شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۶۵

بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی فوتبال (+ تصاویر)

سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانیعکس های سیاوش یزدانی
یکی از بازیکنان فوتبال ایران، سیاوش یزدانی نام دارد که برای تیم استقلال در پست مدافع میانی در لیگ برتر بازی کرد. او در تیم سپاهان نیز فعالیت داشته است.

چکیده ای از بیوگرافی سیاوش یزدانی

نام اصلی: سیاوش یزدانی مقدم

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

بیوگرافی سیاوش یزدانی

سیاوش یزدانی در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۷۰ در خانواده ای ۴ نفره در شهر مشهد دیده به جهان گشود. وی دارای خواهر کوچکتر از خودش می باشد. سیاوش یزدانی دارای ۱۹۲ سانتیمتر ، قد می باشد. وی در تیم سپاهان اصفهان در سال ۹۸ فعالیت داشت و برای باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان در پست مدافع میانی و دفاع چپ در لیگ برتر خلیج فارس بازی کرد.

زندگینامه سیاوش یزدانی,افتخارات سیاوش یزدانی,تصاویر سیاوش یزدانیسیاوش یزدانی بهمراه مادر و خواهرش

ازدواج سیاوش یزدانی

سیاوش یزدانی هنوز مجرد است و زندگی مشترکی را تشکیل نداده است.

فعالیت ورزشی سیاوش یزدانی

سیاوش یزدانی در سن ۱۳ سالگی یعنی از سال ۱۳۸۳ بازی فوتبال خود را به صورت جدی با تیم جوانان فتح مشهد شروع کرد و در این تیم تا سال ۸۵ فعالیت داشت.

سیاوش یزدانی سابقه ی فعالیت در باشگاه هایی نظیر باشگاه فوتبال سیاه جامگان و باشگاه فوتبال پیکان تهران را داشته است. وی از تیم پیکان در زمان کرانچار از فصل هفدهم لیگ برتر به سپاهان منتقل شد. یکی از بازیکنان مورد علاقه ی امیر قلعه نویی در فصل هجدهم، سیاوش یزدانی نام داشت که در این تیم، عملکرد خوبی از خود نشان داد. وی به عنوان بازیکن محبوب و هادی عقیلی دوم در اصفهان شناخته میشود.

>> سیاه جامگان:

سیاوش یزدانی با تیم سیاه جامگان در تابستان ۲۰۱۲ قرارداد بست. وی در مسابقات لیگ دسته دوم ۹۲–۱۳۹۱با این تیم شرکت کرد و بعد از آن به مسابقات دسته یک رفت. او عملکرد درخشانی در سیاه جامگان در فصل دوم حضورش داشت ولی دربرابر پیکان در مسابقه پلی- آف شکست خورد و به لیگ برتر خلیج فارس راه نیافت.

زندگینامه سیاوش یزدانی,افتخارات سیاوش یزدانی,تصاویر سیاوش یزدانیسیاوش یزدانی بازیکن فوتبال محبوب

>> پیکان:

پس از اینکه سیاوش یزدانی در لیگ یک، عملکرد خوبی از خود برجای گذاشت؛ توجه باشگاه پرسپولیس را به خود جذب کرد و در تهران در کمپ این تیم شرکت کرد. همچنین او موفق به گلزنی در برابر تیم پدیده شد. با این وجود، مربی به او گفت که برای رسیدن به ترکیب اصلی از شانس کمی برخوردارست و همین مسأله سبب شد تا اردوگاه پرسپولیس را ترک کند. او با تیم پیکان در تاریخ ۷ ژوئیه ۲۰۱۴ به مدت سه فصل، قراردادی امضاء کرد و در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۴ اولین بازی خود را دربرابر ذوب آهن انجام داد.

تصاویر سیاوش یزدانی,عکس های سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانیتصاویر اینستاگرامی سیاوش یزدانی

>> سپاهان:

سیاوش یزدانی به تیم سپاهان در فصل ۲۰۱۷ ملحق شد و در این تیم به مهره اصلی خط دفاعی تبدیل شد و به خاطر عملکرد خوبش با انجام ۵۱ بازی و زدن ۱ گل در فصل ۱۹–۲۰۱۸ از این تیم جدا شد و با تیم استقلال قرارداد بست.

>> استقلال:

سیاوش یزدانی با تیم استقلال در فصل نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۹ یک قرارداد دو ساله بست. وی برای این تیم، نخستین بازی خود را در مقابل تیم فولاد خوزستان انجام داد که درخشش او در این بازی باعث شد تا مورد توجه هواداران قرار گیرد. او با حضور در نخستین دربی با سیامک نعمتی درگیری پیدا کرد و در این دربی، حواشی مختلفی را بوجود آورد.

سیاوش یزدانی فوتبالیست,تصاویر سیاوش یزدانی,عکس های سیاوش یزدانیسیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی 

تحصیل و خدمت سیاوش یزدانی

اگر سیاوش یزدانی در سال ۹۷ واحد های درسی اش را پاس نمیکرد؛ باید سرباز می شد. از این رو او در مقطع فوق لیسانسش توانست ۱۰ واحد مانده از دروس خود را پاس کند.

حواشی پس از بازی پرسپولیس و سپاهان

سیاوش یزدانی، در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ به دلیل صحبت هایی که پس از پایان بازی با پرسپولیس داشت؛ تا اطلاع ثانوی با حکم موقت کمیته انضباطی محروم گردید. او، طرفداران تیم پرسپولیس را در مصاحبه ای عجیب از سفر به اصفهان منع کرد و گفت که در صورت سفر به اصفهان، برایشان اتفاقات تلخی رخ می دهد.

اظهارات مدیرعامل وقت باشگاه سپاهان به نام مسعود تابش درخصوص بلاتکلیفی سیاوش یزدانی این چنین بود:« شرایط سیاوش یزدانی بعد از بازی با پرسپولیس، مناسب نبود و صحبت هایش را در عصبانیت بیان کرد که خودش هم نادم بود. او توضیحاتش را با حضور در کمیته انضباطی ارائه داد ولی هم چنان برای وی حکمی صادر نشده است. امیدوارم در بازی با پدیده بتوانیم از این بازیکن استفاده کنیم و درحال حاضر منتظریم تا رأی کمیته انضباطی صادر شود.»

بیوگرافی سیاوش یزدانی,تصاویر اینستاگرامی سیاوش یزدانی,عکس های سیاوش یزدانیسیاوش یزدانی بازیکن تیم فوتبال استقلال

سایت فدراسیون فوتبال درباره ی حواشی سیاوش یزدانی نوشت:پس از این که درمورد رفتار غیر ورزشی سیاوش یزدانی، بازیکن سپاهان اصفهان ، چنین دستور موقتی صادر شد بنابر تصمیم اخیر کمیته انضباطی اعلام می شود که سیاوش یزدانی می تواند فعالیت خود را از تاریخ صدور این نامه در تیم سپاهان شروع کند تا متعاقباً حکم مقتضی اعلام شود.

اظهارات سیاوش یزدانی پس از اتمام مشاجرات، اینگونه بود:« امروز با اعضای کمیته انضباطی جلسه خوبی داشتیم و اعضای این کمیته هم دربارهٔ بحث من، مثبت برخورد کردند. من، قصد بدی از صحبت هایی که پس از بازی با پرسپولیس کردم؛ نداشتم. شاید لحن بدی داشتم، ولی حرف های من درحقیقت از روی دلسوزی بود. من قصد عذرخواهی از تمام اهالی و هواداران فوتبال را دارم بدین دلیل که من به هواداران تمام تیمها احترام می گذارم.»

سیاوش یزدانی,ازدواج سیاوش یزدانی,عکس سیاوش یزدانیعکسهای سیاوش یزدانی در اینستاگرام

بیانات این بازیکن تیم سپاهان اصفهان در پایان به این شرح میباشد :« حرف های من در آن مصاحبه مربوط به زمان آینده بود و دوست نداشتم برای کسی اتفاقی رخ دهد. ارزش ندارد که کسب به خاطر فوتبال دچار آسیب شود. امیدوارم هواداران مرا ببخشند.»

عملکرد ملی سیاوش یزدانی

مارک ویلموتس در سال ۲۰۱۹ برای نخستین بار ، سیاوش یزدانی را به تیم ملی دعوت کرد.

بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی,سیاوش یزدانیتصاویر سیاوش یزدانی

افتخارات سیاوش یزدانی

- لیگ برتر خلیج فارس:

۲۰۱۸–۲۰۱۹ نایب قهرمان

- لیگ برتر خلیج فارس:

۲۰۱۹- ۲۰۲۰ نایب قهرمان

- جام حذفی فوتبال ایران :

۲۰۱۹- ۲۰۲۰ نایب قهرمان

افتخارات سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانیعکس از سیاوش یزدانی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش