دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
۱۲:۳۱ - ۰۸ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۹۳۶
لیگ برتر و جام حذفی

'رضا پرکاس' مربی آلمانی ایرانی، سرمربی صنعت نفت آبادان شد

رضا پرس کار,بیوگرافی رضا پرس کار
سرمربی جدید تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مشخص شد.

به گزارش فارس، با اعلام جهانگیر کی‌شمس مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان،صبح امروز هشتم تیر، جلسه هیأت مدیره باشگاه با حضور تمامی اعضا، مدیرفنی و معاونت ورزشی این باشگاه برگزار شد.

پس از بررسی جامع و کامل تمامی گزینه‌های با اتفاق نظر، رضا پرکاس به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان صنعت نفت آبادان در فصل بیست و دوم انتخاب شد.

طی روزهای آتی درخصوص شروع تمرینات اطلاع رسانی خواهد شد.

بیوگرافی رضا پرس کار؛ مربی آلمانی ایرانی سرمربی جدید باشگاه صنعت نفت آبادان

رضا پرکاس" یک مربی خارجی محسوب میشود که اصالت ایرانی دارد، او سالهاست ساکن دوسلدروف آلمان است و از مکتب فوتبال آلمان پرورش یافته و به ایران می‌آید.

رضا پرس کار,بیوگرافی رضا پرس کار

پرکاس در سالهای اخیر در فوتبال ایران بعنوان یک  کارشناس مطرح بوده است و پیش از این سابقه مربیگری در تاجیکستان، عمان و امارات را در کارنامه دارد.

از ویژگی های این مربی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

دارای مدرک پرولایسنس از یوفاآلمان

_با سابقه مربیگری در کشورهای خلیج فارس

_سابقه فعالیت در اکراین و همچنین باشگاه صنعت نفت آبادان

_سرمربی سابق العروبه در لیگ ای عمان

_سرمربی سابق برادرز یونیون در لیگ ای بنگلادش

مربی آبادانی، با سابقه سرمربیگری در ۴ کشور دنیا

شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد از میان گزینه‌هایی همچون رضا عنایتی، رسول خطیبی، محرم نویدکیا و... قرعه سرمربیگری صنعت نفت به نام رضا پرکاس بیفتد. اما در جلسه دیروز اعضای هیأت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان، او را به عنوان سرمربی جدید این تیم و جانشین علیرضا منصوریان انتخاب کردند. 

این مربی ۵۴ ساله آبادانی که در آلمان اقامت دارد، کار مربیگری خود را در تیم محلی بودریخ آغاز کرد و در ادامه روی نیمکت تیم‌های اشترامپ و آدلر نایست نشست. 


وی پس از حضور در تیم‌های آلمانی به فوتبال امارات رفت و سرمربیگری تیم الامارات را برعهده گرفت و پس از مدتی حضور در این تیم در فصل ۱۰-۲۰۰۹ به عنوان سرمربی تیم حتا امارات انتخاب شد. پرکاس در ادامه به آلمان بازگشت و پس از حدود دو فصل سرمربیگری در تیم کرفلد برای اولین بار در سال ۹۱ به ایران آمد اما نتوانست مانع سقوط صنعت نفت به لیگ دسته اول شود. 

پس از سقوط نفت آبادان او مدتی به عنوان یکی از مدیران تیم زیر ۱۷ سال امارات فعالیت کرد و سپس کار خود را بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به عنوان مدیر فنی در تیم‌های نادی الامارات و فجیره ادامه داد. در سال ۲۰۱۷ این مربی آبادانی برای سرمربیگری العروبه عمان انتخاب شد و پس از حدود یک سال و نیم فعالیت در این تیم به آبادان بازگشت و دستیار پائولو سرجیو پرتغالی شد. 

در فصل ۹۸-۹۷ صنعت نفت با هدایت سرجیو و کمک مربیگری پرکاس توانست در رتبه نهم جدول لیگ برتر قرار بگیرد اما پس از جدایی مربی پرتغالی، دستیار ایرانی‌اش نیز از آبادانی‌ها خداحافظی کرد. 
پرکاس پس از این اتفاق در دو مقطع یعنی از دسامبر ۲۰۱۹ تا دسامبر ۲۰۲۰ و سپس از مارس تا دسامبر ۲۰۲۱ به عنوان سرمربی در تیم یونیون برادرس بنگلادش کار کرد. البته کسب نتایج ضعیف در هر دو مقطع سبب جدایی او از این تیم جنوب شرق آسیا شد. آخرین تیمی که پرکاس در آن سرمربیگری کرده استراوشان تاجیکستان است‌‌. البته قرار گرفتن در میانه‌های جدول لیگ این کشور سبب شد مربی ایرانی از این تیم هم جدا شود.


جهانگیر کی‌شمس سرپرست مؤسسه فرهنگی ورزشی صنعت‌نفت آبادان در این باره می‌گوید: «پس از مذاکره با چند گزینه مورد نظر در نهایت با رضا پرکاس توافق شد و این مربی فصل آینده روی نیمکت تیم خواهد نشست. در نشست هیأت مدیره باشگاه و مدیرفنی و پس از بررسی جامع و کامل تمامی گزینه‌ها با اتفاق نظر، رضا پرکاس به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان صنعت نفت آبادان در فصل بیست و دوم انتخاب شد. پرکاس پیش از این به عنوان دستیار سابقه همکاری با تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان را داشته و شناخت لازم از فوتبال آبادان و لیگ برتر را دارد.»

پرکاس هم علمش را دارد، هم شناخت کافی از صنعت نفت و شرایط حاکم در فوتبال آبادان، البته این را هم خوب می‌داند که در فوتبال نتیجه‌گرای ایران اگر نتواند موفق عمل کند آن وقت زمان زیادی برای اجرایی کردن تمام برنامه‌هایش را نخواهد داشت.


 
قاسمپور: پرکاس سال گذشته هم گزینه نفت آبادان بود
 
ابراهیم قاسمپور مدیر فنی تیم نفت آبادان در مورد انتخاب رضا پرکاس به عنوان سرمربی جدید تیمش می‌گوید: «باشگاه صنعت نفت برای انتخاب سرمربی جدید خود شاخص‌ها و معیارهایی داشت و با توجه به ویژگی‌های پرکاس این شاخص‌ها را کنار هم گذاشتیم و به این نتیجه رسیدیم که او می‌تواند به این تیم کمک کند. اعضای هیأت مدیره هم نتیجه گرفتند که او نسبت به سایر گزینه‌های مربیگری تواناتر است. طبق تماسی که با هم داشتیم اعلام کردیم هر چه سریع‌تر برای پیگیری روند تیم به ایران بیاید. اگر بلیت دریافت کند، احتمال دارد جمعه یا شنبه وارد کشورمان شود. تاکنون برنامه‌ای از پرکاس نگرفته‌ایم، به همین دلیل خواستیم هر چه سریع‌تر به ایران بیاید تا لیست بازیکنانی که اکنون در اختیار باشگاه هستند و همچنین نفراتی که خودش نیاز دارد، در کنار برنامه‌های کاری‌اش ارائه بدهد. باید ببینیم خواسته‌هایش چیست تا باشگاه طبق همان کارها را پیش ببرد.» او با اشاره به شناخت پرکاس از تیم این‌طور می‌گوید: «او شناخت کاملی نسبت به فوتبال ما دارد. حتی به لیگ یک هم اشراف خوبی دارد و می‌توانم بگویم شناختش از خیلی از مربیان داخل کشورمان نیز بیشتر است. او سال گذشته هم گزینه اصلی سرمربیگری این تیم بود و حتی کار تا مراحل پایانی نیز پیش رفت اما بنا بر دلایلی، مربی دیگری به جای او معرفی شد. امسال هم به این دلیل انتخاب شد که از سال گذشته مدیران باشگاه شناخت زیادی روی پرکاس داشتند.»


 
بختیاری‌زاده: پای پرکاس بمانند
 
علی بختیاری‌زاده کاپیتان سابق تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره انتخاب آقایان قاسمپور و پرکاس اظهار کرد: «قبل از هر چیز باید بابت انتخاب آقای قاسمپور به عنوان مدیرفنی ابراز خوشحالی کنم. معتقدم او از اسطوره‌های باشگاه نفت آبادان است و باید پیش از این نیز از چنین افراد باتجربه‌ای استفاده می‌شد و امیدوارم از این به بعد هم مدیران و اسطوره‌هایی چون قاسمپور را بیشتر در باشگاه صنعت نفت آبادان ببینیم. اما از آقای پرکاس شناختی ندارم و باید لیگ شروع شود و عملکرد او را ببینیم. ضمن اینکه افرادی که پرکاس را به عنوان سرمربی انتخاب کرده‌اند باید پای انتخاب‌شان بمانند و امیدوارم انتخاب مناسبی داشته باشند و او بتواند با نفت به موفقیت برسد. بزرگترین مشکل نفت آبادان مربوط به امکانات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و امکاناتی بوده که حتی بزرگتر از مشکلات فنی تیم محسوب می‌شوند. ایراد بزرگ در نفت این است که صنعت نفت همیشه آخرین تیمی است که سرمربی خود را انتخاب می‌کند که به درست یا غلط بودن انتخاب هم کاری ندارم اما دیر انتخاب شدن‌ها در نفت آبادان، تأثیر فراوانی در عملکرد این تیم دارد چون مجبور هستند بازیکنانی که کیفیت آنچنانی ندارند و بیرون مانده‌اند را جذب نفت آبادان کنند.»
 
 

 • 17
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
متاسفانه با این مربی به دسته یک سقوط آزاد می کنیم
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
عکس های فرانسوا پینو,بیوگرافی فرانسوا پینو,بیوگرافی میلیارد معروف فرانسوا پینو زندگی نامه فرانسوا پینو؛ کارآفرین و بازرگان میلیاردر فرانسوی

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۳۶

محل تولد: کوت-دارمور، فرانسه

حرفه: کارآفرین و بازرگان فرانسوی

دارایی: ۱۵ میلیارد دلار

فرزندان: فرانسوا هنری پینو

ادامه
دوئین جانسون,فیلم های دوئین جانسون,زندگی نامه دوئین جانسون بیوگرافی دوئین جانسون معروفترین بازیگر هالیوود + عکس همسر و فرزندانش

تاریخ تولد: ۲ مه ۱۹۷۲

محل تولد: هیوارد، کالیفرنیا، ایالات متحده

حرفه: کشتی‌گیر حرفه‌ای، بازیگر و تهیه ‌کننده

قد: ۱۹۶ سانتی متر

وزن: ۲۶۰  پوند

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش