شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۴۴ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۲۳۹۵
لیگ برتر و جام حذفی

موسوی: کمک‌های وزارت ورزش کجا هست که ما نمی‌بینیم؟/ مطهری: ۴۰ میلیون هوادار را نادیده می‌گیرند

حسینی: هر مدیری به استقلال آمده نتوانسته کارایی داشته باشد/ مرادمند: اصلا مددی و چک‌های او را قبول ندارند

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده
دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال گفت: در چند سال اخیر بسیار درمورد مشکلات صحبت کرده‌ایم و از این موضوع خسته‌ شده‌ایم.

به گزارش فارس، حسین حسینی پس از پیروزی ۲ بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل پدیده اظهار داشت: خدا را شکر که توانستیم ۳ امتیاز این بازی را کسب کنیم. در هفته‌های اخیر تیم ما از نظر روحی شرایط خوبی نداشت و همه بازیکنان مشکل داشتند و آماده نبودیم. خدا را شکر که امروز توانستیم در دیداری که گره خورده بود، برنده شویم.

وی با اشاره به مشکلات تیم فوتبال استقلال در روزهای اخیر، تصریح کرد: در چند سال اخیر خیلی درمورد مشکلات صحبت کردیم و دیگر خسته‌ شده‌ایم. زمین تمرین و رختکنی که در اختیار داریم در حد نام استقلال نیست. هر سال تیم در مباحث مدیریتی به مشکل می‌خورد.

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم از مددی یا فرد خاصی نام بیاورم و بگویم ضعیف بودند، اما هر سال همین مشکلات را داشتیم. هر مدیرعاملی که آمده به مشکل خورده و نتوانسته آنجور که باید و شاید برای استقلال کارایی داشته باشد. ما خودمان خسته شده‌ایم.

وی تصریح کرد: برخی از بازیکنان ۳۰ درصد، برخی ۵۰ درصد و برخی دیگر که مبلغ قراردادشان کمتر بوده تا ۶۰درصد از قراردادشان را دریافت کرده‌اند. من از سال ۹۱ در این باشگاه بودم و سال‌های گذشته اینقدر مشکل نداشتیم. امسال فاجعه بوده است و شاید باور نکنید که بازیکنان جوان ما دنبال کارت به کارت هستند تا ۲-۳ میلیون تومان جابجا کرده و مشکلات‌شان را رفع کنند. وقتی بازیکن تمرکز نداشته باشد کارایی کافی را هم در زمین نخواهد داشت.

حسینی عنوان کرد: به نظر من تیم بزرگی مانند استقلال که اینقدر هوادار دارد و می‌تواند در آسیا عرضه اندام کند، حیف است که اینگونه در حقش احجاف شود. ما چیز زیادی هم نمی‌خواهیم؛ پول قرارداد و زمین تمرین را بدهد و خنده‌ دار است که بخواهیم درمورد سالن بدنسازی و استخر صحبت کنیم.

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه ما چند ماه دیگر با تیم الهلال بازی داریم، افزود: اگر آنها امکانات ما را ببینند به ما می‌خندند. اگر ما بخواهیم در زمین با حریف رقابت کنیم باید در شرایط برابر قرار داشته باشیم.

وی در مورد حواشی امروز باشگاه استقلال و حکم جلبی که برای مرادمند صادر شده بود، تصریح کرد: مدتی می‌گفتند که فوتبالیست‌ها پولکی هستند، اما ما شغل‌مان فوتبال است و تا سن خاصی می‌توانیم درآمد داشته باشیم. ضمن اینکه حرفه و شغل دیگری هم نداریم. همه ما خانواده داریم و بازیکنان روی پول‌های خود حساب کرده‌اند. مردامند زمانی که می‌خواست چک بدهد روی پولی که قرار بود از باشگاه بگیرد حساب کرده بود.

حسینی با بیان اینکه همه بازیکنان مشکل دارند، گفت: دلم برای بازیکنان جوان می‌سوزد که دنبال ۲-۳ میلیون تومان هستند. نمی‌خواهم از فرد خاصی نام بیاورم و بگویم خوب است یا بد؛ اما سوال من این است که چرا در سال‌های اخیر اینقدر مدیریت استقلال مشکل داشته است؟

***

میلیچ: به خاطر اسباب‌کشی مصدوم شدم/ باشگاه به من بی‌احترامی کرد

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده

هرویه میلیچ در خصوص شرایطش اظهار داشت: در مورد وضعیت چه باید بگویم این اسمش بی احترامی است. راجب جزئیات نمی توانم الان صحبت کنم، اما به موقع روی کاغذ می‌توانم بیاورم. حتی امروز به باشگاه رفتم تا حداقل در مورد پرداخت هایی که برای بلیت داشتم، صحبت کنم، اما ظاهرا قرار نیست آنها هم پرداخت شوند.

وی ادامه داد: خیلی چیزها در مورد خودم در رسانه ها می‌بینم که صحت ندارد، اما می‌توانید از خودم بپرسید که چه کسی استقلال را دوست دارد چه کسی دوست ندارد. من معیار خوبی شده‌ام چون از روی خبرهایی که می‌بینم می‌توانم تشخیص دهم.

بازیکن استقلال در مورد اینکه گفته می‌شود در اثاث کشی مصدوم شده است، عنوان کرد: حتی قبل از مصدومیت سراغ ماساژور تیم رفتم که به دلیل نداشتن استراحت و جای مشخص، ماساژم دهد، اما گفت روغن برای ماساژ نداریم و الان هم برای بازی احتمال مصدومیت وجود دارد. زمین تمرین مناسب نداریم و همین باعث می‌شود بقیه بازیکنان هم در معرض مصدومیت قرار بگیرند. یکی از دلایل اصلی مصدومیت قطعا همین اثاث کشی بوده است.

میلیچ تاکید کرد: به نظر من این پیروزی ۲ بر صفر نبود، بلکه خیلی ارزشمند تر بود. در این شرایط بازیکنان و مربی با جان و دل برای هواداران جنگیدند و شخصیت خودشان را ثابت کردند.

***

انتقادهای مهدی‌پور از وضعیت استقلال؛ هر روز هم‌قسم می‌شویم کم نیاوریم، اما نمی‌شود

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده

مهدی مهدی‌پور پس از ۲ بر صفر استقلال مقابل پدیده در رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: خدا را شکر توانستیم بازی را ببریم و انشالله بتوانیم این روند را ادامه دهیم.

وی در مورد مشکلات باشگاه استقلال در هفته‌های اخیر، خاطرنشان کرد: شرایط مان خیلی سخت است. من در ۸-۹ سالی که در لیگ برتر حضور دارم و در تیم‌های مختلف بوده‌ام تاکنون چنین چیزی ندیده بودم. شرایط بد و نابسامان است. هر روز با بازیکنان و کادر فنی بهم قول می‌دهیم که مقابل مشکلات کم نیاوریم و کنار هم باشیم، اما به هر حال حاشیه‌ها آنقدر حس خوب ما را بهم می‌زند که روی عملکردمان هم تاثیر می‌گذارد.

هافبک تیم فوتبال استقلال درخصوص اینکه مدیرعامل باشگاه می‌گوید همه چیز مرتب است و بازیکنان و کادر فنی باید در چارچوب اختیارات خود صحبت کنند، عنوان کرد: این کار چه معنی می‌دهد؟ یعنی تیم باید با این شکل مدیریت شود و در آخر بگویند اگر کسی حرف بزند با او برخورد خواهد شد؟

***

موسوی: ما را مقابل هواداران استقلال قرار ندهید/ کمک‌های وزارت ورزش کجا هست که ما نمی‌بینیم؟

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده

سید احمد موسوی پس از برد استقلال مقابل پدیده اظهار داشت: خواهشم این است که ما را مقابل هواداران قرار ندهند، چون هم خودشان شرایط را می‌دانند و هم هواداران. بازیکنان با جان و دل بازی کردند و علاقه خود را نشان دادند. اگر این حرف‌ها را می‌زنم برای این است که ما را مقابل هواداران قرار ندهند. همه این بازیکنان پیشنهاد ۲، ۳ برابری داشتند، اما به خاطر نام استقلال و هواداران ماندند، اما وضعیت افتضاح است.

وی ادامه داد: می‌گویند قراردادها را پرداخت شده است، اما بیایند حساب و کتاب کنیم. پرداختی یعنی اینکه قرارداد دریافت کرده باشید، اما پاداش و مالیات را به عنوان پرداختی حساب می‌کنند. جدا از این بحث‌ها اصلا ما دوست داریم که مدیرعامل سر تمرین بیاید و او را ببینیم. مددی در مصاحبه ای گفته بود وزارت ورزش کمک کرده است، درست، اما کمک‌ها کجا هستند که ما نمی‌بینیم. پس حتما ایرادی وجود دارد که ما نمی‌بینیم.

هافبک استقلال در مورد اینکه فکر می‌کنید فرهاد مجیدی با این شرایط چه کار می‌کند، عنوان کرد: سرمربی مانند پدر خانواده است که ۳۰ بچه دارد. هر روز هر بازیکنی در تمرین یک ایراد را می‌گوید. سرمربی هم تا یک جایی توانایی و ظرفیت دارد.

موسوی با اشاره به اینکه یک درخواست از مددی دارم، گفت: در حوزه فنی اگر اشراف دارید که هیچ، اما اگر ندارید، یک نفر را سر تمرین بفرستید تا امکانات ما را ببیند. اگر امکانات ما در حد لیگ بود ما هیچ چیز نمی‌گوییم، اما اگر نبود، حتما ایرادی وجود دارد. فقط حیف که هوادار در ورزشگاه وجود ندارد!

***

مطهری: کاری نداریم مدیرعامل استقلال چه کسی است/ ۴۰ میلیون هوادار را نادیده می‌گیرند

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده

ارسلان مطهری پس از پیروزی ۲ بر صفر استقلال مقابل پدیده اظهار داشت: مشکلات الان به اوج خودش رسیده، نمی‌دانم این مشکلات چرا همیشه برای ما است. من ۲ سال است که به استقلال آمده‌ام اما این تیم ۵-۴ سال است درگیر این مشکلات است و فقط هم این مشکلات برای استقلال وجود دارد.

وی افزود: باید فکری کنند. نمی‌توانیم در مورد کسی صحبت کنیم. البته جریمه شدن مهم نیست. ما برای دل هواداران بازی می‌کنیم. کاری نداریم مدیرعامل کیست. می خواهیم شرایطمان درست شود. نمی‌خواهیم در مورد مدیر عامل صحبت کنیم. کادری بیاید که تیم را جمع و جور کند. این تیم ۴۰ میلیون هوادار دارد. وقتی کاری نمی‌کنید یعنی نه فقط ما بلکه ۴۰ میلیون هوادار را نادیده می‌گیرید. هوادران برای این تیم از جان و دل مایه می‌گذارند و حرص می‌خورند اما برایشان اصلا مهم نیست.

مهاجم استقلال تصریح کرد: برای رفتن به سالن وزنه ۵ مکان را عوض می‌کنند. از غرب به شرق می رویم و شرق به جای دیگری می‌رویم. باید یک جای ثابت و استادیوم داشته باشیم. یک روز اینجا تمرین می‌کنیم و یک روز جای دیگر، این‌ها کوچکترین موارد است.

***

غفوری: مشکل استقلال را حل کنید تا با شرایط برابر بجنگیم/ با تعویض مدیرعامل و هیات مدیره چیزی عوض نمی شود

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده

ووریا غفوری پس از برتری ۲ بر صفر استقلال مقابل پدیده اظهار داشت: خدا را شکر که بازی را بردیم و سه امتیاز حساس را گرفتیم. ان‌شاءالله برای بازی‌های بعدی جلو می‌رویم اما متأسفانه ۲-۳ روز قبل از این مسابقه مشکلی برای خودم پیش آمد و پس از پایان نیمه اول نتوانستم بازی را ادامه دهم. سعی می‌کنم به مسابقه بعدی برسم.

وی درباره شرایط به هم ریخته استقلال و مشکلات موجود بین مدیریت و فرهاد مجیدی توضیح داد: مجیدی درباره مشکلاتی صحبت کرده که در این چند سال به حق وجود داشته است. واقعاً اگر امکانات استقلال را با تیم‌های دیگر بسنجید می‌بینید حرف ما چیست. چیز زیادی نمی‌خواهیم بلکه امکاناتی معمولی برای تیم حرفه‌ای می‌خواهیم تا دچار مشکل نشویم. در این چند ساله  همیشه مشکل داشته‌ایم. 

کاپیتان تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: دور باطلی است که همیشه می‌چرخد. با تعویض مدیرعامل و هیأت مدیره چیزی عوض نمی‌شود. حرف من با فلان مدیر و فلان عضو هیأت مدیره نیست بلکه می‌گوییم مشکل تیم را حل کنید تا طبق شرایطی برابر با تیم‌های دیگر بجنگنیم و رقابت سالمی باشد. اینکه تیمی کلی مشکل داشته باشد و تیم‌های دیگر مشکلی نداشته باشند، درست نیست.

غفوری ادامه داد: نمی‌گوییم مشکل قراردادمان است قراردادهای ما خیلی هم خوب است اما نحوه پرداخت و نوع امکانات‌مان حرف داریم. تیم ما یک سالن بدنسازی ندارد که در آن تمرین کند. 

وی درباره  وویس منتشر شده  که در آن می‌گویند به بازیکن و مربی ربطی ندارد که درباره این مسائل صحبت کنند، عنوان کرد: دقیقاً این حرف درست است اما وقتی که همه چیز درست باشد. وقتی درست نیست،شرایط و امکانات خوبی نداریم و اتفاق‌های خوبی نمی‌افتد، این مسائل به چه کسی ربط دارد؟ اگر بخواهند به سرمان بزنند و بنشینیم و نگاه کنیم چه کسی جواب هوادار را می‌دهد؟

مدافع استقلال خاطرنشان کرد: وقتی به کوچه و خیابان می‌رویم همه از ما می‌پرسند چه شده و چرا چنین اتفاقاتی می‌افتد و چرا نتایج آنگونه که باید نیست.

غفوری درباره اینکه سال‌ها است استقلال چنین مشکلاتی دارد اما به نظر می‌رسد مطرح کردن آنها در شرایط فعلی با هدف زدن احمد مددی انجام می‌شود، توضیح داد: الان هم می‌گویم مشکل ما شخص خاصی نیست. می‌گوییم شرایط و امکانات را فراهم کنند تا مثل تیمی معمولی نه در حد تیم بزرگی مثل استقلال به ما امکانات داده شود تا تیم بتواند نتیجه بگیریم امکانات را نداریم اما بیشترین بازدهی را از ما می‌خواهند. انتظار دارند تیم در چنین وضعیتی نتیجه بگیرد. 

وی افزود: در کل تیم استقلال تشنج دارد و دور و بر تیم پر از حاشیه است این مسائل روی عملکرد استقلال تأثیر می‌گذارد. باید به خاطر وعده‌های عمل نشده باشگاه حکم جلب محمدحسین مرادمند را بگیرند امیدواریم وضعیت‌مان بهتر شود. مدیرانی که هستند و مدیرانی که می‌آیند و هر اتفاقی که می‌افتد باری از روی دوش تیم بردارند تا حواشی کمتر شده و ما و هواداران اینقدر حرص نخوریم.

***

قائدی: امیدوارم هواداران استقلال صدای ما را بشنوند/ نمی‌دانستم مادرم به فرودگاه می‌آید

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده

مهدی قائدی پس از برتری ۲ بر صفر استقلال مقابل پدیده اظهار داشت: خوشبختانه پس از شرایط سختی که داشتیم توانستیم به پیروزی برسیم و دل هواداران را شاد کنیم. ما در این مدت خیلی سختی کشیدیم و به عنوان تیم اول پایتخت این نوع امکانات زشت است، از رختکن تا زمین تمرین.

وی ادامه داد: چند وقت قبل حرف های زیادی زدیم، اما هیچ اتفاقی نیفتاد. ما برای هواداران استقلال بازی می‌کنیم و نمی‌دانم چرا حمایت نمی‌شویم. تنها صحبت ما با هواداران است و امیدوارم باز هم صدای ما را بشنوند. 

مهاجم ملی پوش استقلال در مورد اینکه با تیم ملی به ایران بازنگشت و مادرش در فرودگاه منتظرش بود، گفت: من با مجیدی هماهنگ کرده بودم. بعد از بازی‌های لیگ بچه ها ۵ روز استراحت کردند و من استراحت نداشتم به همین دلیل مجیدی گفت چند روزی را بعد از تیم ملی استراحت کن. به همین دلیل از بحرین به دوبی رفتم.

وی ادامه داد: در مورد اتفاق رخ داده در فرودگاه باید بگویم که واقعا نمی‌دانستم که مادرم قرار است به فرودگاه بیاید و به من هم نگفته بود.

قائدی در پاسخ به این سوال که با این شرایط در استقلال می‌ماند یا خیر، تاکید کرد: قبلا هم گفته ام که با استقلال قرار دادم و هر اتفاقی که قرار است بیفتد آنها تصمیم می گیرند.

***

مرادمند: اصلا مددی و چک‌های او را قبول ندارند/ تلخ‌ترین اتفاق استقلال برای من افتاد

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده

محمدحسین مرادمند پس از پیروزی ۲ بر صفر استقلال مقابل پدیده خراسان اظهار داشت: واقعا هیچ چیزی نداریم و به خاطر هواداران بازی می‌کنیم. من فوتبالیست و هوادار باید از فوتبال لذت ببریم. اگر می‌دانیم این بازی که می‌کنیم عادلانه نیست، وارد آن نشویم.

وی با اشاره به موضوع چک برگشتی افزود: فرزاد مجیدی در جریان است. از بازی‌های آسیایی این اتفاق ۴ ماه است برای من افتاده و من با این شرایط بازی می‌کنم. پیامک‌ها، زنگ‌ها و حرف‌های تهدید آمیز داشتم. این حرفم را به احمد مددی می‌زنم که شب قبل از مسابقه خوب مصاحبه می‌کند و تمرکز بازیکن و سرمربی تیم را می‌گیرد. 

مردادمند تصریح کرد: آقای مددی شما می‌گویید چک‌های من را مشاور هیات مدیره پرداخت کرد؟ بله، قراردادم را بخوانید چقدر باید در برج‌های ۹، ۱۱ و ۱۲ به من پرداخت می‌کردید؟ اصلا شما و چک شما را قبول نداشتند. خودم چک دادم چون دوست داشتم به این تیم بیایم. مبلغ آن ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است. یک و نیم میلیارد را باشگاه تقبل کرد و بقیه آن را من تقبل کردم. از قراردادم می‌دهم. اما همه چک ها را خودم دادم. همه چیز را می‌گویم.

بازیکن استقلال گفت: چک به من دادند اما از قراردادم چقدر دادند؟ پس اگر آن را برای رضایتنامه‌ام حساب می‌کنید، من ۲۰ درصد پول گرفته‌ام. قبل از بازی آمده بودند من را ببرند! جا دارد از فرهاد و فرزاد مجیدی تشکر کنم. آمدند و صحبت کردند. مجیدی در این چند روز که واقعا هیچ کسی پشت ما نیست، از من خوب حمایت کرد. از نامداری تشکر می‌کنم که برای این بچه‌ها دلگرمی است. اگر این استقلال است و شرایط اینگونه است بگویید بازی نکنیم. خدا می‌داند ما به عشق هواداران بازی می کنیم. تلخ ترین اتفاق استقلال برای من افتاد.

***

اسماعیلی: آقای مددی! شما مدیرعامل ما هستید، نه دشمن ما/ از پرسپولیسی‌ها دعوت می‌کنم به تمرین استقلال بیایند

سید حسین حسینی,دیدار استقلال و پدیده

فرشید اسماعیلی پس از پیروزی ۲ بر صفر استقلال مقابل پدیده در رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: با زحمت بازیکنان و تلاش کادر فنی امروز استقلال توانست برنده شود. این پیروزی را به هواداران تبریک می‌گویم. بازیکنان واقعاً زحمت کشیدند. 

وی ادامه داد: شاید نیاز باشد چند گله را مطرح کنم. در یک ماه اخیر مشکلات زیادی داشتیم. صحبت من با شخص آقای مددی است. آقای مددی! شما مدیرعامل ما هستید، شما دشمن ما نیستید. برای ما فرقی نمی‌کند چه کسی مدیرعامل باشد، بلکه فقط می‌خواهیم که مشکلات‌مان حل شود. زمین تمرین درست و حسابی نداریم و یک روز شرق هستیم و یک روز باید به غرب برویم.

بازیکن تیم فوتبال استقلال گفت: بازیکن با کوچکترین کاری که می‌کند به کمیته انضباطی می‌رود. با این کارها ذهن بازیکنان درگیر می‌شود. حسین مردامند ۲۵۰ میلیون تومان پول ندارد که چکش را پاس کند. مگر چنین چیزی امکان دارد؟ بازیکنی داریم که کفش تمرین ندارد. مگر می شود چنین مشکلاتی برای یک تیم ایجاد شود؟ آقا فرهاد هم اگر که حرف می‌زند، حرف بازیکنان را مطرح می‌کند و مشکلی با کسی ندارد. 

اسماعیلی عنوان کرد: برای ما فرقی نمی‌کند چه کسی مدیر استقلال است. هرکسی که باید باید کار کند. تا الان چه کرده‌اند؟ این همه پول به باشگاه آمده، اما دریافتی بازیکنان نهایتاً ۵۰درصد است. من به جایی رسیده‌ام که پول برایم مهم نیست و فقط می‌خواهم امکانات به ما بدهند. مگر می‌شود بازیکن استقلال تا ساعت ۱۱ شب صبر کند تا وضعیت سالن بدنسازی‌اش مشخص شود.

وی در واکنش به اظهارات مددی که این مشکلات ربطی به بازیکنان ندارد، تصریح کرد: امکانات ربطی به بازیکنان ندارد؟ قطعاً ربط دارد. شما می‌گویید که فرشید اسماعیلی ۳۷ درصد پول گرفته است که من می‌گویم اصلاً این درصد را به ۵۰ افزایش دهیم؛ لیگ امسال ۶ بازی دیگر به اتمام می‌رسد، با این شرایط آیا دریافتی من درست است؟ سایر تیم‌ها را بررسی کنید و ببینید که ۷۰-۸۰درصد دریافتی داشته‌‌اند. آقای مددی! شما مدیرعامل استقلال هستید و باید مشکلات را حل کنید. ما که با شما دعوا نداریم.

بازیکن تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: هر کاری می‌کنیم ما را به کمیته انضباطی می‌فرستند. در کمیته انضباطی هم من بی‌خبر بودم و فرد دیگری جای من امضا کرده است. مگر چنین چیزی می‌شود؟ نمی‌دانم چه کسی امضا کرده است. پولی که گرفتم جز قرارداد من نبوده و نامه‌اش را هم دارم. ضمن اینکه مددی هم نامه‌اش را دیده است. ۹درصد بخاطر همین نامه جریمه شده‌ام. مددی بعد از یک ماه مصاحبه کرد و گرفت حق با فرشید بوده و سوتفاهم پیش آمده است. اگر سوتفاهم بود چرا من باید ۹ درصد جریمه شوم؟

اسماعیلی افزود: من یک صحبت هم با بازیکنان پرسپولیس دارم؛ آقای کمال کامیابی‌نیا و سید جلال حسینی که بزرگ ما هستند. چند سال پیش روزبه چشمی در استقلال حرف می‌زد و مشکلات را می‌گفت، اما می‌گفتند جوسازی نکنید . من از شما خواهش می‌کنم، دعوت‌تان می‌کنم به تمرین استقلال که فقط رختکن ما را ببینید. شما اگر مشکلات ما را داشتید این نتایج را نمی‌گرفتید. واقعاً دم بازیکنان گرم. دیگر نمی‌دانم چه بگویم و ۶ سال است که با ما این کار را می‌کنند. هرچه می‌گوییم هم کسی نمی‌خواهد بشنود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امیدوار هستید یا تغییر دولت شرایط برای استقلال تغییر کند یا خیر، اظهار داشت: خدا کند درست شود. در این سال‌ها جز وعده و وعید چیزی ندیدیم. هفته قبل جلسه هیأت مدیره بوده و به آقا فرهاد قول‌هایی دادند که عملی نشده است.

 • 12
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۳ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آژاکس - رنجرز
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  اسلوونی - مصر
  ۲۰:۰۰
 • بازی دوستانه باشگاهی
  بنفیکا - سلتاویگو
  ۲۱:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - آلمان
  ۲۲:۰۰
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  کوپا آمریکا
  کانادا - اروگوئه
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - کره جنوبی
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - ژاپن
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش