جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۴۸

زندگی نامه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه (+ تصاویر)

امانوئل مکرون,بیوگرافی امانوئل مکرون,سیاست داخلی امانوئل مکرونتصاویر امانوئل مکرون
امانوئل مکرون، مدیر مالی و سیاست مدار است. او فارغ التحصیل فوق لیسانس فلسفه از دانشگاه نانتر و تحصیل کرده مدرسه ملی اداری میباشد که از کار اقتصادی شروع کرد و بعد وارد فعالیت حزبی شد.

چکیده ای از بیوگرافی امانوئل مکرون

نام کامل: امانوئل ژان- میشل فردریک مَکْرون

زاده:۲۱ دسامبر ۱۹۷۷

زادگاه: آمین (شهر)، فرانسه

ملیت: فرانسه

دین: پروتستان (کالوینیسم)

محل تحصیل: دانشگاه پاریس غربی نانتر، مؤسسه مطالعات سیاسی پاریس، مدرسه ملی اداری

زندگی نامه امانوئل مکرون

امانوئل مکرون که متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۷۷ در آمین (شهر) فرانسه است، در دانشگاه پاریس غربی نانتر فلسفه خواند و در سال ۲۰۰۴ از مدرسه ملی اداری فارغ التحصیل شد. او بازرس مالیه، سربازرس مالی فرانسه و بعد از آن در بانک روتشیلد و شرکا، بانکدار سرمایه گذاری شد. وی که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ عضو حزب سوسیالیست بود در سال ۲۰۱۴ در کابینه دوم والس به عنوان وزیر اقتصاد، صنعت و امور دیجیتال فرانسه منصوب شد. او در ۳۰ اوت ۲۰۱۶ به منظور رقابت بعنوان یک لیبرال اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ استعفا داد. امانوئل مکرون در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۶ رقابت خود را بعنوان نامزد حزب مستقل خود ان مارشه در انتخابات اعلام کرد. بعد از برگزاری دور اول انتخابات، وی به دور دوم رسید. برخی ناظران، امانوئل مکرون را لیبرالیست اجتماعی و بعضی دیگر او را یک سوسیال دموکرات توصیف نموده اند.

امانوئل مکرون زمان حضور در حزب سوسیالیست، (۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹) از جناح راست حزب حمایت میکرد که گرایش سیاسی شان با سیاست های "راه سوم" که بیل کلینتون، تونی بلر و گرهارد شرودر آنرا به پیش می بردند مرتبط بود و سخنگوی کلیدی شان نخست وزیر مانوئل والس بود.

امانوئل مکرون از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ نیز در دولت اول فرانسوا اولاند او معاون دبیر کل کاخ الیزه بود. او از بازار آزاد و کاستن از کسری بودجه مالیه عمومی دفاع کرده است. او علناً در گفتگویی با لوموند در سال ۲۰۱۵ خود را لیبرال توصیف کرد. او گفت که «نه راست و نه چپ» است و از «یک همبستگی دسته جمعی» حمایت می کند. بعضی امانوئل مکرون را طرفدار اروپا و فدرالیست خوانده اند ولی او خود را نه اروپاگرا، نه شکاک نسبت به اروپا و نه فدرالیست به معنای کلاسیک آن خوانده است. حزب امانوئل مکرون تنها نیروی حامی اروپا در فرانسه است.

تصاویر امانوئل مکرون,امانوئل مکرون,همسر امانوئل مکرونامانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه

امانوئل مکرون در یک سخنرانی به اتحادیه اروپا اخطار داد که یا باید اصلاحاتی را پذیرا باشد یا در غیر اینصورت با احتمال "فرگزیت" (خروج فرانسه از اتحادیه اروپا) رو به رو شود. خروج بریتانیا از این اتحادیه به "برگزیت" معروف شد. امانوئل مکرون هفتم مه ۲۰۱۷ با ۶۵.۹ درصد آرا با غلبه بر رقیب راست گرای خود لوپن (۳۴.۱) رئیس جمهور فرانسه شد.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه

امانوئل مکرون پس از برگزاری دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۲۳ ماه آوریل ۲۰۱۷ به دور دوم رسید. او در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه (۲۰۱۷) در ۷ مه، با نتیجهٔ قاطع برنده شد و بر نامزد جبههٔ ملی،  مارین لو پن غلبه کرد. او در ۳۹ سالگی جوان ترین رئیس جمهور تاریخ فرانسه و جوان ترین رئیس کشور فرانسه از زمان ناپلئون بناپارت لقب گرفته است. امانوئل مکرون همچنین اولین رئیس جمهور فرانسه است که پس از تأسیس جمهوری پنجم فرانسه (در ۱۹۵۸) متولد شده است.

حزب امانوئل مکرون در انتخابات مجلس فرانسه (۲۰۱۷)، با کسب ۳۵۰ کرسی از مجموع ۵۷۷ کرسی، به اکثریت دست یافتند.

سیاست داخلی امانوئل مکرون

امانوئل مکرون خود را وام دار تفکرات پل ریکور، فیلسوف برجسته فرانسوی، می داند و می گوید که سیاست های دولتش بر اصول جریان های چپ ِ میانه رو و لیبرال بنانهاده شده است. دولتی که از نیروهای جوان و با تجربه ی چپ و راست، تکنوکرات ها و چهره هایی از جامعه ی مدنی تشکیل شده است. باوجود این، سیاست های اقتصادی دولت، به باور کارشناسان، به تفکرات راست پهلو می زند. رفورم قوانین بیکاری و بازنشستگی، هم زمان با کاهش مالیات بر درآمد قشر مرفه باعث خشم بسیاری در فرانسه شد. جریان اعتراضی موسوم به «جلیقه زردها» در واکنش به همین سیاست ها بود که سال قبل به راه افتاد و ماهها ادامه یافت. سیاست هایی که در درون حزب و دولت نیز با مقاومت هایی روبرو شد.

نیکولا اولو، یکی از شناخته شده ترین فعالان محیط زیست فرانسه، سال ۲۰۱۸ از مقام وزارت محیط زیست استعفا کرد. پنج ماه پیش، چند نماینده ی مجلس از حزب «جمهوری به پیش» کناره گیری کردند و عملا باعث شدند که موقعیت حزب امانوئل مکرون در مجلس تضعیف شود.

سیاست خارجی و دفاعی امانوئل مکرون

امانوئل مکرون در ۲۵ مهٔ ۲۰۱۷ در اجلاس ۲۰۱۷ بروکسل، که اولین اجلاس ناتو در دورهٔ ریاست جمهوری اش بود، شرکت کرد و برای اولین بار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحدهٔ آمریکا، دیدار کرد.

امانوئل مکرون به طرز مجادله برانگیزی استعمار فرانسه بر الجزایر را بعنوان  «جنایت علیه بشریت» محکوم کرد. او گفت این قسمتی از گذشته ایست که باید بابت آن از افرادی که ما این اعمال را علیه شان انجام دادیم عذر بخواهیم. این مخالفت سبب پایین رفتن امانوئل مکرون در نظرسنجی ها شد. امانوئل مکرون می گوید فرانسه در قبال سوریه به سیاست متوازن تری از جمله گفتگو با بشار اسد نیاز دارد. به هر روی او در ماه آوریل ۲۰۱۷ از سیاست های مداخله جویانه همچون اقدام نظامی حمایت کرد.

امانوئل مکرون از ادامه یافتن سیاست های رئیس جمهور اولاند در خصوص اسرائیل حمایت می کند، با جنبش بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل مخالف است و از بیان موضع در قبال دولت فلسطین خودداری کرده است.

ازدواج امانوئل مکرون

خانم بریژیت تروینو در دهه ۱۹۹۰ در دبیرستان لا پروویدانس در شهرآمیان- فرانسه لاتین و فرانسه درس می داد و در همان مدرسه برای نخستین بار امانوئل مکرون ۱۵ ساله با بریژیت که در آن سال ۳۹ ساله بود ملاقات کرد. در آن زمان امانوئل مکرون در کلاس ادبیات وی شرکت کرد و همین طور بریژیت مسئول کلاس تئاتری بود که امانوئل مکرون در آن ثبت نام کرده بود و از ۱۷ سالگی عاشق معلمش شد.

زندگی نامه امانوئل مکرون,سیاست خارجی و دفاعی امانوئل مکرون,امانوئل مکرون امانوئل مکرون و همسرش بریژیت تروینو 

البته در ابتدا والدین امانوئل مکرون با فرستادن او به پاریس برای تحصیلات، انها را جدا کردند ولی پس از فارغ التحصیلی امانوئل مکرون، انها در سال ۲۰۰۷ با یکدیگر ازدواج کردند.

بریژیت بانوی اول فرانسه متولد ۱۳ ماه آوریل ۱۹۵۳ است  و ۲۴ سال با همسرش امانوئل مکرون اختلاف سن دارد و از همسر سابقش سه فرزند به نام های سباستیَن اوزیِر (زادهٔ ۱۹۷۵)، مهندس، لورانس اوزیِر- ژوردان (زادهٔ ۱۹۷۷)، متخصص قلب، و تیفانی اوزیِر (زادهٔ ۱۹۸۴)، وکیل، دارد که دو تن از آن ها از امانوئل مکرون بزرگتر میباشند.

تحلیل روانشناس روس از راز ازدواج امانوئل مکرون

مهم ترین موضوعی که در این زمینه رسانه ها را بخود مشغول کرده است، اختلاف سنی ۲۴ سالۀ امانوئل مکرون با همسرش است.

“آلنا کولیسووا” روانشناس روسی دربارۀ علت گرایش امانوئل مکرون یا هر جوان دیگری به ازدواج با زن مُسن گفت: این مسئله، ریشه در دوران کودکی شخص دارد. او ادامه داد: وقتی پسر، به راهنمایی های مادر و افزایش دیدارهایش با او نیازمند است، ولی مادر این نیاز پسر را برآورده نمی کند، پسر این نیاز را از طریق یافتنِ مادرِ جایگزین برآورده می سازد.

آلنا خاطر نشان کرد:پسر، مادرِ جایگزین را از دو طریق پیدا می کند، یا یکی از دوستان مادرش را برای این نیاز در نظر می گیرد یا به یکی از معلمان مونثش پناه می برد. در این شرایط، زمانی که پسر بزرگ می شود و نیاز به ازدواج پیدا می کند، به سمت داشتن همسری آموزش دهنده گرایش می یابد. این روانشناس روسی در ادامه گفت: در این چنین شرایطی، همسرِ راهنمایی کننده، نه تنها در درون منزل، بلکه در خارج از منزل هم مدیریت زندگی مرد را به عهده می گیرد و در اینگونه موارد، زنی که مسن‌تر از شوهرش باشد، از نفوذ بسیار زیادی بر وی برخوردار می شود.

امانوئل مکرون,ازدواج امانوئل مکرون,عکسهای امانوئل مکرونامانوئل مکرون و ترامپ رئیس جمهور آمریکا

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش