سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۰۱:۱۷ - ۲۴ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۵۷۷۹
لیگ برتر و جام حذفی

انصاری‌فرد: قسم می‌خورم هیچ فشاری برای گرفتن یحیی نیاوردیم

محمدحسن انصاری فرد,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می‌گوید هیچ فشاری از مقامات بالادستی و وزیران برای صدور رضایتنامه یحیی گل‌محمدی وارد نشده است.

به گزارش ورزش سه، محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره روزهای پرماجرای اخیر نقل و انتقالاتی صحبت هایی با برنامه فوتبال برتر انجام داد که در زیر آن را مرور می کنیم:

ماهینی با گریه باشگاه را ترک کرد

بابت رضایت‌نامه دو بازیکن اقدام کردیم که جا دارد از فرشاد احمدزاده و حسین ماهینی تشکر کنم. حالت غم‌انگیزی بود که آقای ماهینی هم بعد از جدایی در حضور آقای پیروانی گریه کرد، حسین ماهینی بازیکن آزاد شد. ما با جدا شدن آقایان ماهینی، احمدزاده و جونیور سه جای خالی داریم، اوساگوآنا را گرفتیم. یک بازیکن خارجی دیگر مد نظر داریم. فردا اگر به توافق برسند، پس فردا امضاء می‌کنیم، دو بازیکن مد نظر داریم که یکی از آنها استوکس است. با من هم صحبت کردند ولی مدیر برنامه های استوکس می گوید ما هم از تراکتور شکایت کردیم و بخاطر عدم پرداخت مطالبات از آنها شکایت کردیم. به هر حال دعوایی است که بین آنهاست . ما باید از باشگاه قبلی ترکیه استعلام بگیریم و نباید از تراکتور استعلام کنیم.

می‌دانستیم کالدرون می‌روند و برنمی‌گردند

دو، سه روز کار فشرده داشتیم، یک مقدار زیادی وقت ما سر پاسخگویی به آقای کالدرون صرف شد. نظر ما این بود که کالدرون می رود و برنمی گردد. اسنادی داشتم که ایشان عزمی داشتند که برنگردد. زمانی که من عهده دار مسؤولیت باشگاه شدم، آقای کالدرون سرمربی شده و جای خالی بازیکن هم نداشتیم. با یک تیم بسته شده مواجه شدیم که هیچ کاری نمی توانستیم انجام دهیم. فقط باید

کمک می‌کردیم تیم در مسیر خود حرکت کند.

مشکل ما با کالدرون پرداخت نشدن به موقع حقوقش بود

در طول فصل هواداران ما از وضعیت تیم رضایت نداشتند و طبیعی هم بود وقتی مربی جدید می آید، از نفرات شناخت ندارد و بازی تدارکاتی نداشته است. سرمربی جدید از زمین ها و تیم های فوتبال ایران شناخت ندارد ولی با این وجود از ایشان حمایت کردیم. آقای پیروانی را به عنوان سرپرست معرفی کردیم، قیمت بلیت بازی ها را کم کردیم و در کل شرایط را برای کمک به کالدرون فراهم آوردیم.

تنها مشکل ما با کالدرون این بود که پولش به موقع پرداخت نشده بود. من دو ماه و نیم پس از حضور ایشان به پرسپولیس آمدم که همه کارها انجام شده بود.

۳۰۰ هزار دلار را باید در قسط اول می گرفت . گلایه نداشت ولی می گفت با کارم نشان می دهم، ۱۸۶ هزار دلار به ایشان پرداخت کردیم که حدود ۱۱۴ هزار دلار می خواستیم بدهیم تا شکاف قسط اول را بدهیم. ۳۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کردیم. هزینه ها بالا رفته و وضع مالی باشگاه ضعیف بود. دست ما بسته بود ولی اپراتور اصلی کمک خوبی به ما کرد.

کالدرون به من بی احترامی می‌کرد

اختلافات و مسائلی که با کالدرون پیدا کردیم، از زمان بازی با پارس جنوبی بود که نیم فصل دوم شروع شد. از آنجا کالدرون احساس کرد که باتوجه به فرا رسیدن قسط دوم می تواند حرف هایش را بزند و فسخ قرارداد کند.

من صادقانه می گویم با کالدرون مشکلی نداشتیم و حق هم داشت، تیمش صدر جدول بود. ما بین بازی پارس جنوبی و نساجی به این برنامه آمد و باشگاه و بنده را مورد توهین و اهانت قرار داشت ولی صبح فردای آن روز با ایشان جلسه گذاشتیم و نگفتیم چه حرف هایی زده است. متاسفانه در قراردادش نیامده بود که مربی حق ندارد راجع به باشگاه صحبت کند. پس از بازی با نساجی دوباره به من و باشگاه توهین کرد و با اینکه من بعد از مسابقه ایشان را بغل می کردم، ایشان بی احترامی می کرد.

پیروانی حواشی را جمع کرد

ایشان می گفت بلیت های من را افزایش بده که قبول کردیم مثل ۱۰ هزار دلار بابت بازی استقلال پاداش. بقیه پاداش ها باید با مصوبه هیات مدیره باشد.

با این وجود پست گذاشت که از باشگاه ناراحت هستم.حتی راجع به آقای افشین پیروانی مسائلی را مطرح کرد. از زمانی که پیروانی آمد، حواشی تیم ما کاملا برطرف شد؟ مگر می شود بهترین دروازه بان آسیا ۴ بازی بیرون بنشیند و یک مسافرت تفریحی برود ولی اعتراضی نشود؟ با عالیشاه و ... برخورد خوبی از سوی سرمربی نشد ولی آقای پیروانی این حواشی را جمع کرد.

لیست ۱۵۰بازیکن خارجی به کالدرون دادیم

بعد از فعال شدن قسط دوم، مخاطب اصلی اش من و پیروانی شدیم. ممکن است این اتفاقات بیفتد ولی ما وقتی لیست بازیکنان خارجی را برای نقل و انتقالات می دادیم، شب بازی با نساجی حدود ۱۵۰ بازیکن خارجی که می توانستیم جذب کنیم را به ایشان دادیم، به خانبان دادیم و سوابق آنها را به ما ارائه می داد و ما به کالدرون تحویل می دادیم. ایشان به فرودگاه امام خمینی رفت و دوباره به باشگاه بی احترامی کرد. ما نزدیک ۱۲ سفر خودش، همراهانش و حتی مهمانانش را می دادیم. حتی زمان برانکو اینطور نبود که کسی دنبال سرمربی برود ولی برای کالدرون این کار انجام می شد.

۱۲۵ هزار دلار را به شماره حسابی در قطر گرفتیم

برنامه قطر را با ایشان چک می کردیم و با هیات مدیره جلسه گذاشتیم تا وضعیت همکاری با کالدرون را ببینیم. ۱۲۵ هزار دلارش را شماره حسابی را در قطر گرفتیم که به ایشان بدهیم. ایشان در جلسه هیات مدیره به رغبتی ویس داد که دست به هیچ کاری نزنید تا من بگویم. ما باید به قطر می رفتیم و نفرات جدید انتخاب می شدند. بعد از دو روز گفتند پول بازیکنان و مترجم، بشار رسن، راننده ام و ... را شارژ کنید تا بعد. جلسه ای در وزارتخانه گذاشتیم و گفتیم که مبالغی روی قراردادت می گذاریم و حتی پول را می دهیم ولی دیگر جواب ندادند.؟

۶ صفحه پیشنهاد برای ما ارسال کردند

فردای آن روز ۶ صفحه پیشنهاد برای ما ارسال کردند. پیشنهادات عجیب و غیر قابل باوری بود که به نوعی قرارداد جدید می شد. می گفت قرارداد قبلی فسخ است و برای نیم فصل دوم قرارداد جدیدی است. ۳۵۰ هزار دلار روی قرارداد قبلی ام بگذارید. قرارداد خواکین، والنسیا و ... را اضافه کنید. بیمه کنید. منازل مربیانم را به من نزدیک کنید. با ۷۵ درصد از تقاضای ایشان را موافقت کردیم. حتی گفتیم بخشی از مبالغ قرارداد شما و کادر را اضافه می کنیم ، اینکه باید مدیرعامل و تمام تیم مدیرعامل تغییر کنند. هیات مدیره نه، گفتند روابط عمومی، افشین پیروانی، خبیری و ... باید تغییر کنند و گفتیم این مسائل در اختیارات باشگاه است.

کالدرون وقت ما در نقل و انتقالات را گرفت

روز جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۳ در دو بخش پیشنهاد دادیم. در یک بخش ۶-۵ بند گفتیم تا دهم ژانویه سر تمرینات باشید. در پیشنهاد دوم مسائلی گفتیم تا وسوسه شوند تا برگردد. بعد گفتیم تا دهم ژانویه به وقت محلی آرژانتین به ما پاسخ بدهید. چیزی که برای ما خیلی عجیب بود، این بود که آقای کالدرون راجع به همه چیز حرف می زد، غیر از بازیکن. وقت ما در نقل و انتقالات را گرفت و در حال تمام شدن بود. اگر همکاری شرکت شهرخودرو نبود و یحیی گل محمدی را نمی آوردیم، کدام مربی را می توانستیم جذب کنیم؟ بازیکنی مثل اوساگونا نبود، چه کسی را می توانستیم بگیریم؟ ایشان می گفت پول را باید به حساب قطر بریزید ولی ما گفتیم پول شما را وقتی به تهران آمدید، به حساب قطر واریز می کنیم.

۷۵ درصد از شرایط ایشان را فراهم کردیم و ۷۵ درصد از آپشن ها و درخواست ها را با تضمین هیات مدیره پذیرفتیم. بخاطر اینکه می گفت مدیرعامل را قبول ندارم.حتی تضمین اعضای هیات مدیره را به ایشان دادیم تا خیالش راحت شود.

کالدرون تا ۲۰ ژانویه باید می‌آمد

ایشان تا ۲۰ ژانویه باید می آمد و خودش را معرفی می‌کرد. درخواست فسخ قراردادی که می‌کند اگر پرداختی نداشته باشد، مهلت ۲۰ روزه دارد ولی آخرین نامه که یک ژانویه بود، تا ۲۰ ژانویه می توانستیم بگوییم بیاید و اگر پول ندادیم، می تواند شکایت کند. ما باید حداقل ۷۵ درصد قراردادش را می‌دادیم که حدود ۳۰۰ هزار دلار را دادیم. تا شنبه شب صبر کردیم و حتی مذاکراتمان را با سایر گزینه ها ادامه می دادیم. از نظر من ۱۰ روز قبل این بحث تمام شده بود.

پیروانی طمع داشت، می‌گفت سرمربی می‌شوم

واقعیت این است که ما می خواستیم کالدرون برگردد. خدا گواه است دوست داشتیم برگردد. اصلا اینطور نیست که مخالف ایشان باشیم.قدوسی، خبیری و ... در چهار ماه اخیر یک ریال هم پول نگرفتند. ما به آقای افشین پیروانی فقط یک پاداش دادیم و حتی پول قراردادی به ایشان پرداخت نکردیم. واقعا شان ایشان در تیم رعایت نشد و حتی الان هم سر تمرین نمی آید. امشب هم گفت دیگر نمی آیم ولی ما گفتیم زحمت کشیدید و بیایید. بحثی را کالدرون مطرح کرد که خجالت آور بود. در حالی که پیروانی اگر طمع داشت، می گفت سرمربی می شوم.

خداوند تماشاگران پرسپولیس را دوست داشت

ما تا شنبه شب صبر کردیم و فقط با لطف خدا و دل پاک هواداران توانستیم یحیی گل محمدی را جذب کنیم. رفتار هواداران ما در قبال کالدرون و مربی جدید با رفتار هواداران تیم های دیگر را مقایسه کنید.از هواداران پرسپولیس دفاع می کنم چون ۹ سال حتی یک جام نگرفتند و واقعا دوست داشتند پرسپولیس اول شود ولی خداوند این تماشاگران را دوست داشت و به موفقیت رساند.

قسم می‌خورم هیچ فشاری برای گرفتن یحیی نیاوردیم

هر هوادار تیم دیگری بود، با اتفاقی که برای کالدرون افتاد، فاجعه رخ می داد ولی هواداران ما حمایت کردند . تیم رسانه ای ما فضای هواداران را رصد می کند. عذرخواهی به تماشاگران خودمان بدهکار هستم که گفتم صبور باشید، اما نمی توانستیم بخاطر شرایط کالدرون کاری انجام دهیم. فشار زیادی تحمل کردیم و نمی توانستیم پاسخی به هواداران بدهیم.در دو روز اخیر جا دارد از تشکیلات آقای حمیداوی و شهرخودرو تشکر کنم. این بحثی که آقای حمیداوی مطرح کردند و گفتند وزیر به ما زنگ زده را گله دارم. آقای سلطانی فر اصلا ایران و در دسترس نبوده است. قسم می خورم هیچ کسی از وزارت ورزش یا صنعت با شهرخودرو تماس نگرفته است تا این انتقال رخ بدهد.اگر هم کسی از طرف خودش زنگ زده را ما نگفتیم. قسم می خورم ما به هیچ کسی نگفتیم به شهرخودرویی‌ها زنگ بزنند.با آقای رحمانی، وزیر صنعت هم هیچ ارتباطی ندارم و اصلا کاری نداریم که این مسائل را بگوییم. یک توافقی با باشگاه شهرخودرو کردیم. سه، چهار ساعت شب گذشته درباره مبلغ رضایت نامه صحبت کردیم. رقم قابل توجهی را گرفتند و بالاترین رقم برای یک مربی بود. شاید حمیداوی بخاطر خروج از فشار هواداران مشهدی این مسائل را گفته است.

از آقای حمیداوی بپرسید چه اتفاقی افتاد؟

شما از آقای حمیداوی بپرسید در دو جلسه‌ای که داشتیم، چه اتفاقی افتاد. ما باید صادقانه بگوییم که چه اتفاقی رخ داد. اگر آقای حمیداوی تایید کند که ما به کسی گفتیم به آنها زنگ بزند، من قبول دارم چون ایشان صادقانه صحبت می کند. بندی در قرارداد گل محمدی نبود که پیشنهاد پرسپولیس بیاید، می تواند فسخ قرارداد کند. پیش پرداخت و دو چک یک ماهه برای گرفتن رضایت نامه آقای گل محمدی دادیم.این اتفاق به لطف خدا و دعای هواداران افتاد که آقای گل محمدی آمدند.

به جز اوساگونا یک بازیکن دیگر می‌گیریم

یک بازیکن دیگر غیر از اوساگوآنا می گیریم. از بازیکنان خودمان هم که از سال قبل طلبکار هستند، تشکر می کنم. البته مسائل مالی امسال را تا حدود زیادی برطرف کردیم.بازیکنان ما همدل هستند و شرایط خوبی در تیم وجود دارد. فردا مراسم معارفه آقای گل محمدی در حضور آقای پیروانی انجام می شود. ان شاالله بتوانیم در حضور ایشان و بازیکن جدیدی که اضافه می شود، برای نیم فصل دوم استارت بزنیم.

رد و بدل بین باشگاه‌ها بحث حرفه‌ای در فوتبال است

ما هم پرسپولیس هستیم و حق داریم. یک معامله حرفه‌ای انجام شد. همه جای دنیا این اتفاقات می افتد. خیلی از بازیکنان بین باشگاه‌ها رد و بدل می شود و این یک بحث حرفه‌ای در فوتبال است. پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا حق دارد وارد مذاکره شود. باز هم قسم می خورم هیچ ارتباط بالادستی را انجام ندادیم. از آقای حمیداوی خواهش می‌کنم عنوان کند چه اتفاقاتی افتاد. آقای پژمان‌فر، نماینده مجلس هم یک سری صحبت‌هایی را مطرح کرده است. من قسم می خورم به آبرو و اعتبار ورزشی‌ام که هیچ فشار و یا توصیه‌ای را از بالا به آقای حمیداوی نیاوردیم و در فضای فوتبالی کار را پیش بردیم.

بخاطر تیم ملی از برانکو شکایت نکردیم

برانکو: هیچ صحبتی از سوی آقای تاج و همکارانشان درباره مطالبات برانکو با ما نشد. با خود برانکو از طریق دکتر صادق، سفیر ایران در کرواسی مرتب در تماس بودیم و واقعا ایشان تلاش کرد تا این مسئله برطرف شود. دو نماینده به کرواسی فرستادیم تا با برانکو به توافق نهایی برسیم و تکلیف خودمان را بدانیم. بجز شکایت برانکو، ما هم حق شکایت داشتیم چون سال دوم قراردادش را فسخ کرده است. ما گفتیم بخاطر کاندیدا شدن در تیم ملی ، شکایت نمی‌کنیم.

دوست نداشتیم از برانکو شکایت کنیم

ما شنیدیم که برانکو گفته برای حضور در تیم ملی، باید مشکلم با پرسپولیس حل شود. آقای دکتر صادق این مسئله را به من گفتند. برانکو دکتر صادق را قبول داشت و چندین جلسه با هم داشتند. آخر بحث‌شان این بود که این مقدار رقم را می خواهم ولی ما گفتیم پایین تر می‌دهیم. ما به برانکو گفتیم می توانیم از شما شکایت کنیم و حتی برنده این جدال شویم ولی دوست نداشتیم این اتفاق بیفتد.

برانکو برای ما خیلی زحمت کشید، ۷ جام آورد و باشخصیت و باکلاس بود. هواداران و بازیکنان از ایشان رضایت داشتند ولی ما هم نهادی هستیم که دستگاه های نظارتی روی ما نظارت دارند. بخاطر نقل و انتقالات نتوانستیم به بحث برانکو بپردازیم ولی بعد از این در هیات مدیره در این باره تصمیم گیری می کنیم و به این مسئله می پردازیم.

یحیی گفت کریم باید باشد

به کریم باقری گفتم چرا این مصاحبه را کردید که دیگر نیستم چون آقا یحیی که مشکلی با شما ندارد. آقا یحیی گفته آقا کریم باید باشد. خوبی تیم ما این شده که تیم پرسپولیسی ما کامل شده است. من، افشین پیروانی، یحیی گل محمدی، کریم باقری، حمید مطهری، داوود فنایی و ... در مجموعه پرسپولیس هستند. هنوز عضو هیات مدیره باشگاه نشده‌ام. اختلاف سلیقه همه جا هست و ۵ فکر با هم یکی نیست. ما باید اولویت‌مان پرسپولیس باشد. خیلی از مسائل و حرف ها را می شود زد و کارهایی را می شود انجام داد ولی باید برای حفظ موجودیت پرسپولیس، از خودت بگذری. اگر موضوعی مطرح می شود، نباید بخاطر آرامش تیم این مسائل را مطرح کنید. شاید من و هیات مدیره از هم گله داشته باشیم ولی هیچ وقت مطرح نکردیم.

گزینه ایرانی جز یحیی نداشتیم

فقط با آقا یحیی درباره سرمربیگری صحبت کردیم. دو گزینه خارجی هم داشتیم. با یک مربی بصورت تصویری با تلفن همراه صحبت کردم. با یک مربی هم غیرمستقیم حرف زدم.دیشب ناامیدانه از باشگاه شهرخودرو برگشتم چون روی رقم قرارداد توافق نکردیم ولی صبح امروز داستان عوض شد. یکی از هواداران خیلی خوب ما آنجا به داد ما رسید. با حضور ایشان، ورق برگشت. در حالی که ما به دنبال گزینه دوم بودیم، کمک ایشان موجب شد یحیی بیاید. تمرینات ما در تهران برگزار می شود و اردو نخواهیم داشت.

 • 12
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۵ مرداد
  لیگ اروپا
  شاختار - وولفسبورگ
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ اروپا
  اینتر - ختافه
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۱۶ مرداد
  لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • جمعه ۱۷ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  یوونتوس - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش