جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۴۱ - ۱۸ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۱۷۲۳
لیگ برتر و جام حذفی

ربیعی: مشابه پنالتی دوم استقلال را در دربی نگرفتند/ واکنش مصنوریان به حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا

محمد ربیعی,سرمربی مس رفسنجان
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: مشابه صحنه پنالتی دوم استقلال در دربی تهران رخ داد که داور آن را پنالتی نگرفت.

به گزارش تسنیم، محمد ربیعی پس از شکست ۳ بر ۲ مس رفسنجان برابر استقلال گفت: این پیروزی را به استقلال و هواداران محترم این تیم تبریک و به مجموعه مس، بازیکنان ما و کسانی که زحمت کشیدند، خداقوت و خسته نباشید می‌گویم. بازی کیفیت قابل قبولی داشت. نمی‌خواهم مانند سال‌های گذشته درباره صحنه‌های مختلف صحبت کنم و چنین کاری پسندیده نیست. استقلال پیروز شده و من وظیفه دارم تبریک بگویم. با این حال پنالتی دوم استقلال، دومین پنالتی مشابهی است که اعلام شد و در همین حالت در بازی پرسپولیس برای این تیم خطا نگرفتند.

وی با بیان اینکه شاگردانش در نیمه دوم فرصت چندانی در اختیار آبی‌ها قرار ندادند، تصریح کرد: یک موقعیت در نیمه دوم به این تیم تقدیم کردیم و فرصت‌های گل بی‌شماری داشتیم که سهم‌مان از گلزنی کم بود. اگر پنالتی دوم استقلال درست بود، مشابه همین اتفاق در دربی افتاد. در آن صحنه هم پاس در عرضی ارسال شد و بازیکنان با یکدیگر برخورد داشتند. سلیقه‌های داوری نباید باعث شود چنین موقعیت‌هایی به وجود بیاید.

سرمربی مس رفسنجان با بیان اینکه نمی‌خواهد درباره داوری صحبت کند، گفت: نوید داده بودم که در این بازی تهاجمی بازی می‌کنیم. بیش از ۷۰،۶۰ دقیقه از بالا پرس کرده و بازی را در بالای زمین اداره کردیم. در نیمه دوم موقعیت‌های بسیاری داشتیم و از یک فرصت تک به تک استفاده نکردیم. به تیم استقلال خسته نباشید می‌گویم و به نظرم باید می‌باختیم که باختیم.

ربیعی با اشاره مجدد به پنالتی دوم استقلال عنوان کرد: زمانی که بازی با تساوی یک - یک دنبال می‌شد و ما سوار بر بازی بودیم، یک پنالتی در دقیقه ۵۸ رخ داد. حریف ما استقلال بود و مس رفسنجان، تیمی است که سال دوم حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند. اگر این تیم بتواند استقلال را در ورزشگاه آزادی اینقدر تحت فشار بگذارد، به نظرم نمایشی قابل دفاع و قابل تحسین است. البته من نباید تیمم را تحسین کنم و شما خبرنگاران باید درباره عملکرد مس صحبت کنید.

«این صحنه در دربی پنالتی اعلام نشد، اما همین حالت را در دیدار مس با پرسپولیس پنالتی گرفتند». وی ضمن بیان این جمله گفت: این حالت‌ها خیلی اتفاق می‌افتد. ژستد ضربه را زد و ضربه او به بیرون رفته است. اگر هم برخوردی باشد، شما اجازه دادی که او ضربه‌اش را بزند و توپ به اوت رفته است. از آن اوت فرصتی ایجاد شد و همان پنالتی، ورق بازی را برگرداند.

سرمربی مس رفسنجان با بیان اینکه نارنجی‌پوشان موقعیت‌هایی پس از گل دوم استقلال به دست آوردند، گفت: نمی‌خواهم حرفی بزنم که ارزش برد استقلال زیر سؤال برود. حریف برای من قابل احترام است و اینکه تیمی مانند استقلال را تحت فشار گذاشتیم از ارزش، کیفیت و صدرنشینی این تیم نمی‌کاهد. باید بیشتر کار کنیم، اما نمایش تیمم را بسیار ارزشمند دیدم.

ربیعی در مورد اینکه مس رفسنجان برای اولین بار توانست دروازه استقلال را در ورزشگاه آزادی باز کند، اظهار داشت: ما کارمان را می‌کنیم و بقیه باید نظر بدهند.

وی درباره خط دفاعی مس رفسنجان برابر استقلال تصریح کرد: خط دفاعی ما خوب است. عقیل کعبی اشتباه کرد، اما او بازی‌های خوب زیادی برای ما ارائه کرده و در دو سال اخیر، فوق‌العاده از این بازیکن راضی هستم. کعبی را هیچ‌وقت با این اشتباه قضاوت نمی‌کنیم و همچنان علاقه‌مند هستیم که از عقب بازیسازی کنیم. اصرار به انجام این کار داریم و در این شرایط، اشتباهاتی پیش می‌آید. مدافع من باید از عقب بازیسازی کند و این قاعده من است.

سرمربی مس رفسنجان با بیان اینکه پنالتی اول استقلال صددرصد درست بود، خاطرنشان کرد: بازی را در پنج دقیقه ابتدایی به‌خوبی آغاز نکردیم و تیم ما جا نیفتاده بود. قبل از پنالتی اول یامگا یک بار از سمت چپ نفوذ کرده بود که دومین حرکت او منجر به پنالتی شد. وقتی رو به بالا بازی می‌کنید، اشتباهاتی در عقب زمین هم رخ می‌دهد. با این حال آنچنان موقعیتی به استقلال ندادیم. نوع بازی این تیم قابل احترام است و استقلال از بازی بلند به سمت مهاجم نوک خود استفاده می‌کند که پوشش درستی داشتیم.

ربیعی با تمجید از مدافعان مس رفسنجان گفت: از کمترین موقعیتی که به استقلال دادیم، سه گل دریافت کردیم که در پنالتی دوم بحث وجود دارد. شما به گل خورده توجه نکنید و ببینید خط دفاعی ما چقدر امید گل به حریف می‌دهد. کیفیت دفاعی مس از این آمار مشخص می‌شود. ما از کیفیت خودمان راضی هستیم و نقاط ضعف را ترمیم می‌کنیم.

وی در مورد عملکرد گادوین منشا گفت: از عملکرد او و همه بازیکنانم راضی هستم و همه آنها وظایف خود را به درستی انجام می‌دهند. میانگین سنی خود را ۳.۵ سال نسبت به فصل گذشته کاهش دادیم و لیست تیم بزرگسالان ما ۱۶ بازیکن دارد که محمد انصاری یکی از آنهاست. این یعنی ۱۵ بازیکن ما بزرگسال هستند و سایر نفرات را بازیکنان جوان تشکیل می‌دهند. منشا و سایر مهاجمان، کارشان را به درستی انجام می‌دهند. نمی‌خواهم پیروزی استقلال را کمرنگ کنم، اما به نظرم اصلاً شایسته شکست نبودیم.

***

منصوریان: با حذف استقلال و پرسپولیس نشاط از فوتبال ما رفت

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان معتقد است که با حذف دو تیم استقلال و پرسپولیس از آسیا، نشاط از فوتبال ایران رفته است.

محمد ربیعی,سرمربی مس رفسنجان

به گزارش ایسنا، نفت آبادان در داربی فوتبال خوزستان موفق شد با حساب ۲ بر صفر از سد نفت مسجدسلیمان بگذرد. علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در نشست خبری بعد از این بازی اظهارکرد: بازیکنانم خیلی جانانه و فیزیکی بازی کردند. وقتی وارد زمین می شویم تلاش می‌کنیم که مشکلات بازیکنان را بیرون از زمین حل کنیم. بازیکنانم شرایط احساسی و عاطفی هواداران را خوب می دانند زیرا خودشان از جنس آبادان هستند.

وی بیان کرد: جانانه بازی کردیم و تنها در ۱۰ دقیقه پایانی بازی با توجه به اینکه اخراجی داشتیم، فشار بیشتری به تیم وارد شد اما در مجموع ما به سه امتیاز فکر می کردیم و حتی در خیلی از بازی هایی که شکست خورده ایم نیز روند خوبی داشته ایم اما سه امتیاز را نمی گرفتیم. به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم، آن ها زحمت کشیدند. ضمن اینکه امروز یکی دو بازیکن ما را نداشتیم و حتی شروین بزرگ را همین امروز در آستانه شروع بازی به دلیل مشکل گوارشی که برای او پیش آمد، از ترکیب خارج کردیم. به هر حال بازی خیلی خوبی بود و روز گذشته نوید یک بازی خوب را داده بودم که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: امروز فرماندار آبادان به رختکن تیم آمد و از این که بدون حاشیه با بازیکنان ما صحبت کرد، خوشحال شدم. او مشکلات آبادان را خیلی خوب درک کرده بود و به همه بازیکنان ما قول داد که با توجه به دستوری که استاندار خوزستان داده است در این هفته مشکل نامه شورای تامین حل شود و به امید خدا با توجه به اعلام آمادگی پالایش و پخش، مشکلات بازیکنانمان تا پایان هفته هموارتر شود.

وی درباره اخراج حامدی فر نیز عنوان کرد: با توجه به این که او  بازیکن جوان و البته یکی از فوتبالیست های آینده دار است، زمانی که اخراج می شود نیاز به کار روانی دارد. من از دست او بسیار ناراحتم زیرا بازی‌های ما فشرده است و با اخراج او، ۱۵ دقیقه به شدت تحت فشار بودیم و جان کندیم تا گل هایمان را حفظ کنیم. اخراج او صد درصد درست بود. حامدی فر گفت بازیکن حریف به من توهین کرد و من هم به او کتف زدم. این چیزها در فوتبال عادی است اما قرار نیست هر کسی به ما حرفی زد به او کتف بزنیم و با این کار، حامدی فر هم تیم را از حضور خودش برای بازی بعد محروم کرد و هم این که ۱۵ دقیقه به ما آسیب وارد کرد. باید گروه فنی تیم به اتفاق طالب ریکانی با او صحبت کند و او باید آرامش خود را حفظ کند.

منصوریان ادامه داد: تیم داوری فوق العاده کار کرد و در تمام صحنه‌ها حاضر بود. آقای مهدوی خیلی خوب داوری می کند و در مجموع از داوری راضی هستم اما از حامدی فر ناراحتم و نمی‌توانم ناراحتی‌ام را بروز ندهم.

وی درباره لیست ورودی و خروجی تیمش، خاطرنشان کرد: ما آنقدر بضاعت نداریم که بگوییم لیست ورودی و خروجی ما چیست. اگر هم بخواهیم خریدی داشته باشیم باید تمام بازی ها را یک بار دیگر با اعضای کادر فنی بازنگری کنیم و ببینیم در چه پست هایی باید بازیکن خریداری کنیم. ابتدا باید پول بازیکنان را بدهیم و اگر به آنها پول بدهیم انگار خرید داشته ایم. فعلا به فکر لیست ورودی و خروجی نیستیم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا نیز گفت: زخمی که امروز تاولش ترکیده است و آسیب آن به عنوان یک معضل اجتماعی بر سینه استقلال و پرسپولیس و هواداران آن، پاشیده شده است، باید چند سال پیش پانسمان می شد اما متاسفانه لحظه‌ای متوجه شدند که این دو تیم در آستانه حذف از آسیا هستند و بعد نیز ایران به تکاپو افتاد. چرا همیشه باید کارها را به دقیقه ۹۰ بگذاریم؟ ۱۰ سال است که استقلال و پرسپولیس آواره زمین و پول سفر هستند و چقدر گوشت بدن تیم‌های استقلال و پرسپولیس سلاخی شده است. چرا باید استقلال و پرسپولیس مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان مشکل مالیاتی داشته باشند؟ این دو تیم آبروی فوتبال ما هستند و با این اتفاقی که رقم خورد، نشاط از فوتبال ما رفت. باید کمک شود تا این دو تیم برای سال آینده مسیر خوبی پیدا کنند. همچنین امیدوارم در این بین، نیم نگاهی هم به بند ج مربوط به تیم های نفتی داشته باشند.

 • 9
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - قطر
  ۱۱:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - هنگ کنگ
  ۱۳:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - عربستان
  ۱۵:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کره جنوبی - بحرین
  ۱۶:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عمان - ایران
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  آژاکس - الوصل امارات
  ۲۰:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - کویت
  ۲۰:۱۵
 • دوستانه
  گالاتاسرای - ترنچین
  ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۹ تیر
  سوپرلیگ آرژانتین
  آرژانتینوس جونیورز - اتلتیکو تیگره
  ۰۱:۱۵
 • لیگ تابستانی NBA
  ساکرامنتو کینگز - واشنگتن ویزاردز
  ۰۲:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  کلیولند کاوالیرز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۴۰
 • لیگ تابستانی NBA
  هیوستون راکتس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۶:۴۰
 • دوستانه
  الهلال - وینر نشتات
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد زرند ایرانیان - فولاد هرمزگان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - پالایش نفت اصفهان
  ۱۶:۰۰
 • دوستانه
  آژاکس - المپیاکوس
  ۱۶:۳۰
 • شنبه ۳۰ تیر
  دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
ویژه سرپوش