دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۲۲

نکات مهم در هنگام خرید کت و شلوار

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوارنکات خرید کت و شلوار
یکی از مهمترین لباس هایی که آقایان باید حداقل یک دست از آن را داشته باشند؛ کت و شلوار است. این استایل علاوه بر زیبایی کاربردهای بسیاری دارد به طوری که برای مجالس، مهمانی های رسمی و قرارهای کاری مورد نیاز خواهد بود. اما اینکه چگونه می توان خرید مناسبی داشت نکاتی دارد که در ادامه این مطلب سرپوش به آنها اشاره می شود.

خرید کت و شلوار:

یکی از سخت ترین خریدهایی که یک مرد در طول زندگی اش دارد بدون شک کت و شلوار است. اینکه شما بدانید باید چه نکاتی را در حین خرید درنظر داشته باشید تا استایلی اصولی طراحی کنید بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

پارچه استفاده شده در کت و شلوار می تواند انتخاب را کاملا متفاوت کند از طرفی انتخاب کت و شلوار دامادی با کت و شلوار مجلسی متفاوت خواهد بود، برای کمک به انتخاب شما در ادامه به نکاتی اشاره می شود که می تواند انتخاب شما را بسیار راحت تر کند. 

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,راهنمای انتخاب کت و شلوار مناسبنکات مهم برای خرید کت و شلوار

دسته‌بندی کت و شلوار بر اساس میزان فیت بودن:

Classic fit:

اگر دوست دارید که با پوشیدن کت و شلوار احساس آرامش داشته باشید؛ بهترین گزینه این نوع کت و شلوار است. Classic fit برای مناسبت های خاص، کار یا رویدادهای مهم ایده آل است. این نوع استایل در اطراف سینه گشاد و راحت هستند. 

Slim fit:

این نوع کت و شلوار ترجیحا برای کسانی انتخاب خواهد شد که در گروه لاغر اندام ها هستند، طراحی این نوع کت و شلوار به گونه است که ظاهری مدرن به شما می بخشد پس اگر دنبال این آیتم هستید Slim fit  را امتحان کنید. 

دسته‌بندی کت و شلوار بر اساس موقعیت:

محل کار:

کت و شلوار به عنوان لباسی رسمی در محل کار استفاده می شود به خصوص مردانی که ترجیح می دهند برای دفاتر و مناسبت های رسمی از این نوع لباس استفاده کنند مناسب خواهد بود. 

مراسم عروسی:

همه می دانند که مکمل لباس عروس کت و شلوار دامادی است، پس براساس سلیقه های مختلف می توان از انواع کت و شلوارها استفاده کرد البته باید در این خصوص هم مواردی را رعایت کرد. 

کت‌های پروم:

به طورکلی از این نوع کت و شلوار برای مردان جوان استفاده می کنند. این مدل کت و شلوار استایلی غیررسمی می سازد که تا حدی هم رسمی است. 

کت و شلوار کژوال:

این مدل کت و شلوار به افراد علاقه مند به شیک پوشی پیشنهاد می شود اما در عین حال برای افراد ظاهری خلاقانه و صمیمی در محیط کار می سازد. درحالی که بیشتر این کت و شلوارها طراحی ساده ای دارند برخی از آنها گلدوزی می شوند که سبب جذابیت دوچندان استایل خواهند شد. 

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,نکات خرید کت و شلوار کژوالنکات خرید کت و شلوار کژوال

نکات خرید کت و شلوار مناسب:

توجه به فرم اندام:

یکی از مهمترین نکاتی که باید حین خرید کت و شلوار مدنظر داشت فرم اندام است، بنابراین پیش از هرگونه خرید در این باره باید فرم اندام خود را بشناسید، انتخاب ها را محدودتر کرده و سپس اقدام به خرید کنید. 

کت و شلوار مناسب برای افراد عضلانی:

افرادی که فرم عضلانی دارند باید به نحوی کت و شلوار خود را انتخاب کنند که بین شانه های پهن و عرض کم کمر تعادل برقرار شود. پس بهتر است کتی انتخاب شود که سرشانه های بزرگی نداشته باشد. 

کت و شلوار مناسب برای آقایان کوتاه قد:

بهترین نوع کت و شلوار برای افراد قد کوتاه کت و شلوارهای راه راه با رنگ تیره خواهد بود. زیرا این پارچه ها می توانند افراد را کشیده و بلندتر نشان دهند. کت های دو دکمه که دوچاک در قسمت پشتی دارند برای افراد قدکوتاه بسیار مناسب خواهند بود. 

کت و شلوار مناسب برای افراد قد بلند:

درصورتی که جزء گروه قدبلندها هستید پیشنهاد می کنیم از پارچه های ضخیم مانند پشم استفاده کنید زیرا این نوع پارچه می توانند بدن را حجیم تر نشان دهند و اندام به صورت متناسب به نظر می رسد. علاوه بر این موضوع طرح های چهارخانه با رنگ روشن هم می تواند ظاهر را جذاب تر از قبل نشان دهد. دقت داشته باشید که هیچ گاه کت و شلوار رنگ تیره و راه راه به تن نکنید.

کت و شلوار مناسب برای افراد چاق:

یکی از بهترین انتخاب ها برای افراد چاق طرح های راه راه و تیره می باشد. زیرا سبب می شود کشیده و لاغر به نظر برسند. علاوه براین موضوع یقه یک قسمتی و نازک می تواند افراد را لاغرتر نشان دهد و کمک زیاد به افراد چاق خواهد کرد. 

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,نکات خرید کت و شلوار برای افراد چاقنکات خرید کت و شلوار برای افراد چاق

توجه به مدل جیب:

یکی دیگر از نکات مهم درخصوص خرید کت و شلوار توجه به نوع و مدل جیب خواهد بود. برای مثال کت های رسمی و اسپت دارای جیب های پاکتی هستند که در قمست کمری قرار دارند. از طرفی جیب های دو طبقه هم برای وسایل کوچتر روی کت دوخته می شوند. رایج ترین و متداول‌ترین نوع جیب که بر روی سینه کت‌ها دوخته می‌شوند، جیب‌هایی با لبه باریک هستند.

اما جیب های وصله شده یا برجسته معمولا برای کت های اسپرت استفاده می شوند. 

توجه به سایز:

در حین خرید حضوری یا آنلاین یکی از مهمترین نکات اندازه و تناسب دقیق و صحیح است، برای اندازه گیری مناسب باید به نکات زیر توجه داشته باشید: 

عرض شانه:

عرض کامل شانه مانند ساختار بدن زیر کت و شلوار عمل می کند، درصورتی که عرض شانه ها خیلی باریک باشد منجر به ایجاد چین و چروک در قسمت بالایی بازو و کت و شلوار می شود. از طرف دیگر، عرض شانه‌ی بیش از حد گشاد، شکاف‌هایی در داخل ژاکت ایجاد می‌کند.

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,نکات خرید کت و شلوار براساس سایزنکات خرید کت و شلوار براساس سایز

حالت یقه زمان بستن دکمه:

دکمه های کت خود را ببندید سپس به حالت یقه نگاه کنید درصورتی که کت خیلی تنگ باشد می تواند متوجه گشاد شدن یقه در کناره ها شوید. اگر کت خیلی گشاد باشد، باعث ایجاد شکاف در جلو می‌شود.

طول آستین:

زمانی که اندازه آستین کت عالی باشد مقدار از پیراهن از زیر آستین نمایش داده می شود. آستین های خیلی کوتاه به مقدار قابل توجهی از مچ دست و انتهای آستین فاصله می‌گیرند. درصورتی که آستین های کت خیلی بلند باشند پیراهن زیر کت به صورت کامل پوشانده می شود. 

قد کت:

زمانی که خیلی عادی ایستاده باشید باید قد کت به نیمه دست برسد، درصورتی که طول کت در اطراف مچ دست باشد اندازه خیلی کوتاهی دارد در مقابل اگر از طول دست ها فراتر برود خیلی بلند خواهد بود. 

مدل ایستادن یقه:

یقه کت در حالت عادی روی یقه پیراهن قرار می گیرد درصورتی که بازکردن دست ها به صورت عمودی روی بالاتنه برای شما سخت است، یقه برایتان تنگ است، از طرفی اگر یقه کت خیلی گشاد باشد در پشت چروک ایجاد می‌کند.

نکات خرید کت و شلوار,معایب و مزایای انواع جنس کت و شلوارنکات خرید کت و شلوار؛ مدل ایستادن یقه

پشت شلوار:

پشت شلوار باید به صورت یک خط منظم باشد درصورتی که شلوار خیلی تنگ باشد منجر به ایجاد چین و چروک به خصوص در قسمت پشتی خواهد شد. اگر شلوار کت و شلوار خیلی گشاد باشد، فاصله‌ای بین ساق، ران و شلوار ظاهر می‌شود.

بلندی شلوار دقیقا بالای کفش شما است و اگر شلوار به کفش نمی رسد پس خیلی کوتاه بوده است. اگر خیلی بلند باشند، کنار شلوار شروع به کشیدن به دور کفش‌های شما می‌کند.

انتخاب رنگ کت و شلوار:

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که در حین خرید کت و شلوار باید به آن دقت داشته باشید؛ رنگ است. گروهی از رنگ ها فقط در برخی مراسمات کاربرد دارند و پوشیدن آنها در سایر موقعیت ها اصلا توصیه نمی شود. 

کت و شلوار طوسی:

این رنگ کت و شلوار به راحتی با پیراهن مردانه استایل می شود زیرا این رنگ خاصیت تطبیق پذیری دارد البته طیف روشن این رنگ برای استفاده در بهار و تابستان بسیار مناسب خواهد بود. 

کت و شلوار قهوه ای:

یکی از بهترین انتخاب های برای مراسم و موقعیت های غیررسمی؛ قهوه ای است. از طرفی اگر رنگ های خاکی و قهوه ای در فصول گرم استفاده کنید استایل مناسبی ساخته اید. 

کت و شلوار مشکی:

تنها برای مراسم‌ها و موقعیت های رسمی از کت و شلوار مشکی استفاده کنید.

کت و شلوار سرمه ای:

این رنگ بیشتر از همه مخصوص مدیران خواهد بود و از جمله رنگ های انتخاب آنها است. این رنگ نشانه ای از کلاسیک و شیک بودن است که می تواند با پیراهن های سفید و صورتی و آبی روشن به خوبی استایل شود. 

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,راهنمای انتخاب کت و شلوار برای مناسبت‌های خاصنکات خرید کت و شلوار و انتخاب رنگ

گردآوری: بخش مد سرپوش

  • 14
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش