سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
۱۸:۴۰ - ۱۸ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۱۷۲۱
سرپوش فوتبالی

روشن: انتخاب سرپرست جدید استقلال من را نا امید کرد/ بیانی: برای به‌هم ریختن استقلال سنگ تمام گذاشتند

منیعی: قربان‌زاده مقصر اصلی نابودی استقلال است/ نوری: کریمی و معاونش به استقلال خیانت کردند

انتقادات پیشکسوتان استقلال از وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی,اوضاع تیم استقلال
بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: مقصر اصلی اتفاقات اخیر باشگاه استقلال رئیس سازمان خصوصی‌سازی است و پس از او وزیر ورزش و جوانان.

میثم منیعی در گفت‌‌وگو با تسنیم، درباره مشکلات باشگاه استقلال و استعفای مدیران آن، اظهار داشت: بهتر است با رئیس سازمان خصوصی‌سازی صحبت کنید که چرا وضعیت باشگاه استقلال به این شکل است. حسین قربان‌زاده نقش مستقیمی در همه بدبختی‌های استقلال داشته است. پس از اینکه استقلال با گذشت ۱۰ سال قهرمان لیگ برتر شد، به جان این باشگاه افتادند. به جای اینکه به شرکت‌ها و کارخانه‌های تحت‌نظر بخش خصوصی و بیکاری کارگران رسیدگی کنند، هر روز از این شبکه به آن شبکه می‌روند و درباره استقلال صحبت می‌کنند. آنقدر باشگاه را ویرانه کرده‌اند که هر کسی می‌آید دیگر نمی‌تواند خرابی‌ها را جمع کند. تنها کسی را هم که می‌توانست جلوی‌شان بایستد با توطئه شبانه برداشتند.

وی در ادامه افزود: وقتی صحبت از پیوستن بازیکن پرسپولیس (علیرضا بیرانوند) به استقلال بود، از سخنگوی قوه قضائیه گرفته تا برنامه‌های مختلف تلویزیونی در این باره صحبت کردند و موضع گرفتند. چرا این صحبت‌ها فقط برای استقلال است و کسی به تیم‌های دیگر که با همان قیمت بازیکن می‌گیرند، اعتراض نمی‌کند؟ چرا بیت‌المال فقط برای استقلال است؟ آیا برای تیم‌هایی مثل سپاهان و فولاد خوزستان نیست؟ حتماً اینها برای آقازاده‌ها هستند که برای‌شان مهم نیست.

«قربان‌زاده مقصر اول و آخر وضعیت فعلی استقلال است.»، بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال با بیان این جمله تصریح کرد: قربان‌زاده در یکی از برنامه‌های تلویزیونی به پیشکسوت استقلال توهین و او را تهدید به زندان فرستادن کرد. ایشان مدعی شد که اعضای هیئت مدیره سابق با قرار وثیقه آزاد هستند، اما تماس بگیرید و ببینید آیا ضمانتی داده‌اند یا نه. قربان‌زاده باید جوابگوی ۳۰ میلیون هوادار استقلال باشد. اگر به حق‌الناس اعتقاد دارند باید فکر کنند با هوادارانی که با تیم‌شان زندگی می‌کنند، چه کار کرده‌اند. ایشان مدعی شد کسانی باید عضو هیئت مدیره باشند که درآمدزایی کنند. سه نفر از اعضای هیئت مدیره استقلال از انتصاب‌های او بودند، آنها تاکنون چه کار کرده‌اند و چه دستآوردی داشته‌اند؟ باشگاه استقلال اقتصاددان یا بازرس مالی می‌خواهد چه کار؟ این افراد که گماشته شده قربان‌زاده هستند هر روز الکی به باشگاه می‌روند تا فقط اسناد مالی را ببینند!

منیعی با انتقاد شدید از اقدامات رئیس سازمان خصوصی‌سازی خاطر نشان کرد: قربان‌زاده به جای اینکه به فکر کارگران هفت تپه باشد که آرزوهای‌شان را از دست داده‌اند، به استقلال چسبیده است. او ابتدا با فضای انتخابات آمد و نتوانست وارد آن وادی شود. من که از سیاست سر در نمی‌آورم، باید بگویم او در این کار هم نمره مردودی گرفت. قربان‌زاده چه کاره این فوتبال است که درباره استقلال اظهارنظر می‌کند؟! ضعف وزارت ورزش و جوانان و شخص وزیر است که معاون چندم وزارت اقتصاد و دارایی در تلویزیون جولان داده و برای استقلال حکم می‌دهد. وقتی وزیر می‌ترسد به کارمند کوچک‌تر از خودش حرفی بزند، عاقبت همین می‌شود که شخصی مثل قربان‌زاده به تلویزیون می‌رود تا خودش را مشهور کند. قربان‌زاده مقصر اول و آخر وضعیت استقلال بوده و پس از او شخص وزیر ورزش است. امیدوارم کسی برای وزارت ورزش انتخاب شود که اجازه ندهد آدم‌های کوچکی مثل قربان‌زاده برای فوتبال تعیین تکلیف کند.

وی در پایان گفت: قربان‌زاده هوادار سرسخت پرسپولیس است و زمانی که در باشگاه استقلال فعالیت می‌کردم مثل بچه‌های کوچک کُری می‌خواند! شما هر کاری کنید ستاره‌های قهرمانی استقلال روی پیراهن این تیم هست. خواهش می‌کنم این ستاره‌ها را بگیرید، ولی کاری به استقلال نداشته باشید. قربان‌زاده با بی‌کفایتی وزیر ورزش آمد تا استقلال را نابود کند.

بیانی: برای به‌هم ریختن استقلال سنگ تمام گذاشتند/ نکونام به تنهایی نمی‌تواند کاری کند

مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به شرایط آبی‌پوشان پیش از شروع لیگ بیست‌وسوم گفت که جواد نکونام نمی‌تواند به تنهایی کاری انجام دهد.

شاهین بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره استعفای مدیران باشگاه استقلال و نارضایتی هواداران از وضعیت تیم گفت: استقلال همیشه مشکلاتی از ابتدای هر فصل داشته اما امسال سنگ تمام گذاشتند و با استعفای‌شان همه چیز را به‌هم ریختند. نه تنها بازیکنان جدید نگرفتیم بلکه نفرات سال گذشته را هم حفظ نکردیم. چند روز صرف مذاکره با علیرضا بیرانوند شد تا او را بگیرند و به نوعی سر و صدای هواداران معترض را بخوابانند ولی این اتفاق نیفتد.

وی افزود: باعث تأسف است که استقلال بخواهد فصل را با این شرایط شروع کند. سازمان خصوصی‌سازی دلش به حال استقلال نمی‌سوزد و شخص وزیر ورزش و جوانان باید ورود کند. تنها امید استقلالی‌ها به وزیر ورزش است که مشکلات مالی را حل کند.

پیشکسوت استقلال با اشاره به تنها ماندن جواد نکونام تصریح کرد: نکونام به تنهایی نمی‌تواند کاری کند. امسال سرمربی زودتر انتخاب شد ولی او باید ابزار داشته باشد تا کاری کند. تیمی که مهره‌های سال گذشته‌اش حفظ نشده و بازیکنان جدیدی به آن شکل جذب نشده‌اند، نمی‌تواند وضعیت مطلوبی داشته باشد. نکونام مربی باهوش و حرفه‌ای است و با این وضعیت نمی‌تواند ادامه دهد. باید وزیر ورزش ورود کند، در غیر این صورت آینده خوبی برای استقلال نمی‌بینم.

نوری: کریمی و معاونش به استقلال خیانت کردند/ نمایش«بیرانوند» مسخره بود!

کارشناس فوتبال با بیان اینکه، استقلال سخت‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند گفت: با فرصت طلایی که در فصل نقل و انتقالات از دست رفت سرپرست باشگاه و معاونانش به استقلال خیانت کردند.

محمد نوری در گفتگو با مهر در خصوص شرایط استقلال گفت: وضعیت برای استقلال خوب نیست، ضعف مدیریت باعث شد تا استقلال به حاشیه برود، عدم برنامه ریزی صحیح مدیریت و نبود قانونمندی برای همه تیم‌ها باعث شد تا یک تیم به راحتی برایش پول تزریق شود اما تیم دیگر نه.

وی خاطر نشان کرد: بحث بیرانوند را به وجود آوردند، نمایش مسخره‌ای که باعث شد مدیران بی تجربه استقلال از مسیر اصلی دور شوند و فراموش کنند که باید به فکر جذب بازیکن باشند، بنابراین شرایط برای استقلال سخت شد تا تلاش‌های نکونام بی اثر بماند.

نوری تاکید کرد: مدیر عامل باید هرچه زودتر انتخاب شود، نباید نقل و انتقالات را براحتی به حریفان واگذار کنیم، مدیران استقلال اسیر نمایش بیرانوند شدند، او هم به قول خود پایبند نبود، هواداران را سرگرم کردند تا استقلال از فصل نقل و انتقالات عقب بماند ولی تیم‌هایی چون سپاهان و تراکتور بخوبی یار گیری کردند.

کارشناس فوتبال در خصوص عملکرد حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال و استعفای او گفت: کریمی عملکرد فوق العاده ضعیفی داشت، او و معاونش دوست نداشتند نکونام موفق باشد در بدترین زمان سرمربی را تنها گذاشتند، کریمی و معاونش به استقلال خیانت کردند و براحتی استقلال را ترک کردند و برای آنها مهم نیست که چه بلایی سر استقلال و هوادارانش خواهد آمد، متاسفانه برای استقلال پول نیست اما برای حریف همیشه هست، وزارت ورزش که متولی دو تیم است باید پاسخگو باشد و ما باید تنها امیدوار باشیم که شرایط برای استقلال تغییر مثبت داشته باشد.

وی با انتقاد از اختلافی که بین استقلال و پرسپولیس وجود دارد گفت: مدتهاست که علیه استقلال شیطنت و می‌کنند و حاشیه بوجود می‌آورند، استقلال در حال از دست دادن زمان است و باید زودتر مشکلات استقلال حل شود اما یک سوال باقی می‌ماند چطور مسولان برای پولی که به پرسپولیس داده شد ورود نکرده و براحتی از آن گذشتند اما برای استقلال مو را از ماست بیرون می‌کشند، چرا در قرار داد و آپشن های پرسپولیس ورود نمی‌شود ولی برای استقلال همه چیز زیر ذره بین است، اعتراض استقلال به همین اختلافات است که کاملاً علنی شده و کسی هم پاسخگو نیست.

محمد نوری در خصوص عملکرد و شرایط این روزهای نکونام گفت: جواد کار بسیار سختی دارد او تنها نیست و هواداران و پیشکسوتان در کنار او هستند تنهایش نخواهند گذاشت و از او حمایت خواهند کرد، او نباید دلسرد شود و با تمام قوا باید به کارش ادامه دهد چشم امید هواداران به نکونام است که در بدترین شرایط استقلال را تحویل گرفت و بطور حتم روزهای سختی در پیش خواهد داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هواداران استقلال مظلوم واقع شدند آنها عاشق استقلال هستند، از سرمربی حمایت می‌کنند و نمی‌گذارند که نکونام تنها بماند، خواسته آنها تزریق پول، آمدن مدیر فوتبالی و کارآمد است، هواداران نگران جذب بازیکن هستند و در هر شرایطی کنار تیمشان هستند و تنها خواسته آنها این است که وزارت ورزش که متولی سرخابی هاست دوتیم را به یک اندازه کمک کند و رنگی به دوتیم نگاه نکند.

روشن: انتخاب سرپرست جدید استقلال من را نا امید کرد/ بهتر است از استقلال این فصل هیچ انتظاری نداشته باشیم

پیشکسوت استقلال از شرایط و اوضاع حال حاضر این تیم نا امید است و عقیده دارد این تیم برای فصل بعد هم احتمالاً شرایط خوبی را تجربه نخواهد کرد.

انتقادات پیشکسوتان استقلال از وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی,اوضاع تیم استقلال

حسن روشن در گفتگو با ایلنا در خصوص وضعیت استقلال گفت: من شرایط استقلال را به دقت دنبال نمی‌کنم و چیزهایی که می‌بینم در حد همین اخبار یک خطی است و اطرافیان به من منتقل می‌کنند و خیلی در جریان ریز اتفاقات باشگاه نیستم ولی واقعاً شرایط خوبی در تیم وجود ندارد و همان بلایی که چند سال است سر استقلال می‌آورند را امسال تکرار کرده‌اند. اینکه تیم اول سرمربی انتخاب می‌کند و سرپرست منصوب می‌کنند و بعد مدیرعامل انتخاب می‌شود. اگر حجت کریمی قرار بود برود چرا سرمربی آورد؟ چرا سرپرست تیم را تغییر داد؟ چرا بازیکن خرید؟ الان هم که نفر جدید آمده است قطعاً تصمیمات مدیر  قبلی را گردن نمی‌گیرد و اگر نتایج خوبی گرفته نشود آن را بهانه قرار می‌دهد.

وی در مورد منتفی شدن حضور بیرانوند در استقلال هم گفت: من واقعاً نمی‌دانم استقلال وقتی حسینی را دارد چرا رفت سراغ بیرانوند؟ این از ابتدا هم یک موضوع تبلیغاتی بود و بیخودی رویش مانور دادند. دو باشگاه اصلاً نباید از هم بازیکن بگیرند و زمان ما هم چنین توافقی صورت گرفته بود و به جز الله‌وردی در آن مقطع بازیکنی بین دو تیم جابجا نشد. من خودم هم وقتی با استقلال قرارداد ۳۰ تومانی داشتم از پرسپولیس پیشنهاد ۵۰۰ تومانی دریافت کردم و آن زمان در شمیرانات یک خانه لوکس قیمتش ۵۰ تومان بود. 

پیشکسوت فوتبال در مورد وضعیت استقلال گفت: اینکه می‌گویند محبی و قایدی در حال جدا شدن هستند و یامگا اخطار داده و می‌خواهد فسخ کند همه دستپخت این آقایانی است بدون اینکه مسئولیت قبول کنند تیم را رها کردند و حالا هم مدیر جدید آمده است کار دشواری دارد و نمی‌دانم از پس این همه مشکل بر بیاید یا نه. 

روشن با انتقاد از انتصاب سرپرست جدید این تیم توضیح داد: این شخصی که جدید آمده (سامره) به قیافه‌اش نمی‌خورد اینکاره باشد. او اصلاً با بیژن طاهری قابل مقایسه نیست. نمی‌دانم چرا طاهری را برداشتند و چرا او را جانشین طاهری کردند. با این شرایط من امیدی به استقلال فصل بعد ندارم. اگر این انتخاب خود نکونام بود واقعاً انتخاب اشتباهی بوده و اگر به او تحمیل کردند که دیگر چه بدتر.

وی در مورد حضور علی خطیر بر مسند مدیریت استقلال هم خاطرنشان کرد: امیدوارم در کارش موفق باشد و نظر خاصی ندارم.

 • 19
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۸ فروردين
  جام ملت های زیر ۲۳ سال آسیا
  امید ژاپن - امید چین
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الجزیره امارات - خور فکان
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  شمال - الوکره قطر
  ۱۹:۰۰
 • جام ملت های زیر ۲۳ سال آسیا
  امید کره جنوبی - امید امارات
  ۱۹:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بارسلونا - پاری سن ژرمن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دورتموند - اتلتیکومادرید
  ۲۲:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  ساوتهمپتون - پرستون
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فامالیسائو - اسپورتینگ
  ۲۲:۴۵
 • چهارشنبه ۲۹ فروردين
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ویتنام - میانمار
  ۱۰:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ازبکستان - استرالیا
  ۱۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اولسان اچ دی - یوکوهاما مارینوس
  ۱۳:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تایلند - چین
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - ذوب آهن
  ۱۶:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  عربستان - عراق
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی روسیه
  اورنبورگ - دینامو مسکو
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  ام صلال - العربی
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  النصر دبی - شباب الاهلی امارات
  ۲۰:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الاهلی دوحه - السد
  ۲۱:۰۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • جام حذفی پرتغال
  پورتو - ویتوریا گیمارش
  ۲۲:۴۵
 • پنج شنبه ۳۰ فروردين
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تاجیکستان - کره جنوبی
  ۱۰:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ایران - افغانستان
  ۱۲:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ژاپن - قرقیزستان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  پیکان - هوادار
  ۱۶:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  کویت - بحرین
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - استقلال خوزستان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - پرسپولیس
  ۱۹:۰۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  فیورنتینا - ویکتوریا پلژن
  ۲۰:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  لیل - استون ویلا
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - لیورپول
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  آاس رم - آث میلان
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  وستهم - بایرلورکوزن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  فنرباغچه - المپیاکوس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش