دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۵:۴۲ - ۱۶ دي ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۰۰۴۳۴۶
دنیای خودرو

هوندای آکورد شانه‌ به‌ شانه کمری ۲۰۱۸

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
در حال حاضر تویوتای کمری ۲۰۱۸ به عنوان یکی از بهترین سدان‌های بازار به‌حساب می‌آید، از طرف دیگر هوندای آکورد ۲۰۱۸ نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و توانسته‌ است شانه‌به‌شانه کمری ۲۰۱۸ در فهرست بهترین سدان‌های سال قرار بگیرد.

انصافاً باید اعتراف کرد خودرهای ۲۰۱۸ شاهد تغییرات ویژه‌ای هستند. این امر انتخاب برای خرید خودرو را دشوارتر می‌کند به‌خصوص زمانی که هدف شما خرید یکی از خودروهای پرطرفدار بازار باشد.

 

در حال حاضر تویوتای کمری ۲۰۱۸ به عنوان یکی از بهترین سدان‌های بازار به‌حساب می‌آید، از طرف دیگر هوندای آکورد ۲۰۱۸ نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و توانسته‌ است شانه‌به‌شانه کمری ۲۰۱۸ در فهرست بهترین سدان‌های سال قرار بگیرد. به همین دلیل خالی از لطف نیست اگر به دید مقایسه‌ای، نگاهی به این خودروهای تراز اول بازار داشته باشیم.

 

قیمت

برنده: تویوتا کمری ۲۰۱۸

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

وقتی صحبت از مقایسه بین ۲ محصول مطرح می‌شود در بیشتر مواقع امکانات و حتی کیفیت کالا فدای قیمت می‌شود و این قیمت کمتر یک محصول است که حرف اول را برای خرید می‌زند. در خصوص مدل‌های ۲۰۱۸ تویوتا کمری و هوندا آکورد باید گفت با دو سدان باکیفیت و خوش‌قیمت طرف هستیم. مدل‌ پایه هوندا آکورد ۲۰۱۸ در بازارهای جهانی قیمتی معادل با ۲۳،۵۷۰ دلار دارد و مدل پایه ۲۰۱۸ تویوتا کمری با قیمت ۲۳،۴۹۵ دلار در بازار‌های جهانی معامله می‌شود. به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که تویوتا کمری مدل ۲۰۱۸ قیمت مناسب‌تری دارد اما انصافاً هوندا آکورد ۲۰۱۸ نیز به لحاظ قیمت تفاوت زیادی ندارد.

 

پشتیبانی و خدمات‌ پس‌ از فروش

برنده: بعداً مشخص می‌شود

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

از آنجایی که این دو خودرو تازه راهی بازار شده‌اند هنوز زود است تا در خصوص وضعیت پشتیبانی و اعتمادی که به این خودروها می‌توان داشت صحبت کرد، به‌خصوص اینکه هر دو خودرو در مدل‌های ۲۰۱۸ دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند. هر دو مدل ۲۰۱۸ تویوتا کمری و هوندا آکورد با ۳ سال وارانتی راهی بازار ‌شده‌اند و باید دید هوندا و تویوتا چه تدابیر جدیدی را برای خدمات پس‌از‌فروش و پشیبانی این خودورها در پیش‌ خواهند گرفت.

 

راحتی سرنشینان

برنده: مساوی

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

هوندا و تویوتا به لحاظ طراحی داخلی برای مدل‌های ۲۰۱۸ کمری و آکورد چیزی کم نگذاشته‌اند و صندلی‌های این دو خودرو بسیار راحت طراحی شده‌ است. صندلی راننده نیز در هر دو خودرو بسیار راحت طراحی شده و به سادگی راننده می‌تواند وضعیت نشستن خود را برای دید بیشتر تنظیم کند. در مدل پایه هر دو خودرو شاهد حضور تودوزی معمولی هستیم اما مدل‌های گران‌تر آکورد ۲۰۱۸ از تودوزی چرم و صندلی‌های برقی در قسمت جلو بهره گرفته‌اند. کمری ۲۰۱۸ هم در مدل‌های گران‌تر خود از تودوزی چرم و صندلی‌ها‌ برقی بهره گرفته است.

 

صندوق عقب

برنده: هوندا آکورد ۲۰۱۸

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

صندوق عقب تمامی مدل‌های ۲۰۱۸ هوندا آکورد چیزی حدود ۱.۵ مترمربع را در اختیار راننده قرار می‌دهند در صورتی که صندوق عقب تویوتا کمری ۲۰۱۸ تنها ۱.۳ مترمربع فضا دارد. البته صندلی‌های عقب هر دو خودرو تا می‌شوند تا فضای بیشتری برای قرار دادن لوازم وجود داشته باشد اما باز هم در مجموع باید گفت هوندا آکورد صندوق عقب بزرگ‌تری دارد.

 

کیفیت تجهیزات داخل خودرو

برنده: تویوتا کمری ۲۰۱۸

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

همان‌گونه که اشاره کردیم تویوتا کمری و هوندا آکورد هر دو در مدل ۲۰۱۸ به طراحی جدیدی در داخل و بیرون خودرو مجهز شده‌اند. در نتیجه منتقدین صنعت خودرو بر این باور هستند که طراحی داخلی هر دو خودرو زیبا و کارآمد انجام شده است. اما باز هم در زمینه کیفیت تجهیزات داخل خودرو، کفه ترازوی کمری ۲۰۱۸ نسبت به هوندا آکورد سنگین‌تر است.

 

ویژگی‌های داخل خودرو

برنده: تویوتا کمری ۲۰۱۸

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در هر دو خودرو شاهد حضور صفحه‌نمایش ۷ اینچی برای تعامل با سیستم اینفوتیمنت هستیم. این صفحه‌ در کمری با انگشت دست قابل تعامل است اما در هوندا آکورد امکان تعامل با انگشت با صفحه‌نمایش اینفوتیمنت وجود ندارد. سیستم‌ صدای کمری به ۸ اسپیکر مجهز است در صورتی که آکورد تنها ۴ اسپیکر دارد. از طرف دیگر در آکورد حضور ۲ پورت یو‌اس‌بی به چشم‌ می‌خورد در صورتی‌ که کمری تنها یک پورت دارد. به این ترتیب می‌توان گفت ویژگی‌های داخل هر دو خودرو باج زیادی به یکدیگر نمی‌دهند اما عدم پشتیبانی تویوتا کمری ۲۰۱۸ از سیستم‌های اندروید آتو یا اپل کار‌پلی را می‌توان از نقاط ضعف این خودروی جدید و امروزی دانست اما باز هم به لحاظ فنی تویوتا کمری ۲۰۱۸ امکانات بیشتری را در داخل خودرو در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌دهد.

 

شتاب خودرو

برنده: تویوتا کمری ۲۰۱۸

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

اگر از آن دسته رانندگان علاقه‌مند به خودروهای پرشتاب هستید پیشنهاد می‌کنیم تویوتا کمری ۲۰۱۸ را انتخاب کنید. موتور پایه این خودرو از نوع ۲.۵ لیتری ساخته شده است و ۲۰۳ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌‌دهد. از طرف دیگر در هوندا آکورد ۲۰۱۸ با یک موتور توربوشارژ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر طرف هستیم که ۱۹۲ اسب‌بخار نیرو دارد. به این ترتیب می‌توان گفت آکورد ۲۰۱۸ شتاب خوب و دلچسبی دارد اما قادر به رقابت با کمری ۲۰۱۸ نیست.

 

بهینه‌بودن مصرف

برنده: تویوتا کمری ۲۰۱۸

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

مدل پایه تویوتا کمری ۲۰۱۸ که از یک موتور چهار سیلندر و گیربکس اتوماتیک بهره می‌گیرد مصرف کمتری نسبت به هوندا آکورد دارد. انصافاً مدل‌های مختلف هوندا آکورد ۲۰۱۸ نیز مصرف بهینه‌ای دارند اما وقتی صحبت از مقایسه مصرف بنزین بین این دو خودرو به‌میان می‌آید تویوتا کمری ۲۰۱۸ مصرف‌ کمتری دارد.

 

رانندگی و هندلینگ خودرو

برنده: مساوی

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

منتقدین صنعت خودرو پس از رانندگی با آکورد و کمری ۲۰۱۸ همگی بر این باور هستند که این خودروها تجربه‌ای بسیار دلنشین از رانندگی را در اختیار راننده قرار می‌دهند. مدل ۲۰۱۸ کمری نسبت به سال‌های قبل خود پیشرفت‌های زیادی را در هندلینگ داشته است و هر دو سدان دقت بسیار بالایی در پیچ‌و‌خم‌های جاده دارند.

 

ایمنی راننده

برنده: بعداً مشخص می‌شود

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در حال حاضر تویوتا کمری برای میزان خسارت وارد شده به خودرو و سرنشین در حین تصادف‌ها به میزان کافی مورد آزمایش قرار نگرفته است. این وضعیت برای آکورد ۲۰۱۸ نیز صدق می‌کند. در نتیجه به همین راحتی نمی‌توان در خصوص ایمنی این خودروها حکم صادر کرد.

 

چیزی که تاکنون می‌دانیم این است که هر دو خودرو از ویژگی‌های پیشرفته‌ ایمنی نظیر دوربین در عقب خودرو، سازوکار هشدار برای برخورد از جلو با سایر خودروها، ترمز اضطراری خودکار، اخطار برای خروج از لاین جاده و امکانات پیشرفته دیگر بهره گرفته‌اند. در نتیجه باید دید این خودروها در جاده تا چه میزان ایمنی را برای سرنشینان به ارمغان خواهند آورد.

 

برنده‌نهایی

تویوتا کمری ۲۰۱۸

 

خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 

اگر از ابتدای این بررسی با ما همراه بوده باشید حتماً متوجه شدید که در بیشتر موارد تویوتا کمری ۲۰۱۸ توانست با اختلاف کمی هوندا آکورد ۲۰۱۸ را پشت‌سر بگذارد. کاملاً‌ مشخص است که این موارد از ویژگی‌های برتر هوندا آکورد ۲۰۱۸ کم نمی‌کند و با یکی از بهترین سدان‌های سال طرف هستیم اما اگر به دنبال خرید بهترین‌ِ بهترین‌ها هستید، این تویوتا کمری ۲۰۱۸ است که به هر لحاظ پیشنهاد می‌شود.

 

 محمد کاملان

 

 

bartarinha.ir
  • 14
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
ویژه سرپوش