شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۱۷۱

بیوگرافی مگ ویتمن زن میلیاردر اینترنتی (+عکس)

مگ ویتمن,زندگینامه مگ ویتمن,بیوگرافی مگ ویتمنعکس مگ ویتمن
مگ ویتمن دانشجوی پزشکی که بعد از فعالیت در یک فروشگاه اینترنتی حالا به یکی از سرشناسان دنیای تکنولوژی تبدیل شده است.مگ ویتمن از معدود زنانی است که بیش از یک میلیارد دلار ثروت دارد، نخستین زنی که از اینترنت میلیاردر شده است و همچنین جاه طلبی سیاسی دارد. 

چکیده ای از "بیوگرافی مگ ویتمن"

نام کامل: مارگارت کوشینگ ویتمن

تاریخ تولد: ۴ اوت ۱۹۵۶

زادگاه: لانگ آیلند، نیویورک، آمریکا

محل سکونت: اترتون، کالیفرنیا، آمریکا

محل تحصیل: دانشگاه پرینستن، مدرسه بیزنس هاروارد 

شغل: رییس و مدیر عامل اجرایی هیولت پکرد

سوابق تحصیلی: کارشناسی اقتصاد،مدرک MBA

حذب سیاسی: جمهوریخواه

مذهب: مسیحی(پرزبیتری)

همسر: گریفیث هارش چهارم

فرزندان: دو پسر

بیوگرافی مگ ویتمن

سوابق کاری مگ ویتمن,مگ ویتمن,بیوگرافی مگ ویتمندوران جوانی مگ ویتمن

مارگارت «مگ» ویتمن ( به انگلیسی: Meg Whitman) متولد ۱۹۵۶ لونگ آیلند نیویورک، مدیر کسب و کار امریکاییست. مگ ویتمن با یک عارضه به نام دیسپلازیا متولد شد. مفصل ران پایش دچار مشکل بود و بدین ترتیب به اجبار تا سن سه سالگی یک لباس آهنی بر تن می کرد.

مگ ویتمن سومین فرزند خانواده ای به نسبت متمول از خانواده های اصیل بوستون بود. پدرش هندریک هالت، در امور بانکی و اقتصادی فعالیت میکرد و مادرش مارگارت خانه‌دار بود او رییس و مدیر ارشد اجرایی هیولت پکرد است.  

مگ ویتمن قصد داشت سال ۲۰۱۰ فرماندار کالیفرنیا شود ولی رقابت را به جری براون باخت. با این حال در طول تاریخ آمریکا، هیچ شخص سیاسی ای در حد مگ ویتمن به تبلیغات نپرداخت. صد ها میلیون دلاری که وی صرف تبلیغات انتخاباتی کرد عملا از بین رفتند.

مگ ویتمن همچنین نویسنده ی کتاب هایی مثل« قدرت اکثریت:ارزش هایی برای موفقیت در کسب وکار و زندگی» است.

دوران تحصیلی مگ ویتمن

مگ ویتمن دوران دبیرستان را در مدرسه کولد اسپرینگ هاربور گذراند. به گفته "مگ ویتمن"، در سال ۱۹۷۴ که از این مدرسه فارغ التحصیل شد، جز ده نفر برتر کلاس بود. مگ نه تنها از نظر درسی، بلکه در فعالیت های بدنی هم ممتاز بود. 

انتخاب مگ ویتمن برای ادامه تحصیل رشته پزشکی بود ولی بدلایلی مجبور شد در دانشگاه پرینستون ( Princeton University) در رشته ی علوم و ریاضی ادامه تحصیل دهد که به گفته خودش به این رشته علاقه چندانی نداشت.

در سال ۱۹۷۷ توانست با رتبه عالی در مقطع کارشناسی از پرینستون فارغ التحصیل شود. بعد از آن در کلاس های مدرسه اقتصاد هاروارد شرکت نموده و مدرک MBA را نیز دریافت کرد.

ازدواج مگ ویتمن

مگ ویتمن و همسرش,ازدواج مگ ویتمن,مگ ویتمنعکس مگ ویتمن و همسرش

هرچند مگ ویتمن پزشک نشد، لیک هنگامی که در P& G روی داروی پوستی Noxzema کار میکرد ، با دکتری به نام گریفیث هارش چهارم(Griffith Harsh IV) اشنا شد که در دانشکده پزشکی استنفورد جراح مغز و اعصاب بود. این ارتباط در پایان به ازدواج انجامید و حاصل این ازدواج دو پسر بوده است. کمی بعد به واسطه شرایط کاری گریفیث، آن دو مجبور شدند به سان فرانسیسکو مهاجرت کنند.

موسسه های خیریه مگ ویتمن

مگ ویتمن,موسسه های خیریه مگ ویتمن,فعالیت های خیرخواهانه مگ ویتمنآشنایی با نحوه مدیریت مگ ویتمن

مگ ویتمن به همراه همسرش در ۲۱ دسامبر ۲۰۰۶ اقدام به تاسیس خیریه ای نمودند و حدود سیصد هزار سهم از سهام ebay به ارزش ۹.۴ میلیون دلار را وقف خیریه کردند. تخمین زده شده در اولین سال فعالیت خیریه میزان درامد خیریه تقریباً ۴۶ میلیون دلار بوده که از این مقدار تنها ۱۲۵ هزار دلار صرف امور خیریه شده و بقیه ی پول وارد صندوق دفاع از محیطزیست شده است.

در سال ۲۰۱۰ وارن بوفت از مگ ویتمن دعوت کرد که به انجمن میلیاردرهایی بپیوندد که نصفی از دارایی هایشان را وقف امور خیریه می کنند، اما مگ ویتمن این دعوت را نپذیرفت. در سال ۲۰۱۱ سازمان خیریه ی ویتمن ۲.۵ میلیون دلار را وقف توسعه ی مدارس کرد، این پول درنهایت صرف توسعه ی مدارس ناحیه ی سن خوزه شد.

فعالیت های مگ ویتمن در دنیای تکنولوژی

مگ ویتمن,مگ ویتمن در عرصه تکنولوژی,موفقیت های مگ ویتمنمگ ویتمن در شرکت ای بی

مگ ویتمن در سال ۱۹۷۹، کار خویش را در P& G آغاز کرد. این شرکت قوانینی داشت که به کارآموزان زن خود اجازه مسافرت به صورت تنها نمی داد. مگ ویتمن به مبارزه پرداخت و کار به جایی رسید که قانون شرکت بطور کل در این زمینه تغییر کرد.

مگ ویتمن کار در P& G را رها کرد و به شرکت مشاوره مدیریت Bain& Company پیوست و پله های ترقی را در این شرکت طی کرد تا نائب رییس شرکت شد.

مگ ویتمن در سال ۱۹۸۹ به کاری مشغول شد که آرزوی بسیاری از کودکان است. او به عنوان معاون برنامه ریزی راهبردی در شرکت دیزنی به استخدام درآمد. در مدت فعالیت در دیزنی بر روند تاسیس فروشگاه های دیزنی در خارج از امریکا نظارت داشت. 

مگ ویتمن در سال ۱۹۹۵ به شرکت تهیه و ارسال گل Florists Transworld Delivery پیوست، اما تنها بعد از یک سال و اندی این شغل را نیز ترک کرده و به Hasbro یکی از بزرگترین تولیدکننده اسباب بازی در امریکا پیوست. 

مگ ویتمن در سال ۱۹۹۸ وی بعنوان مدیرعامل به ای بی eBay پیوست. در آن دوران، این شرکت ۳۰ کارمند و درآمدی معادل ۴ میلیون دلار داشت. منتها وقتی که در سال ۲۰۰۸ از کمپانی جدا شد، تعداد پرسنل به ۱۵ هزار نفر و درامد به ۸ میلیارد دلار رسیده بود.

مگ ویتمن در نوامبر سال ۲۰۰۷ از مقام مدیرعاملی ای بی کناره گیری کرد ولی هم چنان مقامش را در میان برد هیأت عامل این شرکت حفظ کرد. در سال ۲۰۰۹، فایننشال تایمز، مگ ویتمن را بعنوان یکی از پنجاه شخصیتی که چهره دهه اول هزاره سوم را تغییر داده اند معرفی کرد.

مگ ویتمن در شرکت اچ پی

مگ ویتمن در اچ پی,مگ ویتمن,تاثیرات مگ ویتمن بر اچ پیمگ ویتمن بعنوان مدیرعامل هیولت پکارد انترپرایز

مگ ویتمن مدیرعامل یکی از برجسته ترین شرکتهای جهان یعنی HP‪( Hewlett- Packard)‬  است.  مگ ویتمن در ژانویه ۲۰۱۱ به اچ پی پیوست و در ماه سپتامبر به سمت مدیرعاملی این شرکت منصوب شد. هدف از این انتصاب، هرچند هیچگاه به صورت رسمی اعلام نشد، بازگرداندن اعتبار اچ پی و افزایش ارزش سهام آن در بازار است.

در واقع مگ ویتمن باید برند اچ پی را از نو احیا کند که این کار هرچند ممکن است میلیون ها دلار هزینه در بر داشته باشد، ولی بازگشتی چندین میلیارد دلاری بهمراه خواهد آورد. شرکت اچ پی از بدو پیدایش در سال ۱۹۳۹، در دو چیز سرامد و الگوی سایر شرکت ها بوده است. اولین مورد نقش پررنگ آن در نوآوری های مهندسی است و دیگری در شرایط کاری و رفاهی کارمندان آن. قبل از آن که کار در شرکت هایی چون مایکروسافت (Microsoft) و گوگل آرزوی فعالان حوزه آی تی باشد، تنها یک چیز وجود داشت و آن« راه اچ پی»( HP way) در کسب و کار و مدیریت سازمانی بود.

مگ ویتمن در سال ۲۰۱۱ مدیرعامل شرکت HP شد و در سال ۲۰۱۵ این شرکت را به دو شرکت HP و HPE تقسیم کرد. HP عرضه کننده کامپیوتر و پرینتر و HPE ‪(Hewlett Packard Enterprise)‬هم محصولات اینترپرایزی و شبکه را تولید می کند.

تا ابتدای سال ۲۰۱۸ مگ ویتمن بعنوان مدیرعامل HPE در Palo Alto مستقر بود، و مدیریت این شرکت را به مدیر عامل کنونی یعنی آنتونیو نِری، سپرد و خودش اکنون استارتاپ Video sreaming را مدیریت می کند. مگ ویتمن مدیرعامل HP Enterprise باقی می ماند اما در HP Inc بعنوان یکی از اعضای هیئت مدیره فعالیت خواهد کرد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش