دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
۱۲:۲۲ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۱۰۵۸۶۴
لیگ برتر و جام حذفی

واکنش تند باشگاه استقلال به نامه‌ باشگاه ماشین‌سازی

باشگاه استقلال تهران,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
معاون ورزشی باشگاه استقلال در واکنش به نامه باشگاه ماشین‌سازی که در آستانه دیدار حساس آبی‌های پایتخت مقابل تراکتورسازی خواهان بازگشت داریوش شجاعیان شده، واکنش تندی نشان داد.

به گزارش ایسنا، باشگاه ماشین‌سازی تبریزی با ارسال نامه‌ای به باشگاه استقلال خواهان بازگشت داریوش شجاعیان به این تیم شد. ماشین‌سازان در این نامه مدعی شدند که با توجه به بند ۵ قرارداد منعقد شده بین طرفین و عدم پاس شدن یکی از چک‌ها به مورخ ۲۵/‏۱۲/‏۹۶ قرارداد بین آن‌ها فسخ شده و حضور این بازیکن از تاریخ ۰۷/‏۰۱/‏۹۷ در استقلال غیرقانونی است و شجاعیان باید تا روز جمعه به تبریز و تیم سابقش بازگردد.

 

در همین رابطه علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال اظهار کرد: من نمی‌دانم که هدف دوستان در آستانه بازی با تراکتورسازی از انتشار نامه‌ای که منبع و مرجع حقوقی ندارد چیست؟ این در حالی است که آن‌ها ادعای حقوق‌دانی‌شان می‌شود. هدف از این کار جز ضربه زدن و فشار از طریق افکار عمومی به بدنه باشگاه استقلال نیست. همه می‌دانیم که باشگاه ماشین‌سازی و تراکتورسازی یک باشگاه هستند که این مالکیت مشترک کاملاً مخالف بند ٢ ماده ٢٠ اساسنامه فیفاست که این موضوع فقط در فوتبال ایران رخ می‌دهد. مالکیت مشترک دو باشگاه خلاف مقررات فیفا است که به خاطر مسائل تبانی است و به همین خاطر که فیفا جلوی این کار را گرفته است.

 

او افزود: در آستانه بازی با تراکتورسازی، آن‌ها یک نامه‌ای که هیچ منبع و مرجع حقوقی ندارد منتشر کردند. دوستان، نقل و انتقالات فوتبال را با بنگاه و معاملات ماشین اشتباه گرفته‌اند. آن‌ها نمی‌دانند که این فوتبال است و قوانین خودش را دارد. آقای نصیرزاده، این ساده‌ترین قانون فیفاست که می‌گوید هیچ بازیکنی را به زور نمی‌توانید به باشگاه سابقش بازگردانید که اگر ممکن بود باشگاه ریزه اسپور مهدی طارمی را برمی‌گرداند. آقای نصیرزاده اگر می‌خواهی برای رئیست خوش خدمتی کنی، راه‌های بهتر وجود دارد نه اینکه بخواهی در آستانه یک دیدار بزرگ برای استقلال حاشیه درست کنی. شما چندین بار به ما گفتی که این نامه‌ها را جدی نگیر چون آقای زنوزی به ما فشار می‌آورد و مجبوریم برای راضی کردن او این نامه‌ها را بفرستیم. مگر آقای زنوزی مالک باشگاه تراکتور نیست و شما چندین جا فرمودید ایشان ارتباطی به باشگاه ماشین سازی ندارد. حال سوال اینجاست چرا ایشان باید برای بازگرداندن داریوش شجاعیان به شما فشار بیاورد؟

 

معاون ورزشی باشگاه استقلال ادامه داد: آقای نصیرزاده اگر نامه می‌فرستی چرا آن‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهی؟ اگر می‌خواهی رئیست را خوشحال کنی، راه‌های بهتری وجود دارد. شما در حضور آقای وثوق احمدی اعتراف کردی که "من هم قبول دارم نمی‌شود شجاعیان را بازگردانی ولی زنوزی فشار می‌آورد. "

 

خطیر در پایان گفت: ما قبول داریم که به باشگاه ماشین‌سازی ۲۰۰ میلیون تومان بدهی مالی داریم و مطمئناً به زودی این مبلغ به شما پرداخت خواهد شد.

 

نصیرزاده: با مشاوره‌های غلط خطیر امثال پاتوسی جذب استقلال شدند

هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل ماشین‌سازی در پاسخ به صحبت‌های علی خطیر، معاون باشگاه استقلال می گوید: آقای خطیر جایگاه خودش را در باشگاه استقلال نمی داند و می خواهد به جای مدیر عامل رفتار کند. او چهار بار به من زنگ زد و من جواب ندادم. به این خاطر که او مدیر عامل باشگاه استقلال نیست و باید بداند و یاد بگیرد در چارچوب وظایف خود حرکت کند. خطیر با این روحیه تهاجمی که دارد در فدراسیون فوتبال هم به همین دلیل زیاد دوام نیاورد و تصور می کند، می تواند با رفتارهای بی ادبانه ما را هم تحت تاثیر قرار دهد در حالی آنچه که در نامه ما به باشگاه استقلال ذکر شده حق طبیعی باشگاه بوده و هیچ حرفی هم خارج از قانون نزدیم. پس چرا ما باید مورد حمله رفتار بی ادبانه و تهاجمی معاون باشگاه استقلال قرار بگیریم؟ برای اطلاع مردم باید بگویم بر اساس قرارداد سه جانبه ای که با باشگاه استقلال و داریوش شجاعیان امضاء کردیم در صورت پاس نشدن چک ها داریوش شجاعیان باید به تیم ماشین سازی برگردد و این موضوع توسط داریوش شجاعیان هم امضاء شده است. این اتفاق جدیدی بود که صورت گرفت و بد نیست بدانید مالک باشگاه به ما توصیه کرده بود که این گونه قرارداد امضاء کنیم و همان طور که اشاره کردم برای اولین بار بود در ایران چنین قراردادی وضع می شد.

 

مدیر عامل باشگاه ماشین سازی ادامه داد: چک آخر باشگاه استقلال که برای موسسه اعتباری و مالی کوثر است به تاریخ ۲۵ اسفند ۹۶ برمی گردد. نزدیک به یک سال پیش. از تیر ماه ما به کمیته تعیین وضعیت نامه زدیم و باشگاه استقلال هم بارها و بارها با تماس ما مواجه شد اما هیچ واکنشی از خود نشان نداد. وقتی یک سال بی تفاوتی می بینید آیا نباید نسبت به احقاق حق خود اقدام کنید؟ آیا رفتار ما بی ادبانه و خلاف قانون بوده است؟ چرا کمیته تعیین وضعیت در ۸ ماه گذشته یک بار نسبت به درخواست ما از خود حرکتی انجام نداده است؟ البته من می دانم چرا که باشگاه استقلال و داریوش شجاعیان متعهد شده اند که در صورت پاس نشدن چک توافق را زیر پا بگذارند و در چنین شرایطی بازیکن باید به تیم سابق خود برگردد. آقای خطیر شما که قانون را می دانی چرا با آوردن پاتوسی به باشگاه استقلال ضربه زدی؟ مگر نمی دانستی مشخصات او با قوانین حاکم بر حضور خارجی ها در لیگ برتر ایران مطابقت ندارد؟ حال همین رفتار چند صد هزار دلار به استقلال ضربه خواهد زد. اگر سازمان لیگ برتر اجازه ثبت قرارداد پاتوسی را ندهد باشگاه موظف است به قراردادی که با این بازیکن بسته پایبند باشد. اعتبار یک قرارداد دیگر منوط به حضور بازیکن در تست پزشکی و اجازه کار نیست. حال سوال اصلی اینجاست چرا با این بازیکن که هنوز مجوزهای لازم برای حضور در لیگ برتر را نگرفته قرارداد بسته شده است؟ وزارت ورزش و جوانان کجا است که این موضوع را پیگیری کند؟ آیا این آسیب زدن به تیمی نیست که از بودجه بیت المال استفاده می کند؟

 

هوشنگ نصیرزاده با اشاره به اینکه طلب باشگاه ماشین سازی از باشگاه استقلال ۲۰۰ میلیون تومان است، ادامه داد: طلب ما از باشگاه استقلال ۳۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰۰ میلیون تومان خارج از اراده ما به حساب باشگاه واریز شد. آقای خطیر اشاره به این می کند که مالک باشگاه ماشین سازی و تراکتورسازی یکی است. ظاهرا ایشان نمی داند هنوز که به دنیا نیامده بود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس زیر نظر وزارت ورزش و جوانان اداره می شدند. تناقض در حرف های ایشان آنقدر زیاد است که شاید نیاز به گفتن نباشد. ایشان در جایی که نام آن آدم ها بماند که یکی از آنها عضو هیات مدیره باشگاه استقلال شده است خطاب به یکی از آنها می گوید با آقای زنوزی صحبت کن مقداری به ما پول قرض بدهد که باشگاه استقلال را اداره کنیم. یک بار اقدام برای پول قرض گرفتن و یک بار اقدام برای حمله کردن! ایشان به من می گوید باشگاه استقلال پول ندارد و ۴ ماه است حقوق کارکنان خود را پرداخت نکرده است. احتمالا منظورش این بوده است که چهار ماه حقوق نگرفته اما بد نیست بدانید استقلال از سازمان لیگ برتر ۷.۵ میلیارد تومان پول گرفته است و جز معدود باشگاه هایی است که به سازمان لیگ برتر بدهکار است. باشگاه ماشین سازی هم اگر امروز نامه ای برای دست یابی به حقوقش به باشگاه استقلال زده به خاطر نزدیک به یک سال بی تفاوتی است و همان طور که اشاره کردم پرونده نزدیک به ۸ ماه است در کمیته تعیین وضعیت وجود دارد اما منجر به صدور رای نمی شود! خب مجبور هستیم اعلام کنیم تا مردم در جریان وضعیت قرار بگیرند. باشگاه ماشین سازی آقای خطیر، با مشکل مالی مواجه نیست. همه پروازهای تیم ما به صورت اختصاصی انجام می شود. ما اتفاقا جز پولدارترین باشگاه ها هستیم. این استقلال است که با وجود استفاده از امکانات دولتی و ظرفیت های یک بانک خصوصی و گرفتن ۷.۵ میلیارد تومان از سازمان لیگ برتر با چالش مواجه است و این به خاطر مشاوره های افرادی چون شماست. شمایی که پاتوسی را به استقلال می آورید.

 

هوشنگ نصیرزاده در پایان گفت: بر خلاف تصور آقای زنوزی یکی از افراد مطلع در ورزش به خصوص فوتبال است. ایشان در خارج از تایم نقل و انتقالات اصلا کاری با این موضوع نداشتند اما در فصل نقل و انتقالات اشاره به این کردند که اگر باشگاه استقلال نمی تواند به تعهدات خود پایبند باشد باید اجازه دهد داریوش شجاعیان به ماشین سازی برگردد. همان طور که گفتم این قرارداد پیشنهاد مالک باشگاه بوده است. خیلی بد است کسی که خود قانون نمی داند و مطلع نیست که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس زیر نظر یک ارگان اداره می شود به ما حمله کند. آنهم بی ادبانه و با واژه های سخیف. ظاهرا در پایان این ماجرا این ما هستیم که بدهکار شدیم.

 

 

 • 17
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آلفرد مارشال,زندگی نامه آلفرد مارشال,تصاویر آلفرد مارشال زندگینامه آلفرد مارشال، اقتصاددان برجسته قرن نوزدهم (+ تصاویر)

زادروز: ۲۶ ژوئیه ۱۸۴۲

زادگاه: لندن، انگلستان

تاریخ مرگ: ۱۳ ژوئیه ۱۹۲۴

حیطه: اقتصاد

آثار: کتاب اصول علم اقتصاد

ادامه
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ مهر
  هفته دوم بوندسلیگا
  هافن هایم - بایرن مونیخ
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - السد
  ساعت: ۱۷:۱۰
 • هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - لسترسیتی
  ساعت: ۱۹:۰۰
 • هفته دوم سری آ ایتالیا
  آاس رم - یوونتوس
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • هفته سوم لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - ویارئال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۷ مهر
  هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  فولام - استون ویلا
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - آرسنال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۹ مهر
  هفته اول سری آ ایتالیا
  بنونتو - اینتر
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • جمعه ۱۱ مهر
  هفته ۶ لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - آنژه
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش