پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۳۳

بیوگرافی لئونید میخلسون میلیارد روس

لئونید میخلسون,بیوگرافی لئونید میخلسون,عکس های لئونید میخلسونلئونید میخلسون
لئونید میخلسون یکی از ثروتمندان روسیه است که این ثروت عظیم را از طریق  منابع طبیعی مانند گاز و نفت به دست آمده است. او همچنین به عنوان مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت نوواتک شناخته می شود.در این مطلب سرپوش به بیوگرافی لئونید میخلسون پرداخته ایم.

چکیده ای از بیوگرافی لئونید میخلسون:

نام کامل: لئونید میخلسون

تاریخ تولد: ۱۱ آگوست ۱۹۵۵

محل تولد: کاسپییسک، جمهوری شوروی فدراتیو سوسیالیستی روسیه

محل زندگی: مسکو، روسیه

حرفه: مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره نوواتک

دارایی: ۱۸/۴ میلیارد دلار

لئونید میخلسون,بیوگرافی لئونید میخلسون,تصاویر لئونید میخلسونبیوگرافی لئونید میخلسون

بیوگرافی لئونید میخلسون:

لئونید میخلسون در ۱۱ آگوست ۱۹۵۵ در کاسپییسک، جمهوری شوروی فدراتیو سوسیالیستی روسیه به دنیا آمد. در سال ۱۹۷۷بعد از اینکه در رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شد؛ مسیر شغلی اش را به عنوان یک سرکارگر شرکت ساخت و ساز و مونتاژ در سورجت، شهری در منطقه تیومن سیبری شروع کرد. پدر او مدیر بزرگ‌ترین کارخانه تولید خط لوله گاز در شوروی، بود.

در سال ۱۹۸۵ لئونید به عنوان مهدس ارشد شرکت ریازان تروبو پروودستروی که در زمینه تولید خط لوله فعالیت می کرد، انتخاب شد. سپس در سال ۱۹۸۷ شرکت بزرگ پدری اش به نام کوییبیشو تروبو پروودستروی که آن هم در زمینه تولید خطر توله، راه سازی و تاسیسات صنعتی فعالیت می کرد، برای او به ارث رسید. 

این شرکت اولین ارگانی بود که در سال ۱۹۹۱ تبدیل به یک شرکت خصوصی شد و سپس نام آن به نووا تغییر پیدا کرد. لئونید هنوز هم اداره این شرکت را برعهده داشت، او در مدت ۴ سال آشنایی کامل با شرکت حق امتیازات مربوط به تولید نفت و گاز را کسب کرد. لئونید میخلسون در بین سال های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۴ مدیریت این شرکت را برعهده داشت سپس مدیر شرکت سرمایه‌گذاری و تامین مالی نووافین، شرکتی که شرکت نووا از زیرمجموعه‌های آن بود، شد.

لئونید میخلسون,زندگینامه لئونید میخلسون,عکس های لئونید میخلسوندرباره زندگی لئونید میخلسون

لئونید بین سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۰ به عنوان مدیر نووافین و سپس در بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ به عنوان رئیس هیات مدیره آن فعالیت داشت. از زمانی که لئونید مدیریت شرکت نووافین را برعهده گرفت؛ خرید شرکت نفت و گاز خالص جئولوجیا را آغاز کرد که حق امتیاز چند حوزه ذخیره گازی در اختیارش بود و سازماندهی ایجاد چند شرکت نفت و گاز را در ناحیه خودمختار یامال ننتز به دست گرفت.

در بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۵ میخلسون به عنوان رييس هيات مدیره شرکت نفت و گاز تارکوسال فعالیت داشت اما او در حال حاضر رئیس هیات مدیره و مدیر کل شرکت نوواتک می باشد. نوواتک در زمینه اکتشاف و پالایش نفت خام، گاز طبیعی، تولید خط لوله و فروش نفت و گاز فعالیت دارد. 

این شرکت در سال ۲۰۰۸ درآمدی بالغ بر ۵/۲ میلیارد دلار داشته است و اکنون بیشتر از ۳۶۰۰ نفر نیرو برای نوواتک مشغول به کار هستند. 

در سال ۲۰۰۶ شرکت گازپروم حدود ۲۰ درصد از سهام شرکت نوواتک را از میخلسون و شریکانش خریداری کرد که گفته می شود این معاماله بسیار به نفع شرکت بوده است. در آن زمان میخلسون توانست حدود یک میلیارد دلار از سهام خود را در دست بیگرد و همچنان نیز رئیس شرکت بماند. 

در سال ۲۰۱۷ لئونید ۱۷ درصد از سهام شرکت پتروشیمی سیبور را از کریل شامالوف، داماد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه خریداری کرد و سپس آن را افزایش داد. شرکت سیبور در ۲۶ سایت تولید گاز در روسیه فعالیت می‌کند و دفتر مرکزی آن در مسکو است.

لئونید میخلسون,بیوگرافی لئونید میخلسون,تصاویری از لئونید میخلسونلئونید میخلسون؛ میلیاردر روسی

دریافت نشان افتخار:

لئونید میخلسون از جمله افرادی است که به دنبال تلاش های بسیاری که در زمینه نفت و گاز داشت؛ نشان افتخار فدراسیون روسیه را دریافت کرد. پست های فعالیت او در شرکت های مختلف نفت و گاز مانند؛ شرکت روس، پیورلند، شرکت نفت سلکاپ، شرکت ستاره قطبی،‌ شرکت نوردپایپز و شرکت تلویزیونی نووکوییبیشوسک بوده است. 

لئونید میخلسون,بیوگرافی لئونید میخلسون,لئونید میخلسون کارآفرینلئونید میخلسون پوتین رئیس جمهور روسیه

زندگی شخصی لئونید میخلسون:

لئونید میخلسون متاهل است و دو فرزند فرزند دارد؛ دخترش ویکتوریا در دانشگاه نیویورک در رشته تاریخ هنر تحصیل کرده است. لئونید بخشی از ثروت خود را برای شناساندن هنر معاصر روسیه در خارج از این کشور اختصاص داده همچنین در سال ۲۰۰۹ یک بنیاد VAC به نام دخترش ویکتوریا تاسیس کرد. در این بنیاد نمایشکاهی از آثار هنرمندان معاصر روسیه و بین الممل به نمایش گذاشته می شود. لئونید همچنین با موسسات فرهنگی مختلف دیگری نیز در سراسر دنیا همکاری می کند. 

او اکنون در روسیه و شهر مسکو زندگی می کند و کلکسیون بزرگی از آثار هنری نیز دارد.

لئونید میخلسون,بیوگرافی لئونید میخلسون,زندگینامه لئونید میخلسونزندگی شخصی لئونید میخلسون

لئونید میخلسون,بیوگرافی لئونید میخلسون,دختر لئونید میخلسونلئونید میخلسون در کنار دخترش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 13
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش