۱۱:۳۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۴۳۱۸
لیگ برتر و جام حذفی

رئیس هیات مدیره استقلال:

بین ۲ باشگاه بزرگ پایتخت تبعیض وجود دارد/ ماجدی و منزوی باید در نقل و انتقالات کنار فتحی باشند

احمد سعادتمند,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد که این باشگاه در حال حاضر نیاز به وحدت و همدلی دارد.

به گزارش نود، تیم فوتبال استقلال که کارش را کسب رتبه سوم در لیگ برتر هجدهم به پایان رساند و فراز و نشیب زیادی ر‌ا در فصل گذشته تجربه کرد، حالا بدون سرمربی است و مشکلات مالی زیادی دارد که هنوز حل نشده است.

احمد سعادتمند رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال، در خصوص شرایط این روز‌های استقلال، آخرین وضعیت انتخاب سرمربی، بحث ماندن یا رفتن بازیکنانی مثل ووریا غفوری و پاتوسی و مشکلات مالی این باشگاه صحبت‌های جالبی انجام داد که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید.

*ابتدا در مورد مشکلات مالی باشگاه و مطالبات استقلال صحبت کنید.

در ابتدا از هواداران عزیز پوزش می‌خواهیم به دلیل عدم دریافت جامی در فصل گذشته و حذف از  آسیا و امیدوارم بتوانیم از شرمندگی این عاشقان در فصل پیش رو در آییم.ما در حال حاضر در شرایط خاصی هستیم و وضعیت ایده‌آلی نداریم. خواهش من از همه این است که آرامش داشته باشند و همه را به وحدت و همبستگی دعوت می‌کنم. در حال حاضر یکی از موارد اصلی ما بحث مطالبات‌مان است. شاید هواداران به صورت جسته و گریخته اطلاعاتی از مطالبات باشگاه داشته باشند، اما من می‌خواهم ریز این مبالغ را بگویم تا همه چیز روشن شود.

از اسپانسر باشگاه ۲ سررسید داشتیم که جمع این ۲ فقره می‌شود ۱۶ میلیارد. در تاریخ ۹۸/۵/۱ هم ۸ میلیارد تومان سررسید بعدی است که جمع این مبالغ باید از اسپانسر به باشگاه برسد و جای تاسف است که هیچ گونه ضمانت بانکی نداریم و با توجه به اینکه در حال حاضر یک موسسه دولتی هستیم سال جدید حتما اسپانسرینگ باشگاه رو از طریق مزایده انجام خواهیم داد تا هم عاشقان استقلال بیایند و هم کارهای قانونی را دقیقا رعایت کرده باشیم.از تبلیغات محیطی هم با توجه به کسب رتبه سوم لیگ برتر هجدهم بین ۵ تا ۷ میلیارد مطالبه داریم و این هم بخش دیگری از پول باشگاه است.از اتکا هم ۵ میلیارد تومان طلب داریم. همچنین از فیفا ۸۵۰ هزار دلار مطالبه داریم که با نرخ ارز فعلی چیزی حدود ۱۲ میلیارد تومان می‌شود. ۲۵۰ هزار دلار هم باقی مانده قرارداد اللهیار صیادمنش با باشگاه فنرباغچه است که هنوز پرداخت نشده و چیزی حدود ۳/۵ میلیارد می‌شود. البته من در این مقطع زمانی موافق جدایی این مهاجم جوان نبودم. از سنوات گذشته هم ۲ چک باقی مانده که جمع آن ۲۶ میلیارد تومان می‌شود. با این شرایط باشگاه استقلال حدود ۷۱ میلیارد تومان مطالبات وصول نشده ارزی و ریالی دارد که رقم بالایی است.

*برنامه‌ای برای وصول این مبالغ دارید؟

ما روز شنبه در جلسه‌ای با اعضای محترم هیات مدیره و مدیر عامل کمیته وصول مطالبات را تشکیل می‌دهیم تا هر چه زودتر این مبالغ به باشگاه برسد و بتوانیم تیم را جمع و جور کنیم. البته کمیته وصول مطالبات باید زودتر از این‌ها تشکیل می‌شد. استقلال تیمی است که ۲ ستاره آسیایی دارد و بزرگانی، چون ناصر حجازی، منصور پورحیدری و غلامحسین مظلومی در این تیم بوده‌اند. من از دوستان خواهش می‌کنم که زودتر بدهی‌های خود را به باشگاه استقلال پرداخت کنند تا با این کار به تیم کمک کنند و ما بتوانیم اقدامات خود را اجرایی کنیم.

از وزیر ارتباطات که فردی ورزشی و بسیار فوتبالی است درخواست می کنم استقلال را هم ببینند شاید خیلی‌ از عزیزان از این حرف های من خوش‌شان نیاید و بازتاب خوبی نداشته باشد، اما متاسفانه بین ۲ باشگاه بزرگ پایتخت تبعیض وجود دارد. تیمی که ۲۰ میلیون هوادار دارد نباید از تیم‌های دیگر عقب بماند و از وزیر محترم ارتباطات می‌خواهیم به ما هم کمک کنند و دستور تسریع در پرداخت مطالبات باشگاه استقلال رو هم صادر کنند و رسما از او دعوت می کنم در اولین جلسه تمرینی باشگاه استقلال در فصل جدید به ما افتخار بدهند.

همچنین از مهدی تاج ریاست محترم فدراسیون فوتبال که زحمات زیادی برای فوتبال می‌کشند و جا دارد دوباره به او بابت انتخابش به عنوان نایب رئیس AFC تبریک بگویم و درخواست کمک کنم. با وجود اینکه که تاج با اینفانتینو رابطه بسیار خوبی دارد انتظار دارم بطور جد پیگیر مطالبات ۸۵۰ هزار دلاری باشگاه استقلال از فیفا باشد. با پرداخت این پول از سوی فیفا ما می‌توانیم طلب پروپیچ که ۴۰۰ هزار دلار است و یک خطر بزرگ برای ما محسوب می‌شود را به راحتی پرداخت کنیم.

قطعا تاج می‌تواند در فیفا این موضوع را پیگیری کند و به استقلال کمک کند. حتی اگر نیاز باشد این موضوع باید از طریق وزارت خارجه هم پیگیری شود. هر چند که فدراسیون فوتبال اقدامات مهمی می‌تواند در این زمینه انجام دهد. همچنین از تاج درخواست می کنم به همکاران خوبشان در فدراسیون فوتبال دستور دهند هر چه سریعتر بررسی های لازمه در خصوص بدهی ها و مطالبات باشگاه ها از تبلیغات محیطی به عمل آید البته این موضوع فقط به نفع ما نیست بلکه تاج باید دستور دهد تا مطالبات همه باشگاه‌ها وصول شود و دوستان در فدراسیون پیگیر این موضوع شوند. همچنین مشخص شود چه باشگاهی بدهی دارد و طلبکار است.

اگر اشتباه نکنم حدود ۶۰ میلیارد تومان پول تبلیغات محیطی است و باید هرچه زودتر هم سهم باشگاه استقلال از این پول مشخص شود و البته اگر بدهی شامل باشگاه ما می شود کسر شود چراکه ما نیاز به اعتبار در این زمان خاص داریم تا بتوانیم تیم را به خوبی برای فصل آینده ببندیم. مگر باشگاه‌ها از چندجا درآمد دارند و حمایت می‌شوند؟ صداوسیما که بحثش جداست و حق پخش وجود ندارد، اما حداقل باید پول تبلیغات محیطی را که کم هم است به ما بدهند. فکر می‌کنم با توجه به سوم شدن در جدول سهم ما شاید به حدود ۵ میلیارد برسد که قطعا می‌تواند به باشگاه کمک کند.

*نظر شما در خصوص اختلافات پیش آمده بین حیدری و رحمتی در فضای مجازی چیست؟

از بزرگان باشگاه خواهش می‌کنم خویشتن‌داری کنند. پژمان منتظری، خسرو حیدری و مهدی رحمتی کاپیتان‌های استقلال هستند و بار‌ها در کنار هم برای موفقیت این تیم تلاش کرده‌اند. فکر می‌کنم الان زمانی نیست که بخواهیم در فضای مجازی پشت یکدیگر را خالی کنیم. من همه این بازیکنان را دوست دارم و همگی باید در این وحدت و انسجامی که الان به آن نیاز داریم با ما شریک شوند و به تیم کمک کنند.

*خسرو حیدری هم پس از سال‌ها با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کرد. نظرتان در این خصوص چیست؟

من از حیدری برای زحماتی که در سالیان گذشته برای استقلال کشیده تشکر می‌کنم و قول می‌دهم به شرط حیات و ادامه حضورم در باشگاه استقلال با همکاری هیات مدیره و مدیرعامل و پیشکسوتان باشگاه و هواداران یک بازی خداحافظی در شان این بازیکن و همچنین مجتبی جباری برگزار کنیم. برگزاری این بازی در دستور کار باشگاه قرار خواهد گرفت و امیدوارم بتوانیم بخشی از زحمات این بازیکنان را جبران کنیم.

*در این شرایط انتظار مدیران باشگاه از بازیکنان چیست؟

انتظار ما از بازیکنان این است که شرایط باشگاه را به خوبی درک کنند. ما در وضعیتی هستیم که نیاز به کمک آنها داریم و حتی به نظرم هیچ‌کدام از آنها نباید با تیم دیگری حتی مذاکره کنند. البته ما هم باید خواسته‌های آنها را هرچه زودتر برآورده کنیم و مذاکرات را برای تمدید قرارداد‌ها آغاز و نهایی کنیم. ووریا غفوری یکی از بهترین های ماست او یک کرد با غیرت هست و برای تیم زحمت کشیده و قطعا غفوری در استقلال ماندنی است و در تیم می‌ماند و تمام تلاش خود را برای حفظ سایر بازیکنان به کار می‌گیریم. قطعا به زودی با بازیکنان مدنظر نشستی خواهیم داشت چه تمدیدی ها چه بازیکنان جدید. هر روزی که ما عقب بیفتیم مطمئنا ما را یک هفته از بقیه در لیگ عقب می‌اندازد و این به ضرر باشگاه استقلال است. ما تلاش می‌کنیم تعهدات خود را عملی کنیم و از بازیکنان هم می‌خواهیم به خاطر این پیراهن مثل گذشته تلاش کنند و خود را با شرایط سازگار کنند.

*برخلاف چیزی که مدیران باشگاه خصوصا آقای فتحی چند ماه پیش اعلام کردند، به نظر می‌رسد پاتوسی دیگر به استقلال برنمی‌گردد و خداحافظی کرده است.

مطمئنا از امروز تمام تلاش خود را برای حفظ پاتوسی انجام می‌دهیم و بحث ماندن این بازیکن هم به وصول شدن مطالبات باشگاه مربوط است. فتحی به عنوان مدیرعامل در تلاش است تا تامین منابع کند ، قطعا بازیکن هم پس از پایان فصل دنبال گرفتن قسمت زیادی از قرارداد خود است و برای قرارداد هر دو طرف انتظاراتی از یکدیگر دارند. ما قول می‌دهیم که پاتوسی، غفوری و بهترین‌های تیم را در فصل گذشته حفظ کنیم.میرشاد ماجدی، کامران منزوی و دیگر عزیزان حاضر در باشگاه استقلال که پیشکسوتان هستند و حق آب و گل دارند آماده‌اند تا با بازیکنان مدنظر مذاکره کنند. هرچند که شان آنها نشستن پای مذاکره نیست، اما باید از این برند‌ها در کنار فتحی برای نقل‌وانتقالات استفاده کنیم. با این شرایط شک نداریم که طی چند روز آینده بحث تمدید قرارداد‌ها و خرید بازیکنان جدید آغاز خواهد شد و برنامه‌ها اجرایی می‌شود.

*هواداران بار‌ها به عملکرد هیات مدیره و مدیران باشگاه گله کردند. نظرتان در این مورد چیست؟

من کاملا به هواداران حق می‌دهم که به من و اعضای هیات مدیره گله داشته باشند و بگویند در باشگاه چه خبر است. مجبورم اعلام کنم که در ۴ ماه حضور من، خلیل‌زاده و کامران منزوی‌،میرشاد ماجدی و فتحی در هیات مدیره باشگاه استقلال، ما ۲۵ میلیارد تومان برای باشگاه آورده داشته ایم که در این مدت رقم قابل قبولی است. حتی گاهی برای حل شدن قسمتی از مشکلات خودمان زیر دین رفتیم، ولی نگران نیستیم و اگر لازم باشد باز هم این کار را می‌کنیم تا مشکلات حل شود، چون عاشق استقلال هستیم.

جدا از این ۲۵ میلیارد، ما هیچ دریافتی از باشگاه نداشتیم و نخواهیم داشت. اما نمی‌خواهیم در مسائل اجرایی دخالتی کنیم و می‌خواستیم تیم در آرامش کامل باشد. در این ۴ ماه به تمرین تیم هم نرفتیم تا مبادا تمرکز تیم بهم بخورد اگر چه به نظر لازم بود حتی برای یک بار هم شده کنار بچه ها باشیم مطمئنا از این پس بیشتر در کنار تیم خواهیم بود ولی هیات مدیره در تلاش است تا اعتبارات تامین شود.

*با این شرایط خواسته شما چیست؟

وحدت، همدلی و هم‌فکری. ما در گذشته مدیران زیاد و لایقی داشتیم و می‌خواهم از فتح‌الله‌زاده، آشتیانی، افتخاری، افشارزاده و اولیایی و دیگر دوستان که سابقه مدیریت باشگاه را دارند، اگر نظری دارند که می‌تواند به باشگاه کمک کند این کار را بکنند و در باشگاه همیشه برای آنها باز است. همچنین پیشکسوتان می‌توانند به ما انرژی مثبتی دهند چراکه آنها صاحب نظر هستند و می‌توانند به ما در این راه کمک کنند.

هادی نراقی، عبدالعلی چنگیز، صمد مرفاوی، بهتاش فریبا، مجید نامجومطلق، هادی طباطبایی، شاهین و شاهرخ بیانی، مهدی فنونی‌زاده، امیر قلعه‌نویی، پرویز مظلومی، ستار همدانی، علیرضا اکبرپور، سیروس دین‌محمدی، علیرضا نیکبخت‌واحدی، سهراب بختیاری‌زاده، پرویز برومند، مهدی پاشازاده، محمود فکری، محمد نوازی، رضا عنایتی، محمد نوری، جواد حسن‌زاده، جواد نکونام و خیلی‌های دیگر که الان حضور ذهن ندارم و بزرگانی چون علی جباری، حسن روشن، اکبر کارگرجم و جواد قراب شناسنامه باشگاه هستند و باشگاه در تلاش است تا این پیشکسوتان را دور هم جمع کند تا به تیم کمک کنند. در مجموع از هواداران، پیشکسوتان، مدیران سابق و کلا خانواده استقلال انتظار داریم تا به تیم کمک کنند و خود را برای کسب سومین ستاره آسیایی آماده کنیم.

*صحبتی با هواداران دارید؟

من پیشنهاد خوبی برای هواداران دارم و هر زمان که توانستیم اعتماد آنها را جلب کنیم و تاکنون موفق نبودیم این پیشنهاد را مطرح می‌کنم. می‌دانم آنها گِله‌مند هستند، اما از آنها می‌خواهم مثل همیشه کنار تیم باشند تا بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

*بحث انتخاب سرمربی به کجا رسید؟ 

براساس اساسنامه باشگاه استقلال انتخاب سرمربی برعهده مدیرعامل باشگاه است و فتحی و خطیر مسئول انتخاب سرمربی و مذاکره با گزینه های مدنظر هستند و هیات مدیره تا کنون دخالتی اصلا نداشته است این دو نفر در تلاش هستند تا به زودی تکلیف سرمربی مشخص شود. با توجه به نرخ ارز و برخی مشکلات پروسه انتخاب مربی خارجی کمی سخت است، اما تلاش می‌کنیم تا روز شنبه در جلسه تکلیف سرمربی را مشخص کنیم و تیم زودتر تمرینات خود را آغاز کند، چون نباید از تیم‌های دیگر عقب بیفتیم و باید قرارداد سرمربی جدید زودتر نهایی شود و در نهایت باز هم از هواداران عزیز پوزش می‌خواهم و امیدوارم آنها کمک کنند تا در کنار هم موفق باشیم.

 • 19
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 22 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ سرمربی جدید پرسپولیس

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه‌شنبه ۴ تیر
  جام ملت های آفریقا
  کامرون - گینه بیسائو
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۵ تیر
  جام ملت های آفریقا
  نیجریه - گینه
  ساعت: ۱۹:۰۰
 • پنجشنبه ۶ تیر
  جام ملت های آفریقا
  مصر - کنگو
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • جمعه ۷ تیر
  والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  استرالیا - روسیه
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  ایران - صربستان
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • جام ملت های آفریقا
  مراکش - ساحل عاج
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • شنبه ۸ تیر
  والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  بلغارستان - ایران
  ساعت: ۲۲:۱۰
 • یکشنبه ۹ تیر
  والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  ایران - آمریکا
  ساعت: ۱۸:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید