یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
۱۱:۳۲ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۶۲۱
لیگ برتر و جام حذفی

توافق یک ملی‌پوش جدید و یک ستاره جوان با پرسپولیس/ پیام نیازمند با سپاهان دوساله بست

نکونام به نیمکت استقلال بسیار نزدیک شده است/ ۲ گزینه جانشینی قایدی مشخص شدند

جواد نکونام,گزینه های سرمربیگری استقلال
مدیران استقلال برای انتخاب سرمربی به جمع‌بندی نهایی رسیده‌اند.

به گزارش اعتمادآنلاین، طبق اطلاعات به دست آمده از منابعی در داخل باشگاه استقلال جواد نکونام به سرمربی گری این تیم بسیار نزدیک شده است.

بعد از جدایی ریکاردو ساپینتو از باشگاه استقلال، مدیران این تیم چندین گزینه را به عنوان جانشین مربی پرتغالی در نظر گرفتند که شامل دو مربی خارجی و چند مربی داخلی می شود. 

حال طبق اطلاعاتی که به خبرنگار اعتمادآنلاین رسیده مشخص شده بین این گزینه ها جواد نکونام نزدیک ترین گزینه به نیمکت استقلال می باشد و به احتمال زیاد ستاره سابق آبی ها در فصل جدید روی نیمکت این تیم خواهد نشست. یک منبع آگاه در این رابطه به خبرنگار اعتمادآنلاین اطلاع داد هم اکنون مذاکراتی بین مدیران استقلال با نکونام در جریان است و طرفین روند مذاکرات را مثبت ارزیابی کرده اند. 

سرمربی گری نکونام در استقلال فصل پیش و بعد از جدایی فرهاد مجیدی هم مطرح شد اما به دلایلی امکان پذیر نشد. با این حال امسال گویا همه شرایط برای نشستن نکو روی نیمکت استقلال مهیا شده و این در حالی است که فضای هواداری نیز به نفع کاپیتان سابق آبی هاست. منع قرارداد ارزی و مشکلات مالی باشگاه استقلال از دیگر دلایلی است که باعث شده نکونام در حال حاضر به عنوان بهترین گزینه برای هدایت آبی پوشان پایتخت در نظر گرفته شود.

***

۲ گزینه جانشینی قایدی در استقلال مشخص شدند

باشوی آبی‌ها هنوز ۳ فصل دیگر با باشگاه اماراتی قرارداد دارد و گفته می‌شود که آن‌ها برای فصل پیش‌رو و قرض دادن دوباره قایدی، خواهان دریافت یک میلیون دلار هستند.

جواد نکونام,گزینه های سرمربیگری استقلال

به گزارش همشهری آنلاین، استقلال نتوانست در لیگ بیست‌ودوم شرایط خوبی را داشته باشد و با وجود نمایش‌های تهاجمی شاگردان ریکاردو سا پینتو، آبی‌پوشان پایتخت ناکام در رسیدن به عنوان قهرمانی بودند. در جام حذفی هم سناریویی مشابه تکرار شد و با وجود رسیدن به مرحله فینال، دست شاگردان سا پینتو از جام قهرمانی کوتاه ماند تا یکی از ناکام‌ترین فصول استقلال در سالیان گذشته به پایان برسد. روز گذشته سا پینتو پایان کارش در استقلال را رسماً اعلام کرد تا فرآیند انتخاب جانشین او آغاز شود.

آبی‌ها در بازار تابستانه پیش‌رو دغدغه‌های پرشماری دارند که یکی از آن‌ها، انتخاب سرمربی است. در کنار موضوع تعیین جانشین ریکاردو سا پینتو، مشخص شدن سرنوشت دو ستاره قرضی استقلال هم برای هواداران این تیم بسیار حائزاهمیت است؛ به‌ویژه آنکه در مسیر موفقیت آبی‌پوشان در فصل اخیر و حضور آن‌ها در کورس مدعیان، محمد محبی و مهدی قایدی نقش پررنگی را داشتند.

محبی برای پیوستن به استقلال مسیر آسان‌تری را در پیش دارد و با پرداخت ۶۰۰ هزار دلار، قرارداد او با آبی‌ها به شکل دائمی خواهد شد و رضایت باشگاه پرتغالی جلب می‌شود اما شرایط برای آینده کاری مهدی قایدی در استقلال متفاوت است. باشوی آبی‌ها هنوز ۳ فصل دیگر با باشگاه اماراتی قرارداد دارد و گفته می‌شود که آن‌ها برای فصل پیش‌رو و قرض دادن دوباره قایدی، خواهان دریافت یک میلیون دلار هستند. در این میان تعیین قانون ممنوعیت استفاده از لژیونرهای قرضی باعث شده تا استقلالی‌ها با چالش بزرگ‌تری مواجه شوند؛ البته که تفسیر آبی‌ها از این قانون به شکل دیگری است و آن‌ها معتقدند که در صورت تامین منابع مالی، قایدی به واسطه حضور در فصل گذشته، مشکلی برای همراه استقلال در فصل پیش‌رو ندارد.

باشگاه استقلال به لحاظ مالی شرایط خوبی را پشت سر نمی‌گذارد و انعقاد قرارداد بازیکنان با ارقام عجیب و سنگین در فصل گذشته باعث شده تا آبی‌ها برای هزینه‌کرد در بازار تابستانه پیش‌رو چالش‌های بزرگی را در پیش داشته باشند. در این میان، در صورت عدم تامین منابع مالی (حدود ۵۰ میلیارد تومان) برای جذب مهدی قایدی، به نظر می‌رسد که استقلالی‌ها باید به سراغ پلن (B) بروند و به دنبال انتخاب جانشین برای ستاره خوش‌تکنیک خود باشند.

بازگشت «حسین‌زاده» به استقلال؟

امیرحسین حسین‌زاده وینگر ۲۲ ساله فوتبال ایران در سال قهرمانی استقلال در لیگ بیست‌ویکم، نقش پررنگی در دستاورد تاریخی آبی‌ها داشت و باتوجه به اعتماد ویژه فرهاد مجیدی توانست عملکرد درخشانی را از خود به جای بگذارد. حسین‌زاده در آن فصل پای ثابت ترکیب استقلال بود و توانست ۸ گل برای تیمش بزند و یک گل هم بسازد اما بعد از قهرمانی به‌دست آمده، راهی بلژیک شد و به تیم شارلروا پیوست.

حسین‌زاده در فصلی که گذشت نتوانست در تیم بلژیکی روزهای خوبی را پشت سر بگذارد و همین مسئله باعث شده تا او خیلی زود در سودای جدایی از تیم شارلروا باشد. هنوز یک فصل دیگر از قرارداد امیرحسین حسین‌زاده با تیم بلژیکی باقی‌مانده اما این احتمال وجود دارد که در صورت شکست در پروژه جذب مهدی قایدی، آبی‌ها تمرکز خود را روی فرآیند انتقال دوباره امیرحسین حسین‌زاده به استقلال بگذارند و به نظر می‌رسد که او، آلترناتیو اول قایدی در فهرست استقلال برای فصل آینده است.

گزینه خارجی، دیگر راه نجات آبی‌ها

فدراسیون فوتبال برای فصل جدید قانون مهم دیگری را هم وضع کرده و آن‌هم افزایش سهمیه جذب بازیکن خارجی است؛ به‌طوری که تیم‌ها بتوانند در فهرست خود برای فصل آینده (۱+۵) بازیکن داشته باشند. استقلالی‌ها لیگ بیست‌ودوم را با ۳ بازیکن خارجی آغاز کردند اما جدایی عزیزبک آمانوف در میانه راه باعث شد تا شمار بازیکنان خارجی استقلال به عدد ۲ برسد و برای فصل آینده به نظر می‌رسد که همکاری با کوین یامگا و رافائل سیلوا ادامه پیدا کند.

حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی استقلال مدعی است که با توجه به ممنوعیت امضای قرارداد دلاری و یورویی، او به دنبال استفاده از رمزارزها بوده و از این طریق می‌خواهد در نقل‌وانتقالات پیش‌رو استفاده کند. استفاده از این میان‌بر می‌تواند با توجه به سهمیه بازیکنان خارجی استقلال، باعث جذب بازیکنان خارجی جدید شود که با توجه به جدایی احتمالی مهدی قایدی، یکی از سهمیه‌های خارجی آبی‌ها احتمالاً به جذب جانشین قایدی اختصاص پیدا خواهد کرد؛ البته در صورتی‌که آبی‌ها در وهله اول ناکام در حفظ قایدی باشند و بعد از آن هم نتوانند شرایط را برای حضور حسین‌زاده در استقلال فراهم کنند!

توافق استقلال با دروازه‌بان ملی‌پوش

گلر ملی پوش تراکتور در آستانه بازگشت به استقلال قرار دارد.

استقلال در فصلی که گذشت در گرفتن جام ناکام بود و در همه رقابت‌ها رقابت قهرمانی را به رقیب سنتی واگذار کرد. ساپینتو که نزد استقلالی‌ها محبوب بود، در نهایت برای ادامه همکاری با مدیران فعلی استقلال به توافق نرسید و از این تیم جدا شد. شواهد نشان می‌دهد سرمربی بعدی آبی‌ها خارجی خواهد بود و مذاکره با چند گزینه توسط حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی استقلال آغاز شده است.

تیم مدیریتی استقلال با وجود اینکه هنوز سرمربی تیمشان را انتخاب نکردند، باب مذاکره را با چند بازیکن داخلی آغاز کردند تا از  نقل و انتقالات و تقویت تیمشان عقب نمانند.یکی از پست‌هایی که استقلالی‌ها احساس می‌کردند در آن نیاز به تقویت دارند، پست دروازه بانی بود. سید حسین حسینی که کاپیتان اول استقلال به حساب می‌آید، در این فصل درخشش همیشگی را نداشت و هواداران استقلال هم بارها از او انتقاد کردند.

اوج انتقادات از حسینی مربوط به دربی اخیر در فینال جام حذفی بود. هواداران استقلال معتقد بودند حسینی روی گل‌های خورده تیمشان به خصوص گل دوم پرسپولیس مقصر بود. البته که طبق نظر کارشناسان حسینی تقصیری روی دو گل پرسپولیس نداشت و مدافعان استقلال مقصران اصلی گل‌های خورده این تیم بودند. با این حال خیلی از پیشکسوتان استقلال دلیل افت حسینی را نداشتن یک رقیب قدرتمند عنوان کردند.

از همین رو مدیران استقلال به دنبال گلری مطرح برای فصل آینده بودند و چند گزینه هم در لیست این تیم حضور داشت. گزینه اول استقلال برای حضور در این تیم برای فصل آینده محمدرضا اخباری کاپیتان تراکتور بود. اخباری که روند خوبی طی سال‌های اخیر داشته، در اکثر اردوها به تیم ملی دعوت می‌شد ولی فرصت بازی زیادی در تیم ملی پیدا نکرد. پیگیری‌های ما نشان می‌دهد مذاکره استقلالی‌ها با اخباری روند خوبی داشته و توافقات خوبی هم بین طرفین حاصل شده است.

با این حال توافقات نهایی و اعلام رسمی از سوی باشگاه استقلال قرار است بعد از مشخص شدن تکلیف مدیریت این باشگاه و همچنین انتخاب سرمربی جدید استقلال، انجام شود. گفتنی است حسینی به دلیل عملکرد نه چندان خوب در هفته‌های اخیر جایی در لیست نهایی قلعه نویی برای تورنمنت کافا نداشته و بیرانوند، نیازمند و پورحمیدی ۳ گلر منتخب قلعه نویی برای حضور در بازی‌های پیش رو خواهند بود.

***

یک ملی‌پوش جدید و یک ستاره جوان با پرسپولیس به توافق رسیدند

باشگاه پرسپولیس فعالیت خود را در نقل و انتقالات آغاز کرده است.

جواد نکونام,گزینه های سرمربیگری استقلال

در حالی که هنوز ماندن یا رفتن یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس قطعی نیست، مدیران باشگاه برای خرید بازیکنان جدید دست به کار شده‌اند و طبق اطلاعات دریافتی با دو بازیکن مهم به توافق رسیده‌اند. 

طبق اطلاعاتی که به اعتمادآنلاین رسیده محمد خدابنده‌لو و علیرضا علیزاده دو بازیکن گل‌گهر سیرجان برای پیوستن به باشگاه پرسپولیس با این تیم به توافق دست پیدا کرده‌اند.  

اواسط هفته گذشته گفته شد که مدیران پرسپولیس با این دو بازیکن که یکی از آنها برای نخستین بار به تیم ملی دعوت شده ارتباط برقرار کرده‌اند. حال منابعی از داخل باشگاه پرسپولیس به خبرنگار اعتمادآنلاین اطلاع داد که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این دو بازیکن در فصل آینده پیراهن سرخ‌ها را بر تن خواهند کرد. 

***

پیام نیازمند با سپاهان دوساله بست

دروازه‌بان سپاهان در جمع شاگردان مورایس باقی ماند.

جواد نکونام,گزینه های سرمربیگری استقلال

به گزارش ایسنا و به نقل از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، با توجه به درخواست ژوزه مورایس، سرمربی تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان، پیگیری‌های هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه، توافقات انجام شده با مبادی مرتبط و همراهی سازنده شخص بازیکن، پیام نیازمند قرارداد خود را برای دو فصل با سپاهان امضا کرد. 

دروازه‌بان ملی‌پوش تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان که فصل گذشته به صورت قرضی در جمع طلایی‌پوشان حضور داشت، با امضای قراردادی برای دو فصل آینده بار دیگر با لباس سپاهان به میدان خواهد رفت.

 • 16
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۸ مهر
  لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - منچسترسیتی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - آرسنال
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - برنلی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  وستهم - شفیلد یونایتد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - لوتون
  ۱۷:۳۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - ایگلز
  ۱۸:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  کلرمون - پاری سن ژرمن
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - لاتزیو
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - آنکاراگوچو
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - لیورپول
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - رئال مادرید
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  لایپزیش - بایرن مونیخ
  ۲۰:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - جمهوری چک
  ۲۰:۰۰
 • اردیویسه هلند
  آیندهوون - وولندام
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الاتفاق
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  سالرنیتانا - اینتر
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - اتلتیک بیلبائو
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - مارسی
  ۲۲:۳۰
 • اردیویسه هلند
  والویک - آژاکس
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فارنسی - اسپورتینگ
  ۲۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - آلمان
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۹ مهر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - نیویورک سیتی
  ۰۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - کانادا
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  صربستان - تونس
  ۰۷:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - لیون
  ۱۴:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  بلکبرن - لسترسیتی
  ۱۴:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلمریا - گرانادا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - برنتفورد
  ۱۶:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - جنوا
  ۱۶:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - ریزه اسپور
  ۱۶:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دارمشتات - وردربرمن
  ۱۷:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اوساسونا
  ۱۷:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  فرایبورگ - آگزبورگ
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - یوونتوس
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  قونیه اسپور - بشیکتاش
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - فروزینونه
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رن - نانت
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - والنسیا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش