پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
۱۹:۳۹ - ۲۱ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۱۷۹۴
جام ملت های اروپا

جمع آوری امضا برای تکرار فینال یورو ۲۰۲۰/ برای سر داور فینال یورو جایزه گذاشتند

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020
دوست داران تیم ملی انگلیس خواهان تکرار بازی فینال یورو ۲۰۲۰ شده اند.

به گزارش ورزش سه، امیدهای انگلیس برای کسب یک جام قهرمانی دیشب و پس از شکست برابر ایتالیا در فینال یورو ۲۰۲۰ در ضربات پنالتی بر باد رفت و شاگردان روبرتو مانچینی توانستند پس از اینکه ابتدای نیمه اول بازی از سه شیرها عقب افتادند، یک بازگشت رویایی به بازی داشته باشند.

لوک شاو در دقیقه ۲ بازی دروازه ایتالیا را باز کرد اما در ادامه لئوناردو بونوچی توانست در دقیقه ۶۷ کار را به تساوی بکشد. بعد از دو وقت اضافه بدون گل، در ضربات پنالتی این ایتالیا بود که با درخشش جی جی دوناروما درون دروازه، توانست انگلیس را ۳-۲ شکست دهد و جام قهرمانی در اروپا را بالای سر ببرد.

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

به این ترتیب رویای انگلیس برای کسب یک موفقیت بین المللی رنگ باخت و آنها پس از سال ۱۹۶۶ همچنان روی دور ناکامی قرار دارند.

انگلیسی ها اما معتقدند بیورن کوئیپرس داور هلندی فینال، قضاوتی غیرمنصفانه داشته و به سود ایتالیا سود زده است.

مشخصا آنها به صحنه ای اشاره دارند که جورجو کیه لینی با گرفتن پیراهن بوکایو ساکا در دقایق پایانی مانع پیشروی او شد. ساکا در کنار خط طولی زمین می توانست به حرکت خود ادامه دهد و موقعیت خطرناک ایجاد کند ولی کیه لینی با گرفتن یقه پیراهن او از پشت باعث سرنگونی اش شد. کیه لینی در این صحنه با کارت زرد داور جریمه شد ولی دوست داران انگلیس معتقدند او مستحق کارت قرمز بود و ار این اتفاق رخ می داد احتمالا کار به ضربلات پنالتی کشیده نمی شود و سه شیرها زودتر کار را تمام می کردند.

در یک حرکت نمادین آنها در سایت "CHANGE.ORG" خواهان تکرار فینال شده اند و در حال جمع آوری امضا به همین دلیل هستند.

در بیانیه ای به همین منظور آمده است:« مسابقه(فینال یورو) در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۲۱ به هیچ وجه عادلانه نبود. مدافع ایتالیا مثل یک برده مهاجم انگلیس را کشید و سرنگون کرد ولی فقط یک کارت زرد گرفت.

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

از نظر داور، هر گونه خطا و بازی خشن برای ایتالیایی ها مجاز بود و قطعاً این یک قضاوت مغرضانه است. در بازی تکراری باید یک داور عادل و منصف انتخاب شود.»

***

برای سر داور فینال یورو جایزه گذاشتند

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

به گفته بسیاری از کارشناسان داوری بیورن کویپرز، داور هلندی، شب گذشته در فینال یورو مرتکب یک اشتباه بزرگ شده است.

بیورن کویپرز را ثروتمندترین داور جهان فوتبال می دانند.  او که در هلند مالک سوپرمارکت های زنجیره ای است، ثروتی در حدود ۱۱.۵ میلیون یورو دارد. هر چند او همچنین به عنوان یک داور فعالیت می کند و از زمانی که دوران کاری خود را به عنوان داور بین المللی آغاز کرده، با بازیکنان زیادی برخورد داشته است.

کویپرز در حالی قضاوت فینال رقابت‌های یورو را برعهده گرفت که پیش از این سه مسابقه را در این تورنمنت داوری کرده بود. او در ابتدا قضاوت بازی دانمارک و بلژیک را برعهده داشت که اجازه توقف ۱۰ دقیقه ای بازی را صادر کرد تا به کریستین اریکسن ادای احترام شود.

دیگر مسابقه ای که داور هلندی قضاوت آن را بر عهده داشت به بازی دور گروهی بین دو تیم اسپانیا و اسلواکی بر می گشت که با برتری پنج گله لاروخا به پایان رسید؛ کویپرز در آن بازی به شکل واضح نشان داد که در استفاده از کارت‌های خود اصلاً خجالتی نیست چرا که چهار بازیکنان دو تیم را با کارت زرد جریمه کرد. همچنین دیدار مرحله یک چهارم نهایی بین دانمارک و جمهوری چک دیگر مسابقه ای بود که کویپرز داور آن به شمار می‌آمد.

اما کویپرز که قضاوت دیدار شب گذشته انگلیس و ایتالیا در فینال یورو را برعهده داشت پیش از این و در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز بازی این دو تیم را قضاوت کرده بود که آن مسابقه هم با شکست انگلیس به پایان رسید. البته که او چهار سال بعد و در جام جهانی ۲۰۱۸ داور بازی انگلیس و سوئد در مرحله یک چهارم نهایی بود که با پیروزی سه شیرها و صعود آنها به مرحله بعد همراه بود.

با این وجود قضاوت کویپرز در فینال شب گذشته خالی از حاشیه و جنجال نبود. در دقیقه ۱۱۴ مسابقه شاهد یک صحنه بسیار خشن بودیم؛ جایی که جورجینیو هافبک تیم ملی ایتالیا به شکلی واقعا خطرناک و با کف پا روی زانوی جک گریلیش فرود آمد؛ در واقع به نظر می‌رسید که در این صحنه کویپرز باید فوراً از کارت قرمز خود استفاده می‌کرد اما او ترجیح داد چنین کاری انجام ندهد و تنها با کارت زرد خود جورجینیو را جریمه کند؛ موضوعی که با اعتراض ستاره های انگلیس روبرو شد اما هیچ تغییری در این تصمیم به وجود نیامد.

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020
دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

بعد از پایان مسابقه فینال و شکست تیم ملی انگلیس نیز تصمیم کلیپرز مبنی بر عدم اخراج جورجینیو با واکنش‌های قابل توجهی همراه بود که در اینجا برخی از آنها را می خوانیم.

آلن شیرر، اسطوره فوتبال انگلیس، در واکنش به این موضوع گفت: " این یک سهل انگاری محض بوده چراکه جورجینیو سلامتی حریف را به خطر انداخت. داور باید در این صحنه به او کارت قرمز نشان می‌داد."

فرانک لمپارد نیز همچون آلن شیرر اعتقاد داشت که داور باید به جورجینیو کارت قرمز نشان می‌داد. او گفت: "به نظر می رسید که VAR می توانست در این صحنه کمک کند. من مطمئن هستم که اگر این اتفاق در لیگ برتر رخ می‌داد و از طریق مانیتور کنار زمین بررسی می‌شد داور کارت قرمز نشان می‌داد. من فکر می‌کنم که باید جورجینیو اخراج می‌شد."

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

کوریره دلو اسپورت در رابطه با عملکرد داور هلندی نوشت: "امتیاز ۶/۵ برای داور انگلیس- ایتالیا. قطعاً بهترین داور این مسابقه را قضاوت کرد. اشتباهات تاثیر گذار نبود. کویپرز با اعلام ۳۴ خطا و دادن شش کارت زرد به شکلی خوب بازی را قضاوت کرد. همچنین استرلینگ می‌توانست یک کارت زرد دریافت کند و اگر هم جای اعتراضی باشد، ایتالیا بود که می توانست برایش یک پنالتی اعلام شود؛ جایی که در صحنه برخورد کیلینی و استونز کاپیتان ایتالیا روی زمین افتاد."

توتواسپورت هم در تمجید از کویپرز نوشت: "بازی بسیار خوب و با دقت عالی مدیریت شد. در یک صحنه استرلینگ در برخورد با کیه‌لینی روی زمین افتاد اما صحنه به گونه ای نبود که داور نقطه پنالتی را نشان دهد. همچنین عدم اعلام پنالتی در صحنه مشکوک حرکت جان استونز نیز کاملا درست بود. با این حال هنوز در مورد خطای جورجینیو روی گریلیش تردید وجود دارد."

سایت ۹۰min هم در مورد عملکرد کویپرز نوشت: "کویپرز در تمام طول بازی عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت. او همچنین سعی کرد که از دادن کارهای غیرضروری و زودرس صرف نظر کند. در واقع داور هلندی موفق شد روند بازی را به شکل ثابتی نگه دارد. البته در دوئل ها نیز فوق‌العاده عمل کرد و اجازه نداد که بازی از دستش خارج شود. همچنین بازیکنان و مربیان نیز می دانستند که هیچ جای اعتراضی به او وجود ندارد."

یکی از کاربران توییتر نیز توییت جالبی را به اشتراک گذاشت و نوشت: "از آقای کویپرز خیلی عصبانی هستم؛ حتماً باید استخوان پای گریلیش بیرون بزند تا داور کارت قرمز نشان دهد؟"

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

کاربر دیگری نوشت: 'فکر می‌کنم که کویپرز یک شب وحشتناک داشت. اگر به خطای کیه‌لینی روی ساکا و جورجینیو روی گریلیش نگاه کنید، می بینید که او تصمیمات ضعیفی را به سود ایتالیا اتخاذ کرد. فکر می‌کنم که فشار ایتالیایی ها روی او تاثیر گذار بوده است."

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

اما یک کاربر دیگر اعتقاد داشت که کویپرز تصمیم درستی در رابطه با دادن کارت زرد به جورجینیو اتخاذ کرده است: "کویپرز عالی بود. به گفته برخی از کارشناسان داوری در شبکه های تلویزیونی، تصمیم او در رابطه با دادن کارت زرد به جورجینیو درست بود چرا که جورجینیو اول توپ را زد و سپس پایش لغزید و به گریلیش برخورد کرد."

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

همچنین یک کاربر دیگر اعتقاد داشت که خطای جورجینیو به قدری شدید بود که باید کارت قرمز تیره دریافت می‌کرد: "یک اشتباه بزرگ از کویپرز. جورجینیو باید کارت قرمز تیره رنگ دریافت می کرد."

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

یک کاربر ایتالیایی در تمجید از کویپرز نوشت: " بیورن کویپرز کسی بود که ما خیلی از او می ترسیدیم و بابتش نگرانی داشتیم اما بدون فشار شرایط را کنترل کرد."

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

کاربر دیگری با تمسخر توییت کرد: "بیورن کویپرز، عملکردی عالی برای ایتالیا؛ قطعا مرد اول بازی بود و به تنهای مسابقه را برای ایتالیا در آورد."

دیدار تیم ملی انگلیس و ایتالیا,فینال یورو 2020

 • 9
 • 8
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفی بیوگرافی پدرام شریفی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تولد:۱۱ مرداد۱۳۶۶

زمینه فعالیت: بازیگر

محل تولد: تهران

سال های فعالیت: ۱۳۸۸- اکنون

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۴ شهریور
  لیگ قهرمانان اروپا
  بشیکتاش - دورتموند
  ساعت: ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لیورپول - آث میلان
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اتلتیکومادرید - پورتو
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کلوب بروژ - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۲۵ شهریور
  لیگ اروپا
  گالاتاسارای - لاتزیو
  ساعت: ۲۱:۱۵
 • جمعه ۲۶ شهریور
  قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
  ساعت: ۱۱:۳۰ زنده از سایت آنتن
  ساعت: ۱۱:۳۰
ویژه سرپوش