سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۰۲ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۵۰۸۸۵
لیگ برتر و جام حذفی

فتح‌الله‌زاده: قربان‌زاده به عمد استقلال را از آسیا حذف کرد/ اسناد منتشر شده او واقعیت نداشت

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: قربان‌زاده نتوانست ماموریت را انجام بدهد و در هر صورت باید یک تیم از آسیا حذف می‌شد.

به گزارش فارس، علی فتح الله زاده در خصوص شکایت از رئیس سازمان خصوصی سازی، اظهار داشت: من از قربان زده شکایت کردم  و پیگیری می‌کنم. در برنامه تلویزیونی ۱۴ مورد تشویش اذهان عمومی، تهمت و دروغ بوده است. تعجب می کنم آدمی در این سطح از مدیریت دروغ می‌گوید. تا این لحظه هنوز احضار نشده ام. البته آن ها شکایت کرده اند. وقتی کسی احضار نشده چطور می تواند وثیقه بگذارد؟ قربان زاده سندی را نشان داد و گفت این را برداشتی و بابت ۴ چک پرداخت کردی، من خیلی متاسفم. این برداشت نیست. سند واریز پول است. در تاریخ ۹۹/۹/۱۲ به حساب باشگاه ریختم. فردی به ما چک داده، ما آن را واریز کردیم. یک میلیارد در این تاریخ به حساب باشگاه واریز کردیم. وقتی برداشت نبوده من چطور می توانستم ۴ چک را بردارم؟ پس این کلا دروغ بوده که در تلویزیون مطرح شد.

* رئیس سازمان خصوصی فرق واریز و پرداخت را نمی‌داند!

وی افزود: قربان زاده اشتباه گفته و اصلا تشخیص نداده است. این بستانکاری است. در این چند وقت با آبروی من بازی کردند. خودش گفت اگر این برداشت نبود من استعفا می‌دهم که این اتفاق نیفتاد. گفت فتح الله زاده این یک میلیارد را بابت ۴ چک برداشته است. وقتی این واریز است چطور می‌توانیم برداشت کنیم؟ پس این یک مغلطه و سفسطه است. هرچه منتظر ماندیم استعفا نداد آخر گفتند او را بردارید! آدمی که مولد سازی دولت دستش است نمی تواند تشخیص بدهد برداشت و واریز چیست؟ پناه می برم به خدا!

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: این چک ها ۱۲ میلیارد بوده و ما باید می‌دادیم. من تخفیف گرفتم و ۵ میلیارد دادیم. در تاریک ۱ /۲ / ۴۰۱ دقیقا ۵-۴ ماه قبل از اینکه من بیایم، باشگاه خودش خواست تکلیف این را مشخص کنیم. اصلا خود آجورلو من را دعوت کرد. پس چرا تشویش اذهان عمومی می کنید که ۵ روز آمده و پول خودش را برداشته است؟ بیایند بحث کنیم. او می‌گوید ۵ روز بعد از آنکه آمدم پول را برداشتم و رفتم. انگار سوپر مارکت است!

* پای برگه کمیته تسویه امضای آجورلو است

فتح الله زاده در مورد اینکه گفته می‌شود چرا از ۵ میلیارد طلب احمد موسوی داده نشد، عنوان کرد: ما اصلا مشکل موسوی را نداشتیم. این ۵ میلیارد را از دوستی گرفتم و دادم. بعدا هم باید به او بدهیم. هنوز ادامه دارد. بعد از ۱۰ سال این پولی که دادم و مصوبه هیات مدیره بوده از دوستم قرض کردم. از این جیب به آن جیب کردم. در تاریخ ۱ / ۳ / ۴۰۱، یعنی ۴ ماه قبل از اینکه من به باشگاه بیایم پرونده به کمیته تسویه رفته، من را دعوت کردند و من هم رفتم. پای برگه کمیته تسویه امضای آجورلو است. یعنی زمان آجورلو من کمیته تسویه رفتم. پس زمان من نبوده است. کسی که می خواهد پول ببرد در روز روشن این کار را نمی کند. من به کمیته تسویه و کمیته مصارف رفتم. بعد پرونده به هیات مدیره رفته، مدیر مالی و مدیر حقوقی آمدند، گفتند ۱۲ میلیارد را ۵ کنید و بدهید.

* من هم بلدم فیلم بازی کنم!

وی افزود: این بی اخلاقی است. تا زمانیکه شما دادگاه نرفتید و حکم صادر نشده نمی‌توانید کسی را محکوم کنید.  اظهرمن‌الشمس است که پول را به بازیکنان دادم. ضمن اینکه چرا دوباره چند سال بعد به این بازیکن پول دادید؟ من هم از این فیلم ها بلدم که باید پانچ می کردیم و ... وقتی پول پرداخت نکردید چه پانچی؟ ادعا از بیخ غلط است. نشان دادم که می‌گوید یک میلیارد را برای ۴ چک برداشتید. حساب های مالی اینطور نیست. بازیکنی که گفته گم کردم، باید از بانک مفقودی می گرفت و بعد به قوه قضائیه می‌رفت. صادقی به من گفت یادم نبوده شما چک را گرفتید. وقتی بابت چکی به کسی پول می‌دهید، باید پول را از آن بازیکن بگیرید بعد چک را پانچ کنید.

مدیرعامل اسبق استقلال تصریح کرد: شخصی که به عنوان مسئول خصوصی سازی آمد و سند ۲۵۷ را نشان داد، گفت یک میلیارد را بابت ۴ چک برداشته، وقتی برداشت نیست یعنی چک ها هم پاس نشده است. این واریز است. وقتی برنداشتم چطور چک را پاس کردم؟ پس معلوم است اشتباه کرده است. هواداران می گویند چرا نرفتی درحالیکه به من گفتند ۳۰۰ میلیارد در حساب پول است.

وی در گفت‌وگو با برنامه ورزشگاه در خصوص اینکه با وجود واریز پول به حساب باشگاه، چرا طلب استراماچونی پرداخت نشد، اظهار داشت: باید مدیریت کنید. قربان زاده دائم می گفت ما ۱۲۰ میلیارد پول داریم می‌دهیم. آن زمان حدود ۶۰ میلیارد به استراماچونی بدهکار بودیم. یعنی ۶۰ میلیارد دیگر داشتیم خرج کنیم. خیلی پول دادم. تا این پول را بگیرم یک ماه و اندی طول کشید. ۱۲۰ میلیارد وقتی به ما رسید، ۹۰ میلیارد در دو قسط ۷۰ و ۲۰ میلیاردی شد.

*مدیریت ایجاب می‌کرد جلوی اعتصاب بازیکنان را بگیرم

فتح الله زاده گفت: طلب استراماچونی هم ۷۰ میلیارد شده بود. پولی که گرفتم در ماه آذر بود. ۴ ماه فرصت داشتیم پول را بدهیم ولی در آن مقطع بازیکنان اعتصاب کردند. مدیریت ایجاب می‌کرد و قضاوت با مردم. تیم به تمرین و بازی نمی‌رفت. ۴ ماه فرصت داشتیم برای پرداخت استراماچونی و نمی‌شد تیم را رها کنم. روزی که من آمدم کل تیم اعتصاب کرد گفتند بازی نمی‌کنیم. من از آن ها قول گرفتم و گفتم یک ماه دیگر پول می‌دهم. پول را گرفتیم، ۷۰ میلیارد بود. باید بدهی را می‌دادیم ولی نمی‌دانستیم دلار افزایش پیدا می‌کند و بدهی هم بیشتر می‌شود. تشخیص من بود که به بازیکن پول بدهم. خود قربان زاده به من گفت پولی‌هایی که به حساب ها نیامده را باید سازمان ورزش بدهد.

* قربان زاده گفت وزارت ورزش تعهد ۱۳۵ میلیاردی به استقلال را انجام نداده است

وی تصریح کرد: همه جمع شده بودند به ما پول ندهند. نه به خاطر شخص من، قربان زاده گفت پولی که در صورت های مالی شما نیست را وزارت ورزش تعهد کرده برگرداند که ۱۳۵ میلیارد بود.  وقتی تیم را به فرابورس بردند باید بدهی‌های باشگاه صفر شود. وزیر تعهد کرده بود. یکی از موارد این بود که ما وثیقه ندادیم. این دروغ است. قربان‌زاده در همان برنامه اختصاصی که رفت و به کسی اجازه ندادند جواب بدهد، گفت بله وزارت ورزش تعهداتی داده و عمل نکرده است.  من گفتم یا این پول را می‌گیریم یا وام می‌گیریم. روی آن حساب کرده بودم. این پول ماست و باید به ما برگردانند. این بدهکاری وزارت ورزش است. تعهد کرده بود طلب هایی که مردم از باشگاه دارند و در صورت های مالی نیامده، پرداخت کند. اگر این را می‌دادند که من بدهی نداشتم.

* قربان زاده نتوانست مالکیت مشترک دو باشگاه را حل کند

فتح الله زاده گفت: چرا وقتی من رفتم، فردا این پول را دادند؟ به خاطر من نبوده، بحث آنجا بوده که قربان زاده به مسئولیت خودش عمل نکرده است. ماموریت اصلی او این بود که مالکیت مشترک دو باشگاه را حل کند. در غیر این صورت هر دو تیم حذف می شدند. نتوانست در موعد مقرر این کار را انجام بدهد. بنابراین پول را هم می‌دادیم یکی باید حذف می‌شد. الان هم مالکیت حل نشده است. اولیایی هم این را تایید کرد. گفت اگر مشترک بودند نمی‌توانستند به آسیا بروند. بنابراین استقلال را مظلوم گیر آوردند و تصمیم گرفتند حذف شود. پول را ندادند تا زمانش بگذرد.

* رئیس خصوصی سازی از من کینه گرفت

وی افزود: چرا قربان زاده با من مخالفت می کرد؟ من و پیشکسوتان و نخبه‌های ورزشی با خصوصی سازی این مدلی مشکل داریم و می‌گوییم غلط است. در یک مناظره به او ثابت کردم و این کینه شد. من و امیر عابدینی با هم کری می‌خوانیم اما ریشه هم را نمی زنیم. قربان زاده یک مصاحبه ساده را در دلش نگه داشت. متاسفانه برخی افراد به او اطلاعت غلط دادند.

* ساپینتو گفت اگر بازیکن اضافه کنیم شرایط تیم به هم می‌ریزد

مدیرعامل اسبق استقلال در مورد اینکه آیا ساپینتو به او گفته بود بازیکن نمی‌خواهم، اظهار داشت: چرا ۴۰۰ هزار یورو را در شرایطی که نداشتیم داد م و مساله میلیچ و پین را حل کردم؟ ساپینتو به من گفت تیم الان راه افتاده، می‌ترسم بازیکن اضافه کنید و شرایط به هم بخورد. اگر ساپینتو تکذیب کرد من فایل صوتی را پخش می‌کنم. تا زمانیکه ما بودیم پنجره بسته نبود. پنجره فقط برای میلیچ و پین بسته بود. به هرحال ما باید پول را می‌دادیم. سند تعهد دولت می‌گوید خروج دولت از باشگاه داری و واگذاری شرکت‌های فرهنگی ورزشی در قالب پیمان مدیریت از طریق آگهی مزایده عمومی برای واگذاری بررسی شود. قربان زاده می‌گفت چه کسی می آید بخرد؟ اما اصلا بحث خرید نیست. می‌گوییم ۴ سال بدهید به اهلش اگر خوب بود تمدید کنید. این حرف دولت است. او به زور رفت ما را خصوصی سازی کند. خصوصی سازی قربان زاده شکست خورده، قربان زاده قربانی خصوصی سازی شد و خصوصی سازی هم قربان زاده!

وی افزود: بیراه خرج کردند و پول را حرام کردند. به من ۱۰۰ میلیارد ندادند. اگر به آسیا می‌رفتیم یکی باید حذف می شد چون ما بالاتر بودیم ما می‌رفتیم. پانچ کردند و ندادند که ما حذف بشویم! او ازکمپ حجازی می‌گوید. بر کسی پوشیده نیست که من زمین را از ارگان دیگری مجانی گرفتم، به نام باشگاه کردم و ساختم. مرغوبکار را هم من گرفتم اما برای دولت بود. آنجا را درست کردیم، الان شده دارایی ما، آن را ۲۰ سال نگه داشتیم ولی در این یکسال خصوصی سازی شدیم زحمت ما را از بین برد. پولی که من برای مرغوبکار دادم یک ریال پول وام نگرفتم. همان وثیقه را آزاد کردم. گرویی را به خاطر وامی که مدیر قبلی گرفت گذاشتند. بابت ۱۵۰ میلیاردی که مدیریت قبلی وام گرفته بود.

* مهدی پور اذیت می‌کرد و بازی نمی‌کرد!

فتح الله زاده در مورد صحبت‌های مدیر اماکن ورزشی استقلال پیرامون اختلاف با ساپینتو عنوان کرد: اصلا او را عددی حساب نمی‌کنم. حرف‌های او دروغ است. ممکن است شما مثل رادیوهای بیگانه ۵ حرف راست بزنید و ۳ حرف دروغ، اگر می‌خواستم مهدی پور را اخراج کنم گناه بود؟ تکلیف مدیریتی این بود. یازی نمی‌کرد و اذیت می‌کرد. می‌خواستم او را عوض کنم. او پسر خوبی است. بعدها رابطه ما خیلی عوض شد. او را تحریک کردند احتمالا از طرف همین آدمی که مصاحبه کرد. همین ها می خواستند ساپینتو را با من در بیندازید. من دروغ ندارم.

* هواداران از من خواستند ساپینتو را عوض کنم اما او را نگه داشتم!

وی در مورد اینکه گفته می‌شود قصد برکناری ساپینتو را داشته و حتی از توافق با فلیکس ماگات خبر داده بود، عنوان کرد: آیا ساپینتو را بیرون کردم؟ روزی که من آمدم خود هوادار می‌گفت او را عوض کن اما من او را نگه داشتم. ۷-۶ امتیاز عقب افتادیم .او آدم خوب و با دانشی بود اما اطرافیانش او را عصبانی می‌کردند. دیدم تیم در صدر است می‌گویند می خواهد او را کنار بگذارد. روزی که باشگاه را تحویل گرفتم پرسپولیس بالای ما بود. ما دوم بودیم. روزی که استعفا دادم استقلال بالای پرسپولیس بود. و باز هم دوم بودیم. یعنی جای ما عوض شد. ساپینتو را نگه داشتم. بهترین زمین را در اختیارش گذاشتم. همه می‌گویند زمین کمپ از ورزشگاه انقلاب بهتر بود. خودشان تمرین نکردند. دو زمین در اختیار ما بود. به مسئول هم می‌گفتم شما آب بدهید اما بچه ها نمی‌رفتند چون کمپ حجازی بهتر بود. پرواز چارتر، ناهار و... همه چیز مهیا بود.

فتح الله زاده گفت: ۷۲ میلیارد پول دادم. پاداش هم دادم. یک عده شیطنت و ذهن ساپینتو را خراب کردند. او هم با من بود. به پرسپولیس نباخته بودیم، وقتی من رفتم ۲ بازی به پرسپولیس را باختند. روزی که آمدم قربان زاده توهین کرد ۱۴۰ هزار دلار شخصی گرفتی؟ نمی‌دانستم منظورش چیست؟ من این پول را برای باشگاه گرفتم. همان پول را دادیم که با ۹۰ هزارتا محبی را از دست ندادیم. سندش را هم آوردم که در بانکی در بلژیک مصادره شد. صرافی هم  پول ما را برگرداند.

 • 9
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۲۵ تیر
  لیگ تابستانی NBA
  ایندیانا پی سرز - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۱:۱۰
 • کوپا آمریکا
  آرژانتین - کلمبیا
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عربستان - هنگ کنگ
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - کره جنوبی
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - ژاپن
  ۱۷:۴۵
 • دوستانه
  روزنبرگ - منچستر یونایتد
  ۱۹:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  عمان - اردن
  ۱۹:۳۰
 • سه شنبه ۲۶ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کویت - ایران
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  بحرین - عربستان
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - قطر
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - هند
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - کره جنوبی
  ۱۹:۳۰
ویژه سرپوش