شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۱۷ - ۰۲ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۱۱۹
لیگ برتر و جام حذفی

ارسلان مطهری: با این همه جلسه‌ می‌توانستید رئال مادرید را بخرید | رقابت ما عادلانه نیست!

ارسلان مطهری,دلخوری استقلالی‌ها از سوء مدیریت
ارسلان مطهری در گفت‌وگو با همشهری از تبعیضی گفته که به اعتقاد او بین استقلال و رقیبش وجود دارد، او از مدیران باشگاه هم به تندی انتقاد کرده است.

به گزارش همشهری، بعد از روزهای پرحاشیه و خبرسازی که در باشگاه استقلال سپری شد، آبی‌پوشان در بازگشت دوباره به لیگ برتر با ۲ گل پدیده را شکست دادند. ارسلان مطهری یکی از چهره‌های خوب استقلال در این بازی بود و با وجود اینکه گلزنی نکرد اما با نمایشی زیبا و ارسال یک پاس گل نمره بالایی از متریکا گرفت. مهاجم استقلال درخصوص پیروزی مقابل پدیده و شرایط این روزهای استقلال که شرایط چندان خوبی هم نیست به سؤالات همشهری پاسخ داده است.

*در بازی با پدیده با وجود شرایط سختی که پیرامون تیم شاهد بودیم توانستید ۳ امتیاز را بگیرید. از شرایط این بازی بگو.

خدا را شکر با وجود اینکه ۲ بار برق ورزشگاه رفت و به ضرر ما بود توانستیم برنده شویم. فکر می‌کنم حدود ۱۰۵ دقیقه بازی کردیم و این وقفه‌هایی که ایجاد شد باعث سرد شدن بازیکنان و در نهایت به ضرر ما بود. اما خدا را شکر توانستیم ۲ گل بزنیم. با وجود تمام مشکلاتی که هست به عشق هواداران داریم بازی می‌کنیم. امیدوارم در ادامه هم بتوانیم همین روند را طی کنیم.

*برای خودت سابقه داشته که حین بازی برق ورزشگاه برود؟

در ورزشگاه آزادی سابقه نداشته است.

*وقفه‌ها باعث نشد سرد شوید؟

به هر حال یک‌بار برق رفت و بعد از حدود ۵دقیقه برق آمد. دوباره رفت و بعد از ۴-۵ دقیقه آمد. طبیعتا این اتفاق باعث سرد شدن بازیکن می‌شود که هم به ضرر ماست هم به ضرر تیم روبه‌رو. اما بیشتر به ضرر تیم برنده است چون مثل تایم‌اوت در فوتسال می‌ماند.

*با این برد هنوز برای رسیدن به‌عنوان قهرمانی امید دارید؟

ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم و به عشق هوادارانمان داریم بازی می‌کنیم. فقط می‌خواهیم از بازی خوب لذت ببریم و موظف هستیم تمام تلاشمان را بکنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. فوتبال است و هیچ‌چیزی مشخص نیست اما امیدواری هم همیشه هست.

*قبل از بازی با پدیده اتفاقات حاشیه‌ای پیرامون تیم زیاد بود و هواداران نگران بودند.

نگرانی بخشی از کار ماست ولی تا کی باید صحبت کنیم؟ محترمانه هم صحبت می‌کنیم اما به ما احترام گذاشته نمی‌شود. وقتی به کادر فنی و بازیکن استقلال احترام گذاشته نمی‌شود یعنی به هواداران بی‌احترامی شده است. اگر بخواهم در مورد مدیرعامل صحبت کنم موضوعات زیادی وجود دارد. نمی‌خواهم کسی را سیبل قرار دهم، ما داریم مشکلات تیم‌مان را می‌گوییم. اما با وجود همه این مشکلات  فقط و فقط به عشق هواداران داریم بازی می‌کنیم. به‌خاطر آبروی خودمان، آبروی هوادارانمان و به‌خاطر اسم بزرگ استقلال داریم بازی می‌کنیم وگرنه‌ شأن و شخصیت استقلال این چیزی نیست که شما درست کردید! ما انتظار خیلی زیادی هم نداشتیم ولی از پول بازیکن گرفته تا زمین تمرین مشکل داریم. هر وقت می‌خواهیم به سالن وزنه  برویم یک‌بار می‌گویند سالن وزنه اینجاست، یک‌بار می‌گویند تغییر کرده فلان‌جاست! اما برای تیم رقیب، همه امکاناتشان مثل کمپ و ...  مجهز و معلوم است. این چیزها تمرکز را از آدم می‌گیرد. ما نباید اصلا درباره مسائل بیرون زمین صحبت کنیم اما شرایطی را به‌وجود آورده‌اند که ما همیشه داریم درباره این چیزها صحبت می‌کنیم.

*به‌نظرت برای بیان این مشکلات کمی دیر نیست؟ الان فقط ۷ هفته تا پایان لیگ مانده و خیلی‌ها انتقاد می‌کنند که چرا تا الان این مشکلات را بازگو نکردید.

ما یک‌بار مصاحبه کردیم دیدیم اصلا اهمیتی نمی‌دهند. کادر فنی درخواست دارد، بازیکن هم درخواست دارد. البته چیز زیادی نمی‌خواهند، حقشان را می‌خواهند. شما وظیفه‌تان را دارید انجام می‌دهید. اگر پول بازیکن را بدهید و شرایط تمرینی را فراهم کنید وظیفه‌تان است. وقتی هم حرفی می‌زنیم مدیرعامل و دیگران سریع می‌گویند ما داریم می‌رویم جلسه! برایتان جلسه می‌گذاریم و فلان کارها را انجام می‌دهیم. با این همه جلسه‌ای که شما می‌گذارید، می‌توانستید رئال مادرید را بخرید!  کمی به فکر تیم باشید. ما که بچه نیستیم! شما هم بچه نیستید. هواداری هم که دارد فوتبال را می‌بیند بچه نیست. این همه نامهربانی درست نیست. رقابت باید عادلانه و مساوی باشد.

*بعد از بازی با پدیده برخی از بازیکنان استقلال از تفاوت آشکار درصد پرداختی‌ها صحبت می‌کردند. خود تو چند درصد پول گرفتی؟

ما که نمی‌دانیم کدام بازیکن چقدر گرفته است چون اصلا در کار هم دخالت نمی‌کنیم. من ۳۰ درصد گرفتم اما آنقدر تکه تکه پول‌ها را می‌دهند، آنقدر نابجا پول‌ها را می‌دهند که اصلا نمی‌دانیم چند درصد گرفتیم، چقدر گرفتیم، کجا خرج کردیم! ما داریم نتیجه می‌گیریم، شما دارید کارشکنی می‌کنید. ما هر موقع رفتیم داخل زمین با جان‌ودل بازی کردیم اما وقتی شما کارشکنی می‌کنید تمرکز ما از داخل زمین برداشته می‌شود. ما که وظیفه نداریم تیم را مدیریت کنیم.

*یک مقدار هم در مورد شرایط خودت صحبت کنیم. ۷ هفته بیشتر تا پایان فصل نمانده، تا اینجا از خودت راضی بودی؟

برای من نتیجه‌گیری تیم مهم است، تا جایی هم که بتوانم تلاش می‌کنم تا تیمم نتیجه بگیرد. راضی بودن یا نبودن من از خودم اصلا مهم نیست.

*اگر استقلال قهرمان نشود دوست داری از بین سپاهان و پرسپولیس کدام تیم قهرمان شود؟

من دوست دارم هر تیمی که حقش است قهرمان شود اما در شرایط برابر. رقابت باید مساوی و عادلانه باشد.

*الان رقابت عادلانه نیست؟

اصلا نیست. یک به صد است! از لحاظ رسیدگی به تیم‌ها، امکانات و بسیاری موارد دیگر من عدالتی نمی‌بینم. یک نفر آمده از جیب شخصی خودش زمین تمرین مجموعه انقلاب را برای ما فراهم کرده است. این در ‌شأن و شخصیت تیم استقلال است!؟ پس بقیه دارند چه کار می‌کنند!؟ ولی شما برای یک تیم دیگر همه شرایط را فراهم کردید. من برای آقای مددی احترام قائلم اما ایشان کار نکردند. نه فقط آقای مددی منظورم کلی است و نمی‌خواهم آقای مددی را سیبل قرار دهم. به هرحال ایشان هم حرمت و خانواده دارد اما این کاری که دارد با استقلال می‌شود باید مدیریت شود.

*در جام حذفی دوباره باید به مصاف پرسپولیس بروید. در این ارتباط برایمان بگو.

داربی یک بازی خاص است. مطمئنا برای بازیکنان هم شرایط این دیدار با بقیه مسابقات تفاوت دارد اما الان برای صحبت کردن درباره داربی یک مقدار زود است. ما هفته به هفته باید تمرین کنیم و تمرکزمان را روی مسابقات بگذاریم تا ان‌شاءالله بتوانیم نتایجی بگیریم که در ‌شأن شخصیت استقلال باشد.

*از کار کردن زیرنظر فرهاد مجیدی بگو.

آقا فرهاد هم یکی از بازیکنان خیلی خوب تیم استقلال بوده و همه خاطرات خیلی خوبی با او دارند. به‌نظر من وقتی شما یک مربی را سر کار می‌آورید اگر می‌خواهید تیم نتیجه بگیرد باید از او حمایت کنید. این حمایت از کادر فنی و بازیکنان ایجاد همدلی می‌کند و در نهایت باعث می‌شود تیم نتیجه بگیرد. من خیلی امیدوارم که در آینده با فرهاد مجیدی روند رو به رشدی پیدا کنیم.

*خودت را لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی می‌دانستی؟

در مورد تیم ملی صحبتی ندارم فقط به‌خاطر صعود به مرحله بعدی تبریک می‌گویم و امیدوارم که باز هم دست پر برگردند.

*حتما برای آینده به تیم ملی هم فکر می‌کنی. درست است؟

در وهله اول باید به استقلال فکر کنم چون اینجا باید خوب کار کنم تا به تیم ملی دعوت شوم. مسلما هر بازیکنی به حضور در تیم ملی فکر می‌کند اما الان اولویتم استقلال است.

 • 13
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۳ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آژاکس - رنجرز
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  اسلوونی - مصر
  ۲۰:۰۰
 • بازی دوستانه باشگاهی
  بنفیکا - سلتاویگو
  ۲۱:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - آلمان
  ۲۲:۰۰
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  کوپا آمریکا
  کانادا - اروگوئه
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - کره جنوبی
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - ژاپن
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش