دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۴۳

الساندرو دل پیرو پدیده واقعی یوونتوس

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,عکس های الساندرو دل پیروالساندرو دل پیرو
الساندرو دل پیرو یکی از بازیکنان بازنشسته فوتبال ایتالیا می باشد که پیش از این در باشگاه یوونتوس و تیم ملی ایتالیا در پست مهاجم کاذب بازی می کرده است، نام او توسط پله در لیست ۱۲۵ بازیکن فوتبال برده شده است. او اکنون به عنوان کارشناس فوتبال مشغول به کار است. در این مطلب سرپوش با بیوگرافی الساندرو دل پیرو بیشتر اشنا خواهید شد.

چکیده ای از بیوگرافی الساندرو دل پیرو:

نام کامل: الساندرو دل پیرو

تاریخ تولد: ۹ نوامبر ۱۹۷۴

محل تولد: کونلیانو، ترویزو، ایتالیا

حرفه: فوتبالیست بازنشسته، اکنون به عنوان کارشناس فوتبال در شبکه اسکای اسپرت ایتالیا

پست: مهاجم کاذب

قد: یک متر و ۷۴ سانتی متر

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,تصاویر الساندرو دل پیروبیوگرافی الساندرو دل پیرو

بیوگرافی الساندرو دل پیرو:

الساندرو دل پیرو در ۹ نوامبر ۱۹۷۴ در کونلیانو، ترویزو، ایتالیا به دنیا آمد. جینو و برونا نام والدین این بازیکن می باشد و پدرش به شغل تکنسین برق مشغول بوده است. الساندرو عادت داشته از همان دوران کودکی در حیاط پشتی خانه شان فوتبال بازی کند. 

از آنجایی که در دوران کودکی پدرش پول چندانی برای سفر به نقاط مختلف دنیا نداشت، الساندرو قصد داشت راننده کامیون شود تا بتواند سفرهای زیادی را انجام دهد. وی در سن هفت سالگی برای تیم خردسالان سن وند میانو به عنوان دروازه بان شروع بازی کرد، مادرش هم ترجیح می داد پسرش در همین پست باقی بماند تا از خطر مصدومیت احتمالی در امان باشد. سرانجام با گوشزد برادرش مبنی بر عالی بودن این بازیکن در خط حمله پست مهاجمی را در دست گرفت. 

الساندرو توانست در سن ۱۳ سالگلی بازی در تیم محلی سن وند میانو توسط استعدادیاب های تیم های معتبر شناسایی شود و برای بازی در تیم پادوا خانواده خود را ترک کرد. 

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,الساندرو دل پیرو بازیکن یوونتوسالساندرو دل پیرو بازیکن یوونتوس

شروع الساندرو دل پیرو در فوتبال به صورت حرفه ای:

اولین بازی حرفه الساندرو به سال ۱۹۹۱ مربوط می شود، او چهار بازی را در سری بی انجام داد، اما در فصل بعدی تعداد بازی هایش به ده رسید و توانست اولین گل خود را نیز به ثمر برساند. 

آلساندرو دل پیرو در یوونتوس:

الساندرو دل پیرو در سال ۱۹۹۳ به باشگاه یوونتوس اضافه شد و تا سال ۲۰۱۲ در آن بازی کرد. اولین بازی او در این تیم مربوط به سپتامبر۱۹۹۳ می شود که در مقابل تیم فوجیا صورت گرفت. 

اولین گل این بازیکن در یوونتوس به بازی در برابر رجینا مربوط می شود، بعد از آن توانست اولین بازی خود را به عنوان یک بازیکن ثابت انجام دهد که در مقابل پارما یک هت تریک صورت گرفت.

الساندرو دل پیرو,زندگینامه الساندرو دل پیرو,عکس های الساندرو دل پیروشروع حرفه ای فوتبال الساندرو دل پیرو

با حضور الساندرو در اولین فصل یوونتوس این تیم توانست بعد از ۸ سال اسکودتو را فتح کند. در سال های ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹ الساندرو آمادگی چندانی نداشت همچنین به یوونتوس نیز اتهامات دوپینگ زده شد بود، البته بعدها تبرئه شد. در اکتبر همین سال الساندرو به مصدومیت شدیدی از ناحیه زانو دچار شد که در اثر برخورد با مارکو زانچی مدافع اودینزه ایجاد شده بود، همین موضوع سبب شد تا آخر فصل از رقابت ها دور بماند. 

یوونتوس بدون حضور این بازیکن دچار مشکل شد، در نهایت هم فصل را با تنزل رتبه به ششم تمام کرد. در همین زمان رئیس اسبق یوونتوس؛ جیانی آنیلی، الساندرو را با یک نقاش عصر رنسانس به نام پینتوریکیو مقایسه کرد و به او همین لقب را داد، هواداران هم او را پدیده واقعی نامیدند، این موضوع به لقب رونالدو که پدیده بود هم مربوط می شد، او در تیم رقیب یعنی اینتر میلان در حال بازی بود. 

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,آلساندرو دل پیرو در فوتبال ملیالساندرو دل پیرو اسطوره فوتبال ایتالیا

عملکرد همه جانبه الساندرو دل پیرو:

یکی از بهترین ویژگی های الساندرو مهارت بازی در نقاط مختلف زمین به عنوان یک مهاجم بود، زمانی که فوبتال را شروع کرد به عنوان مهاجم نوک بازی می کرد، اما بعد از آن در پست دوم مورد استفاده قرار گرفت. از طرفی او توانایی بازی در پست هافبک بازیساز پشت سر دو مهاجم را نیز داشت. 

بعد از گذشت یورو ۲۰۰۴ وی جای خود را به فابیو کاپلو داد، کاپلو اعتقاد چندانی به الساندرو نداشت و برخلاف تمایل شدید هواداران از زلاتان ابراهیموویچ در خطر حمله استفاده می کرد. 

با وجود تمامی این اتفاقات نمی توان تاثیر الساندرو را برای موفقیت یوونتوس در نظر نداشت، او توانست ۱۴ گل برای این تیم به ثمر برساند و برای کسب ۲۸ امین اسکودتوی یوونتوس تلاش بسیاری کرد. 

الساندرو با پاس گلی که در بازی مقابل میلان در سن سیرو به ترزگه داد منجر به پیروزی ۰-۱ یوونتوس شد. 

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,بازی الساندرو دل پیروبازی الساندرو دل پیرو در تیم ملی ایتالیا

بازگشت الساندرو دل پیرو به اوج:

کارشناسان معتقد هستند الساندرو در فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ به اوج خود برگشت و در کل رقابت های این سال توانست ۲۰ گل برای یوونتوس به ثمر برساند، این موضوع در حالی بود که کاپلو از الساندرو به عنوان یک بازیکن ذخیره استفاده می کرد، دل پیرو هیچ گاه نتوانست رابطه نزدیکی با کاپلو داشته باشد و بعد از گذشت مدتی از رفتن کاپلو از یوونتوس در وبسایتش نوشت؛  «اگر کاپلو در یووه می ماند، من این تیم را ترک می کردم.»

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,زندگی شخصی الساندرو دل پیروبازی های فوق العاده الساندرو دل پیرو

رکورد شکنی های الساندرو دل پیرو:

الساندرو توانست در سال ۲۰۰۶ شش گل به عنوان بازیکن ذخیره برای خود ثبت کند در نتیجه با خوزه آلتافینی رکورد یکسانی را ایجاد کرد. الساندرو با زدن سه گل در مقابل فیورنتینا در کوپا ایتالیا در ۱۰ ژانویه ۲۰۰۶ به بزرگترین گلزن تاریخ یوونتوس تبدیل شد. به همین ترتیب شمار گل های الساندرو به ۱۸۵ رسید و رکورد ۱۸۲ قبلی که در اختیار جیامپیرو بونیپرتی بود شکسته شد.

آخرین گل الساندرو در یوونتوس به فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ بر می گردد و بعد از آن جریان رسوایی کالچو پولی به وجود آمد.

آلساندرو دل پیرو در فوتبال ملی:

الساندرو دل پیرو اکنون به عنوان چهارمین گلزن تاریخ تیم ملی فوتبال ایتالیا شناخته می شود، او اولین بازی ملی خود را در یورو ۹۶ در برابر روسیه انجام داد اما در بین دو نیمه تعویض شد. 

برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی برای جام جهانی ۱۹۹۸ رقابت شدید میان او و روبرتو باجو ایجاد شد، این درحالی بود که الساندرو هنوز آثار مصدومیت قبلی خود را در فینال لیگ قهرمانان داشت و به طور کامل بهبودی پیدا نکرده بود. 

در یورو ۲۰۰۰ الساندرو به عنوان بازیکن ذخیره فعالیت می کرد اما در دیدار نهایی دو موقعیت گلزنی عالی را در مقابل فرانسه از دست داد. 

الساندرو در طی در بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ گلی سرنوشت ساز در مقابل مجارستان به ثمر رساند که در حقیقت حکم صعود ایتالیا به جام جهانی محسوب می شد. الساندرو در همین فصل بازی درخشانی برای یوونتوس نیز انجام داد؛ ۱۶ گل برای لیگ یووه به ثمر رساند، همچنین با این تیم اسکودتو را فتح نمود.

در رقابت های جهانی الساندرو به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد و در مقابل مکزیک بازی کرد، دقایقی بعد از گل تساوی ایتالیا را با ضربه سر به ثمر رساند. در دوره بعد ایتالیا در دیداری جنجالی در مقابل کره جنوبی با گل طلایی حذف شد. 

الساندور بازی های جام جهانی ۲۰۰۶ را روی نیمکت آغاز کرد و در دو بازی از سه بازی گروهی به زمین آمد و بازی یک شانزدهم نهایی برابر استرالیا را از ابتدا آغاز کرد. الساندرو به عنوان یار ذخیره برابر آلمان در ۴ ژوئیه ۲۰۰۶ وارد زمین شد و با ضربه ماهرانه توانست گل دوم ایتالیا را وارد دروازه کند. دیدار بعدی در مقابل فرانسه صورت گرفت و درنهایت به ضربه های پنالتی کشیده شد، الساندرو توانست ضربه خود را تبدیل به گل کند و در نهایت ایتالیا فاتح جام شد. بعدها الساندرو عنوان کرد بردن جام جهانی از آرزوهای کودکی اش بوده است. 

الساندرو دل پیرو,عکس های الساندرو دل پیرورکورد شکنی های الساندرو دل پیرو

الساندرو تا کنون ۷ بار کاپیتان تیم ایتالیا بوده است و در ابتدا شماره ۱۰ را به تن می کرد اما بعدها آن را به فرانچسکو توتی داد و خودش شماره ۷ را به تن کرد، شماره ای که دوران ورزشی اش را با آن آغاز کرد. 

بعد از اینکه توتی تیم ملی را ترک کرد؛ الساندرو حاضر نشد شماره ۱۰ را مجددا برتن کند و ترجیح داد با همان شماره ۷ به زمین بازی برود.

بازنشستگی الساندرو دل پیرو:

در اکتبر ۲۰۱۵ الساندرو تصمیم گرفت بعد از یکسال بدون باشگاه بودن، بازنشستگی خود را رسما اعلام کند و از فوتبال حرفه ای کناره گیری کرد، همچنین اعلام کرد که به دنبال مربیگری حرفه ای فوتبال خواهد رفت.

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,بازنشستگی الساندرو دل پیروماجرای بازنشستگی الساندرو دل پیرو

زندگی شخصی الساندرو دل پیرو:

الساندرو دل پیرو در سال ۱۹۹۹ با همسر خود سونیا آموروسو رابطه داشت و در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۵ با همدیگر ازدواج کردند. آنها در ۲۲ اکتبر ۲۰۰۷ صاحب اولین پسر خود به نام توبیاس شدند که در بیمارستان سنت آنا در تورین به دنیا آمد.

فرزند دوم این زوج هم در ۴ ماه مه ۲۰۰۹ به دنیا آمد، نام این دختر دورتیا گذاشته شد. فرزند سوم آنها در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۰ به نام ساشا به دنیا آمد. 

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,همسر الساندرو دل پیروالساندرو دل پیرو در کنار همسرش

الساندرو دل پیرو از پول و شهرت خود برای کمک به تحقیقات سرطان استفاده می کرد، به همین دلیل در نوامبر ۲۰۰۶ از طرف سازمان تحقیق سرطان جایزه «اعتقاد به تحقیق» را دریافت کرد. 

الساندرو به عنوان یکی از حمل کنندگان مشعل المپیک زمستانی ۲۰۰۶ بود که از تورین گذشت. الساندرو علاوه بر فوتبال به ورزش های دیگر هم علاقه مند است به همین دلیل دوستان دیگری از سایر رشته های ورزشی دارد، برای مثال استیو نش ستاره ی مشهور بسکتبال و ادی مرکس اسطوره ی دوچرخه سواری که هردو اعلام کرده اند از طرفداران دل پیرو هستند. 

الساندرو به موسیقی هم علاقه زیادی دارد، مدتی کوتاه بعد از قهرمانی ایتالیا در جام جهانی، دل پیرو به همراه مارکو ماتراتزی در اجرایی از رولینگ استون در شهر میلان شرکت کرد.

الساندرو دل پیرو,بیوگرافی الساندرو دل پیرو,خانواده الساندرو دل پیروخانواده الساندرو دل پیرو

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش