دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۳۷ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۴۳۷
لیگ برتر و جام حذفی

رضاوند: اگر تسویه می کردند، قراردادمان را کم می کردیم

آرش رضاوند,انتقادات آرش رضاوند از شرایط استقلال
آرش رضاوند گفت: از ما دعوت کردند تا ۱۰ درصد از قرارداد سال جدید را پرداخت کنند. البته صحبتی از مطالبات سال قبل به میان نیامد و فعلا که گذاشتند تا بعد پرداخت شود. این بخش از طلب ما فعلا مانده و باید ببینیم چه می‌شود. مطالبات پارسال برای سال قبل است و به نظر می‌رسد باید ابتدا آن را تسویه می‌کردند.

با عقد قرارداد باشگاه استقلال با اسپانسر جدید، سرانجام اولین واریزی در فصل جاری در قالب پیش‌پرداخت‌های ۱۰ درصدی برای بازیکنان این تیم پس از دعوت آنها به باشگاه انجام شد تا به این ترتیب ضمن پرداخت بخشی از مطالبات استقلالی‌ها، این اتفاق پایانی باشد بر اعتصاب ۵ روزه بازیکنان. البته از باشگاه استقلال خبر می‌رسد مسئولان این باشگاه قرار است به‌زودی ۱۰ درصد دیگر از مطالبات امسال بازیکنان را پرداخت کنند.

این در حالی است که بخش زیادی از قرارداد بازیکنان باقی مانده از فصل گذشته، هنوز پرداخت نشده و مشخص نیست چه زمانی این امر تحقق پیدا خواهد کرد؛ اتفاقی که البته موجبات نگران استقلالی‌ها را فراهم آورده است.

نکته قابل توجه در این بین این است که برخلاف گزارش برخی رسانه‌ها، در جلسه بین مسئولان باشگاه با بازیکنان، با وجود درخواست باشگاه به‌منظور کاهش قرارداد، این امر مورد موافقت بازیکنان قرار نگرفته است.

اما شنیده‌های خبرنگار فرهیختگان حکایت از آن دارد که به‌هیچ‌وجه در جلسه فوق چنین موضوعی مورد بحث قرار نگرفته و اصلا این درخواست مطرح نشده است.

هرچند برخی بازیکنان استقلال نیز بعد از جلسه شبانه با مسئولان باشگاه این موضوع را تکذیب کرده و این درخواست را از اساس اشتباه دانستند.

در این بین آرش رضاوند هافبک خوش‌اخلاق و تکنیکی استقلالی‌ها نیز در جلسه دوشنبه شب با مدیران تیمش حاضر شد و چک ۱۰ درصد از قرارداد فصل جاری خود را دریافت کرد. این موضوع بهانه‌ای شد تا دقایقی با این بازیکن به صحبت پرداخته و نظراتش درباره استقلال فصل جاری و حواشی پیرامونش را از وی جویا شویم.

گفت‌وگوی فرهیختگان با رضاوند را بخوانید:

در جلسه شبانه با مسئولان باشگاه چه گذشت؟

از ما دعوت کردند تا ۱۰ درصد از قرارداد سال جدید را پرداخت کنند. البته صحبتی از مطالبات سال قبل به میان نیامد و فعلا که گذاشتند تا بعد پرداخت شود. این بخش از طلب ما فعلا مانده و باید ببینیم چه می‌شود. مطالبات پارسال برای سال قبل است و به نظر می‌رسد باید ابتدا آن را تسویه می‌کردند. 

در فضای مجازی این روزها هجمه زیادی به برخی بازیکنان از جمله شما می‌شود مبنی‌بر اینکه باید قراردادتان را کم کنید. این در حالی است که سال گذشته به شخصه در بدترین شرایط و با پای مصدوم در روزهای پایانی فصل تیم را همراهی کرده و اتفاقا عملکرد خوبی داشتید. چطور با این موضوع و این هجمه‌ها و انتقادات کنار می‌آیید؟

این فضا یک فضای دوطرفه هست. به این مساله باید نگاه واقع‌بینانه داشته باشیم. اگر بخواهد این اتفاق بیفتد و اگر قرار به کم کردن قرارداد باشد، به نظر شما نباید ابتدا مطالبات فصل قبل را تسویه کنند؟ ما بخش زیادی از قرارداد فصل قبل خود را هنوز دریافت نکرده‌ایم. اول باید این موضوع در دستور کار قرار بگیرد و سپس این درخواست ارائه شود و آن زمان می‌شود درباره‌اش فکر و مذاکره کرد. ضمن اینکه این سوال پیش می‌آید که اگر قرارداد همه بازیکنان استقلال کم و پایین بود، مثل سال اولی که در این تیم بودم، آیا باشگاه قراردادها را زیاد می‌کرد؟ یا اینکه می‌گفتند خودتان توافق کردید و باید به آن پایبند بمانید؟ این عین جمله‌ای است که در آن سال به من گفتند. این یک امر مرسوم در دنیا به شمار می‌رود. مثلا ادن آزارد قرارداد بلندمدت با رئال می‌بندد و یک سال هم بازی نمی‌کند و تا آخرین روزی که برود به‌عنوان گران‌ترین بازیکن تیمش این تیم را همراهی خواهد کرد. تازه یک سال هم بازی نکرد اما تعهدی هست که طرفین برای هم ایجاد کرده‌اند. اینکه بدون تسویه‌حساب مطالبات سال گذشته، بخواهند قراردادهای امسال را کاهش بدهند، یک امر غیرحرفه‌ای است. باشگاه اول به تعهداتش عمل کند سپس می‌تواند این درخواست را مطرح کند. نه اینکه من هنوز ۵۰ درصد از مطالبات فصل قبلم باقی مانده و این مسائل مطرح می‌شود. شما اول تسویه‌حساب کن بعدا این موضوع را مطرح کن. من هم تا جایی که بتوانم راه می‌آیم. من هم استقلالی هستم و موفقیت و سربلندی تیمم را می‌خواهم و دوست دارم به هر ترتیبی تیمم موفق شود حتی به قیمت کاهش رقم قراردادم اما شما اول تسویه پارسالم را بدهید. در واقع روال باید به این شکل می‌شد که در ابتدای فصل اقدام به تسویه می‌کردند و بعد به‌خاطر سقف بودجه با ما مذاکره می‌کردند تا این کار را انجام بدهیم. ما هم که آنقدر بی‌رحم نیستیم که کاری کنیم که دودش به چشم استقلال برود.  قبول می‌کردیم اما در این شرایط که تسویه‌حساب نکرده‌اند، درخواست‌هایی مطرح می‌کنند که اصلا منطقی نیست. همه اینها در حالی است که شایعه کرده بودند در جلسه پریشب از ما خواسته‌اند تا قراردادمان را کم کنیم اما درباره کم کردن قرارداد بازیکنان در این جلسه صحبتی مطرح نشد. 

شایعه شده بود که باشگاه از نکونام خواسته تا او در این خصوص وساطت کند. هرچند این موضوع را نکونام تکذیب کرد. 

خیر این‌طور نیست و فکر می‌کنم این بحث برای ابتدای فصل باشد. 

اعتصاب بازیکنان و تیم‌ها یک امر ناپسند در فوتبال دنیاست. فکر نمی‌کنید نباید از این ابزار برای تحت فشار گذاشتن باشگاه استفاده کنید؟

واقعیت این است که ما باید پارسال اعتصاب می‌کردیم چون چند ماه هیچ حقوقی نگرفتیم اما چون در کورس بودیم این کار را نکردیم و با قدرت به تمرینات‌مان ادامه دادیم. ما هشت ماه پول نگرفتیم و چون در دو جام می‌جنگیدیم، نمی‌شد به این مسائل فکر کنیم. اگر این کار آن زمان می‌شد، تیم، خود ما و هواداران ضرر می‌کردیم. اما واقعیت قضیه این است که فکر می‌کردیم که در پایان فصل با ما تسویه می‌شود. همیشه به ما می‌گویند بالاخره پول‌تان را می‌گیرید اما فعلا که این اتفاق نیفتاده است. الان هم به فصل جدید رسیده‌ایم و خبری نیست. حالا هم می‌گویند که سال گذشته در حیطه وظایف ما نیست و ما امسال آمدیم. 

از لحاظ فنی شرایط تیم چطور است؟ به نظر می‌رسد شروع استقلال در فصل جاری امیدوار‌کننده بود و الان هم با کسر چهار امتیاز از سپاهان به رده دوم رسیده‌اید. 

اول این سوال را می‌پرسم که تکلیف سه امتیاز بازی ما با سپاهان چه می‌شود؟ ما این وسط نفعی نبردیم. استقلال از این داستان سودی نکرد. ما بازی رو در رو با سپاهان داشتیم و همین بازیکنانی که غیرقانونی قرارداد بسته‌اند جلوی ما بازی کردند و یکی از آنها هم گلزنی کرد. خودشان گفتند بازی سه - صفر می‌شود و این حرفی بود که خودشان گفتند. 

اصولا خود شما با قانون سقف بودجه موافق هستید؟

خیر، من مخالف این داستان هستم. هر باشگاهی به اندازه خودش می‌تواند هزینه کند و این چیزی نیست که بخواهید گردن تیم بیندازید که مثلا فلان‌قدر هزینه کنید و این موضوع اصلا حرفه‌ای نیست. حالا که این قانون را گذاشته‌اند ما در قیاس با سایر مدعیان متضرر شده‌ایم و تیم دیگری نفعش را برده است. این وسط حق استقلال ضایع شده و قطعا فقط ما ضرر کردیم. چون ما با سپاهان بازی کردیم و از تیم متخلف امتیاز کم شده اما به ما امتیازی نداده‌اند. وقتی این شرایط وجود دارد این دیگر چه قانونی است؟

در چند بازی ابتدایی، استقلال از لحاظ فنی تا حد زیادی خوب نشان نداد. دلیل این امر چیست؟

این‌طور نیست. ما در بازی اول خیلی شرایط خوبی داشتیم و در بازی با سپاهان هم از حریف سرتر بودیم و با بدشانسی بازی را واگذار کردیم. البته سنگینی و ناهماهنگی هم در بازی‌های دیگر تاثیرگذار بوده است. البته در ایران همه بازی‌ها خوب هستند و همه بازی‌ها در لیگ سخت و سنگین است. آن دو بازی هم که می‌گویند خوب نبودیم به عواملی مثل چمن آزادی مربوط می‌شود که اصلا اجازه نمی‌دهد شما کارایی داشته باشید. آنقدر چمن بلند است که بازیکنان را خسته می‌کند و کار را برای ما سنگین می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل به همین موضوع مربوط می‌شود. درنهایت هم کادرفنی جدید به تیم آمده و آنها سیستم جدید و ترکیب جدید را با خود آورده‌اند و جا افتادن این موارد در تیم زمان می‌برد. 

با تعطیلات پی در پی چطور کنار می‌آیید؟

این وقفه‌ها هم کار را سخت می‌کند چون ما مدام مجبوریم بدنسازی کنیم. الان دوباره بعد از بازی‌های هفته ششم لیگ تعطیل می‌شود و این یعنی ما در دو ماه فقط یک بازی خواهیم کرد و دوباره رقابت‌ها تعطیل می‌شود تا اوایل آبان. دوباره چند بازی و مجددا تعطیلات فیفا دی و درنهایت هم دو ماه وقفه برای جام ملت‌ها و دیگر این چه لیگی است؟ بعد هم در نیم‌فصل دوم کار آنقدر فشرده می‌شود که به نظر می‌رسد باید هر سه چهار روز یک بار بازی کنیم تا لیگ در موعد خودش به پایان برسد. 

می‌توانید درخصوص جبران نتایج سال قبل در فصل جاری قولی بدهید؟

قولی که نمی‌شود داد اما حقیقت این است که تلاش‌مان را می‌کنیم. الان با این چند بازی توقع از تیم بالا رفته اما باید واقع‌بین باشیم. تیم ما امسال هزینه زیادی نسبت به تیم‌هایی که سقف را رد کرده‌اند، نکرده است. ما پارسال بازی‌های زیادی را با آن وضعیتی که داشتیم، بردیم و فقط قهرمان نشدیم. در لیگ امسال هم پنج تیم دیگر از ما بیشتر هزینه کرده و بیشتر تقویت شده‌اند ضمن اینکه مهم‌ترین ابزار استقلال در فصل گذشته از ما جدا شده‌اند و این شرایط را سخت می‌کند.

 • 14
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - لهستان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر هندبال
  مس کرمان - فراز بام دهدشت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - ایتالیا
  ۱۶:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  لیدز - ساوتهمپتون
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آمریکا
  ۱۷:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  سلتاویگو - والنسیا
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر امارات
  الوصل امارات - شباب الاهلی امارات
  ۱۹:۱۰
 • لیگ برتر فوتبال ساحلی
  شهرداری بندرعباس - چادرملو اردکان
  ۱۹:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - تورینو
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - لچه
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - هلند
  ۲۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  صربستان - آلمان
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی پرتغال
  پورتو - اسپورتینگ
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  امپولی - آاس رم
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  هلاس ورونا - اینتر
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  سویا - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۷ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - آرژانتین
  ۰۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۳:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الوحده - الهلال
  ۲۱:۳۰
 • سه شنبه ۸ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ایندیانا پیسرز - بوستون سلتیکس
  ۰۳:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - پیکان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  هوادار - نساجی مازندران
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - گل گهرسیرجان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - سپاهان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - پرسپولیس
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - استقلال خوزستان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  تراکتور - ملوان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - صنعت نفت آبادان
  ۲۰:۰۰
ویژه سرپوش