پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۷۱

بیوگرافی لاله صدیق سوار کار و اتومبیل ران مشهور کشور (+ تصاویر)

لاله صدیق,بیوگرافی لاله صدیق,لاله صدیق قهرمان رالیعکسهای لاله صدیق
لاله صدیق نام یکی از ورزشکاران ایرانی است که در رشته های مختلفی فعالیت دارد که از آن ها می توان به اتومبیل رانی رانی، سوارکاری و خلبانی اشاره کرد. او سوابق قهرمانی گوناگونی در کارنامه خود دارد که نظیر رقابت های اتومبیل رانی رالی بانوان و سوارکاری بانوان ایران می باشد. لاله صدیق در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بعنوان نخستین زن است به رقابت با مردان در اتومبیل رانی پرداخته است.

چکیده ای از بیوگرافی لاله صدیق

نام اصلی:لاله صدیق 

تاریخ تولد:۲۷ بهمن ۱۳۵۵

محل تولد:تهران 

ملیت:ایرانی 

پیشه یا حرفه:خلبان، سوار کار و اتومبیل ران

وضعیت تاهل:مجرد

بیوگرافی لاله صدیق

لاله صدیق در سال ۱۳۵۵ در تهران دیده به جهان گشود و در یک خانواده ۶ نفری به عنوان نخستین فرزند محسوب میشود. درحال حاضر او در تهران زندگی می کند و دانشجوی دکتری مهندسی محصول است. لاله صدیق تاکنون در دانشگاه آزاد اسلامی به تدریس پرداخته است. شوماخرکوچولو، لقب لاله صدیق می باشد. وی دارای خواهری میباشد که در خارج از کشور زندگی می کند و علاوه‌براین دو برادر دارد که یکی از آن ها ورزشکار رشته بوکس و دو ومیدانی است و دیگری قهرمان سوارکاری می باشد.

بیوگرافی لاله صدیق,لاله صدیق و پدرش,زندگینامه لاله صدیقلاله صدیق درکنار پدرش

ازدواج لاله صدیق

لاله صدیق در حال حاضر ، مجرد است و هنوز اطلاعاتی درخصوص ازدواجش دردسترس نیست. او در مصاحبه ای در خصوص علت عدم ازدواجش چنین گفت:« تاکنون بیشتر اوقاتم را به درس و ورزش سپری کردم و مابقی آن را مشغول تمرین و اماده سازی بودم و دیگر برای فکر کردن به ازدواج، فرصتی نداشتم. با این وجود ترجیحا درصورت بروز چنین اتفاقی با کسی که نقش مشوق من را در این عرصه بازی کند؛ ازدواج میکنم.»

عکس برادر لاله صدیق,لاله صدیق قهرمان رالی,عکس خانوادگی لاله صدیقلاله صدیق بهمراه برادرش

اتومبیل رانی لاله صدیق

لاله صدیق، تمرین رانندگی را از سن ۱۳ سالگی شروع کرد و مسابقات رانندگی را تماشا میکرد. او در این رابطه می گوید:حتی در ایام تحصیل در دبیرستان هم با ماشین در روزهای پنجشنبه به مدرسه می رفتم. پس از گرفتن گواهی نامه ام، در پیست به تماشای مسابقات می پرداختم. گاهی از مسئولان می خواستم که پس از پایان مسابقه آقایان بگذارند که من با ماشینم یک دور در داخل پیست بزنم. او از سال ۱۳۷۶ فعالیت حرفه ای خود را در زمان شروع زمزمه های برگزاری مسابقات رالی برای اولین بار در ایران آغاز کرد. در مسابقات سرعت قهرمانی کشور به موازات رالی توانست از یکی از مراجع تقلید، مجوز بگیرد و هم زمان با آقایان مسابقه دهد و در تاریخ اتومبیلرانی، لقب نخستین زن راننده را به دست آورد. او توانست به عنوان نفر اول در نخستین تجربه مسابقات سرعت از خط پایان عبور کند.

ازدواج لاله صدیق,عکس های لاله صدیق,سن لاله صدیقتصاویر لاله صدیق

بالاترین سرعت لاله صدیق

اظهارات لاله صدیق درباره بالاترین سرعت رانندگی اش چنین بود:بالاترین سرعت من در پیست اتومبیلرانی، ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت بود.

مصدومیت و تصادف لاله صدیق

لاله صدیق تاکنون فعالیت هایی در مسابقات کارتینگ داشته است و یک بار دچار سانحه ی تصادف در حین مسابقه کارتینگ شد و سر و ستون مهره اش اسیب دید.

فیلم سینمایی لاله بر اساس زندگینامه لاله صدیق

داریوش بازرگان( کارگردان) در سال ۲۰۰۸ میلادی، در قالب یک فیلم مستند به نام" Girl racer" زندگی لاله صدیق را تولید کرد. این فیلم به شرح چالش ها و موانعی برای لاله صدیق پرداخته است که به عنوان یک زن اتومبیل ران ایرانی شناخته میشود. داریوش بازرگان به مقایسه لاله صدیق با آنجلینا جولی به منظور کسب جواز برای مسابقه زنان اتومبیل ران با مردان پرداخته است.

لاله صدیق کیست,لاله صدیق,ماجرای تقلب و محرومیت لاله صدیقلاله صدیق سوارکار معروف

علاوه بر این در خصوص زندگینامه لاله صدیق، یک فیلم سینمایی به نام" لاله" ساخته شده است. فیلم لاله در سینماهای ایران در سال ۱۴۰۰ اکران شده است. برای مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دولت محمود احمدی نژاد، حاشیه های گسترده ای در راستای تولید این فیلم شکل گرفت.  کارگردان و نویسنده ی فیلم سینمایی لاله، اسد الله نیک نژاد نام داشت. بازیگران برجسته ی سینما در این فیلم جنجالی شامل همایون ارشادی، نیکی کریمی، سارا امیری در نقش لاله، لیلا اوتادی و آزیتا حاجیان بودند. 

لاله صدیق اتومبیلران ایرانی,بیوگرافی لاله صدیق,تصاویر لاله صدیقلاله صدیق اتومبیلران ایرانی

افتخارات لاله صدیق از زبان خودش

لاله صدیق به شرح افتخاراتش پرداخت:من با کسب ۷۰ عنوان قهرمانی در سال ۹۸ توانستم آخرین عنوان قهرمانی اتومبیلرانی کشور را کسب کنم.

به جرات میگویم که من جزو دو یا سه نفر اتومبیلران برتر ایران محسوب میشوم. در مسابقات فرمول سه مسابقات بحرین در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ حضور داشتم و توانستم در بقیه مسابقات به جز مسابقه اول، روی سکو بروم. من موفق به دریافت پنج کاپ شدم؛ من در این مسابقات بعنوان تنها خانم مسلمان، شرکت کرده بودم.

ماجرای تقلب و محرومیت

لاله صدیق بنابر اخبار منتشر شده، در سال ۱۳۸۶ در پنجمین مسابقه سرعت قهرمانی GT1600 که برگزاری آن در پیست استادیوم آزادی صورت گرفت؛ محل مسابقه را بدون بازرسی خودرو، ترک کرد. کارشناسان به پارکینگ خصوصی لاله صدیق مراجعه کردند و در آن جا دو اتومبیل مشابه با موتورهای متفاوت دیدند که به لاله صدیق، اتهام تقلب در مسابقات را زدند و سر انجام او را از مسابقات به مدت یکسال، محروم کردند.

عکس های لاله صدیق,سن لاله صدیق,عکس جدید لاله صدیق,افتخارات ورزشی لاله صدیقتصاویر لاله صدیق

اظهارات قهرمان مسابقات اتومبیل رانی قهرمانی کشور به نام محمدرضا پازندمهر در خصوص تقلب لاله صدیق چنین بود:

نمی خواستم همه چیز را اینگونه بیان کنم، ولی درصورت خوردن حق بقیه و مطرح کردن آن اصلاً شایسته نیست، واقعاً ناراحت می شوم. صورت جلسه محرومیت وی توسط تمام مسئولان وقت فدراسیون( سال ۱۳۸۶) امضاء شد و در فدراسیون، تمام اسناد و مدارک آن موجود است. درصورت اطمینان کسی نسبت به این مسأله، همه مدارک را به آن نشان می دهم. هر وقت قصد صحبت در مورد تقلب این خانم در مسابقات را داشتیم، می گفتند که شما با حضور و فعالیت بانوان مشکل دارید درحالیکه اینچنین نیست. ما به زحمات بانوان، خیلی احترام می گذاریم ولی به شرط زحمت کشیدن واقعی، نه اینکه صاحب مقامی از راه تقلب شوند. کسی که حقش باشد؛ الگوی واقعی بانوان ایران میشود. درصورت زحمت کشیدن و قهرمان شدن خانمی مثل زهره وطن خواه، کسی چیزی نمی تواند بگوید.

عکس های اینستاگرام لاله صدیق,زندگینامه لاله صدیقعکس از لاله صدیق

لاله صدیق مهمان دورهمی مهران مدیری در اردیبهشت ۹۹

لاله صدیق در شبکه نسیم در اردیبهشت ۹۹ به عنوان مهمان دورهمی مهران مدیری انتخاب شد که درباره حرفه اتومبیل رانی و حواشی و ماجراهای رشته ورزشی خود، موجب جلب توجه مخاطبان و بیننده ها جلب کرد.

ماشین مورد علاقه ی لاله صدیق

لاله صدیق علاقه بسیاری به خودروهای اسپورت موتور وسط دارد. بوگاتی ویرون به عنوان ماشین مورد علاقه ی او محسوب میشود که تا به حال سریع ترین ماشین شهری ساخته شده میباشد و سرعت آن چهارصد و هفت کیلومتر است. هیوندای سوناتا ماشین شهری او می باشد.

کاپ های قهرمانی لاله صدیق

از افتخارات لاله صدیق می توان به کسب بیش از ۵۲ کاپ قهرمانی کشوری و ۸ کاپ برون مرزی اشاره کرد. او همچنین توانسته در سال ۲۰۰۸ به عنوان نخستین بانو، موفق به کسب گواهی نامه حضور در فرمول ۳ شود. لاله صدیق در حال حاضر ، در سمت مسئول کمیته اموزش تمام رشته های زیر مجموعه اتومبیلرانی بانوان مشغول به فعالیت است و به عنوان نماینده آسیا در کمیته ۱۲ نفره فدراسیون جهانی این رشته حضور دارد.

تصاویر اینستاگرامی لاله صدیق,تصاویر جدید لاله صدیقتصاویر اینستاگرامی لاله صدیق

نکاتی جالب در مورد لاله صدیق

> لاله صدیق با یک خودرو پروتون در نخستین مسابقه با شماره ی ۱۰۰ شرکت کرده است. 

> باتوجه به شدت هیجان لاله صدیق در مسابقات اتومبیلرانی، او ریسک پذیر است درحالیکه شدت ریسک پذیری آن در روال عادی زندگی اش کم تر است.

> لاله صدیق، سوارکاری و پرش با اسب را قبل از اتومبیلرانی انجام داده است؛ همچنین به پرواز با پاراگلایدار علاقه دارد.

> لاله صدیق با هواپیماهای فوق سبک، دوره پرواز را سپری کرده است ولی به خاطر عدم رضایت پدرش، فعالیت در این حیطه را ادامه نداده است.

لاله صدیق,بیوگرافی لاله صدیق,عکس لاله صدیقلاله صدیق مسئول کمیته اموزش رشته های زیر مجموعه اتومبیلرانی بانوان

> لاله صدیق توانسته در خاورمیانه به عنوان نفر اول رشته اتومبیل رانی و همچنین در دنیا به عنوان نفر سوم همین رشته انتخاب شود؛ در کتاب مشهور ترین زنان جهان، نام لاله صدیق  وجود دارد و جالب است بدانید که در این کتاب، تنها دو نفر ایرانی ثبت شده اند که یکی از آن ها لاله صدیق نام دارد.

> لاله صدیق، کتاب های گوناگونی را در اوقات فراغتش مطالعه می کند. عقیده و باور او اینست که مطالعه از نظر هر فردی، جایگاه مهمی دارد." انجام اقدامات مهم در فشار های زندگی"، نام کتاب مورد علاقه این چهره می باشد. جالب است بدانید که سازمان بهداشت جهانی، کتاب انجام اقدامات مهم در فشار های زندگی را تائید کرده است. علاوه بر این، لاله صدیق دوست دارد که فیلم های دارای ژانر طنز را مشاهده کند. کارهای طنر جناب آقای مهران مدیری از نظر لاله صدیق، جذاب است. 

فعالیت های لاله صدیق,عکس لاله صدیق,تصاویر لاله صدیقافتخارات لاله صدیق

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش