جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۱۰۰۶۸

بیوگرافی موسی التماری بازیکن فوتبال اردنی

موسی التماریموسی التماری
موسی التماری یکی از بازیکنان و البته ستارگان تیم ملی اردن است که در صعود آنها نقش عمده ایف کرد. این بازیکن برای تیم ملی فوتبال اردن و باشگاه فوتبال مون‌پلیه فرانسه بازی می کند در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی این فوتبالیست می پردازیم.

چکیده بیوگرافی موسی التماری

نام کامل: موسی سلیمان التعمری

تاریخ تولد: ۱۰ ژوئن ۱۹۹۷

محل تولد: امان، اردن

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: باشگاه فوتبال مون‌پلیه فرانسه

پست: مهاجم

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

عکس موسی التماریبیوگرافی موسی التماری

بیوگرافی موسی التماری

موسی سلیمان التعمری  در ۱۰ ژوئن ۱۹۹۷ در امان اردن به دنیا آمد. وی از جمله ستارگان فوتبال این کشور محسوب می شود که به دنبال بازی در برابر کره جنوبی توانست با تکنیک های فوق العاده و سرعت بالا، خط دفاعی این کشور را بشکند و شرایط را به سود کشور خود تغییر داد. در نتیجه نمی توان از نقش این بازیکن در پیشرفت و صعود تیمش چشم پوشی کرد. 

سبک بازی موسی التماریزندگینامه موسی التماری

باشگاه های موسی التماری

اپوئل:

از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ در  اپوئل بود و در ۴۹ بازی شرکت داشت و توانست ۱۶ گل به ثمر برساند.

اود هورلی:

موسی التماری از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ در این تیم حضور داشت و در ۸۶ بازی شرکت کرد و  توانست ۱۰ گل وارد دروازه کند.

مون پلیه فرانسه:

وی در این تیم اروپایی از سال ۲۰۲۳ حضور دارد که توانسته در ۱۶ بازی ۳ گل به ثمر برساند. 

باشگاه های موسی التماریباشگاه های موسی التماری

بازی چشمگیر در برابر کره جنوبی

در بازی که موسی التماری در برابر کره جنوبی داشت، توانست امتیاز ۸.۷ از ۱۰ را از آن خود کند و درنهایت بهترین بازیکن زمین نام گرفت و نقش فوق العاده ای در صعود تیم ملی کشورش به فینال مسابقات ایفا کرد. با توجه به کیفیتی که در بازی خود ارائه داد می توان او را ستون تیم اردن دانست.

بازی های موسی التماریبازی های موسی التماری

عملکرد موسی التماری در فرانسه

پیش از حضور موسی التماری در بازی مقابل کره جنوبی، وی همچنین عملکرد بسیار خوبی در لیگ فرانسه نیز از خود نشان داد. اما باتوجه به حضور بازیکنان کره و ژاپن در باشگاه های معتبرتر کمتر نامی از او شنیده شده بود و عملکردی که او ارائه کرد به مراتب از ستاره های نام دار این دو کشور بهتر بود و تا اینجای کار بهترین لژیونر فوتبال آسیا بوده است!

درباره موسی التماریعملکرد موسی التماری

موسی التماری؛ مسی اردنی

این بازیکن جوان توانسته است لقب مسی اردن را به دنبال شباهت های بسیار زیاد با کاپیتان بارسلونا کسب کند. نحوه دریبل زدن او و رویارویی با بازیکنان حریف و همینطور تند و تیز بودنش به همراه نحوه گلزنی هایی که داشته سبب شده تا با یکی از ستارگان به یادماندنی دنیای فوتبال مقایسه شود، البته بیشتر طرفداران وی معتقد هستند که باید وی را با آرین روبن ، کاپیتان سابق تیم فوتبال بایرن مونیخ مقایسه کرد. 

موسی التماری؛ مسی اردنیسبک بازی موسی التماری

سبک بازی موسی التماری

التماری از آنجایی که یک وینگر راست چپ پا است، تمایل کلی به بریدن از داخل و گرفتن بازیکنان با توانایی دریبلینگ خود دارد. توانایی او در نگه داشتن توپ در نزدیکی پاهایش حتی در فضاهای تنگ چیزی است که او را هنگام دفاع هجومی بسیار خطرناک می کند. سرعت، فریبکاری و سبک کلی بازی التماری باعث شده است که او با محمد صلاح، وینگر لیورپول مقایسه شود.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش