پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲
۱۰:۳۷ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۴۳۷
لیگ برتر و جام حذفی

رضاوند: اگر تسویه می کردند، قراردادمان را کم می کردیم

آرش رضاوند,انتقادات آرش رضاوند از شرایط استقلال
آرش رضاوند گفت: از ما دعوت کردند تا ۱۰ درصد از قرارداد سال جدید را پرداخت کنند. البته صحبتی از مطالبات سال قبل به میان نیامد و فعلا که گذاشتند تا بعد پرداخت شود. این بخش از طلب ما فعلا مانده و باید ببینیم چه می‌شود. مطالبات پارسال برای سال قبل است و به نظر می‌رسد باید ابتدا آن را تسویه می‌کردند.

با عقد قرارداد باشگاه استقلال با اسپانسر جدید، سرانجام اولین واریزی در فصل جاری در قالب پیش‌پرداخت‌های ۱۰ درصدی برای بازیکنان این تیم پس از دعوت آنها به باشگاه انجام شد تا به این ترتیب ضمن پرداخت بخشی از مطالبات استقلالی‌ها، این اتفاق پایانی باشد بر اعتصاب ۵ روزه بازیکنان. البته از باشگاه استقلال خبر می‌رسد مسئولان این باشگاه قرار است به‌زودی ۱۰ درصد دیگر از مطالبات امسال بازیکنان را پرداخت کنند.

این در حالی است که بخش زیادی از قرارداد بازیکنان باقی مانده از فصل گذشته، هنوز پرداخت نشده و مشخص نیست چه زمانی این امر تحقق پیدا خواهد کرد؛ اتفاقی که البته موجبات نگران استقلالی‌ها را فراهم آورده است.

نکته قابل توجه در این بین این است که برخلاف گزارش برخی رسانه‌ها، در جلسه بین مسئولان باشگاه با بازیکنان، با وجود درخواست باشگاه به‌منظور کاهش قرارداد، این امر مورد موافقت بازیکنان قرار نگرفته است.

اما شنیده‌های خبرنگار فرهیختگان حکایت از آن دارد که به‌هیچ‌وجه در جلسه فوق چنین موضوعی مورد بحث قرار نگرفته و اصلا این درخواست مطرح نشده است.

هرچند برخی بازیکنان استقلال نیز بعد از جلسه شبانه با مسئولان باشگاه این موضوع را تکذیب کرده و این درخواست را از اساس اشتباه دانستند.

در این بین آرش رضاوند هافبک خوش‌اخلاق و تکنیکی استقلالی‌ها نیز در جلسه دوشنبه شب با مدیران تیمش حاضر شد و چک ۱۰ درصد از قرارداد فصل جاری خود را دریافت کرد. این موضوع بهانه‌ای شد تا دقایقی با این بازیکن به صحبت پرداخته و نظراتش درباره استقلال فصل جاری و حواشی پیرامونش را از وی جویا شویم.

گفت‌وگوی فرهیختگان با رضاوند را بخوانید:

در جلسه شبانه با مسئولان باشگاه چه گذشت؟

از ما دعوت کردند تا ۱۰ درصد از قرارداد سال جدید را پرداخت کنند. البته صحبتی از مطالبات سال قبل به میان نیامد و فعلا که گذاشتند تا بعد پرداخت شود. این بخش از طلب ما فعلا مانده و باید ببینیم چه می‌شود. مطالبات پارسال برای سال قبل است و به نظر می‌رسد باید ابتدا آن را تسویه می‌کردند. 

در فضای مجازی این روزها هجمه زیادی به برخی بازیکنان از جمله شما می‌شود مبنی‌بر اینکه باید قراردادتان را کم کنید. این در حالی است که سال گذشته به شخصه در بدترین شرایط و با پای مصدوم در روزهای پایانی فصل تیم را همراهی کرده و اتفاقا عملکرد خوبی داشتید. چطور با این موضوع و این هجمه‌ها و انتقادات کنار می‌آیید؟

این فضا یک فضای دوطرفه هست. به این مساله باید نگاه واقع‌بینانه داشته باشیم. اگر بخواهد این اتفاق بیفتد و اگر قرار به کم کردن قرارداد باشد، به نظر شما نباید ابتدا مطالبات فصل قبل را تسویه کنند؟ ما بخش زیادی از قرارداد فصل قبل خود را هنوز دریافت نکرده‌ایم. اول باید این موضوع در دستور کار قرار بگیرد و سپس این درخواست ارائه شود و آن زمان می‌شود درباره‌اش فکر و مذاکره کرد. ضمن اینکه این سوال پیش می‌آید که اگر قرارداد همه بازیکنان استقلال کم و پایین بود، مثل سال اولی که در این تیم بودم، آیا باشگاه قراردادها را زیاد می‌کرد؟ یا اینکه می‌گفتند خودتان توافق کردید و باید به آن پایبند بمانید؟ این عین جمله‌ای است که در آن سال به من گفتند. این یک امر مرسوم در دنیا به شمار می‌رود. مثلا ادن آزارد قرارداد بلندمدت با رئال می‌بندد و یک سال هم بازی نمی‌کند و تا آخرین روزی که برود به‌عنوان گران‌ترین بازیکن تیمش این تیم را همراهی خواهد کرد. تازه یک سال هم بازی نکرد اما تعهدی هست که طرفین برای هم ایجاد کرده‌اند. اینکه بدون تسویه‌حساب مطالبات سال گذشته، بخواهند قراردادهای امسال را کاهش بدهند، یک امر غیرحرفه‌ای است. باشگاه اول به تعهداتش عمل کند سپس می‌تواند این درخواست را مطرح کند. نه اینکه من هنوز ۵۰ درصد از مطالبات فصل قبلم باقی مانده و این مسائل مطرح می‌شود. شما اول تسویه‌حساب کن بعدا این موضوع را مطرح کن. من هم تا جایی که بتوانم راه می‌آیم. من هم استقلالی هستم و موفقیت و سربلندی تیمم را می‌خواهم و دوست دارم به هر ترتیبی تیمم موفق شود حتی به قیمت کاهش رقم قراردادم اما شما اول تسویه پارسالم را بدهید. در واقع روال باید به این شکل می‌شد که در ابتدای فصل اقدام به تسویه می‌کردند و بعد به‌خاطر سقف بودجه با ما مذاکره می‌کردند تا این کار را انجام بدهیم. ما هم که آنقدر بی‌رحم نیستیم که کاری کنیم که دودش به چشم استقلال برود.  قبول می‌کردیم اما در این شرایط که تسویه‌حساب نکرده‌اند، درخواست‌هایی مطرح می‌کنند که اصلا منطقی نیست. همه اینها در حالی است که شایعه کرده بودند در جلسه پریشب از ما خواسته‌اند تا قراردادمان را کم کنیم اما درباره کم کردن قرارداد بازیکنان در این جلسه صحبتی مطرح نشد. 

شایعه شده بود که باشگاه از نکونام خواسته تا او در این خصوص وساطت کند. هرچند این موضوع را نکونام تکذیب کرد. 

خیر این‌طور نیست و فکر می‌کنم این بحث برای ابتدای فصل باشد. 

اعتصاب بازیکنان و تیم‌ها یک امر ناپسند در فوتبال دنیاست. فکر نمی‌کنید نباید از این ابزار برای تحت فشار گذاشتن باشگاه استفاده کنید؟

واقعیت این است که ما باید پارسال اعتصاب می‌کردیم چون چند ماه هیچ حقوقی نگرفتیم اما چون در کورس بودیم این کار را نکردیم و با قدرت به تمرینات‌مان ادامه دادیم. ما هشت ماه پول نگرفتیم و چون در دو جام می‌جنگیدیم، نمی‌شد به این مسائل فکر کنیم. اگر این کار آن زمان می‌شد، تیم، خود ما و هواداران ضرر می‌کردیم. اما واقعیت قضیه این است که فکر می‌کردیم که در پایان فصل با ما تسویه می‌شود. همیشه به ما می‌گویند بالاخره پول‌تان را می‌گیرید اما فعلا که این اتفاق نیفتاده است. الان هم به فصل جدید رسیده‌ایم و خبری نیست. حالا هم می‌گویند که سال گذشته در حیطه وظایف ما نیست و ما امسال آمدیم. 

از لحاظ فنی شرایط تیم چطور است؟ به نظر می‌رسد شروع استقلال در فصل جاری امیدوار‌کننده بود و الان هم با کسر چهار امتیاز از سپاهان به رده دوم رسیده‌اید. 

اول این سوال را می‌پرسم که تکلیف سه امتیاز بازی ما با سپاهان چه می‌شود؟ ما این وسط نفعی نبردیم. استقلال از این داستان سودی نکرد. ما بازی رو در رو با سپاهان داشتیم و همین بازیکنانی که غیرقانونی قرارداد بسته‌اند جلوی ما بازی کردند و یکی از آنها هم گلزنی کرد. خودشان گفتند بازی سه - صفر می‌شود و این حرفی بود که خودشان گفتند. 

اصولا خود شما با قانون سقف بودجه موافق هستید؟

خیر، من مخالف این داستان هستم. هر باشگاهی به اندازه خودش می‌تواند هزینه کند و این چیزی نیست که بخواهید گردن تیم بیندازید که مثلا فلان‌قدر هزینه کنید و این موضوع اصلا حرفه‌ای نیست. حالا که این قانون را گذاشته‌اند ما در قیاس با سایر مدعیان متضرر شده‌ایم و تیم دیگری نفعش را برده است. این وسط حق استقلال ضایع شده و قطعا فقط ما ضرر کردیم. چون ما با سپاهان بازی کردیم و از تیم متخلف امتیاز کم شده اما به ما امتیازی نداده‌اند. وقتی این شرایط وجود دارد این دیگر چه قانونی است؟

در چند بازی ابتدایی، استقلال از لحاظ فنی تا حد زیادی خوب نشان نداد. دلیل این امر چیست؟

این‌طور نیست. ما در بازی اول خیلی شرایط خوبی داشتیم و در بازی با سپاهان هم از حریف سرتر بودیم و با بدشانسی بازی را واگذار کردیم. البته سنگینی و ناهماهنگی هم در بازی‌های دیگر تاثیرگذار بوده است. البته در ایران همه بازی‌ها خوب هستند و همه بازی‌ها در لیگ سخت و سنگین است. آن دو بازی هم که می‌گویند خوب نبودیم به عواملی مثل چمن آزادی مربوط می‌شود که اصلا اجازه نمی‌دهد شما کارایی داشته باشید. آنقدر چمن بلند است که بازیکنان را خسته می‌کند و کار را برای ما سنگین می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل به همین موضوع مربوط می‌شود. درنهایت هم کادرفنی جدید به تیم آمده و آنها سیستم جدید و ترکیب جدید را با خود آورده‌اند و جا افتادن این موارد در تیم زمان می‌برد. 

با تعطیلات پی در پی چطور کنار می‌آیید؟

این وقفه‌ها هم کار را سخت می‌کند چون ما مدام مجبوریم بدنسازی کنیم. الان دوباره بعد از بازی‌های هفته ششم لیگ تعطیل می‌شود و این یعنی ما در دو ماه فقط یک بازی خواهیم کرد و دوباره رقابت‌ها تعطیل می‌شود تا اوایل آبان. دوباره چند بازی و مجددا تعطیلات فیفا دی و درنهایت هم دو ماه وقفه برای جام ملت‌ها و دیگر این چه لیگی است؟ بعد هم در نیم‌فصل دوم کار آنقدر فشرده می‌شود که به نظر می‌رسد باید هر سه چهار روز یک بار بازی کنیم تا لیگ در موعد خودش به پایان برسد. 

می‌توانید درخصوص جبران نتایج سال قبل در فصل جاری قولی بدهید؟

قولی که نمی‌شود داد اما حقیقت این است که تلاش‌مان را می‌کنیم. الان با این چند بازی توقع از تیم بالا رفته اما باید واقع‌بین باشیم. تیم ما امسال هزینه زیادی نسبت به تیم‌هایی که سقف را رد کرده‌اند، نکرده است. ما پارسال بازی‌های زیادی را با آن وضعیتی که داشتیم، بردیم و فقط قهرمان نشدیم. در لیگ امسال هم پنج تیم دیگر از ما بیشتر هزینه کرده و بیشتر تقویت شده‌اند ضمن اینکه مهم‌ترین ابزار استقلال در فصل گذشته از ما جدا شده‌اند و این شرایط را سخت می‌کند.

 • 14
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۸ آذر
  لیگ قهرمانان آسیا
  کیچه هنگ کنگ - چونبوک موتورز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پوهانگ استیلرز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - ووهان تری تاونز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  ونتفورت کوفو - ملبورن سیتی
  ۱۳:۳۰
 • لیگ آزادگان
  شهر راز شیراز - سایپا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر والیبال
  مس رفسنجان - هورسان رامسر
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  پاس گرگان - شهرداری ارومیه
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  ایفاسرام اردکان - پیکان تهران
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  شهرداری گنبد - طبیعت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  گیتی پسند - شهداب یزد
  ۱۶:۲۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - لاین سیتی سیلرز
  ۱۷:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  گالاتاسرای - منچستریونایتد
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سویا - آیندهوون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - سالزبورگ
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بنفیکا - اینتر
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  براگا - یونیون برلین
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال مادرید - ناپولی
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آرسنال - لانس
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - کپنهاگن
  ۲۳:۳۰
 • پنج شنبه ۹ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دیترویت پیستونز - لس آنجلس لیکرز
  ۰۳:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  تورنتو رپترز - فنیکس سانز
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ساکرامنتو کینگز - لس آنجلس کلیپرز
  ۰۶:۳۰
 • سوپرلیگ فوتسال زنان
  زنان سایپا - پالایش نفت آبادان
  ۱۱:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  مس رفسنجان - لیموندیس فارس
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  فولاد هرمزگان - طبیعت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  ابها - الاهلی عربستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  آستانه - دیناموزاگرب
  ۱۹:۰۰
 • لیگ اروپا
  باکا توپولا - وستهم
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - برایتون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپارتا پراگ - رئال بتیس
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - اسپورتینگ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  بشیکتاش - کلوب بروژ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الخلیج
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - لاسک
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  سروت - آاس رم
  ۲۳:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  استون ویلا - لژیا
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - آژاکس
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۰ آذر
  هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مس رفسنجان - ذوب آهن اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - سپاهان اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مهرسان تهران - پیکان تهران
  ۱۴:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آرژانتین - نوجوانان مالی
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  گیتی پسند - گهر زمین سیرجان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۱۵
ویژه سرپوش