شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۷۰

بیوگرافی یونس شاکری + تصاویر

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,عکس های یونس شاکرییونس شاکری
یکی از بازیکنان سابق پرسپولیس یونس شاکری است که برای تیم های سیاه جامگان و شهر خودرو بازی می کرده است. یونس شاکری اکنون از بازیکنان گل گهر است. در ادامه این مقاله سرپوش با بیوگرافی یونس شاکری آشنا خواهید شد.

چکیده بیوگرافی یونس شاکری:

نام کامل: یونس شاکری

تاریخ تولد: ۱۰ دی ۱۳۶۸

محل تولد: نیشابور ایران

حرفه: فوتبالیست

تیم کنونی: گل گهر

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۴

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,عکس یونس شاکریبیوگرافی یونس شاکری

بیوگرافی یونس شاکری:

یونس شاکری در ۱۰ دی ۱۳۶۸ در قلمدان های مرصع شهر نیشاپور به دنیا آمد. این فوتبالیست با وزن ۸۲ کیلوگرم و قد ۱۸۸ سانتی متر اکنون در تیم گل گهر سیرجان عضو است.

او فوتبال را از سن ۱۶ سالگی در سال ۱۳۸۴ به پیوستن به آکادمی ابومسلم مشهد شروع کرد. زمانی که ۱۹ ساله شد در سال ۱۳۸۷ به تیم اصلی اضافه شد و تا سال ۱۳۸۹ هم عضو همین تیم باقی ماند.

زمانی که به ۲۱ سالگی رسید در سال ۱۳۹۲ در زی یک قرارداد ۳ ساله عضو باشگاه پرسپولیس تهران شد، بعد از گذشت یک نیم فصل سران باشگاه تصمیم گرفتند او را به مدت ۶ ماه به تیم پدیده مشهد قرض دهند تا تجربیات بیشتری کسب کند، عملکرد خوبی که شاکری در این تیم از خود نشان داد سبب شد مدیران پدید طی یک قرارداد دائمی این بازیکن را از آن خود کنند، یونس شاکری تا سال ۱۳۹۶ در اختیار تیم پدیده مشهد بود.

عضویت در تیم سیاه جامگان:

با رسیدن شاکری به ۲۸ سالگی در سال ۱۳۹۶ به عضویت تیم سیاه جامگان درآمد اما بعد از گذشت ۱ سال از این تیم جدا شد و مجددا به پدیده مشهد پیوست. شاکری تا نیم فصل ۱۳۹۸-۱۳۹۹ هم عضو این تیم بود.

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,تصاویر یونس شاکرییونس شاکری در تمرینات فوتبالی

پیوستن یونس شاکری به گل گهر:

زمانی که یونس شاکری در سن ۳۰ سالگی بود در نیم فصل ۱۳۹۸-۱۳۹۹ از طرف سران باشگاه پدیده به مدت ۶ ماه به تیم گل گهر سیرجان قرض داده شد. عملکرد خوب این بازیکن در این تیم نیز سبب جلب توجه مدیران گل گهر شد در نتیجه تصمیم گرفتند شاکری را به خدمت بگیرند. این بازیکن اکنون در عضویت گل گهر سیرجان با شماره پیراهن ۱۰ قرار دارد. 

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,عکس جدید یونس شاکریپیوستن یونس شاکری به گل گهر

خانه نشینی یونس شاکری:

در ابتدای لیگ بیستم و یکم در دیدار گل گهر برابر پرسپولیس در نیم فصل دوم شاکری درگیر پارگی رباط صلیبی شد در نتیجه مجبور شد به مدت ۶ ماه در خانه بماند.

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,عکس های اینستاگرامی یونس شاکریعکس های اینستاگرامی یونس شاکری

خانواده یونس شاکری:

یونس شاکری در یک خانواده هشت نفری بزرگ شده است او دارای ۳ برادر و دو خواهر است.

سبک بازی یونس شاکری:

از آنجایی که شاکری بازیکنی بلند قد و توانمند است توانسته این خصوصیت ذاتی خود را در فوتبال به نحو احسنت به کار بگیرد او قدرت سرزنی بالا، حفظ توپ عالی و موقعیت شناسی خوبی دارد. 

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,بازی یونس شاکریبازی های فوتبال یونس شاکری

ازدواج یونس شاکری:

شاکری هنوز ازدواج نکرده و مجرد است، در این خصوص عنوان کرده است که؛ فوتبالیست ها یا باید اول فوتبالشان ازدواج کنند یا آخر آن. با این اوصاف شاکری عضو دسته دوم است. 

در ادامه می گوید برای ازدواج با بهترین گزینه با خانواده ام مشورت می کنم و سپس انتخاب می کنم، زندگی به اندازه یک عمر است و ازدواج تنها یکبار انجام می شود پس باید چشممان را باز کنیم تا پشیمان نشویم.

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,مادر یونس شاکرییونس شاکری در کنار مادرش

رفتار گل گهر با یونس شاکری:

بر اساس مصاحبه صورت گرفته گل گهر رفتار فوق العاده ای با شاکری داشته است. در کنار این موضوع از امیرخان قلعه‌ نویی، بازیکنان و سایر اعضای تیم به خاطر حمایت خوبشان تشکر می کند. 

در مدتی که ایشان خانه نشین بودند گل گهر هزینه درمان را به صورت کامل پرداخت کرده است و حتی پاداشی نیز برای ارائه انگیزه به این بازیکن اعطا کرده است. 

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,تصاویری از یونس شاکرییونس شاکری در کنار هم تیمی اش

قصد خداحافظی شاکری:

زمانی که شاکری در دیدار با پرسپولیس در لیک بیست و یکم دچار پارگی رباط صلیبی شد و برایش عمل جراحی صورت گرفت اعلام می کند؛ من در دوران اوج آمادگی بدنی خودم درگیر مصدومیت شدم، این موضوع برای هر فوتبالیستی سخت و دردناک خواهد بود.

اوایل این موضوع کنار آمدن برایش سخت بوده است به همین دلیل قصد داشته از فوتبال خداحافظی کند، او درد بسیاری را تحمل می کرده و از بابت خداحافظی هم ناراحت بوده است. با گذشت زمان روحیه بهتری را به دست آورده. 

در ادامه عنوان می کند: الان به این فکر می کنم که اگر فوتبال بازی نکنم دیوانه می شوم و دوست دارم هرچه زودتر به بازی برگردم.

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,یونس شاکری فوتبالیستیونس شاکری و زندگی خصوصی اش

پایان فوتبال با شهر خودرو:

قرار داد شاکری با شهرخودرو ۴ ساله بوده است اما ایشان گفته است که دوست داشته بیشتر در این تیم بماند و فوتبال را در شهر خودش به اتمام برساند. دلیل رفتن از این تیم به زحمات او و در مقابل دریافت مبلغ هنگفت از بابت صدور رضایت نامه است. مبلغ به قدری بالا بوده است که در زمان حضور در باشگاه هم چنین پولی را دریافت نکرده بود است.

علاقه به قلعه نویی:

شاکری درباره مربی گری امیرقلعه نویی می گوید: امیر قلعه نویی مربی جاه طلب است و د هر کجا حضور داشته باشد به دنبال موفقیت و جام خواهد بود. او به عنوان پرافتخارترین مربی ایران برای من است و تیم هایش هم همواره هجومی فوتبال بازی می کنند. 

شاکری قبل از گل گهر شاگرد قلعه نویی نبود، چند سال گذشته بنابر این بوده است که همراه ایشان به استقلال منتقل شوند اما در نهایت به پرسپولیس ختم شد.

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,زندگینامه یونس شاکریعکس های پیج اینستاگرام یونس شاکری

انتخاب گل گهر:

شاکری می گوید: به مدت ۷ سال برای شهرخودرو بازی کرده ام و شاید به عنوان قدیمی ترین بازیکن آنجا شناخته شوم، در آخرین روزی که با یحیی گل محمدی، سرمربی وقت شهرخودرو صحبتی داشتم به من گفت با گرفتن مهاجم جدید می توانم بروم و او مشکلی ندارد. خیلی ها عقیده دارند من به خاطر پول از شهرخودرو رفتم اما این واقعیت ندارد، من پیشنهاداتی از تیم های صدرجدولی هم داشتم اما با دل و جان گل گهر را انتخاب کردم.

تمدید قرارداد با گل گهر:

شاکری بعد از پارگی صلیبی و جراحی، قراردادش در اقدامی جالب برای فصل آینده هم تمدید شد، در صورتی که قبل از مصدومیت برای فصل آینده قراداد تمدید با گل گهر نداشت.  

یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,یونس شاکری عکس انتخاب گل گهر توسط یونس شاکری

رد پیشنهاد پرسپولیس:

در نقل و انتقالاتی که در تابستان ۱۴۰۰ اتفاق افتاد؛ شهریار مغانلو از پرسپولیس رفت، در نتیجه این باشگاه به دنبال بازیکن جایگزین بود به همین دلیل به یونس شاکری پیشنهاد همکاری داد که از طرف این بازیکن رد و ترجیح داد در گل گهر بماند.

الگوی یونس شاکری:

برای یونس شاکری طبق گفته خودش از نظر اخلاقی و رفتاری سید جلال سید حسینی الگوی خوبی برای اوست و سعی دارد از تجربیاتش استفاده کند.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش