چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰
۲۲:۳۸ - ۱۰ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۰۸۹۳
خارج از گود فوتبال

افتخاری بزرگ برای اسطوره فوتبال انگلیس/ دیوید بکام شوالیه می‌شود

دیوید بکام,مقام شوالیه برای دیوید بکام در انگلیس
پس از رفع مشکل مالیاتی و بررسی کارهای خیریه، دیوید بکام اسطوره فوتبال انگلیس و ستاره پیشین تیم‌های منچستریونایتد، رئال‌مادرید، میلان و پاری‌سن‌ژرمن در صف کسانی قرار گرفته که نشانه شوالیه دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرورزشی، دیوید بکام پس از بازرسی امور مالی توسط مامور مالیات، در صف شوالیه شدن قرار گرفت. کاپیتان سابق انگلیس که اکنون ۴۶ ساله است، به طور رسمی نامزد دریافت این عنوان شده و نامش در لیست ژوئن آینده قرار گرفته است.

۱۰ سال از درگیر شدن او از طرح اجتناب از مالیات می‌گذرد و مامور مالیات وضعیت او را از قرمز (به معنی منع شدن) به سبز ارتقا داد. به این معنی که اسطوره منچستریوناید و سه‌شیر پس از شکست مالیاتی طولانی سرانجام واجد شرایط کسب عنوان «Sir» شده است. اخیراً نمایندگان مجلس و فعالان خیریه این اقدام را ستودند و گفتند اعطای لقب شوالیه به یکی از موفق‌ترین بازیکنان انگلیس تا الان هم خیلی دیر شده است.

مشکل مالیاتی

یک دهه پیش بکام درگیر مسائل مالیاتی شده بود و نامش در لیست سیاه قرار گرفته بود. اما در ماه آگوست با تجدید نظر موافقت شد و نمایندگان بکام برای تسویه حساب مالی او به مقامات مالیاتی مراجعه کردند. یک منبع گفت: «دیوید هم مانند خیلی از افراد مشهوری که درگیر این طرح مالیاتی شدند، هیچ اطلاعاتی در مورد اتفاقات پیش رو نداشت. در سال ۲۰۱۳ به دیوید گفتند که تنها دلیلی که به اون عنوان شوالیه ندادند مشکل مالیاتی است. حالا اما همه چیز حل شده و مطلقاً دلیلی برای عدم تمجید از او وجود ندارد.»

هرکسی که بی‌نظمی‌های مالی داشته باشد توسط سازمان درآمد داخلی اخطار قرمز دریافت می‌کند و از دریافت افتخارات منع می‌شود. اما دیوید که قهرمانی‌هایش برای انگلیس (از جمله گل شگفت‌انگیزش به یونان که انگلیس را به جام جهانی ۲۰۰۲ رساند) بر همه ثابت شده است، حالا وضعیتش از قرمز به سبز ارتقا پیدا کرده است.

دیوید بکام,مقام شوالیه برای دیوید بکام در انگلیس

سِر بکام و لیدی بکام

اعتقاد بر این است دیوید که حدود ۵۰ میلیون پوند برای امور خیریه جمع‌آوری کرده است در لیست توصیه‌های رسمی قرار دارد، به این معنی که وضعیتش با موفقیت بررسی شده و واجد شرایط شناخته شده است.

اکنون همه چیز به عهده کمیته افتخارات به ریاست وزیر فرهنگ «نادین دوریس» است که نامزدی او را به طور رسمی در ماه ژوئن آینده برای افتخارات تولد ملکه تأیید کند. اگر همه چیز خوب پیش برود همسر ۴۷ ساله دیوید، ویکتوریا که خواننده گروه «اسپایس‌گرلز» هم بوده «لیدی بکام» می‌شود. با این حال، این ستاره که نقش مهمی در کمک به لندن برای میزبانی المپیک ۲۰۱۲ داشته است، هنوز هم می‌تواند نادیده گرفته بشود.

خانواده سِرتام مور که با دور زدن در باغ خودش میلیون‌ها پوند برای سازمان بهداشت جمع کرد، این حرکت را تحسین کردند. این کهنه سرباز که اوایل امسال در ۱۰۰ سالگی درگذشت، در خانه خودش مورد تقدیر بکام که به دیدار او رفته بود تا نشان حمایت فدراسیون فوتبال را به او اعطا کند، قرار گرفت. دخترش هانا اینگرام مور که یکی از بنیان‌گذاران بنیاد کاپیتان تام است، به نشریه «سان» گفت: «از اینکه دیوید بالاخره در صف دریافت نشان شوالیه است خیلی خوشحالیم، او واقعاً سزاوار این عنوان است. ما هرگز مهربانی و حمایتی که دیوید و خانواده‌اش به پدر مرحومم و خانواده ما داشته‌اند را فراموش نمی‌کنیم.»

دیوید بکام,مقام شوالیه برای دیوید بکام در انگلیس

کارهای خیریه

سال گذشته دیوید به سان کمک کرد تا کمپین خشخاش را راه‌اندازی کند و از بیمارستان بازنشستگان چلسی دیدن کرد تا به افزایش فروش در دوران پاندمی کمک کند. در اوایل سال جاری در مراسم جوایز Who Cares Wins به شاهزاده ویلیام پیوست. اندرو بریجن نماینده حزب محافظه‌کار گفت: «به عنوان کسی که در گذشته خیلی به فوتبالیست‌ها انتقاد می‌کردم می‌گویم که به نظر من خیلی دیر به دیوید بکام این عنوان را می‌دهند و باید زودتر از این‌ها این کار انجام می‌شد. او در مسائل مالیاتی خود به خوبی عمل کرده است، میلیون‌ها پوند برای خیریه جمع‌آوری کرده، و البته در میزبانی المپیک برای ما نقش پررنگی داشته است.»

دیوید بکام,مقام شوالیه برای دیوید بکام در انگلیس

دو سال قبل نشریه «تایمز» فاش کرد که دیوید و ویکتوریا از بزرگترین مالیات‌دهنده‌های بریتانیا بوده‌اند و در ۱۲ ماه ۱۲٫۷ میلیون پوند پرداخت کردند. با این حال، دیوید اوایل امسال به دلیل موافقت برای سفیر قطر بودن در جام جهانی مورد انتقاد قرار گرفت. این کشور خاورمیانه‌ای به دلیل سوابق وحشتناکش در حقوق بشر و مسائل دیگر مورد انتقاد است. دیوید انتقادات قرارداد ۱۵۰ میلیون پوندی ۱۰ ساله را رد کرد و اصرار داشت که امیدوار است تغییرات را از درون آغاز کند و از فوتبال به عنوان نیرویی برای خیر بهره ببرد.»

منبعی نزدیک به خیریه دیوید گفت: «دیوید در ۱۸ سال گذشته سفیر حسن‌نیت یونیسف بوده است و به شکلی خستگی‌ناپذیر برای آنها کار می‌کرده است. او علاوه بر پروژه‌های زنان و کودکان که تحت پوشش صندوق ۷ خود تأمین مالی می‌کند، امسال در برنامه جهانی واکسیناسیون یونیسف پیشرو بود و سالانه حدود ۵ میلیون پوند به این منظور جمع‌آوری می‌کند. دیوید در طول سال‌ها بیش از ۵۰ میلیون پوند برای یونیسف و سایر مؤسسات خیریه جمع‌آوری کرده است و همچنین سالیانه حدود یک میلیون پوند از جیب خود برای امور خیریه هزینه می‌کند. او بیش از آنچه مردم تصور می‌کنند انجام می‌دهد. فقط بحث پول نیست، او زمان زیادی از عمر خود را به این منظور اختصاص می‌دهد. همه می‌دانند که او چقدر سلطنت‌طلب است. به شاهزاده ویلیام نزدیک و عاشق ملکه است و از بزرگ‌ترین حامیان کمپین سلامت روان ویلیام بوده. او واقعاً انتظار چیزی را ندارد اما به‌دست آوردن نشان افتخار فراتر از چیزی است که او بتواند تصور کند.»

دیوید بکام,مقام شوالیه برای دیوید بکام در انگلیس

دیوید بکام در سال ۲۰۰۳ پس از ۱۱۵ بازی برای تیم ملی انگلیس و شش سال کاپیتانی این تیم، جایزه OBE را برای خدمت به فوتبال دریافت کرد. او این جایزه را در قصر باکینگام از دست ملکه مقابل چشمان ویکتوریا و پسرانش بروکلین و رومئو و مادربزرگ و پدربزرگش گرفت.

دیوید بکام,مقام شوالیه برای دیوید بکام در انگلیس

 • 17
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۵ بهمن
  جام ملت‌های آفریقا
  مراکش - مالاوی
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • فوتسال قهرمانی اروپا
  لهستان - اسلواکی
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • هندبال قهرمانی اروپا
  سوئد - نروژ
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۶ بهمن
  جام ملت‌های آفریقا
  ساحل عاج - مصر
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • جام ملت‌های آفریقا
  مالی - گینه استوایی
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • پنجشنبه ۷ بهمن
  مقدماتی جام جهانی
  ژاپن - چین
  ساعت: ۱۳:۳۰
 • مقدماتی جام جهانی
  لبنان - کره‌جنوبی
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • مقدماتی جام جهانی
  ایران - عراق
  ساعت: ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش