یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۷۰۰۰۹۶

بیوگرافی لبرون جیمز، بسکتبالیست مشهور و با استعداد (+تصاویر)

لبرون جیمز,عکسهای لبرون جیمز,قد لبرون جیمزتصاویری از لبرون جیمز
لبرون جیمز با آمار بالای ۲۷ امتیاز در هر بازی بعد از مایکل جردن و ویلت چمبرلین قرار دارد. وی تاکنون دو بار عنوان برترین بازیکن فصل ان بی ای (MVP) را از آن خود کرده است. لبرون جیمز در سال ۲۰۰۸ برترین گل زن لیگ لقب گرفت.

چکیده ای از بیوگرافی لبرون جیمز

نام و نام خانوادگی: لبران ریمون جیمز

لقب: کینگ جیمز

متولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۸۴

محل تولد: آکرون اوهایو

قد: ۲۰۳ سانتیمتر

وضعیت تأهل: متأهل

بیوگرافی لبرون جیمز

لبرون جیمز در ۳۰ دسامبر ۱۹۸۴ در آکرون اوهایو دیده به جهان گشود. مادرش گلوریا جیمز ۱۶ ساله بود که او را به دنیا آورد و پدرش بعد از به دنیا آمدن او آن ها را ترک کرد و مادرش او را به تنهایی بزرگ کرد به همین علت وی از فامیل مادرش استفاده میکند ولی زندگی آن قدر به گلوریا مادر لبران جیمز فشار آورد که او به تنهایی از پس هزینه های خود و پسر کوچکش بر نمی آمد و ناچار شد که دل از فرزند دلبندش بکند و وی را به خانواده ی فرانک واکر بسپارد.

بیوگرافی لبرون جیمز,لبرون جیمز,پرتاب های لبرون جیمزعکس های لبرون جیمز

داستان لبرون جیمز کوچک از همین جا شروع می شود و او در خانواده جدیدش که دست بر قضا سرپرست آن خانواده آقای فرانک مربی بسکتبال بود رشد یافت و به ورزش بسکتبال روی آورد. استعدادهای لبرون جیمز با وجود تمامی فشارهای روحی و روانی که در اطراف او و به علت طرز زندگی گلوریا مادر او بخاطر به زندان افتادن آن به جرم جابجایی مواد مخدر، در مدرسه و در سطح آماتور بسکتبال خیلی زود خودش را نمایان کرد و او که برای فرار و به فراموشی سپردن تمامی این مصائب آینده خویش را در بسکتبال می دید در اتفاقی غیر منتظره به دبیرستانی که عمدتا سفید پوست کاتولیک بودند به نام سننت وینسنت پیوست و برای تیم بسکتبال این دبیرستان یک ستاره ی فوق العاده بود بطوری که به وی لقب مستر بسکتبال را دادند. در ان زمان ستارگان ان بی ای مثل شکیل اونیل به دیدن مسابقات او می رفتند و تعدادی از این مسابقات پخش تلویزیونی داشت. زمانی که او در تیم دبیرستانش بازی میکرد همگی می دانستند که او روزی وارد ان بی ای می شود و در آن هنگام لقب مرد بسکتبال اوهایو را از آن خود کرده بود.

فعالیت های ورزشی لبرون جیمز

لبرون جیمز در دبیرستان آن قدر فوق العاده بود که حتی بدون حضور در تیمی دانشگاهی توانست در سال ۲۰۰۳ به رقابت های NBA به صورت مستقیم وارد شود و با تیم کنونی خودش کلیولند کاوالیرز بازی کند. او در نخستین بازی خویش که در مقابل ساکرامنتو کینگز بود خیره کننده ظاهر شد و با ۲۵ امتیاز، ۹ پاس منجر به گل و ۶ ریباند همگان را مبهوت بازی زیبای خودش کرد. لبرون جیمز در همان سال با درخشش مثال زدنی خود توانست بعنوان جوان ترین بازیکن تاریخ NBA که در نخستین سال حضور خود به بیش از ۴۰ امتیاز میرسد، دست پیدا کند و در پایان همان سال به برترین بازیکن جوان سال هم شناخته شد.

عکس های لبرون جیمز,بهترین حرکات لبرون جیمز,لبرون جیمزلبرون جیمز بسکتبالیست معروف

لبرون جیمز در فصل ۲۰۰۵ – ۲۰۰۴ با بازی خوبش توانست جزء بازیکنان شروع کننده تیم شود و نمایندهٔ شایسته ای برای تیم کاوالیرز باشد ولی تجربه و بازی خوب او به اندازه ای نبود که به تیم کاوالیرز کمکی کند و کاوالیرز با ۴۲ برد و ۴۰ شکست موفق به حضور در پلی آف نشد ولیکن لبرون جیمز در آن سال رکورد جوان ترین بازیکن را شکست و بعنوان جوانترین بازیکن جز ده بازیکن برتر لیگ قرار گرفت. میانگین لبرون جیمز در هر بازی در فصل ۲۰۰۵ – ۲۰۰۴ بدین طریق بود: ۲۷٫۲ امتیاز، ۷٫۲ پاس منجر به گل، ۷٫۴ ریباند و ۲٫۲ توپ ربایی.

لبرون جیمز در سال ۲۰۰۶–۲۰۰۵ توانست وارد آل استار شود و در آن بازی با ۲۹ امتیاز، ۶ ریباند و ۲ پاس منجر به گل توانست در سن ۲۱ سالگی بعنوان جوانترین بازیکن با ارزش انتخاب شود. در این بازی ها تیم کلیولند با کمک لبرون جیمز توانست به مرحله حذفی پلی آف راه پیدا کند ولی بدون کسب مقامی حذف شد. لبرون جیمز در سال ۲۰۰۶–۲۰۰۵ یکی از بخت های اول MVP بود که به علت بازی های خوب استیونش در فصل و پلی آف موفق به کسب آن نشد و صرفا نامزد جایزه برترین بازیکن شد.

لبرون جیمز,زندگینامه لبرون جیمز,زندگی نامه لبرون جیمزعکسهای لبرون جیمز

لبرون جیمز تاکنون دو بار در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ عنوان برترین بازیکن فصل ان بی ای را از آن خود کرده است. او در سال ۲۰۰۸ برترین گل زن لیگ لقب گرفت. لبرون جیمز در ۱ ژوئیه ۲۰۱۰ قراردادش با کاوالیرز پایان یافت و به بازیکن آزاد تبدیل شد تا این که عاقبت با قراردادی به ارزش ۱۱۰ میلیون دلار از تیم کلیولند به میامی هیت منتقل شد تا در کنار دوین وید و کریس باش بازی کند و بتواند قهرمانی ان بی ای را بدست آورد. وی در این تیم چهار بار در فینال ان بی ای حضور پیدا کرد اما صرفا دو بار موفق به کسب عنوان قهرمانی ان بی ای شد یکی در سال ۲۰۱۲–۲۰۱۱ با شکست دادن تیم اکلاهاما و دیگری در سال ۲۰۱۳–۲۰۱۲ با شکست دادن تیم سن آنتونیو موفق به قهرمانی در ان بی ای شد.

لبرون جیمز در ماه جولای ۲۰۱۴ اعلام کرد که، بعد از صرف نظر کردن از تمدید قراردادش با میامی و با توجه به پیشنهادات تیم های دیگر، نهایتاً به کاوالیرز بازمی گردد. روند روبه جلو و همراه با موفقیت او در فصل ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ به علت مشکلاتی در ناحیه کمر و زانو کمی با اختلال روبرو شد و سبب شد ۱۳ بازی از ۸۲ بازی فصل را از دست بدهد. با ‌این‌ وجود او غالبا سالم بود و توانست بطور متوسط ۲۵.۳ امتیاز و ۷.۴ پاس منجر به امتیاز در هر بازی از خودش بر جای گذارد.

عکس لبرون جیمز,لبرون جیمز,همسر لبرون جیمزعکس لبرون جیمز بسکتبالیست با استعداد

نخستین فصل بازگشت لبرون جیمز به خانه همراه با رسیدن کلیولندی ها به فینال و اولین تقابل این باشگاه با گلدن استیت واریرز در فینال شد که یاران جیمز در این تقابل فینال را واگذار کردند و به عنوان نایب قهرمانی رسیدند ولی لبرون جیمز که آرزوی قلبی خود را قهرمانی با تیم کلیولند می دانست، دست بردار نبود و برای دومین فصل متوالی، هم به فینال رسیدند و هم باید انتقام بازی قبل را از یاران استفان کری و کوین دورانت در گلدن استیت می گرفتند که همین اتفاق هم افتاد و آخر کلیولندی ها هم برای نخستین بار در تاریخ خود بعنوان قهرمانی سال ۲۰۱۶ رسیدند و گینگ جیمز هم به قولی که به هواداران داده بود عمل کرد. لبرون جیمز و یارانش به چیزی فراتر از یک قهرمانی فکر می کردند و برای سومین فصل متوالی به فینال رسیدند و این بار هم برابر گلدنی ها صف آرایی کردند که در پایان علیرغم درخشش لبرون جیمز، بازی به نفع تیم پرستاره ی گلدن استیت تمام شد و دست پادشاه از دومین قهرمانی با تیم محبوبش کوتاه ماند.

همسر و فرزندان لبرون جیمز

 در ۱ ژانویه ۲۰۱۲، لبرون جیمز با ساوانا برینسون، فرد مورد علاقه دوران دبیرستان خود وارد رابطه ای عاشقانه شد. این زوج در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳ در یک مراسم خصوصی با حدود ۲۰۰ نفر مهمان در سن دیگو ازدواج  کردند.

لبرون جیمز و برینسون دو پسر و یک دختر دارند. در ماه اکتبر سال ۲۰۰۴، لبرون جیمز به اولین فرزندش، لبران جونیور خوش آمد گفت. در ۱۴ ژوئن ۲۰۰۷، برینسون فرزند دوم خود، برایس ماکسیموس را نیز به دنیا آورد. فرزند سوم وی ژوری جیمز، یک دختر بود که در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۴ متولد شد.

زندگینامه لبرون جیمز,زندگی نامه لبرون جیمز,لبرون جیمزتصاویر خانوادگی لبرون جیمز

افتخارات ملی و انفرادی لبرون جیمز

- دو طلا و یک برنز در المپیک با تیم ملی بسکتبال آمریکا

- یک برنز مسابقات جهانی بسکتبال با تیم ملی آمریکا

- یک عنوان قهرمانی جهان با تیم ملی آمریکا

- ۴ بار جایزه با ارزش ترین بازیکن NBA

- ۳ بار قهرمانی انی بی ای

- بازیکن جوان سال ۲۰۰۴

- ۱۲ بار حضور در تیم آل استار

- ۳ بار برنده بازیکن ارزشمند فینال

- ۷ بار قهرمانی کنفرانس شرق

لبرون جیمز,بهترین حرکات لبرون جیمز,بیوگرافی لبرون جیمزلبرون جیمز برترین بازیکن فصل ان بی ای 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 18
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش