۱۴:۰۰ - ۲۱ آبان ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۸۰۵۳۴۴
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

مصلح: نقره آسیا، مدال تلخی برای همه ما بود/ پرسپولیس دچار بحران روحی نمی‌شود

شایان مصلح,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها
بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: این حرف‌ها که می‌گویند ما تیم دولتی هستیم به درد فضای مجازی می‌خورد اما فقط می‌خواهیم زمانی برای ما بازی بگذارند که حداقل ۱۱ بازیکن برای داخل زمین فرستادن داشته باشیم.

به گزارش فارس، شایان مصلح بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس درباره نایب قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید. 

 

درباره بازی مقابل کاشیما و فینال لیگ قهرمانان آسیا صحبت کن.

از همان زمانی که بازی آغاز شد ما برای بردن به زمین رفتیم و تلاش کردیم تا بتوانیم با برد در این بازی نتیجه بازی رفت را جبران کنیم. خیلی تلاش کردیم تا بتوانیم با سه گل این تیم را شکست دهیم تا بتوانیم قهرمان شویم اما متأسفانه بازی گره خورد و سبک بازی کاشیما به گونه‌ای بود که هر چقدر تلاش کردیم نتوانستیم گل بزنیم. به نظرم قسمت نبود که بتوانیم نتیجه بازی رفت را جبران کنیم چرا که هر چه در توان داشتیم گذاشتیم اما نتوانستیم گل بزنیم تا در نهایت نایب قهرمان شویم. 

 

به نظر می‌رسید پرسپولیس زور کافی برای بردن کاشیما و رسیدن به قهرمانی را نداشت. نظر خودت در این باره چیست؟

من نمی‌توانم درباره خط حمله تیم حرف بزنم اما درباره شرایط تیمی باید بگویم که ما تلاش زیادی کردیم و هر چه در توان داشتیم گذاشتیم اما این طور نیست که بگوییم زورمان به حریف نرسید. در نیمه اول بازی رفت ما اینقدر خوب بازی کردیم که همه به ما می‌گفتند صد در صد کاشیما را شکست می‌دهید تا قهرمان آسیا می‌شوید. دقیقه ۵۵ بازی رفت فرصت خیلی خوبی برای گلزنی داشتیم و اگر آن توپ ما گل می‌شد شاید همه چیز تغییر می‌کرد.

 

و شرایط عوض می‌شد. ما در بازی برگشت هم موقعیت داشتیم اما نباید بگویند که زور کافی را نداشتیم، ما تلاش کردیم اما نشد و شاید اگر در زمان دیگری با کاشیما بازی می‌کردیم می‌توانستیم این تیم را شکست دهیم. در تیم ما مصدوم و محروم زیاد وجود داشت و با کمبود بازیکن هم روبه‌رو بودیم که در این شرایط واقعاً کار سخت شده بود. ما با کمبود بازیکن و کمبود امکانات روبه‌رو بودیم و این در حالی است که تیم ژاپنی شرایط کاملاً متفاوتی با ما داشت.

 

الان این نگرانی وجود دارد که به دلیل نتیجه نگرفتن در فینال آسیا پرسپولیس دچار بحران روحی شود و در لیگ برتر هم به مشکل بخورد.

اسم این مسأله را بحران روحی نمی‌گذارم اما به هر حال ناراحت هستیم که به قهرمانی آسیا نرسیدیم چرا که خواسته همه ما قهرمانی در آسیا بود اما از طرفی هم خوشحال بودیم و با همه کمبودهایی که داشتیم به فینال آسیا رسیدیم. ما تلاش کردیم و زحمت زیادی هم کشیدیم تا به اینجا رسیدیم و هواداران هم این موضوع را کاملاً متوجه شدند که ما سربلند بودیم چرا که بعد از بازی با وجود اینکه قهرمان نشدیم ما را ایستاده تشویق کردند و بازنده سربلند بودیم.

 

ما هر چه داشتیم در توان گذاشتیم و مردم دیدند که کم‌کاری نکردیم اما قطعاً با روحیه خوبی وارد لیگ برتر خواهیم شد و می‌خواهیم روند خوبمان را در لیگ برتر ادامه دهیم. ما چند بازی عقب‌افتاده در لیگ داریم و نباید اجازه دهیم نایب قهرمانی در آسیا در روحیه تیمی تأثیرگذار باشد و نباید عقب برویم. هدف ما در حال حاضر قهرمانی در لیگ برتر و قهرمانی در جام حذفی است و برای رسیدن به آن تلاش زیادی خواهیم کرد. 

 

شایان مصلح,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها

 احتمالاً مدالی هم که گرفتید تلخ‌ترین مدالت بوده است. 

واقعاً مدال تلخی بود و وقتی مدال را به گردنم انداختند چند ثانیه بعد آن را از گردنم در آوردم چون اصلاً این مدال نه به من و نه به هیچ کس دیگری نمی‌چسبد. درست است که اسم ما را بازنده سربلند گذاشتند اما اگر این مدال طلا بود خیلی بیشتر می‌چسبید ولی قسمت ما این بود که این مدال تلخ نصیب ما شود.

 

عنوان شده که بازی‌های عقب‌افتاده پرسپولیس باید بدون حضور ملی‌پوشان و بازیکنان جدید انجام شود. در این شرایط به نظر می‌رسد که کار برای پرسپولیس سخت‌تر از همیشه شود. 

شرایط تیم ما از نظر نفر واقعاً شرایط عجیبی است. محمد انصاری هم که مصدوم شد و بازیکنان ما به دلیل فشار مسابقات یکی یکی مصدوم و محروم می‌شوند و واقعاً از نظر بازیکن دچار مشکل هستیم و کم آوردیم. ما بازیکن مصدوم و محروم داریم و باید برای بازی‌ها به اندازه کافی بازیکن داشته باشیم. در لیگ قهرمانان آسیا ما نماینده ایران بودیم و انتظار همکاری داشتیم و حالا که بازی‌های ما عقب افتاده نمی‌خواهیم به ما امتیاز تقدیم کنند بلکه خواستار این هستیم که بازی‌ها به گونه‌ای انجام شود که حداقل ۱۱ بازیکن برای فرستادن به زمین داشته باشیم؟ ما الان ۴ بازیکن در تیم امید و ۲ بازیکن در تیم بزرگسالان داریم و چند بازیکن مصدوم هم در تیم ما وجود دارد که در این شرایط واقعاً به زحمت به ۱۱ بازیکن می‌رسیم. ما انتظار حمایت بیجا نداریم و فقط خواستار این هستیم که بازی‌ها در زمانی انجام شود بازیکن داشته باشیم.

 

برخی‌ها می‌گویند پرسپولیس تیم دولت است و حمایت‌های آن چنانی از این تیم می‌شود.  به عنوان بازیکن پرسپولیس این مسأله را قبول داری؟

این مسأله در حیطه من نیست که بخواهم درباره آن صحبت کنم اما من به عنوان بازیکن پرسپولیس چنین چیزی ندیدم و این حرفی که شما می‌گویید به درد همان فضای مجازی می‌خورد. ما اگر صحبت از همکاری کردیم به معنی این نیست که به ما سه امتیاز هدیه بدهند بلکه می‌خواهیم زمانی برای ما بازی بگذارند که ۱۱ بازیکن داشته باشیم. از هر طرف امسال به پرسپولیس فشار آمد و فقط خواستار برنامه‌ریزی مناسب هستیم. 

 

 امسال هم می‌توانید مثل دو سال گذشته در لیگ برتر قهرمان شوید؟

امسال شرایط خیلی سخت‌تر شده و ما به فینال آسیا هم رسیدیم و با فشردگی بازی‌ها دو ماه دیگر باید دوباره لیگ قهرمانان آسیای جدید را آغاز کنیم. از طرفی بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی هم باقی مانده و ما یار به تعداد کافی نداریم. سال قبل حداقل چند بازیکن جایگزین در پرسپولیس وجود داشت اما امسال این طور نیست. تکرار قهرمانی واقعاً سخت است اما امیدوارم نتایج آبرومندانه بگیریم. 

 

در پایان اگر صحبتی داری بگو.

جا دارد از طریق شما از همه هوادارانمان که سنگ تمام گذاشتند تشکر کنم چرا که ایستادند و ما را بعد از باخت تشویق کردند که این مسأله هیچ‌گاه از ذهن ما پاک نمی‌شود. ما هم مردانه با همه وجود در زمین جنگیدیم و چیزی کم نگذاشتیم.

 

 • 15
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.9 stars from 19 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۳۱ مرداد
  هفته اول لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - پارس جنوبی جم
  ساعت: ۱۹:۱۰
 • هفته اول لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - سایپا
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • جمعه ۱ شهریور
  هفته اول لیگ برتر ایران
  ماشین‌سازی‌تبریز - استقلال
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته اول لیگ برتر ایران
  شاهین شهرداری بوشهر - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۱۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید