شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۹۰۰۵۶

بیوگرافی ادواردو ساورین بنیان‌گذار شبکه فیس‌بوک (+ تصاویر)

موسس فیس بوک,بیوگرافی ادواردو لوئیز ساورین,میراث ادواردو ساورینادواردو ساورین یکی از بنیانگذاران فیس بوک است
ادواردو ساورین در کشور برزیل به عنوان یک کارآفرین و سرمایه گذار فرشته یهودی شناخته میشود. از بنیان گذاران شبکه اجتماعی فیسبوک می توان به ادواردو ساورین و مارک زاکربرگ اشاره کرد.

چکیده ای از بیوگرافی ادواردو ساورین

نام:ادواردو لوئیز ساورین

روز تولد:۱۹ مارس ۱۹۸۲

زادگاه:سائو پائولو، ایالت سائو پائولو، برزیل

تحصیلات:دانشگاه هاروارد، مدارس گالیور

معروف بعنوان :کارآفرین

ملیت:برزیلی

بیوگرافی ادواردو ساورین

ادواردو لوئیز ساورین در تاریخ ۱۹ مارس ۱۹۸۲ در برزیل دیده به جهان گشود.

زندگی شخصی و میراث ادواردو ساورین

مراسم نامزدی ادواردو ساورین با ایلین آندریجانسن در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۱۴ انجام گرفت و این زوج در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۵، در ریویرای فرانسه، مراسم خود را رسمی کردند و زندگی مشترکی را تشکیل دادند. در واقع همسر ادواردو ساورین، یک زن اندونزیایی چینی بود. وی از یک خانواده تجارت محور است که صاحب مشاغل مختلفی در ماساچوست است.

تأسیس فیسبوک توسط ادواردو ساورین

از بنیانگذاران فیسبوک می توان به ادواردو ساورین، کریس هیوز، مارک زاکربرگ، داستین مسکوویتز و اندرو مک کالوم اشاره کرد. ادواردو ساورین در برزیل به عنوان یک کارآفرین اینترنتی شناخته میشود که از تابعیت آمریکایی خود در سال ۲۰۱۱ صرف نظر کرد و دیگر، مالیات بر ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه اش را نپرداخت و توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. البته طبق گفته ی او از سال ۲۰۰۹ به دلیل " علاقه بکار و زندگی در سنگاپور"، تابعیت خود را رها کرد و برای جلوگیری از پرداخت مالیات، منکر خروج از ایالات متحده شد.

ادواردو ساورین در سال ۲۰۱۵، به عنوان بنیانگذار' B Capital Group' محسوب میشد. از عمده سرمایه های او به غیر از فیسبوک می توان به' Ninja Van'،' B Capital Group'،' Aporta' Lyft،' Qwiki' و' Jumio' اشاره کرد. وی بهمراه آلدو آلوارز( کارآفرین مکزیکی) برای امور خیریه در سال ۲۰۱۰، یک پورتال آنلاین به نام' Aporta' ساختند. در فیلم' شبکه اجتماعی' به کارگردانی دیوید فینچر، نقش ادواردو ساورین در ایجاد فیسبوک و رابطه اش با مارک زاکربرگ براساس خاستگاه فیسبوک ، به نمایش گذاشته شده است. اندرو گارفیلد در این فیلم، نقش ادواردو ساورین را بازی کرده است.

بیوگرافی ادواردو لوئیز ساورین,میراث ادواردو ساورین,بنیانگذاران فیس بوکادواردو ساورین با یک زن اندونزیایی چینی به نام ایلین آندریجانسن ازدواج کرده است

ادواردو ساورین با مارک در سال اول تحصیل در' هاروارد' دیدار کرد. مارک برای دانشجویان' هاروارد'، قصد ایجاد یک فهرست شبکه اینترنتی اجتماعی- cum- online را داشت، ولی به حمایت مالی به منظور توسعه آن نیاز داشت. ادواردو ساورین بدین دلیل از مارک حمایت کرد؛ چون معتقد بود که ایده درخشان آن را می توان سرمایه گذاری کرد. facebook.com هیچگاه از نظر مارک بعنوان یک کسب درآمد محسوب نمیشد. در واقع ایجاد یک وب سایت ابتکاری، تنها هدف مارک به شمار می رفت تا از این طریق موجب اتصال افراد به هم‌دیگر شود. با این حال، ادواردو از روش مارک برای کسب درآمد از طریق این وب سایت، مطلع نبود. بنابراین، تصمیم ادواردو ساورین این بود که علاوه بر تامین بودجه مشاغل مارک، به کلیه سرورها و سایر موارد ضروری خود بعنوان یکی از بنیانگذاران وی، کمک مالی کند.

بنیانگذاران، بعد از این که فیسبوک در' هاروارد' با موفقیت، راه اندازی شد؛ تصمیم گسترش آن تا فراتر از محدودیت های خود را داشتند. بنابراین آن ها قصد نقل مکان به پالو آلتو، کالیفرنیا را داشتند. با این حال، ساورین در سال ۲۰۰۴ به نیویورک سفر کرد تا دوره کارآموزی خود را در' Lehman Brothers' بگذراند. هدف ادواردو ساورین از دوره کارآموزی اش این بود که یک سرمایه ایجاد کند و با تأسیس یک شرکت، یک مدل تجاری را بسازد. ادواردو ساورین در فیسبوک به عنوان نخستین مدیر مالی شناخته میشد.

موسس فیس بوک,بیوگرافی ادواردو لوئیز ساورین,میراث ادواردو ساورینادواردو ساورین یک کارآفرین اینترنتی است

ادواردو ساورین، بدون اطلاع مارک زاکربرگ به انجام تبلیغات غیر مجاز در فیسبوک پرداخته بود. او حتی توانست یک سایت هیئت مدیره شغلی به نام' Joboozle' را توسعه دهد. همین امر باعث شد تا زاکربرگ و ساورین با هم درگیر شوند. وقتی که ادواردو ساورین، توانایی تامین بودجه موردنیاز برای فیسبوک را نداشت؛ مارک ناچارا به کشف سرمایه گذاران دیگری پرداخت. شان پارکر برای یافتن بودجه ی فیس بوک ، جای ادواردو ساورین را گرفت. از دیگر سرمایه گذارانی که پس از تماس با مارک، او را به قطع روابطش با ادواردو ترغیب کرد می توان به پیتر تیل اشاره کرد.

از این رو مارک زاکربرگ برای قطع ارتباط با ادواردو ساورین، شرکت جدیدی تأسیس کرد و نام فیسبوک را برای آن انتخاب کرد و سپس به جز ساورین، سهام جدید خود را در بین دیگران تقسیم کرد. در این شرایط، ادواردو ناچارا با امضای توافق نامه ای، مارک را بعنوان تنها مدیر فیسبوک انتخاب کرد و خودش از لیست بنیانگذاران فیس بوک ، حذف شد. با این حال، پس از نزدیک شدن ادواردو به رسانه ها، نام ادواردو ساورین توسط فیس بوک در لیست بنیانگذاران در کنار داستین مسکوویتز، مارک زاکربرگ و دو نفر دیگر بازیابی شد. توافق خارج از دادگاه بین ادواردو و فیس بوک باعث شد ادواردو نتواند حبوبات مربوط به فیسبوک را به رسانه ها بریزد.

موسس فیس بوک,بیوگرافی ادواردو لوئیز ساورین,میراث ادواردو ساوریندر سال ۲۰۱۰ ، ادوارد ساورین بنیانگذار Aporta بود

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش