یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۰۴

بیوگرافی محمد موسوی والیبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

محمد موسوی,سید محمد موسوی عراقی,عکس اینستاگرام محمد موسویمحمد موسوی والیبالیست
محمد موسوی جزء معدود بازیکنانی است که تقریباً در تمامی بازی های والیبال تیم ملی را همراهی کرده است. یوان بوگانیکوف یک مربی روس بود که در شکل گیری والیبال محمد موسوی نقش بسزایی داشت و نخستین مربی حرفه ایش محسوب میشود.

چکیده ای از بیوگرافی محمد موسوی

نام کامل: سید محمد موسوی عراقی

تاریخ تولد: ۱۳۶۶/۰۵/۳۱

محل تولد: دزفول

قد: ۲۰۳سانتیمتر

اسپک: ۳٫۶۲

دفاع: ۳٫۴۴

بیوگرافی محمد موسوی

سید محمد موسوی عراقی والیبالیست ایرانی عضو تیم ملی والیبال ایران و باشگاه بانک سرمایه است. محمد موسوی ملقب به هیرو و دیوار چین، برای اولین بار در کلاس سوم ابتدایی و به واسطه پدرش والیبال را شروع کرد، بعد از آن بازی والیبال را زیر نظر استاد مسعود گلاب، سینا رستگاران و پژمان کریمی شروع کرد. مسعود گلاب در شکل گیری والیبال موسوی نقش بسزایی داشت و نخستین مربی حرفه ای او محسوب می شود. اولین سال ۱۳۷۷ بود که محمد با تیم دانش آموزان خوزستان در مینی والیبال کشور (شهر رامسر) شرکت کرد، آن موقع کلاس پنجم ابتدایی بود و در آن بازی ها به همراه تیم دانش آموزی مقام نیاوردند. 

محمد موسوی عراقی,محمد موسوی,بیوگرافی محمد موسویعکس های محمد موسوی

محمد موسوی جزء معدود بازیکنانی است که تقریباً در تمامی بازی ها تیم ملی را همراهی کرده است. محمد موسوی در مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۳ و دو دوره بازی های آسیایی و انتخابی المپیک از برترین بازیکنان مسابقات و تیم ملی ایران بود و پس از لیگ جهانی ۲۰۱۳ وی به دوران اوج خود رسید. سال حضور محمد موسوی در لیگ برتر با تیم مخابرات اهواز بود. سید محمد موسوی با حضور در باشگاه مخابرات اهواز در مسابقه های لیگ برتر در برابر پیکان بازی کرد و توجه سرمربی حریف را جلب کرد و قرارداد ۳ ساله با پیکان بست و بعدها با بازی های قابل توجه به تیم ملی نوجوانان و جوانان دعوت شد.

خانواده محمد موسوی

محمد موسوی دو خواهر دارد که هر دو والیبالیست هستند البته به ورزش والیبال نگاه حرفه ای ندارند ولی در هر صورت پیشرفتشان چشمگیر بوده است. پدر سید محمد موسوی معلم ورزش بوده و اکنون بازنشسته و مادرش خانه دار است. آخرین مدرکی که محمد موسوی اخذ کرده دیپلم است و چند سالیست که مشغول تحصیل در رشته تربیت بدنی در مقطع لیسانس است.

محمد موسوی والیبال,بیوگرافی محمد موسوی,
 محمد موسویعکس محمد موسوی و خواهرش

پسوند محمد موسوی عراقی

به علت پسوند عراقی در نام خانوادگی محمد موسوی، برخی مدت ها می پنداشتند که اصالتی عراقی دارد و حتی در این باب رسانه های عربی به این مسئله دامن زدند تا این که او در مصاحبه های گوناگون توضیح داد که اصالت او اراکی بوده و به دلیل بعضی مشکلات به دزفول مهاجرت کرده و در خوزستان به جای پسوند اراکی، عراقی به او اطلاق شده و از این جهت چنین تصوری پیش آمده که اصالت او عراقی بوده است. این نکته هم قابل ذکر است که در شهر اراک پسوند عراقی برای نام خانوادگی رایج است که ریشه در نام قدیم منطقه اراک یعنی عراق عجم دارد.

اولین حضور و حمایت خانواده محمد موسوی

محمد موسوی نقل کرد: در سال ۱۳۷۵ برای اولین بار خواستم با آنها بازی کنم و در نخستین حضوری که در زمین داشتم توانستم در ورزش والیبال خود را نشان بدهم و با والیبال ارتباط برقرار کنم از آنجا بود که خانواده من بیشتر از خودم والیبالم را دنبال کردند که من می توانم این کار را انجام بدهم و خدا را شکر موفق شدم.

محمد موسوی,محمد موسوی والیبالیست,عکس محمد موسوی والیبالیستعکس خانوادگی محمد موسوی

شروع فعالیت ورزشی محمد موسوی

یوان بوگانیکوف یک مربی روس بود که در شکل گیری والیبال محمد موسوی نقش بسزایی داشت و نخستین مربی حرفه ایش محسوب میشود. نخستین سال حضور سید محمد موسوی در لیگ برتر با تیم لوله سازی اهواز بود. محمد موسوی سابقه عضویت در تیم پتروشیمی بندر امام را هم دارد. چند سال قبل که با پتروشیمی جلوی پیکان بازی کرد، توجه سرمربی حریف رو جلب کرد و در سال ۱۳۸۵ قرارداد ۳ ساله با تیم پیکان بست.

محمد موسوی عراقی,محمد موسوی,عکس های محمد موسویتصاویر محمد موسوی بازیکن والیبال

محمد موسوی جزء معدود بازیکن هایی هست که در اکثر مسابقات تیم ملی را همراهی کرده است. بهترین خاطره ورزشیش قرار گرفتن بین بهترین ها در مسابقات قهرمانی جوانان جهان است (بعنوان برترین اسپکر انتخاب شد) حذف تیم ایران در مسابقات آسیایی اندونزی هم تلخ ترین خاطره اش است.

رستوران داری محمد موسوی

رستوران ایتالیایی با مدیریت محمد موسوی در سال ۱۳۹۴ افتتاح شد که غذاهای ایتالیایی سرو می کند.

خوش شانسی محمد موسوی

محمد موسوی گفت: به شدت ایمان دارم و باید بگویم خیلی خوش شانسم. من اصلاً لوک خوش شانسم. به عنوان مثال در شلوغ ترین جاهای شهر که هیچ وقت جای پارک نیست به محض این که من تصمیم پارک کردن ماشینم را داشته باشم یکجا خالی می شود و من می توانم پارک کنم. در زندگی والیبالی هم خیلی خوش شانس بودم. به صورتی که انگار رشد و ترقی من در بازی والیبال شبیه به یک پازل از قبل طراحی شده بود. به عنوان مثال در دوره ای بخاطر نگاه فدراسیون و تصمیم برجوان کردن تیم، ما دعوت شدیم. با بازیکنان خوب و مربیان بزرگ هم نسل شدم و همه چیز دست بدست هم داد که وضعیت خوبی مهیا شود.

غافلگیری محمد موسوی در عروسی خواهرش

محمد موسوی به دلیل مشهور و محبوب بودن در عروسی خواهرش غافلگیر شده و با استقبال بی سابقه مردم هشترود جایی که عروسی در آن جا برگزار شده بود روبرو شد. شوهر خواهر سید محمد موسوی، استاد دانشگاه هشترود است و برای همین عروسی در آن جا برگزار شد. محمد موسوی فکر نمی کرد که کسی از آمدن او آگاه باشد و بخواهند این چنین استقبالی از او کنند برای همین هم غافلگیر شد. سید محمد موسوی در این مورد گفت: زمانی که به هشترود رفتم اصلاً تصور نمی کردم کسی از رفتن من به این شهر باخبر باشد ولی وقتی مردم و بنرهایی که از من زده بودند را دیدم حسابی غافلگیر شدم.

تیم های باشگاهی سید محمد موسوی

محمد موسوی در تیم های لوله سازی اهواز، پتروشیمی بندر امام، پیکان، داماش، گیتی پسند و کاله سابقه بازی دارد و پس از لیگ جهانی بـه متین ورامین پیوست و در سال ۱۳۹۴ به تیم خوب بانک سرمایه تهران پیوست. سید محمد موسوی در مسابقات آسیایی برترین مدافع رو تور لقب گرفت.

عکس محمد موسوی والیبالیست,محمد موسوی عراقی,محمد موسویافتخارات محمد موسوی

افتخارات فردی محمد موسوی

- بهترین اسپک زن: قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۵

- برترین مدافع میانی: قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۰۶

- بهترین مدافع میانی: قهرمانی باشگاه های آسیا ۲۰۰۷

- بهترین مدافع میانی: مسابقات انتخابی المپیک تابستانی ۲۰۰۸

- برترین مدافع میانی: قهرمانی آسیا ۲۰۰۹

- بهترین مدافع میانی: والیبال قهرمانی باشگاه های جهان ۲۰۱۰

- برترین مدافع میانی: بازی های آسیایی ۲۰۱۰

- دومین مدافع میانی: مسابقات انتخابی المپیک تابستانی ۲۰۱۲

- بهترین مدافع میانی: قهرمانی باشگاه های آسیا ۲۰۱۳

- برترین مدافع میانی: قهرمانی آسیا ۲۰۱۴

- بهترین مدافع میانی: قهرمانی باشگاه های آسیا ۲۰۱۴

- دومین مدافع میانی: جام جهانی ۲۰۱۵

- برترین مدافع میانی: مسابقات انتخابی المپیک تابستانی ۲۰۱۶

- چهره مردمی والیبال مردان ایران سال ۲۰۱۸: برنامه نود

محمد موسوی,سید محمد موسوی عراقی,عکس های محمد موسویمحمد موسوی والیبالیست

افتخارات باشگاهی محمد موسوی

- مدال برنز قهرمانی باشگاه های جهان- ۲۰۱۰

- مدال طلا قهرمانی باشگاه های آسیا (۶ بار)- ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ (پیکان)- ۲۰۱۳ (کاله)- ۲۰۱۴ (متین)

- قهرمانی لیگ برتر ایران (۶ بار) - ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ (پیکان)- ۲۰۱۳ (کاله)- ۲۰۱۴ (متین)- ۲۰۱۵ (پیکان) - ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ (بانک سرمایه)

افتخارات ملی محمد موسوی

- مدال نقره والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا- ۲۰۰۴

- مدال طلا قهرمانی جوانان پسر آسیا- ۲۰۰۵

- مدال طلا والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا- ۲۰۰۶

- مدال برنز مسابقات زیر ۲۱ سال جهان- ۲۰۰۷

- مدال نقره قهرمانی والیبال آسیا- ۲۰۰۹

- مدال نقره بازی های آسیایی - ۲۰۱۰

- مدال طلا جام کنفدراسیون والیبال آسیا (۲ بار)- ۲۰۰۸، ۲۰۱۰

- مدال طلا قهرمانی والیبال آسیا- (۲ بار) ۲۰۱۱، ۲۰۱۳

- مدال طلا بازی های آسیایی - ۲۰۱۴

- مدال طلا بازی های آسیایی - ۲۰۱۸

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید