چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۷۱

ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

میخایلو مودریکمیخایلو مودریک
میخایلو مودریک فوتبالیست اوکراینی است که به عنوان بازیکن سابق باشگاه‌ شاختار دونستک شناخته می شود و به تازگی هم به عضویت تیم چلسی درآمده است. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این فوتبالیست اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی میخایلو مودریک:

نام کامل: میخایلو پتروویچ مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

قد: ۱ متر و ۷۵ سانتی متر

بیوگرافی میخایلو مودریکبیوگرافی میخایلو مودریک

بیوگرافی میخایلو مودریک:

میخایلو پتروویچ مودریک معروف به میشا در ۵ ژانویه ۲۰۰۱ در کراسنوراد اوکراین به دنیا آمد. وی اکنون ۲۲ سال سن دارد و به عنوان بازیکن اسبق باشگاه شاختار دونستک شناخته می شود که البته به تازگی راهی باشگاه چلسی شده است. 

وی از جمله ملی پوشان کشور خود است که در طی فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ توانسته بیشتر از ۱۸۰۰ دقیقه در قالب ۲۴ ساعت بازی برای خود و تیمش به ثبت برساند که در این مدت ۱۰ گل و ۸ پاس منجر به گل نیز داشته است. 

اوایل زندگی میخایلو مودریک:

مودریک در کرانسوراد به دنیا آمد و در همانجا نیز بزرگ شده است. این شهر فاصله زیادی با خارکیف ندارد. وی کار خود را در تیم پایه متالیست خارکیف از سرگرفت و بعد از انتقال با شاختار در سن ۱۵ سالگی برای مدتی در دنیپر زندگی کرد. 

والدین میخایلو مودریکمیخایلو مودریک درکنار پدر و مادرش

دوران ورزش حرفه‌ای میخایلو مودریک:

پائولو فونسکا به عنوان اولین نفری شناخته می شود که در سال ۲۰۱۸ زمانی که تنها ۱۷ سال سن داشت، شانس بازی در تیم شاختار دونتسک را به مودریک داد. با این وجود بعد از دیدار در چارچوب جام حذفی اوکراین بود که وی مجددا به تیم جوانان منتقل شد. وینگر نوجوان آرسنال به کیف قرض داده شده و به محض بازگشت توانست شانس بازی را از سمت لوئیس کاسترو دریافت کند.

عنوان می شود نگرش وی نسبت به فوتبال حرفه در آن زمان بهبود داشته است اما مودریک مجددا به صورت قرضی از جمع آرسنال کیف جدا و به دسنا چرنیف اضافه شد. 

سبک بازی مودریکبازی های میخایلو مودریک

مودریک در تیم شاختار دونتسک:

بازی حرفه ای مودریک مربوط به تیم شاختار دونتسک می باشد. عملکرد این بازیکن مربوط به لیگ قهرمانان اروپا بود که نشان م دهد وینگر جوان اوکراینی می تواند به بالاترین نقاط پیروزی دست پیدا کند. او با پیروزی ۴ بر ۱ تیمش درمقابل لایپزیش فوق العاده حاضر شد و در دیدار رفت و برگشت دربرابر سلتیک توانست گل خود را به ثبت برساند. 

او در برابر همین تیم اسکاتلندی هم با یک حرکت انفجاری و شوت سرکش توانست گل خود را وارد دروازه کند. الگوی حرکتی این بازیکن اکنون در دنیای فوتبال بسیار محبوب شده و در آن تخصص دارد. 

فابرتزیو رومانو در سپتامبر ۲۰۲۲ اطلاع داد که بازی میخایلو مودریک توانسته توجه باشگاه های زیادی ازجمله آرسنال و اورتون را به جلب کند. باشگاه اوکراینی یک هفته پیش از این خبر پیشنهاد شفاهی اورتون به ارزش ۳۰ میلیون یورو را رد کرده بود و آرسنال هم با بازیکنان خود مذاکراتی انجام داده بود. 

میشا در مصاحبه عنوان کرده بود که دوست دارد در لیگ های برتر انگلیس بازی کند و اگر خودش به عنوان تصمیم گیرنده عمل کند نمی تواند به آرسنال نه بگوید. 

عکس کودکی میخایلو مودریککودکی میخایلو مودریک

مدیر ورزشی شاختار؛ داریو سرنا در همان روزهای انتخابی اعلام کرده بود که ارزش مودریک به هیچ عنوان کمتر از جک گریلیش نمی باشد و هر تیمی به دنبال گرفتن این بازیکن است. وی باید به اندازه گریلیش یعنی چیزی برابر با ۱۱۷ میلیون یورو قرارداد داشته باشد. 

انتقال مودریک در تابستان صورت نگرفته تا این بازیکن را به یکی از داغ ترین انتخاب های زمستانی در بازار فوتبال تبدیل کند. در این حین آرسنال همچنان تمایل داشت با این بازیکن وارد همکاری شود، همچنین چلسی نیز وارد میدان شده بود. 

قبل از آن پیشنهاد ۴۰ میلیون یورویی به علاوه ۲۰ میلیون یورو پاداش آرسنال توسط شاختار دونتسک رد شده اما مذاکرات همچنان ادامه داشتند و آرسنال یک مرتبه دیگر پیشنهاد خود را با مبلغ بالاتری عنوان کرد. 

در ۱۳ ژانویه عنوان شد که آرسنال در حال جذب میشا به عنوان بازیکن است، تلگراف اطلاع داد این دو باشگاه درحال بحث بر جزئیات نهایی فرمول و ساختار رقم هستند. اعلام شد توافق آرسنال با بازیکن برای مدیران توپچی‌ها اصلا مسئله نیست و این وینگر اوکراینی برای پیوستن به آرسنال اشتیاق زیادی دارد.

بازی های میخایلو مودریکدرباره بازی های میخایلو مودریک

چلسی پیشتر برای جذب این بازیکن ابراز علاقه کرده بود اما قصد وی هم تیمی شدن با اولکساندر زینچنکو هم وطن خودش در آرسنال بوده است. با این وجود یک روز بعد همه چیز تغییر کرد و اعلام شد که هایجک هدف بزرگ انتقال آرسنال از سمت چلسی است. 

رومانو اطلاع داد سران باشگاه چلسی به لهستان رفته اند تا با شاختار برای انتقال مودریک به چلسی مذاکره داشته باشند. رومانو بیان کرد که آرسنال راضی به پرداخت مبلغ مدنظر آرسنال نشده است و تصمیم دارد به نقل و انتقال وفادار بماند و هیجان زده کاری را انجام ندهد. 

همین موضوع سبب انتقال مودریک به چلسی شد به طوری که خبر نهایی آن در ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳ به صورت رسمی اعلام شد. باشگاه چلسی بیان کرد که مودریک را از باشگاه شاختار دونتسک قرض می گیرد و با او قراردادی به مدت ۸ فصل و تیم امضا کرد. 

براساس گزارش منابع مختلف مبلغ انتقال این بازیکت جوان بالغ بر ۷۰ میلیون یورو می باشد که با احتساب پاداش به ۱۰۰ میلیون یورو می رسد. 

سود این فروش با اختلاف زیادی به عنوان یکی از مهمترین فروش های تاریخ فوتبال اوکراین محسوب می شود که به سرباز اوکراینی هم می رسد. جنگ میان روسیه و اوکراین همچنان ادامه داد و باشگاه شاختار دونتسک به عنوان یکی از مهم ترین نمادهای کشور اوکراین، قصد دارد به سربازان این کشور کمک برساند. 

عکس های میخایلو مودریکمیخایلو مودریک در تیم ملی جوانان اوکراین

سبک بازی مودریک:

زمانی که میخایلو مودریک از جناح چپ وارد زمین بازی می شود به سرعت داخل آمده و مانند آرین روبنی ۲۴ ساله، بیشتر دوست دارد دریبل بزند و در این بین از سرعت خود به عنوان اسلحه استفاده می کند، او اعلام می کند بازی در کناره های زمین را بیشتر از هرچیزی دوست دارد. او اعتقاد دارددر این قسمت سرعت انتقال توپ زیاد و تعداد موقعیت های ایجاد شده برای گل نیز افزایش می یابد. 

مودریک غالبا به صورت اختصاصی در نقش وینگر چپ با سیستم ۱-۳-۲-۴ برای تیم شاختار دونتسک بازی می کرد و زمان بازی های ملی هم با عنوان وینگر چپ خطر حمله سه نفره اوکراین فعالیت داشت. در این دو پست میشا می توانست هر زمانی که می خواهد روی پای راست خودش برود. همین موضوع سبب می شود بیشتر تاثیر را بر گل های تیم خود بگذارد. 

ای که او دریبل زنان وارد زمین می شود و پس از آن شوت. او پنالتی هم می زند و در فصل جاری دو گل از سه پنالتی داشته است. وی یک بازیکن دریبل زن است، فردی که به نظر می رسد مستقیم ترین مسیر را برای رسیدن به گل رسم کرده و به صورت مستقیم هدفگیری انجام می دهد، بدون درنظر داشتن مدافعی که در برابر او قرار دارد. 

تصاویر میخایلو مودریکسبک بازی میخایلو مودریک

دانستنی‌های جالب در خصوص میخایلو مودریک:

این بازیکن به تتو بسیار علاقه مند است و مقدار به ادرسون منچسترسیتی شباهت دارد. شما می توانید روی گردن دروازه بان برزیل تنها یک چهره کارتونی خندان مشاهده کنید اما تتوی مودریک ساده تر این موضوعات به نظر می رسد. 

میشا یک تتوی سبز رنگ هم روی سینه خود دارد که تحت این مضمون می باشد: «خدای عزیز، اگر امروز امیدم را از دست دادم، لطفا به من یادآوری کن که تو برنامه های بهتری نسبت به رویاهای من داری.»

میشا یکی از مسیحیان ارتدوکس است که شدیدا به ایمان خود بها می دهد. او غالبا با خود در زمین نمادهای دینی را دارد. 

بازی های میخایلو مودریکدرباره زندگی خصوصی میخایلو مودریک

مصاحبه با میخایلو مودریک:

بسیار خوشحال هستم که با چلسی قرارداد بسته ام. چلسی به عنوان یک باشگاه بزرگ شناخته می شود که در یک لیگ فوق العاده نقش دارد. پروژه انتقال به چلسی برای من بسیار جذاب بود و به عنوان بخش مهمی از دوران حرفه ای من محسوب می شود. 

عکس های اینستاگرامی میخایلو مودریکعکس های اینستاگرامی میخایلو مودریک

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش