سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۱:۳۲ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۶۲۱
لیگ برتر و جام حذفی

توافق یک ملی‌پوش جدید و یک ستاره جوان با پرسپولیس/ پیام نیازمند با سپاهان دوساله بست

نکونام به نیمکت استقلال بسیار نزدیک شده است/ ۲ گزینه جانشینی قایدی مشخص شدند

جواد نکونام,گزینه های سرمربیگری استقلال
مدیران استقلال برای انتخاب سرمربی به جمع‌بندی نهایی رسیده‌اند.

به گزارش اعتمادآنلاین، طبق اطلاعات به دست آمده از منابعی در داخل باشگاه استقلال جواد نکونام به سرمربی گری این تیم بسیار نزدیک شده است.

بعد از جدایی ریکاردو ساپینتو از باشگاه استقلال، مدیران این تیم چندین گزینه را به عنوان جانشین مربی پرتغالی در نظر گرفتند که شامل دو مربی خارجی و چند مربی داخلی می شود. 

حال طبق اطلاعاتی که به خبرنگار اعتمادآنلاین رسیده مشخص شده بین این گزینه ها جواد نکونام نزدیک ترین گزینه به نیمکت استقلال می باشد و به احتمال زیاد ستاره سابق آبی ها در فصل جدید روی نیمکت این تیم خواهد نشست. یک منبع آگاه در این رابطه به خبرنگار اعتمادآنلاین اطلاع داد هم اکنون مذاکراتی بین مدیران استقلال با نکونام در جریان است و طرفین روند مذاکرات را مثبت ارزیابی کرده اند. 

سرمربی گری نکونام در استقلال فصل پیش و بعد از جدایی فرهاد مجیدی هم مطرح شد اما به دلایلی امکان پذیر نشد. با این حال امسال گویا همه شرایط برای نشستن نکو روی نیمکت استقلال مهیا شده و این در حالی است که فضای هواداری نیز به نفع کاپیتان سابق آبی هاست. منع قرارداد ارزی و مشکلات مالی باشگاه استقلال از دیگر دلایلی است که باعث شده نکونام در حال حاضر به عنوان بهترین گزینه برای هدایت آبی پوشان پایتخت در نظر گرفته شود.

***

۲ گزینه جانشینی قایدی در استقلال مشخص شدند

باشوی آبی‌ها هنوز ۳ فصل دیگر با باشگاه اماراتی قرارداد دارد و گفته می‌شود که آن‌ها برای فصل پیش‌رو و قرض دادن دوباره قایدی، خواهان دریافت یک میلیون دلار هستند.

جواد نکونام,گزینه های سرمربیگری استقلال

به گزارش همشهری آنلاین، استقلال نتوانست در لیگ بیست‌ودوم شرایط خوبی را داشته باشد و با وجود نمایش‌های تهاجمی شاگردان ریکاردو سا پینتو، آبی‌پوشان پایتخت ناکام در رسیدن به عنوان قهرمانی بودند. در جام حذفی هم سناریویی مشابه تکرار شد و با وجود رسیدن به مرحله فینال، دست شاگردان سا پینتو از جام قهرمانی کوتاه ماند تا یکی از ناکام‌ترین فصول استقلال در سالیان گذشته به پایان برسد. روز گذشته سا پینتو پایان کارش در استقلال را رسماً اعلام کرد تا فرآیند انتخاب جانشین او آغاز شود.

آبی‌ها در بازار تابستانه پیش‌رو دغدغه‌های پرشماری دارند که یکی از آن‌ها، انتخاب سرمربی است. در کنار موضوع تعیین جانشین ریکاردو سا پینتو، مشخص شدن سرنوشت دو ستاره قرضی استقلال هم برای هواداران این تیم بسیار حائزاهمیت است؛ به‌ویژه آنکه در مسیر موفقیت آبی‌پوشان در فصل اخیر و حضور آن‌ها در کورس مدعیان، محمد محبی و مهدی قایدی نقش پررنگی را داشتند.

محبی برای پیوستن به استقلال مسیر آسان‌تری را در پیش دارد و با پرداخت ۶۰۰ هزار دلار، قرارداد او با آبی‌ها به شکل دائمی خواهد شد و رضایت باشگاه پرتغالی جلب می‌شود اما شرایط برای آینده کاری مهدی قایدی در استقلال متفاوت است. باشوی آبی‌ها هنوز ۳ فصل دیگر با باشگاه اماراتی قرارداد دارد و گفته می‌شود که آن‌ها برای فصل پیش‌رو و قرض دادن دوباره قایدی، خواهان دریافت یک میلیون دلار هستند. در این میان تعیین قانون ممنوعیت استفاده از لژیونرهای قرضی باعث شده تا استقلالی‌ها با چالش بزرگ‌تری مواجه شوند؛ البته که تفسیر آبی‌ها از این قانون به شکل دیگری است و آن‌ها معتقدند که در صورت تامین منابع مالی، قایدی به واسطه حضور در فصل گذشته، مشکلی برای همراه استقلال در فصل پیش‌رو ندارد.

باشگاه استقلال به لحاظ مالی شرایط خوبی را پشت سر نمی‌گذارد و انعقاد قرارداد بازیکنان با ارقام عجیب و سنگین در فصل گذشته باعث شده تا آبی‌ها برای هزینه‌کرد در بازار تابستانه پیش‌رو چالش‌های بزرگی را در پیش داشته باشند. در این میان، در صورت عدم تامین منابع مالی (حدود ۵۰ میلیارد تومان) برای جذب مهدی قایدی، به نظر می‌رسد که استقلالی‌ها باید به سراغ پلن (B) بروند و به دنبال انتخاب جانشین برای ستاره خوش‌تکنیک خود باشند.

بازگشت «حسین‌زاده» به استقلال؟

امیرحسین حسین‌زاده وینگر ۲۲ ساله فوتبال ایران در سال قهرمانی استقلال در لیگ بیست‌ویکم، نقش پررنگی در دستاورد تاریخی آبی‌ها داشت و باتوجه به اعتماد ویژه فرهاد مجیدی توانست عملکرد درخشانی را از خود به جای بگذارد. حسین‌زاده در آن فصل پای ثابت ترکیب استقلال بود و توانست ۸ گل برای تیمش بزند و یک گل هم بسازد اما بعد از قهرمانی به‌دست آمده، راهی بلژیک شد و به تیم شارلروا پیوست.

حسین‌زاده در فصلی که گذشت نتوانست در تیم بلژیکی روزهای خوبی را پشت سر بگذارد و همین مسئله باعث شده تا او خیلی زود در سودای جدایی از تیم شارلروا باشد. هنوز یک فصل دیگر از قرارداد امیرحسین حسین‌زاده با تیم بلژیکی باقی‌مانده اما این احتمال وجود دارد که در صورت شکست در پروژه جذب مهدی قایدی، آبی‌ها تمرکز خود را روی فرآیند انتقال دوباره امیرحسین حسین‌زاده به استقلال بگذارند و به نظر می‌رسد که او، آلترناتیو اول قایدی در فهرست استقلال برای فصل آینده است.

گزینه خارجی، دیگر راه نجات آبی‌ها

فدراسیون فوتبال برای فصل جدید قانون مهم دیگری را هم وضع کرده و آن‌هم افزایش سهمیه جذب بازیکن خارجی است؛ به‌طوری که تیم‌ها بتوانند در فهرست خود برای فصل آینده (۱+۵) بازیکن داشته باشند. استقلالی‌ها لیگ بیست‌ودوم را با ۳ بازیکن خارجی آغاز کردند اما جدایی عزیزبک آمانوف در میانه راه باعث شد تا شمار بازیکنان خارجی استقلال به عدد ۲ برسد و برای فصل آینده به نظر می‌رسد که همکاری با کوین یامگا و رافائل سیلوا ادامه پیدا کند.

حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی استقلال مدعی است که با توجه به ممنوعیت امضای قرارداد دلاری و یورویی، او به دنبال استفاده از رمزارزها بوده و از این طریق می‌خواهد در نقل‌وانتقالات پیش‌رو استفاده کند. استفاده از این میان‌بر می‌تواند با توجه به سهمیه بازیکنان خارجی استقلال، باعث جذب بازیکنان خارجی جدید شود که با توجه به جدایی احتمالی مهدی قایدی، یکی از سهمیه‌های خارجی آبی‌ها احتمالاً به جذب جانشین قایدی اختصاص پیدا خواهد کرد؛ البته در صورتی‌که آبی‌ها در وهله اول ناکام در حفظ قایدی باشند و بعد از آن هم نتوانند شرایط را برای حضور حسین‌زاده در استقلال فراهم کنند!

توافق استقلال با دروازه‌بان ملی‌پوش

گلر ملی پوش تراکتور در آستانه بازگشت به استقلال قرار دارد.

استقلال در فصلی که گذشت در گرفتن جام ناکام بود و در همه رقابت‌ها رقابت قهرمانی را به رقیب سنتی واگذار کرد. ساپینتو که نزد استقلالی‌ها محبوب بود، در نهایت برای ادامه همکاری با مدیران فعلی استقلال به توافق نرسید و از این تیم جدا شد. شواهد نشان می‌دهد سرمربی بعدی آبی‌ها خارجی خواهد بود و مذاکره با چند گزینه توسط حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی استقلال آغاز شده است.

تیم مدیریتی استقلال با وجود اینکه هنوز سرمربی تیمشان را انتخاب نکردند، باب مذاکره را با چند بازیکن داخلی آغاز کردند تا از  نقل و انتقالات و تقویت تیمشان عقب نمانند.یکی از پست‌هایی که استقلالی‌ها احساس می‌کردند در آن نیاز به تقویت دارند، پست دروازه بانی بود. سید حسین حسینی که کاپیتان اول استقلال به حساب می‌آید، در این فصل درخشش همیشگی را نداشت و هواداران استقلال هم بارها از او انتقاد کردند.

اوج انتقادات از حسینی مربوط به دربی اخیر در فینال جام حذفی بود. هواداران استقلال معتقد بودند حسینی روی گل‌های خورده تیمشان به خصوص گل دوم پرسپولیس مقصر بود. البته که طبق نظر کارشناسان حسینی تقصیری روی دو گل پرسپولیس نداشت و مدافعان استقلال مقصران اصلی گل‌های خورده این تیم بودند. با این حال خیلی از پیشکسوتان استقلال دلیل افت حسینی را نداشتن یک رقیب قدرتمند عنوان کردند.

از همین رو مدیران استقلال به دنبال گلری مطرح برای فصل آینده بودند و چند گزینه هم در لیست این تیم حضور داشت. گزینه اول استقلال برای حضور در این تیم برای فصل آینده محمدرضا اخباری کاپیتان تراکتور بود. اخباری که روند خوبی طی سال‌های اخیر داشته، در اکثر اردوها به تیم ملی دعوت می‌شد ولی فرصت بازی زیادی در تیم ملی پیدا نکرد. پیگیری‌های ما نشان می‌دهد مذاکره استقلالی‌ها با اخباری روند خوبی داشته و توافقات خوبی هم بین طرفین حاصل شده است.

با این حال توافقات نهایی و اعلام رسمی از سوی باشگاه استقلال قرار است بعد از مشخص شدن تکلیف مدیریت این باشگاه و همچنین انتخاب سرمربی جدید استقلال، انجام شود. گفتنی است حسینی به دلیل عملکرد نه چندان خوب در هفته‌های اخیر جایی در لیست نهایی قلعه نویی برای تورنمنت کافا نداشته و بیرانوند، نیازمند و پورحمیدی ۳ گلر منتخب قلعه نویی برای حضور در بازی‌های پیش رو خواهند بود.

***

یک ملی‌پوش جدید و یک ستاره جوان با پرسپولیس به توافق رسیدند

باشگاه پرسپولیس فعالیت خود را در نقل و انتقالات آغاز کرده است.

جواد نکونام,گزینه های سرمربیگری استقلال

در حالی که هنوز ماندن یا رفتن یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس قطعی نیست، مدیران باشگاه برای خرید بازیکنان جدید دست به کار شده‌اند و طبق اطلاعات دریافتی با دو بازیکن مهم به توافق رسیده‌اند. 

طبق اطلاعاتی که به اعتمادآنلاین رسیده محمد خدابنده‌لو و علیرضا علیزاده دو بازیکن گل‌گهر سیرجان برای پیوستن به باشگاه پرسپولیس با این تیم به توافق دست پیدا کرده‌اند.  

اواسط هفته گذشته گفته شد که مدیران پرسپولیس با این دو بازیکن که یکی از آنها برای نخستین بار به تیم ملی دعوت شده ارتباط برقرار کرده‌اند. حال منابعی از داخل باشگاه پرسپولیس به خبرنگار اعتمادآنلاین اطلاع داد که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این دو بازیکن در فصل آینده پیراهن سرخ‌ها را بر تن خواهند کرد. 

***

پیام نیازمند با سپاهان دوساله بست

دروازه‌بان سپاهان در جمع شاگردان مورایس باقی ماند.

جواد نکونام,گزینه های سرمربیگری استقلال

به گزارش ایسنا و به نقل از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، با توجه به درخواست ژوزه مورایس، سرمربی تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان، پیگیری‌های هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه، توافقات انجام شده با مبادی مرتبط و همراهی سازنده شخص بازیکن، پیام نیازمند قرارداد خود را برای دو فصل با سپاهان امضا کرد. 

دروازه‌بان ملی‌پوش تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان که فصل گذشته به صورت قرضی در جمع طلایی‌پوشان حضور داشت، با امضای قراردادی برای دو فصل آینده بار دیگر با لباس سپاهان به میدان خواهد رفت.

 • 16
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - فرانسه
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - الوصل امارات
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  شباب الاهلی امارات - بنی یاس
  ۲۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - کانادا
  ۲۰:۳۰
 • چهارشنبه ۲ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آرژانتین - ژاپن
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - برزیل
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - اسلوونی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آمریکا - لهستان
  ۲۰:۳۰
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - بایرلورکوزن
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش