جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۳۵

بیوگرافی شهرام محمودی والیبالیست ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

شهرام محمودی,شهرام محمودی و سوگند خورشیدی,اینستاگرام شهرام محمودیشهرام محمودی، والیبالیست ایرانی
شهرام محمودی والیبالیست ایرانی، اصالتا ترک زبان و اهل میانه است. نخستین تیم سوپرلیگی شهرام محمودی تیم آیدانه ی چالدران بود. شهرام محمودی اوقات فراغت خود را اغلب درخانه و درکنار همسر و خانواده اش میگذراند.

چکیده ای از بیوگرافی شهرام محمودی 

نام کامل: شهرام محمودی خاتون آبادی

تولد: ۱۳۶۷/۰۴/۲۹

زادگاه: میانه - آذربایجان شرقی 

قد: ۱۹۸ سانتیمتر 

پُست: پشت خط زن

وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی شهرام محمودی 

شهرام محمودی والیبالیست ایرانی، متولد ۱۳۶۷ در کرج و اصالتآ ترک زبان و اهل میانه است، در یک خانواده پر جمعیت دارای ۳ برادر و ۲ خواهر است و از سال ۱۳۷۷ والیبال را شروع کرده است. تیم های نوجوانان و جوانان پیکان نخستین حضور حرفه ای شهرام محمودی در والیبال بوده و اولین دستمزدش را در همان تیم با مبلغ ۲۵ هزار تومان در ۱۵ سالگی اش دریافت کرده است.

شهرام محمودی والیبال,شهرام محمودی,عکس های شهرام محمودیشهرام محمودی در کنار خانواده اش

دنیای والیبال حرفه ای شهرام محمودی 

نخستین تیم سوپرلیگی شهرام محمودی تیم آیدانه ی چالدران بود. شهرام محمودی والیبالیست در سال ۱۳۸۵ به مدت یک فصل با تیم آیدانه ی چالدران قرارداد داشت. بعد از آن در سال ۱۳۸۶ به تیم پیکان تهران پیوست. شهرام محمودی پس از اتمام قراردادش با تیم پیکان، در سال ۱۳۸۸ به مدت یک سال در تیم پتروشیمی ماهشهر فعالیت داشت و در سال  ۱۳۸۹ با تیم آلومینیوم هرمزگان قرارداد بست. همچنین در سال ۱۳۹۰ به بازه زمانی دو سال در تیم کاله ی آمل سابقه عضویت داشت. راهنما و مشوّق شهرام محمودی در زندگی والیبالی اش برادرش، بهنام محمودی لژیونر سابق والیبال کشورمان بوده و به گفته ی خود شهرام محمودی، برادرش راه را به او نشان میداده است که چه طور تمرین کند و از نظر تجربی و روانی هم پیوسته به او کمک کرده است. شهرام محمودی پیش از ورزش والیبال، دروازه بان تیم فوتبال نوجوانان پیکان بود و بعد به بازی والیبال روی آورد. شهرام محمودی اوقات فراغت خود را اغلب درخانه و درکنار همسر و خانواده اش میگذراند و همچنین گاهی هم برای سوارکاری به باشگاه دوستش سری میزند.

بیوگرافی شهرام محمودی,عکس شهرام محمودی,شهرام محمودیعکس های شهرام محمودی

بهنام محمودی، برادر شهرام محمودی

بهنام محمودی که برادر بزرگتر شهرام محمودی است پس از انجام ۳ عمل جراحی بر روی زانو های خود از دنیای حرفه ای خداحافظی کرد و اکنون برای خود تمرین سبک می کند و برای دکترای تربیت بدنی اقدام نموده است و پس از رد کردن چند پیشنهاد خوب سوپر لیگی، حالا مربی تیم امید های کرج است.

زندگی شخصی شهرام محمودی

شهرام محمودی در سال ۱۳۹۰ با دختر همسایه شان، سوگند خورشیدی، عقد کرد و حاصل این ازدواج آرسام محمودی (متولد ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۴) فرزند آنهاست.

اظهارات شهرام محمودی در مورد ازدواجش 

ازدواج ما نه خیلی سنتی و نه خیلی مدرن بود. یعنی این طور نبود که اصلاً یکدیگر را نشناسیم و مثلا مادرم یک دختر را نشان کند و بعد خواستگاری برویم. هم محل بودیم و چند سالی بود که سوگند را می شناختم. از اول هم به چشم یک همراه آینده و همسر به سوگند نگاه نمی کردم ولی بخاطر آشنایی و هم محلی بودنمان رفتار و طرز نگاهش به زندگی را می دانستم. پنج، شش سال قبل بود که تصمیم خودم را گرفتم و بر اساس رسم و رسومات، همراه خانواده به خواستگاری رفتم و سوگند هم جواب مثبت داد؛ با این که آن موقع هیچ درآمدی نداشتم. سال ۹۰ هم عقد کردیم.

شهرام محمودی,عکس های شهرام محمودی و همسرش,شهرام محمودی والیبالیستعکس شهرام محمودی در کنار همسر و فرزندش

فعالیت های والیبالی شهرام محمودی

شهرام محمودی در تیم های باشگاهی مانند آیدانه چالدران – پیکان تهران – پتروشیمی ماهشهر – آلومینیوم هرمزگان – کاله مازندران – متین ورامین – شهرداری ارومیه – بانک سرمایه فعالیت داشته است.

حضور شهرام محمودی در تیم ملی

شهرام محمودی به وسیله بهروز عطایی به کاله آورده شد و بخاطر بازی های خوبی که از خود به نمایش گذاشت توسط ولاسکو به تیم ملی والیبال ایران دعوت شد و در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ ستاره تیم ملی ایران بود، شهرام محمودی بعنوان یکی از بازیکن های کاله در بازی های آسیایی جام باشگاه های آسیا حضور داشت و بعنوان برترین اسپک زن قهرمانی باشگاه های آسیا سال ۲۰۱۲ معرفی شد و بعد از یک سال حضور در کاله به متین پیوست. شهرام محمودی در جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ از ستارگان تیم ملی ایران در این رقابت ها بود. شهرام محمودی والیبالیست ایرانی در سال ۲۰۱۴ با متین ورامین به قهرمانی باشگاه های آسیا رسید و با درخشش خود بعنوان ارزشمند ترین بازیکن این رقابت ها انتخاب شد. شهرام محمودی از سوی فدراسیون جهانی والیبال یکی از برترین اسپکر های آسیا و جهان معرفی شده است.

شهرام محمودی و سوگند خورشیدی,شهرام محمودی,اینستاگرام شهرام محمودیفعالیت شهرام محمودی در ورزش والیبال

شهرام محمودی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ پیوسته در تیم ملی والیبال ایران حضور داشت تا عاقبت بعد از اتمام بازی های المپیک ۲۰۱۶ با وجود دعوت شدن به تیم ملی، تصمیم گرفت به مصدومیت های کهنهٔ خود رسیدگی کند و چند وقتی از بازی های ملی دور باشد.

افتخارات فردی شهرام محمودی

- مدال برنز جوانان جهان (۲۰۰۷)

- برترین اسپکر باشگاه های آسیا با تیم کاله (۲۰۱۲)  

- حضور شهرام محمودی در جام قهرمانان قاره ها (۲۰۱۳)

- حضور شهرام محمودی در مسابقات قهرمانی مردان آسیا (۲۰۱۳)

- حضور شهرام محمودی در بازی های آسیایی (۲۰۱۴)

- حضور شهرام محمودی در مسابقه های قهرمانی جهان (۲۰۱۴)

- شهرام محمودی، ارزشمندترین بازیکن باشگاه های آسیا با تیم متین ورامین (۲۰۱۴)

- حضور شهرام محمودی در جام جهانی (۲۰۱۵)

- حضور شهرام محمودی در ۴ دوره لیگ جهانی (۲۰۱۳- ۲۰۱۴- ۲۰۱۵- ۲۰۱۶)

- انتخاب شهرام محمودی بعنوان ارزشمندترین بازیکن و برترین پشت خط زن ایران به انتخاب ۴۷ کارشناس والیبال کشور در سال ۹۴

همسر شهرام محمودی,شهرام محمودی و سوگند خورشیدی,شهرام محمودیعکس اینستاگرامی شهرام محمودی

افتخارات ملی شهرام محمودی

> قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۷

> راهیابی به لیگ جهانی (۲۰۱۲)

> مقام چهارم جام قهرمانان قاره ها (۲۰۱۳)

> قهرمانی مردان آسیا ۲۰۱۳

> قهرمانی بازی های آسیایی  (۲۰۱۴)

> مقام ششم قهرمانی مردان جهان (۲۰۱۴)

> المپیک آسیایی اینچئون ۲۰۱۴

شهرام محمودی,بیوگرافی شهرام محمودی,شهرام محمودی و همسرشافتخارات شهرام محمودی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش