پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۲۲

نکات مهم در هنگام خرید کت و شلوار

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوارنکات خرید کت و شلوار
یکی از مهمترین لباس هایی که آقایان باید حداقل یک دست از آن را داشته باشند؛ کت و شلوار است. این استایل علاوه بر زیبایی کاربردهای بسیاری دارد به طوری که برای مجالس، مهمانی های رسمی و قرارهای کاری مورد نیاز خواهد بود. اما اینکه چگونه می توان خرید مناسبی داشت نکاتی دارد که در ادامه این مطلب سرپوش به آنها اشاره می شود.

خرید کت و شلوار:

یکی از سخت ترین خریدهایی که یک مرد در طول زندگی اش دارد بدون شک کت و شلوار است. اینکه شما بدانید باید چه نکاتی را در حین خرید درنظر داشته باشید تا استایلی اصولی طراحی کنید بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

پارچه استفاده شده در کت و شلوار می تواند انتخاب را کاملا متفاوت کند از طرفی انتخاب کت و شلوار دامادی با کت و شلوار مجلسی متفاوت خواهد بود، برای کمک به انتخاب شما در ادامه به نکاتی اشاره می شود که می تواند انتخاب شما را بسیار راحت تر کند. 

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,راهنمای انتخاب کت و شلوار مناسبنکات مهم برای خرید کت و شلوار

دسته‌بندی کت و شلوار بر اساس میزان فیت بودن:

Classic fit:

اگر دوست دارید که با پوشیدن کت و شلوار احساس آرامش داشته باشید؛ بهترین گزینه این نوع کت و شلوار است. Classic fit برای مناسبت های خاص، کار یا رویدادهای مهم ایده آل است. این نوع استایل در اطراف سینه گشاد و راحت هستند. 

Slim fit:

این نوع کت و شلوار ترجیحا برای کسانی انتخاب خواهد شد که در گروه لاغر اندام ها هستند، طراحی این نوع کت و شلوار به گونه است که ظاهری مدرن به شما می بخشد پس اگر دنبال این آیتم هستید Slim fit  را امتحان کنید. 

دسته‌بندی کت و شلوار بر اساس موقعیت:

محل کار:

کت و شلوار به عنوان لباسی رسمی در محل کار استفاده می شود به خصوص مردانی که ترجیح می دهند برای دفاتر و مناسبت های رسمی از این نوع لباس استفاده کنند مناسب خواهد بود. 

مراسم عروسی:

همه می دانند که مکمل لباس عروس کت و شلوار دامادی است، پس براساس سلیقه های مختلف می توان از انواع کت و شلوارها استفاده کرد البته باید در این خصوص هم مواردی را رعایت کرد. 

کت‌های پروم:

به طورکلی از این نوع کت و شلوار برای مردان جوان استفاده می کنند. این مدل کت و شلوار استایلی غیررسمی می سازد که تا حدی هم رسمی است. 

کت و شلوار کژوال:

این مدل کت و شلوار به افراد علاقه مند به شیک پوشی پیشنهاد می شود اما در عین حال برای افراد ظاهری خلاقانه و صمیمی در محیط کار می سازد. درحالی که بیشتر این کت و شلوارها طراحی ساده ای دارند برخی از آنها گلدوزی می شوند که سبب جذابیت دوچندان استایل خواهند شد. 

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,نکات خرید کت و شلوار کژوالنکات خرید کت و شلوار کژوال

نکات خرید کت و شلوار مناسب:

توجه به فرم اندام:

یکی از مهمترین نکاتی که باید حین خرید کت و شلوار مدنظر داشت فرم اندام است، بنابراین پیش از هرگونه خرید در این باره باید فرم اندام خود را بشناسید، انتخاب ها را محدودتر کرده و سپس اقدام به خرید کنید. 

کت و شلوار مناسب برای افراد عضلانی:

افرادی که فرم عضلانی دارند باید به نحوی کت و شلوار خود را انتخاب کنند که بین شانه های پهن و عرض کم کمر تعادل برقرار شود. پس بهتر است کتی انتخاب شود که سرشانه های بزرگی نداشته باشد. 

کت و شلوار مناسب برای آقایان کوتاه قد:

بهترین نوع کت و شلوار برای افراد قد کوتاه کت و شلوارهای راه راه با رنگ تیره خواهد بود. زیرا این پارچه ها می توانند افراد را کشیده و بلندتر نشان دهند. کت های دو دکمه که دوچاک در قسمت پشتی دارند برای افراد قدکوتاه بسیار مناسب خواهند بود. 

کت و شلوار مناسب برای افراد قد بلند:

درصورتی که جزء گروه قدبلندها هستید پیشنهاد می کنیم از پارچه های ضخیم مانند پشم استفاده کنید زیرا این نوع پارچه می توانند بدن را حجیم تر نشان دهند و اندام به صورت متناسب به نظر می رسد. علاوه بر این موضوع طرح های چهارخانه با رنگ روشن هم می تواند ظاهر را جذاب تر از قبل نشان دهد. دقت داشته باشید که هیچ گاه کت و شلوار رنگ تیره و راه راه به تن نکنید.

کت و شلوار مناسب برای افراد چاق:

یکی از بهترین انتخاب ها برای افراد چاق طرح های راه راه و تیره می باشد. زیرا سبب می شود کشیده و لاغر به نظر برسند. علاوه براین موضوع یقه یک قسمتی و نازک می تواند افراد را لاغرتر نشان دهد و کمک زیاد به افراد چاق خواهد کرد. 

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,نکات خرید کت و شلوار برای افراد چاقنکات خرید کت و شلوار برای افراد چاق

توجه به مدل جیب:

یکی دیگر از نکات مهم درخصوص خرید کت و شلوار توجه به نوع و مدل جیب خواهد بود. برای مثال کت های رسمی و اسپت دارای جیب های پاکتی هستند که در قمست کمری قرار دارند. از طرفی جیب های دو طبقه هم برای وسایل کوچتر روی کت دوخته می شوند. رایج ترین و متداول‌ترین نوع جیب که بر روی سینه کت‌ها دوخته می‌شوند، جیب‌هایی با لبه باریک هستند.

اما جیب های وصله شده یا برجسته معمولا برای کت های اسپرت استفاده می شوند. 

توجه به سایز:

در حین خرید حضوری یا آنلاین یکی از مهمترین نکات اندازه و تناسب دقیق و صحیح است، برای اندازه گیری مناسب باید به نکات زیر توجه داشته باشید: 

عرض شانه:

عرض کامل شانه مانند ساختار بدن زیر کت و شلوار عمل می کند، درصورتی که عرض شانه ها خیلی باریک باشد منجر به ایجاد چین و چروک در قسمت بالایی بازو و کت و شلوار می شود. از طرف دیگر، عرض شانه‌ی بیش از حد گشاد، شکاف‌هایی در داخل ژاکت ایجاد می‌کند.

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,نکات خرید کت و شلوار براساس سایزنکات خرید کت و شلوار براساس سایز

حالت یقه زمان بستن دکمه:

دکمه های کت خود را ببندید سپس به حالت یقه نگاه کنید درصورتی که کت خیلی تنگ باشد می تواند متوجه گشاد شدن یقه در کناره ها شوید. اگر کت خیلی گشاد باشد، باعث ایجاد شکاف در جلو می‌شود.

طول آستین:

زمانی که اندازه آستین کت عالی باشد مقدار از پیراهن از زیر آستین نمایش داده می شود. آستین های خیلی کوتاه به مقدار قابل توجهی از مچ دست و انتهای آستین فاصله می‌گیرند. درصورتی که آستین های کت خیلی بلند باشند پیراهن زیر کت به صورت کامل پوشانده می شود. 

قد کت:

زمانی که خیلی عادی ایستاده باشید باید قد کت به نیمه دست برسد، درصورتی که طول کت در اطراف مچ دست باشد اندازه خیلی کوتاهی دارد در مقابل اگر از طول دست ها فراتر برود خیلی بلند خواهد بود. 

مدل ایستادن یقه:

یقه کت در حالت عادی روی یقه پیراهن قرار می گیرد درصورتی که بازکردن دست ها به صورت عمودی روی بالاتنه برای شما سخت است، یقه برایتان تنگ است، از طرفی اگر یقه کت خیلی گشاد باشد در پشت چروک ایجاد می‌کند.

نکات خرید کت و شلوار,معایب و مزایای انواع جنس کت و شلوارنکات خرید کت و شلوار؛ مدل ایستادن یقه

پشت شلوار:

پشت شلوار باید به صورت یک خط منظم باشد درصورتی که شلوار خیلی تنگ باشد منجر به ایجاد چین و چروک به خصوص در قسمت پشتی خواهد شد. اگر شلوار کت و شلوار خیلی گشاد باشد، فاصله‌ای بین ساق، ران و شلوار ظاهر می‌شود.

بلندی شلوار دقیقا بالای کفش شما است و اگر شلوار به کفش نمی رسد پس خیلی کوتاه بوده است. اگر خیلی بلند باشند، کنار شلوار شروع به کشیدن به دور کفش‌های شما می‌کند.

انتخاب رنگ کت و شلوار:

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که در حین خرید کت و شلوار باید به آن دقت داشته باشید؛ رنگ است. گروهی از رنگ ها فقط در برخی مراسمات کاربرد دارند و پوشیدن آنها در سایر موقعیت ها اصلا توصیه نمی شود. 

کت و شلوار طوسی:

این رنگ کت و شلوار به راحتی با پیراهن مردانه استایل می شود زیرا این رنگ خاصیت تطبیق پذیری دارد البته طیف روشن این رنگ برای استفاده در بهار و تابستان بسیار مناسب خواهد بود. 

کت و شلوار قهوه ای:

یکی از بهترین انتخاب های برای مراسم و موقعیت های غیررسمی؛ قهوه ای است. از طرفی اگر رنگ های خاکی و قهوه ای در فصول گرم استفاده کنید استایل مناسبی ساخته اید. 

کت و شلوار مشکی:

تنها برای مراسم‌ها و موقعیت های رسمی از کت و شلوار مشکی استفاده کنید.

کت و شلوار سرمه ای:

این رنگ بیشتر از همه مخصوص مدیران خواهد بود و از جمله رنگ های انتخاب آنها است. این رنگ نشانه ای از کلاسیک و شیک بودن است که می تواند با پیراهن های سفید و صورتی و آبی روشن به خوبی استایل شود. 

نکات خرید کت و شلوار,راهنمای خرید کت و شلوار,راهنمای انتخاب کت و شلوار برای مناسبت‌های خاصنکات خرید کت و شلوار و انتخاب رنگ

گردآوری: بخش مد سرپوش

  • 14
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
ویژه سرپوش