جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۶۹

بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفیمرتضی شریفی بازیکن والیبال
مرتضی شریفی در سال ۱۳۸۸ ورزش والیبال را به صورت حرفه ای آموزش دید و به عضویت باشگاه مقاومت که جزء باشگاه های بازیکن ساز ارومیه است درآمد. او همچنین مقام قهرمانی المپیک آسیایی در جاکارتای اندونزی را کسب کرده است.

چکیده ای از بیوگرافی مرتضی شریفی

نام کامل: مرتضی شریفی

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

بیوگرافی مرتضی شریفی

مرتضی شریفی، بازیکن تیم ملی والیبال  مردان ایران در ۶ خرداد ماه ۱۳۷۸ در ارومیه به دنیا آمده و باشگاه فعلی وی بلو والی ورونا ایتالیا است. مرتضی شریفی فرزند بزرگ خانواده بوده و یک برادر و خواهر کوچکتر از خود دارد و دانش آموخته رشته تربیت بدنی می باشد. او با ۱۹۰ سانتیمتر قد، در پست پشت خط بازی می کند.

شروع فعالیت در والیبال

مرتضی شریفی در سال ۱۳۸۸ ورزش والیبال را به صورت حرفه ای آموزش دید و به عضویت باشگاه مقاومت که جزء باشگاه های بازیکن ساز ارومیه است درآمد. او در باشگاه ارومیه فعالیت خویش را تحت سرپرستی یاشار جوادی ادامه داد. مرتضی شریفی پس از عملکرد درخشان در این باشگاه به تیم نوجوانان متین ورامین و شهرداری بجنورد ملحق شد. او با تیم والیبال مقاومت ارومیه ۲ بار قهرمان لیگ بسیج شد و هر دو دفعه عنوان برترین بازیکن این مسابقات را کسب کرد.

مرتضی شریفی والیبالیست,مرتضی شریفی,تصاویر مرتضی شریفیعکس مرتضی شریفی والیبالیست مشهور

فعالیت مرتضی شریفی در رده باشگاهی

مرتضی شریفی سال ۱۳۹۳ از باشگاه مقاومت ارومیه راهی نوجوانان متین ورامین شد و هم زمان در رده سنی جوانان متین ورامین هم بازی کرد. وی در سال ۱۳۹۴ با عقد قراردادی یکساله به عضویت شهرداری بجنورد در آمد و با این تیم به مقام سوم رسید و عنوان پدیده لیگ دسته یک را بخود اختصاص داد. مرتضی شریفی سال ۱۳۹۵ به عضویت شهرداری ارومیه در آمد و تا نیم فصل فقط یک بازی برای این تیم در سوپر لیگ بازی کرد. مرتضی شریفی در لیگ برتر والیبال ایران در فصل ۹۷- ۱۳۹۶ در تیم شمس تهران که متشکل از کادر فنی و بازیکن های تیم ملی نوجوانان ایران بود به میدان رفت و کاپیتان این تیم شد.

بیوگرافی مرتضی شریفی,عکس اینستاگرامی مرتضی شریفی,مرتضی شریفیمرتضی شریفی بازیکن تیم ملی مردان والیبال ایران

مرتضی شریفی فصل بعد به تیم بلو والی ورونا در سری آ ایتالیا (کالچیو) پیوست و در فصل ۲۰۱۹- ۲۰۱۸ در این تیم توپ زد و با محمد جواد معنوی نژاد که از قبل در این تیم حضور داشت، هم تیمی شد. مرتضی شریفی در سال ۲۰۱۹ به مدت یک فصل در تیم والیبال شهرداری کلانشهر بورسای ترکیه بود که به خاطر جهش های انفجاری و ضربات غیرمنتظره و سرعت دستش به صاعقه شهرت گرفت.

دعوت مرتضی شریفی به تیم ملی نوجوانان

مرتضی شریفی بخاطر بازی خوب در تیم مقاومت ارومیه و بعد از آن تیم نوجوانان متین ورامین و شهرداری بجنورد در سال ۹۳ به تیم ملی نوجوانان دعوت شد و به بازه زمانی ۳ سال در لیست تیم ملی نوجوانان والیبال ایران بود و زیر نظر محمد وکیلی سرمربی تیم ملی نوجوانان بود. او در مسابقه های قهرمانی آسیا که در میانمار برگزار شد به عنوان برترین دریافت کننده قدرتی نوجوانان آسیا انتخاب شد. مرتضی شریفی در مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۱۹ سال پسران جهان در سال ۲۰۱۷ در بحرین به همراه تیم ملی والیبال نوجوانان ایران به مقام قهرمانی جهان رسید.

مرتضی شریفی,مرتضی شریفی بازیکن والیبال,زندگینامه مرتضی شریفیعکس های مرتضی شریفی

حضور مرتضی شریفی در تیم ملی جوانان

مرتضی شریفی از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ عضو تیم ملی جوانان ایران بود و توانست با این تیم به مقام قهرمانی مسابقات زیر بیست سال قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۸ برسد. او در سال ۲۰۱۹ توانست به همراه تیم ملی والیبال جوانان ایران که هدایت آن برعهده ی بهروز عطایی بود توانست عنوان قهرمانی مسابقات زیر ۲۱ سال قهرمانی جهان را از آن خود کند. مرتضی شریفی در این رقابت ها که در کشور بحرین برگزار شد توانست به همراه دنیله لاویا بازیکن تیم ایتالیا عنوان برترین دریافت کننده ی قدرتی را از آن خود کند.

عکس اینستاگرامی مرتضی شریفی,مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفیتصویر مرتضی شریفی کاپیتان تیم ملی نوجوانان پسر ایران

حضور مرتضی شریفی در تیم بزرگسالان

با حضور ایگور کلاکویچ در ایران، مرتضی شریفی در سن ۱۹ سالگی یعنی در سال ۱۳۹۷ به تیم ملی دعوت شد. در لیگ جهانی ۲۰۱۸ او در چند بازی به میدان رفت و بازی های قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت و  مقام قهرمانی المپیک آسیایی در جاکارتای اندونزی را کسب کرد. در سال ۲۰۱۹ او به همراه تیم ملی ایران با مقام قهرمانی بازیهای انتخابی المپیک در آسیا دست بافت و به المپیک صعود کرد.

تصاویر مرتضی شریفی,مرتضی شریفی بازیکن والیبال,مرتضی شریفیمرتضی شریفی برترین دریافت کننده ی قدرتی

آرزوی المپیکی مرتضی شریفی

مرتضی شریفی می گوید: هر لحظه از زندگیم برای پوشیدن لباس تیم ملی تلاش می کنم. آرزو دارم روزی بتوانم با تیم ملی ایران مدال طلای المپیک را کسب کنم.

مصاحبه با مرتضی شریفی

- والیبال را از چه سالی شروع کردید؟

از سال ۱۳۸۸ با شرکت در کلاس های آموزشی والیبال را شروع کردم؛ ولی نخستین باشگاه رسمی که افتخار حضور در آنرا داشت، باشگاه مقاومت ارومیه بود. والیبال کار کردن من از همان تیم مقاومت به چشم آمد و مورد توجه قرار گرفتم و با این تیم دوبار قهرمان لیگ بسیج و برترین بازیکن این مسابقات شدم.

- آیا زبان ایتالیایی را یاد گرفته ای؟

در حال حاضر مشغول یادگیری زبان ایتالیایی هستم. خوش بختانه استعداد زبان آموزی خوبی دارم. ضمن این که فعلاً می توانم ارتباط اولیه را با کمک جواد معنوی نژاد برقرار کنم. یقینا باید بگویم که حضور «آقا جواد» برایم نعمتی است. خدا را شکر با اکثر بازیکن های تیم رفیق هستم و ارتباط خوبی با تمامی بازیکنان تیم دارم؛ جواد معنوی نژاد هم که جای خود را دارد.

- تو جوان هستی، اهدافت چیست؟ 

این درست است که من جوان هستم و به همین خاطر می خواهم خودم را بعنوان یک بازیکن مهم در ورونا ثابت کنم. بازی و پیشرفت از اهداف من هستند. ورونا مکان خوبی برای پیشرفت و بهبود وضعیت است. دوست دارم یکی از برترین بازیکن های تیم ملی ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشم. من همچنین می توانم به همراه ورونا مقابل دیگر تیم های اروپایی خوب ظاهر شوم.

- به غیر از تیم والیبال مقاومت که سکوی پرتابت بود، در چه تیم هایی حضور داشتید و چگونه شد که به عضویت تیم ملی درآمدید؟

از تیم مقاومت بود که به تیم ملی نوجوانان و تیم ملی والیبال ساحلی نوجوانان دعوت شدم؛ با حضور در اردوهای تیم ملی از متین ورامین برایم پیشنهاد دادند و فصل ۹۳ در خدمت جوانان و نوجوانان متین ورامین بودم. سال ۹۴ با داشتن ۱۶ سال سن به تیم شهرداری بجنورد رفتم و زیرنظر محمد وکیلی در لیگ دسته یک بازی کردم و با این تیم مقام سوم کشوری را بدست آوردیم، در حالی که می توانستیم به مقام قهرمانی هم برسیم.

با پایان فصل به تیم ملی جوانان ایران، نوجوانان والیبال ساحلی و تیم ملی دانش‌آموزان ایران به طور همزمان دعوت شدم.

- آیا دوری از خانواده اذیتت نکرده است؟

دوری از خانواده و دوستانی که در ایران دارم خیلی برایم سخت است. خوش بختانه هر روز با هم در ارتباط هستیم. از خانواده ام هم تشکر می کنم که برای من زحمت کشیدند تا بتوانم در رشته ای که مورد علاقه ام بود پیشرفت خوبی داشته باشم. از دور دست پدر و مادرم را می بوسم.

مرتضی شریفی,بیوگرافی مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفیعکس اینستاگرامی مرتضی شریفی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید