سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۸۴

بیوگرافی و تصاویر رحمان عموزاد، کشتی گیر

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,عکس های رحمان عموزادرحمان عموزاد
رحمان عموزاد یکی از کشتی گیران موفق ایرانی است که توانست دو مرتبه در مسابقات جهانی و دو مرتبه مسابقات آسیایی قهرمانی را کسب کند. این ورزشکار جوان متولد اوایل دهه هشتاد است و کشتی را از شش سالگی خود آغاز کرده است. در این مقاله سرپوش میتوانید با بیوگرافی کامل رحمان عموزاد آشنا شوید.

چکیده بیوگرافی رحمان عموزاد:

نام کامل: رحمان عموزاد خلیلی

تاریخ تولد: ۲۶ تیر ۱۳۸۱

محل تولد: خلیل‌شهر، بهشهر، مازندران، ایران

حرفه: کشتی گیر

سبک: آزاد

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,تصاویر رحمان عموزادبیوگرافی رحمان عموزاد

بیوگرافی رحمان عموزاد:

رحمان عموزاد خلیلی در ۲۶ تیر ۱۳۸۱ در خلیل‌شهر محله کشیرخیل، بهشهر به دنیا آمد. وی خانواده ای کشتی گیر داشت و در یک خانواده هفت نفره بزرگ شد، سه برادر و یک خواهر داشت. زمانی که به ۶ سالگی رسید با کمک برادرانش کشتی گیری را آغاز کرد. فرزاد عموزاد، برادر بزرگ‌تر او قهرمان جوانان جهان و سوم آسیا شده‌است. برادر دوقلوی او محمدعلی و دیگر برادرش فرشاد نیز کشتی‌گیر هستند.

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,مسابقات رحمان عموزادمسابقات رحمان عموزاد

فعالیت های ورزشی رحمان عموزاد:

رحمان عموزاد در سال ۲۰۱۸ در انتخابی که در تیم ملی نوجوانان ایران در سیرجان برگزار می شد به عنوان نماینده مازندران شرکت کرد و به مقام سوم دست پیدا کرد. سپس در اردوی تیم ملی نوجوانان شرکت کرد و برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شد. 

در سال ۲۰۱۸ در مسابقات قهرمانی آسیا که در تاشکند برگزار می شد تمامی رقبا را پشت سر گذاشت و به مقام اول رسید. در همان سال عموزاد موفق شد در زاگربرگ مقام نخست را در دسته ۴۵ کیلوگرم کسب کند و قهرمان نوجوانان جهان شد. وی در این تورنومتر ۴۷ امتیاز به دست آورد و تنها یک امتیاز از دست داد. 

او توانست عنوان قهرمانی آسیا و جهان خود در سال پیش را در سال ۲۰۱۹ هم تکرار کند. در نورسلطان با برگزاری قهرمانی آسیا توانست سه پیروزی و قهرمانی در دسته ۴۸ کیلوگرم به دست بیاورد. بعد از آن در مسابقات جهانی صوفیه شرکت کرد و ۳۰ امتیاز کسب کرد، او تنها ۵ امتیاز در چهار مسابقه از دست داد اما توانست که عنوان نخست را از آن خود کند. 

در سال ۲۰۱۹ این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی پیکارهای جهانی در مقابل استیو پولین آمریکایی قرار گرفت و در وقت دوم با اجرای فن «یک دست یک پا» حریف خود را به آسمان برد و در نهایت با امتیاز عالی ۱۲ بر ۰ بر وی پیروز شد. این رقابت و شکست حریف آمریکایی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی ایران بازتاب بسیاری داشت. 

به دنبال درخشش بسیاری که این ورزشکار جوان در سال ۲۰۱۹ از خود نشان داد توانست از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان بهترین آزادکار نوجوان سال برگزیده شود. 

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,فعالیت های روزشی رحمان عموزادفعالیت های روزشی رحمان عموزاد

رحمان عموزاد در رده جوانان:

عموزاد در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد جهان در سال ۲۰۲۱ که در اوفای روسیه برگزار می شد بر لهستان، آذربایجان، روسیه و هند پیروز شد و مدال طلای جهانی را کسب کرد. 

رحمان عموزاد در رده بزرگسالان:

رحمان عموزاد در سال ۲۰۲۰ به تیم دانشگاه آزاد اسلامی اضافه شد و تحت نظارت علیرضا رضایی که سرمربی تیم در لیگ برتر کشتی آزاد ایران بود در بازی ها شرکت کرد. وی در دور رفت فصل عادی این مسابقات توانست در وزن ۶۱ کیلوگرم بر احسان رنجبر و یونس سرمستی پیروز شود و آنها را با امتیاز عالی شکست داد. 

رحمان عموزاد توانست مجوز حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان ایران را کسب کند، در نتیجه در ۵ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۵ آبان ۱۳۹۹ در این مسابقات حاضر شد. 

این بازیکن در دسته ۵۷ کیلوگرم ابتدا ۴–۴ به رضا اطری باخت و باتوجه با عدم حضور نادر حاج‌آقانیا عنوان برنده را از آن خود کرد. او در رقابت های پایانی با حساب ۱۰–۸ مقابل علیرضا سرلک شکست خودر و در این دسته عنوان سوم را به دست آورد. 

در ۶ دسامبر عموزاد زمان برگشت لیگ برتر وارد ترکیب تیم دانشگاه آزاد شد درنتیجه رضا خلاقی (فرش ایران) و عرفان جعفریان (استقلال تهران) را نیز شکست داد، در ادامه این مسابقات دانشگاه آزاد به عنوان تیم دوم گروه خود به دور نیمه‌نهایی رقابت‌ها راه پیدا کرد. البته عموزاد در دور نهایی لیگ شرکت نکرد چراکه به عنوان نماینده ایران در مسابقات جام جهانی انفرادی حضور پیدا کرد.

این ورزشکار جوان در ۱۶ دسامبر در دسته ۵۷ کیلوگرم آزاد به عنوان تنها نماینده ایران در رقابت های جام جهانی انفرادی در بلگراد صربستان شرکت کرد، عموزاد توانست در این مسابقه شعبان کیزیلتاش از ترکیه، گیوی داویدوی از ایتالیا را با امتیاز فنی عالی و دیامانتینو اونا فافه از گینه بیسائو شکست دهد و به نیمه نهایی رسیدند. 

در این مرحله وی به مصاف زائور اوگویف (قهرمان جهان در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹) از روسیه رفت و زمانی که در وقت دوم ۴–۱ عقب بود با ضربه فنی شکست خورد و به رقابت سوم پنجمی رفت. عموزاد با احتساب  ۴–۰ ولادیسلاو آندریو، نماینده بلاروس را نیز شکست داد و به عنوان نفر سوم مسابقات جام جهانی منتخب شد. 

رحمان عموزاد,زندگینامه رحمان عموزاد,عکس های رحمان عموزادشرکت رحمان عموزاد در رده بزرگسالان

قهرمانی جهان ۲۰۲۱:

رحمان عموزاد در وزن ۶۱ کیلوگرم در کشتی ابتدا با نتیجه ۵ بر صفر گمزاتگادزی هالیدوف از مجارستان را شکست داد. او در دور بعدی مقابل توشیهیرو هاسگاوا دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از ژاپن با نتیجه ۹ بر ۵ شکست خورد و با توجه به شکستی که وی در این مرحله نیمه نهایی داشت از دور رقابت های حذف شد. 

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,قهرمانی های رحمان عموزادقهرمانی های رحمان عموزاد

قهرمانی آسیا ۲۰۲۲:

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان زاده در دور ابتدایی با نتیجه ۱۱ بر صفر رقیب خود عنایت اله از پاکستان را شکست داد. در دور دوم هم با نتیجه ۹ بر صفر کایکی یاماگوچی قهرمان جوانان جهان از ژاپن را شکست داد و توانست به مرحله نیمه نهایی دست پیدا کند. 

او در این مرحله تسوگبادراخ تسیویسورن از مغلوستان را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و به فینال راه پیدا کرد. این ورزشکار در دیدار پایانی در یک دیدار حساب شده با نتیجه ۳ بر ۱ از سد باجرانگ پونیا که مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از هند را داشت گذشت و به مدال طلا رسید. 

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,فعالیت های ورزشی رحمان عموزادبرد مسابقات کشتی جهانی توسط رحمان عموزاد

تحصیلات رحمان عموزاد:

رحمان عموزاد عنوان کرده است که دبیرستان را به اتمام رساند و بعد از یکسال در دانشگاه ثبت نام کرد. وی عنوان می کند: کشتی و تمرینات ناشی از آن وقت زیادی از ما می گیرند اما علاقه دارم تا زمانی که می توانم تحصیلات خود را ادامه دهم. معلم هایم به من گفته اند امتحان بده و خیالت راحت باشد، اما ما درگیر تیم ملی هستیم و زمان زیادی برای درس خواندن نداریم. دوست دارم کشتی را ادامه بدهم، پدر من کارگر است و نمی‌توانم کار آزاد کنم بنابراین باید تمریناتم را بیشتر کنم و برای قهرمانی‌های بعدی بجنگم.

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,رحمان عموزاده کشتی گیرزندگینامه رحمان عموزاد

ازدواج رحمان عموزاد:

ایشان مجرد است و ازدواج نکرده است.

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,عکس های اینستاگرامی رحمان عموزادعکس های اینستاگرامی رحمان عموزاد

الگویم حسن یزدانی است:

از رحمان عموزاد درباره تمرینات اردویی و کادر فنی سوال پرسیدند، در پاسخ عنوان شد: 

من قدردان کادر فنی قبلی و کادر فنی فعلی هستم، کلا از همه ی کسانی که برای من زحمت کشیده اند تا در اینجا باشم تشکر می کنم. هرچه به مسابقات نزدیک تر می شویم شرایط تمرینات هم عوض می شود و آمادگی خوبی داریم و امیدوارم که بتوانم مزد زحمات کادر فنی و فدراسیون را بدهم و خود را سرباز کادر فنی می دانم و هرچه کادر فنی تصمیم بگیرد، انجام می دهم.

رحمان عموزاد,بیوگرافی رحمان عموزاد,عکس های جدید رحمان عموزادرحمان عموزاد؛ کشتی گیر جوان ایرانی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش