پنجشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۵۶

نکاتی که در زمان خرید وان حمام باید بدانید!

وان حمام,تصاویر وان حمام,عکس های وان حمامپیش از خرید وان حمام حتما فضای حمام را به طور دقیق اندازه‌گیری کنید
فضایی که وان حمام برای استحمام در اختیارتان می گذارد، محدود و مشخص است. در صورتیکه بخواهید نظافت روزانه خود را رعایت کنید؛ در آب داغ دراز بکشید و خستگی یک روز سخت کاری را به درکنید یا حتی بخواهید داخل آن با کودکتان بازی کنید.

 وان حمام

وان حمام در واقع ظرف بزرگی در حمام است که درون آن آب ریخته می شود و افراد بدنشان را در آن می شویند. در اکثر سرویس بهداشتی در منازل وسیله ای به نام وان حمام وجود ندارد. شاید بتوان گفت قدیم تر، خزینه ها در حمام های عمومی کار همان وان های حمام امروزی را انجام می دادند. پس از این که خانه ها مجهز به حمام شدند، حمام بعضی منازل که بیشتر آن ها از افراد متمول بودند و به قول قدیمی ها به فرنگ رفت و آمد داشتند برای استحمام از وان ها استفاده می کردند.

راهنمایی برای خرید وان حمام,وان حمام,سایز وان حمامجنس و مدل وان حمام می‌تواند اثر زیادی در نظافت وان و تمیز نگه داشتن آن داشته باشد

امروزه نیز بیشتر خانه های لوکس برای حمامهایشان از وان های ساده و یا جکوزی استفاده می کنند ولی کسی نیست که تصاویر دکوراسیون حمام ها را در مجلات و اینترنت ببیند و دلش نخواهد در وانِ حمام پس از یک روز پر مشغله ریلکس کند یا وقتی که دکتر چند جلسه جکوزی برای التیام دردها تجویز می کند، آرزو می کنیم که حمام خانه مجهز به وان جکوزی بود. شاید یکی از دلایلی که از وان حمام و یا جکوزی آپارتمانی در دکوراسیون سرویس بهداشتی خانه استفاده نمی شود، ابعاد وان حمام و البته قیمت وان جکوزی است.

وزن وان حمام,وان حمام ابعاد,وان حمامیکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید وان معمولی و وان جکوزی، توجه به ابعاد وان حمام است

انواع وان حمام

وان حمام طبق شکل ظاهری انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

- وان حمام مستطیل شکل

- وان حمامی گوشه یا همان وان مثلثی

- وان حمام دایره ای یا گرد

- وان حمام مربع شکل

- وان حمام کلاسیک یا همان بیضی شکل

نکات خرید وان حمام

قبل از تصمیم گیری نهایی برای انتخاب و خرید وان حمام باید به نکاتی توجه کنید که در زیر آنها را شرح داده ایم:

> وزن وان حمام:

به وزن وان حمام جدیدتان دقت کنید. وزن کف باید توان و یاری تحمل وان را داشته باشد. البته برای آپارتمان ها و حمام هایی که در طبقات بالایی ساختمان قرار دارند، این موضوع صدق می کند. وزن وان های پلاستیکی حدود ۲۲ کیلوگرم است. وزن نمونه هایی که با فلز و گچ ساخته میشوند تا ۴۰۰ کیلوگرم هم می رسد. فراموش نکنید که علاوه بر وزن خود وان، افراد و آب هم به آن اضافه می شود پس با این اوصاف، حتماً باید تحمل سقف را در نظر داشته باشید. همچنین حمل وان به طبقات بالای یک ساختمان در صورتیکه سنگین باشد بسیار سخت خواهد شد.

وان حمام,طراحی وان حمام,قیمت وان حمامبا توجه به کوچک بودن حمام ساختمان‌های مسکونی، انتخاب مدل و اندازه وان حمام اهمیت دارد

> ابعاد وان حمام:

یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید وان معمولی و وان جکوزی، توجه به ابعاد وان حمام است. امروزه فضای حمام ها و سرویس های بهداشتی کوچک است و ابعاد وان حمام باید به گونه ای باشد که بتوان در آن وان و یا جکوزی آپارتمانی را جای داد. چه بسا اگر حمام و سرویس بهداشتی منزل شما بزرگ است تمایل دارید چه مقدار از این فضا را به وان جکوزی اختصاص دهید. باید به شکل ظاهری وان علاوه بر ابعاد وان باتوجه به معماری حمام و سرویس بهداشتی توجه کنید. استاندارد متراژ حمام ۱۳ متر مربع است و حدود ۳۰ درصد از این فضا را ابعاد وان حمام اشغال می کند. طول استاندارد ابعاد وان حمام یک متر و پنجاه سانتیمتر و عرض آن ۷۶ سانتیمتر است و متوسط عمق حدود ۵۵ سانتی متر است.

انواع وان حمام,وان حمام,جدیدترین مدل وان حمامطول استاندارد ابعاد وان حمام یک متر و پنجاه سانتیمتر و عرض آن ۷۶ سانتیمتر است

> زیر سری وان حمام:

زیرآب وان حمام دو نوع میباشد که شامل زیرآب اتومات و زیرآب پدالی است. قیمت وان حمام با زیر آب اتومات نسبت به وان حمام با زیرآب پدالی بیشتر است. زیرآب اتومات که با استفاده یک کلید کار تخلیه آب را انجام میدهد روی بدنه تعبیه شده ولی زیر آب پدالی با ضربه پا عمل تخلیه آب را انجام می دهد.

> ظرفیت وان حمام:

نکته مهم دیگری که هنگام انتخاب وان حمام باید مد نظر باشد اینست که وان حمام انتخابی شما از ظرفیتی چند نفره برخوردار است. امروزه اغلب وان های حمام تک نفره و یا نهایتاً دو نفره هستند.

نکاتی برای تهیه وان حمام,وان حمام چیست,وان حمامزیرآب وان حمام دو نوع میباشد که شامل زیرآب اتومات و زیرآب پدالی است

> امکانات جانبی وان حمام:

از جمله موارد مهم برای خرید وان حمام با امکانات زیاد شامل جت کف، جت دیواره، پر کننده وام، دریچه تخلیه آب، شیر مخلوط آب سرد و گرم، سیستم های صوتی و نورافشانی، شیر خروجی، سیستم کنترل دیجیتال، دوش دستی متحرک و … میباشد که حتماً باید به آنها نیز توجه داشته باشید.

> قیمت وان حمام:

با توجه به نام و برند تولید کننده، کیفیت متریال و مدل ساخت و همچنین امکاناتی که بر روی هر یک از وان های حمام تعبیه شده، قیمت وان حمام مشخص می شود و با توجه به میزان فضای موجود در حمام و همچنین مبلغی که برای خرید یک وان مناسب کنار گذاشته اید، میتوانید بهترین محصول را خریداری نمایید.

وان حمام,اندازه وان حمام,عکسهایی از وان حماممواد به کار رفته در ساخت یک وان حمام بر دوام، نظافت و قیمت اثر بسیاری دارند

> جنس بدنه وان حمام:

یکی از موارد مؤثر در تعیین قیمت وان حمام، نوع مواد به کار رفته برای تولید وان حمام می باشد.

>> وان حمام پلاستیکی:

وان حمام پلاستیکی بیشتر در صنعت شیلات و پرورش زالو، دامداری و کشاورزی استفاده می شود. در صورتی که وان های پلاستیکی با آب داغ پر شود شکل اولیه خود را از دست میدهند و یا به اصطلاح فنی دفورمه می شوند.

>> وان حمام فایبرگلاس:

وان حمام فایبرگلاس نسبت به وان های اکریلیک ارزان قیمت تر است. وان فایبرگلاس اندازه و شکل های متنوع دارد. این مدل وان، طول عمر نسبتا کمتری نسبت به وان اکریلیک دارد و همچنین در صورت تماس با مواد شیمیایی سبب رنگ پریدگی و ترک‌خوردگي بر روی آن ها شود.  

طریقه نصب وان حمام,وان حمام,جنس وان حمامیکی از مواد پرکاربرد در ساخت وان حمام، فولاد ضد زنگ است

>> وان حمام سنگی و چوبی:

وان حمام سنگی و چوبی مدل منحصربه‌فردی از انواع وان ها است. طبق سلایق مختلف و علایق متفاوت، این روزها وان های سنگی گوناگونی از جنس های گوناگون شامل گرانیتی، مرمری و سرامیک پرسلان ساخته شده است.

>> وان حمام کامپوزیت:

وان حمام کامپوزیت از ترکیب فولاد سنگین، لایه پرسلان و نوعی رزین خاص ساخته شده است. توجه کنید که این ترکیب سبب شده یک وان جدید ایجاد شود که خصوصیات وان چدنی را دارد ولی در عوض وزنش  نصف وان چدنی است.

>> وان حمام پلیمری: 

جنس وان حمام پلیمری بطور سنتی از گرانیت و مرمر است و در رنگ های گوناگون دردسترس قرار دارند. یکی از ایرادهای قابل ملاحظه در هنگام خرید وان های پلیمری، بافت سطح آن است. زبری سطح وان با گذشت زمان، میتواند یک لایه روی آن ایجاد کند که شدیداً کیفیت وان را تحت تأثیر قرار می دهد. درنهایت هم منجر به شکستن آن می شود.

تصاویر وان حمام,وان حمام,عکس های وان حمامشیوه نصب و کار گذاشتن وان حمام بسیار مهم است

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

وی توانست کشورهایی از قبیل؛ افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان و غرب پاکستان را فتح کند. برای حفظ حاکمیت خود به بغداد؛ پایتخت خلافت عباسی، هجوم برد. بعد از یعقوب برادرش عمرو لیث به حکومت رسید.

یعقوب از جوانی همراه با برادرانش؛ علی و عمرو در عیاری ها شرکت می کرد. کودکی یعقوب با شنیدن داستان های مربوط به پهلوانی زال و سام نریمان در سیستان گذشت که همین موضوع می تواند علت شکل دادن شخصیت او به عنوان یک عیار و پهلوان باشد. او در جوانی چکش رویگری را کنار گذاشت و شمشیر جنگاوری را به دست گرفت زیرا علاقه زیادی به جنگ و نظامی گری داشت.

خانواده یعقوب لیث صفاری,آرامگاه یعقوب لیث,مقبره یعقوب لیث صفاریزندگینامه یعقوب لیث

یعقوب لیث یک شخصیت محبوب و رشید در بین مردم داشت و این موضوع به علت خصلت پهلوانی اش بود. یعقوب لیث به ایرانی بودن خود مفتخر بود و تلاش می کرد در حق فقرا تعدی نکند. وی به شکل داوطلبانه به جنگ می رفت و بعد از آن هم به درهم بن ناصر که زرنگ را از دست عمال طاهریان درآورده بود پیوست. یعقوب توانست از طریق کشتن عمار فرمانده خوارج که در جنگ درهم با خوارج بود، به شهرت بیشتری دست یابد.

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

حجت‌ الله عبدالملکی در سال ۱۳۷۸ موفق به کسب مقام اول المپیاد معارف اسلامی شد همچنین در دوره کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السالم در سال ۱۳۸۴ مقام اول را کسب کرد.

ایشان ساکن تهران است و دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه اصفهان دریافت کرد و توانست در آن سال (۱۳۸۸) مقام اول دوره را کسب کند. اقتصاددان و جوانترین دانشیار اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۵ است که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی منصوب شد.

حجت‌ الله عبدالملکی به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط است و دیپلم ریاضی و فیزیک خود را از دبیرستان سپاه کردستان در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. او توانست گواهی شرکت در دوره بین المللی اقتصاد مالی اسلامی از بانک Finance Islamic in Issues Current کسب کند.

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

مریلا زارعی برنده سه جایزه جشنواره فیلم فجر و یک جایزه حافظ شد. خانم زارعی برای اولین بار با فیلم ساخته (۱۳۷۳) در سینما حضور پیدا کرد.

مریلا زارعی با سلام سینما که توسط محسن مخملباف در سال ۱۳۷۳ ساخته شد برای اولین بار در سینما حضور پیدا کرد. نخستین سریالی که مریلا زارعی در آن نقش آفرینی کرد؛ مجموعه تلویزیونی کارآگاه بود و با مجموعه تلویزیونی هوای تازه به کارگردانی محمد رحمانیان بیشتر شناخته شد. فیلم های دو زن و واکنش پنجم دو نمونه از شانس های بازیگری مریلا زارعی محسوب می شوند که در آنها استعداد خود را به رخ کشید. مریلا زارعی مجرد است اما شایعه ازدواج او با مهدی رجبی در سال ۱۳۸۱ به گوش رسیده است.

مریلا زارعی بازیگر,عکس مریلا زارعی,عکسهای جدید مریلا زارعیمریلا زارعی در کنار خواهرش ملیکا زارعی

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
ویژه سرپوش