سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۷۰۰۷۲

انواع مدل های گن لاغری

انواع گنانواع گن
انواع گن یکی از موضوعات مهم در دنیای مد و لباس است. در این مقاله از سرپوش، به بررسی انواع مختلف گن‌ها و کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم. سبک‌ها، طراحی‌ها، و مزایا و معایب هر نوع گن را در این مقاله برای شما توضیح می‌دهیم.

گن چیست؟

گن ها که به عنوان فرم دهنده‌های بدن یا لباس‌های پایه نیز شناخته می‌شوند، به لباس‌هایی اطلاق می‌شود که برای شکل دادن به قسمت‌های خاصی از بدن طراحی شده‌اند. آنها معمولاً از ترکیبی از پارچه های الاستیک و فشرده مانند نایلون، اسپندکس یا لیکرا ساخته می شوند که سطوح مختلف پشتیبانی و کنترل را ارائه می دهند. لباس های فرم دهنده می توانند نواحی مانند شکم، کمر، باسن، ران ها و باسن را بسته به لباس خاص هدف قرار دهند.

درباره انواع گندرباره انواع گن

انواع گن های لاغری

گن های کمربندی

گن های کمربندی یکی از پرطرفدارترین انواع گن ها هستند. این گن ها با استفاده از بندهای فشرده کمر را در محل قرار می دهند و شکلی جمع و جور به بخش های کمر و شکم می بخشند. این گن ها علاوه بر ایجاد اثر لاغری، به پشتیبانی کمر کمک می کنند و در بهبود قوام بدن نقش مهمی دارند. گن های کمربندی معمولاً از مواد الاستیک با پایه نایلون یا اسپندکس ساخته می شوند که انعطاف پذیری لازم را برای راحتی در حرکت فراهم می کنند.

انواع گن؛ گن کمربندیانواع گن؛ گن کمربندی

گن های زیر لباسی

گن های زیر لباسی برای زیر لباس های باریک قابل استفاده هستند. طراحی باریک و ناچیز آنها امکان پوشیدن آسان در زیر لباس های ضخیم را فراهم می کند. این گن ها معمولاً بدون بندها یا طراحی های قابل تنظیم برای کمر و شکم عرضه می شوند. آنها به طور معمول از مواد نازک و نیمه الاستیک ساخته شده اند که می توانند به طور موثری بخش های کمر و شکم را کنترل کنند و در زیر لباس ها به شکلی صاف و زیبا نشان دهند. 

انواع گن زیر لباسیانواع گن؛ گن لباس زیری

گن های تناسب اندام

گن های تناسب اندام به صورت کامل بر تمامی بخش های بدن تأثیر می گذارند و شکل کلی بدن را بهبود می بخشند. این گن ها از جنس مواد فشرده تر و قوی تری ساخته می شوند تا بتوانند بخش های کمر، شکم، سینه، باسن و ران را کنترل کنند. گن های تناسب اندام معمولاً برای تمامی شکل های بدن مناسب هستند و انواع مختلفی از آنها با تناسب های مختلف در دسترس هستند. از جمله گن های تناسب اندام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گن لاغری شکم و پهلو:

این نوع گن برای فرم دهی به شکم و پهلو و کاهش سایز دور کمر استفاده می‌شود. گن لاغری شکم و پهلو معمولاً از زیر سینه تا باسن را می‌پوشاند و دارای قزن یا چسب در قسمت شکم است تا به خوبی روی بدن محکم شود.

گن ساعت شنی:

این نوع گن برای فرم دهی به اندام و ایجاد انحنای بیشتر در ناحیه کمر و باسن استفاده می‌شود. گن ساعت شنی معمولاً از زیر سینه تا باسن را می‌پوشاند و دارای قزن یا چسب در قسمت شکم و کمر است.

انواع گن؛ گن ساعت شنیانواع گن؛ گن ساعت شنی

گن لاغری ران:

این نوع گن برای فرم دهی به ران‌ها و کاهش سایز ران استفاده می‌شود. گن لاغری ران معمولاً از زیر باسن تا زانو را می‌پوشاند و دارای قزن یا چسب در قسمت ران‌ها است.  آنها را می توان با دامن یا لباس پوشید تا ظاهری ساده ایجاد کند

گن لاغری ران، انواع گنانواع گن؛ گن لاغری ران

گن لاغری بازو:

این نوع گن برای فرم دهی به بازوها و کاهش سایز بازو استفاده می‌شود. گن لاغری بازو معمولاً از آرنج تا زیر بغل را می‌پوشاند و دارای قزن یا چسب در قسمت بازوها است.

گن لاغری بازو، انواع گنانواع گن؛ گن لاغری بازو

گن های پس از زایمان

گن های پس از زایمان به مادران کمک می کنند تا بعد از زایمان، بهبودی سریع تری داشته باشند. اصولاً گن های پس از زایمان از مواد نرم و الاستیک ساخته می شوند تا به مادران کمک کنند در طول فرایند بهبودی پس از زایمان، بخش های کمر، شکم و باسن را پشتیبانی کنند.

آنها معمولاً دارای طراحی ویژه ای هستند که به مادران کمک می کند در زمان پوشیدن و خارج کردن، راحت باشند. همچنین، برخی از گن های پس از زایمان دارای بندها و فشارهای تنظیم شونده هستند تا به مادران اجازه دهند تنظیمات مناسب برای راحتی و پشتیبانی مناسب انتخاب کنند.

به علاوه، برخی از گن های پس از زایمان دارای ویژگی های خاصی مانند پشتیبانی از پستان، کنترل کمربندی و کاهش ورم در مناطق زیر بطنی هستند. انتخاب گن مناسب برای پس از زایمان به ویژگی ها و نیازهای شما وابسته است. مهم است که قبل از خرید، راهنمایی پزشک خود را دریافت کنید و گزینه ای را انتخاب کنید که به شما احساس راحتی و پشتیبانی مناسب می دهد.

گن پس از زایمان، انواع گنانواع گن؛ گن های پس از زایمان

گن های کرستی

این لباس ها در درجه اول بر شکل دادن به کمر تمرکز می کنند و می توانند شکل ساعت شنی چشمگیرتری را ارائه دهند. گن های کمر معمولاً طول کوتاه‌تر دارند، در حالی که کرست‌ها بیشتر به سمت پایین تنه کشیده می‌شوند و پشتیبانی بیشتری ارائه می‌دهند.

گن کرستی، انواع گنانواع گن؛ گن کرستی

مزایای استفاده از انواع گن ها

زیباسازی بدن:

گن ها می‌توانند با شکل‌دهی و کانتور کردن نواحی مشکل‌دار به ایجاد ظاهری صاف‌تر و ساده‌تر کمک کنند. می‌تواند خط کمر مشخص‌تر، شکم صاف‌تر، باسن‌های بلندتر و برآمدگی‌ها را به حداقل برساند.

افزایش اعتماد به نفس:

لباس های شیک می توانند با ایجاد حس حمایت و راحتی اعتماد به نفس را افزایش دهند. این موضوع می تواند به افراد کمک کند در لباس های خود احساس بهتر و آرامش بیشتری داشته باشند، به ویژه برای رویدادهای خاص یا هنگام پوشیدن لباس های مناسب.

پشتیبانی از وضعیت بدنی:

برخی از انواع لباس‌های شکل مانند کمربند و لباس‌های بدن، با حمایت از پشت و ارتقای وضعیت بهتر بدن، مزایای بیشتری را ارائه می‌دهند.

تطبیق پذیری:

گن ها را می توان با طیف وسیعی از لباس ها، از جمله لباس، دامن، شلوار و لباس های رسمی پوشید. این به عنوان یک ابزار مفید برای دستیابی به ظاهر دلخواه و تناسب در سبک های مختلف لباس عمل می کند.

سایر موارد:

- فرم دهی به اندام و ایجاد انحنای بیشتر در ناحیه کمر و باسن

- کاهش سایز دور کمر، ران و بازو

- بهبود حالت ایستادن و نشستن

- کاهش درد کمر و پشت

- حمایت از ستون فقرات

گن لاغری ران، انواع گنانواع گن؛ مزایای گن های لاغری

عوارض استفاده از گن

- استفاده از گن های لاغری؛ می تواند باعث مشکل رفلکس معده شود.

- استفاده از گن های لاغری می تواند منجر به حملات وحشت، تهویه بیش از حد و استرس به دلیل فشار وارد شده بر معده و جابجایی دیافراگم شود.

- می تواند سندرم روده تحریک پذیر یا IBS را تشدید کند.

- ممکن است باعث کاهش گردش خون شما شود.

نحوه استفاده از انواع گنانواع گن؛ عوارض استفاده از گن

نکات انتخاب گن مناسب

در هر صورت، قبل از خرید هر نوع گن، مهم است که به اندازه شما اندازه گیری شود و از چندین برند و طرح مختلف استفاده کنید تا گزینه ای را بیابید که بهترین راحتی و کارایی را برای شما دارد. همچنین، بررسی نظرات و تجربیات دیگران نیز می تواند به شما در انتخاب مناسب کمک کند. توجه به نکات زیر زمان خرید انواع گن می تواند به شما انتخاب مناسب تری دهد:

سایزبندی مناسب:

انتخاب لباس‌هایی که به خوبی متناسب هستند و پشتیبانی کافی را بدون محدودیت یا ناراحتی بیش از حد فراهم می‌کنند، ضروری است. انتخاب اندازه صحیح تاثیرات شکل دهی مطلوب را تضمین می کند و از ناراحتی یا مشکلات سلامتی جلوگیری می کند.

راحتی و قابلیت تنفس:

به دنبال لباس‌هایی باشید که از پارچه‌های قابل تنفس ساخته شده‌اند تا از راحتی، به‌ویژه در دوره‌های طولانی پوشیدن اطمینان حاصل کنید. از پوشیدن لباس‌های شکل برای مدت‌های بیش از حد طولانی خودداری کنید تا بدن شما بتواند نفس بکشد و بهبود یابد.

استفاده گاه به گاه:

در حالی که لباس های شکل دهنده اثرات فرم دهی موقتی را ارائه می دهند، اما راه حلی دائمی برای کانتورینگ بدن نیستند. توصیه می شود به جای اتکا به آن به عنوان یک نیاز روزانه، از لباس های فرم به صورت گهگاهی استفاده کنید.

تیپ بدنی فردی:

تیپ‌های بدنی مختلف ممکن است به انواع خاصی از لباس‌های شکل‌دهنده نیاز داشته باشند تا زمینه‌های خاص مورد توجه را برطرف کنند. استایل های مختلف را آزمایش کنید تا آنهایی را بیابید که به بهترین شکل با فرم بدن و نتایج دلخواه شما مطابقت دارند.

نحوه استفاده از گن

- برای استفاده از گن، ابتدا باید سایز مناسب خود را انتخاب کنید. گن باید به اندازه‌ای تنگ باشد که به خوبی روی بدن محکم شود، اما نباید آنقدر تنگ باشد که باعث اذیت شما شود.

- گن را از پایین به بالا بپوشید و مطمئن شوید که تمام قسمت‌های مورد نظر را می‌پوشاند. گن را به خوبی روی بدن محکم کنید و قزن‌ها یا چسب‌ها را ببندید.

- گن را بیش از ۸ ساعت در روز نپوشید. پوشیدن گن برای مدت طولانی می‌تواند باعث گردش خون ضعیف و ناراحتی شود.

ساختار داخلی انواع گنانواع گن؛ نکات خرید گن

آیا گن های لاغری؛ باعث لاغری می شوند؟

گن ها می توانند شکم یا بخش های دارای چربی بیشتر را صاف کنند، اما موضوعی که بیشتر اهمیت دارد؛ دوام این کاهش وزن است. از آنجایی که سال ها درباره این موضوع تحقیق شده است دانشمندان دریافته اند که لباس های لاغری می توانند سبب کاهش وزن محدودی شوند که به دنبال فشرده سازی و محکم بودن گن ها اتفاق می افتد، درحقیقت زمانی که گن لاغری استفاده می شود در ناحیه مدنظر ماساژ صورت گرفته و تعریق نیز اتفاق می افتد که همین موضوع می تواند سبب کاهش وزن شود. 

باید توجه داشت باوجودی که گن ها سبب زیباسازی اندام و فرم بدن می شوند اما نمی توانند شما را به اندام ایده آلتان برسانند، لذا منتظر نتیجه معجزه آسا نباشید. گن ها فقط سبب پنهان شدن چربی های اضافی بدن شما خواهند شد که زیر لباس دیده می شوند. 

 همه انواع گن ها به دلیل آنکه بدون درز هستند از روی لباس شما دیده نخواهند شد، البته با همین ویژگی می توانند سبب افزایش اعتماد به نفس شوند. باوجودی که به لباس های فرم دهنده، گن لاغری نیز می گویند اما باید آگاه باشید که این نوع لباس ها بیشتر جهت خوش فرم ساختن اندام شما در مدت زمان کوتاهی استفاده می شوند و استفاده بیش از حد از آنها ضررهایی به دنبال دارند که پیش از این اشاره کردیم. 

دقت کنید که تغذیه سالم و ورزش روشی بسیار مطمئن و تاثیر گذار برای کاهش وزن است.

سخن پایانی درباره انواع گن

گن‌ها نوعی لباس زیر زنانه هستند که برای فرم دهی به بدن و لاغری موضعی استفاده می‌شوند. گن‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.

استفاده از گن مزایای زیادی دارد، از جمله فرم دهی به اندام، کاهش سایز دور کمر، ران و بازو، بهبود حالت ایستادن و نشستن، کاهش درد کمر و پشت، حمایت از ستون فقرات و افزایش اعتماد به نفس.

برای استفاده از گن، ابتدا باید سایز مناسب خود را انتخاب کنید و گن را به اندازه‌ای تنگ کنید که به خوبی روی بدن محکم شود، اما نباید آنقدر تنگ باشد که باعث اذیت شما شود. گن را بیش از ۸ ساعت در روز نپوشید.

گردآوری: بخش مد سرپوش

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش