیاز و ۷٫۴ ریباند و ۰٫۴ پاس منجر به گل، در هر بازی یکی از بازیکنان موفق ایران بود. از طرفی او با ۲٫۸ استیل در هر مسابقه بهترین استیلر رقابت‌های جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۰ بود. 

طرفداران ارسلان کاظمیعضویت ارسلان کاظمی در تیم های خارجی

حضور در NBA:

در درفت سال ۲۰۱۳ ارسلان کاظمی توانست در پیک ۵۴ به واشینگت ویزارد بپیوندد اما این بازیکن از واشینگتن به فیلادلفیا سونی سیکسرز ترید شد، درنتیجه به عنوان دومین ایرانی وارد شده به لیگ NBA لقب گرفت. 

عکس اینستاگرامی ارسلان کاظمیعکس های ارسلان کاظمی

ارسلان کاظمیعکس های اینستاگرامی ارسلان کاظمی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش