دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
۲۲:۱۹ - ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۰۵۵۵
لیگ برتر و جام حذفی

از دست دادن پنالتی دربی، بدترین شب زندگی ام را ساخت

علی کریمی: استقلال از سوی وزارت ورزش مظلوم واقع شده است/ متاسفم دوران استراماچونی کوتاه بود

علی کریمی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
علی کریمی، هافبک تیم استقلال تهران درباره پیوستن به آبی پوشان، جدایی آندره آ استراماچونی و حضور فرهاد مجیدی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، علی کریمی، هافبک ملی پوش تیم استقلال تهران بعدازظهر امروز میهمان برنامه نوروز فوتبالی بود و درخصوص مسائل مختلف سال گذشته صحبت کرد. 

کریمی در ابتدا درباره فرا رسیدن سال  جدید و عید نوروز گفت: عید من را یاد دیدو بازدیدهای دوستانه و خانوادگی می اندازد. عید البته مرا یاد پیک نوروزی هم می اندازد. من آن را خودم حل می کردم و در یکی دو روز آن را تمام می کردم.

۹۸ برای من سال خوبی بود

سال نود و هشت هم اتفاقات خوب و هم خاطرات تلخ داشت. از نظر فوتبالی برایم سال خوبی بود. زیاد به این فکر نکردم که چه اتفاق خوبی می تواند مرا خوشحال کند. تنها چیزی که ذهنم را درگیر کرده این است که این بحران به وجود آمده بگذرد و بعد بتوانیم برنامه ریزی خوبی کنیم.

مردم فیلم سرخپوست را در خانه ببینند

من مثل همه سعی می کنم در خانه بمانم. هم در خانه ورزش می کنم و بالاخره باید طوری سرگرم شویم. فیلم می بینم و آخرین فیلمی که دیدم سرخپوست بود و از مردم می خواهم آن را ببینند. کتاب هم می خوانم و الان کتاب خداوند الموت را پیشنهاد می کنم. مردم فکر می کنند فوتبالیست ها اهل مطالعه نیستند اما فوتبالیست ها واقعا جزو باهوش ترین اقشار جامعه هستند. دوستان من در فوتبال چه در تیم ملی و چه در باشگاه هم اهل مطالعه هستند و اطلاعات عمومی خوبی دارند.

با استقلال نمایش خوبی داشتیم

مهم ترین اتفاقات سال ۹۸ این بود که ما بازی های خوبی انجام دادیم. جدا از نتایج استقلال اما فوتبال زیبایی به نمایش می گذاشتیم. می توانم بازی تراکتور را بگویم، مقابل الریان خوب بودیم و فکر می کنم خیلی سال بود که با آن نتیجه الریان را ببریم. این ها اتفاقات خوب سال ۹۸ بود.

قائدی بهترین بازیکن سال استقلال

بازیکنان خیلی خوبی در استقلال داریم و نمی شود از کسی نام برد. با این حال فکر می‌کنم مهدی قائدی مرد سال استقلال در ۹۸ بود. او بعد از اتفاقاتی که پشت سر گذاشت را به عنوان یک جوان نمایشی باثبات و فوق العاده را پشت سر گذاشت. وریا غفوری و شیخ را هم می توانم بگویم اما اینها سال ها است این نمایش را داشته اند. قائدی اما به خاطر اینکه در دو سال گذشته نتوانست پتانسیل خود را نشان دهد و امسال در تک تک بازی ها تاثیرگذار بود و کمک کرد مهم تر است. کاپیتان ما وریا غفوری اما ارزشمند ترین است. او در روند مثبت تیم تاثیرگذار بوده است. چه داخل زمین و چه بیرون از زمین روی تیم تاثیر دارد.

انتظار نداشتم دانشگر آن گل را به شاهین بزند

من فکر می کنم گلی که به محمد دانشگر به شاهین زد، زیباترین گل استقلال بوده است. او در تمرین هم گل زیاد می زند اما اینکه یک مدافع در بازی چنین گلی بزند، جذاب و شیرین است.

۱۰ سال در سپاهان بازی کردم

من متولد اصفهان هستم اما خانواده پدرم اهل ایذه خوزستان و بختیاری هستند. فوتبالم را از ۱۰ سالگی در مدرسه فوتبال ذوب آهن شروع کردم. بعد از دو سال به سپاهان رفتم و حدود ۱۰ سال در سپاهان بازی کردم. در رده های مختلف این تیم حضور داشتم. احسان حاج صفی، مهدی شریفی، جلال علی محمدی و خیلی ها دیگر شرایطی مثل من داشتند.

بزرگترین اشتباهم جدایی از دینامو زاگرب بود

حضور در کرواسی تجربه خوبی بود. دیناموزاگرب تیم بزرگی بود. بزرگترین اشتباهم این بود که به ایران برگشتم. شرایط سختی داشتم اما باید می ماندم و می جنگیدم. تلاشم این بود که قبل از جام جهانی بیشتر بازی کنم. متاسفانه قبل از جام جهانی هم مصدوم شدم و به این تورنمنت نرسیدم. با این حال کرواسی لیگ بزرگی است و بازیکنان زیادی به لیگ های معتبر ترانسفر می کند. فکر می کنم اشتباه بزرگی کردم که از کرواسی برگشتم.

۳ آقای گل داریم، این فوق العاده است

سبکی که تیم ما این فصل بازی کرد، استایل ترکیب ما ۲-۵-۳ بود اما در حمله بسیار پرتعداد بازی کردیم. همه بازیکنان موقعیت های زیادی داشتیم و من هم به عنوان یک هافبک موقعیت هایی پیش آمد که نتوانستم همه را استفاده کنم. ما الان ۳ بازیکن در خط حمله داریم که در کورس آقای گلی هستند. این نشان دهنده موفقیت تیم ما است.

مسی از مارادونا و پله بهتر است

به نظرم مسی از مارادونا و پله بهتر است. البته من بازی های مسی را دیده ام. ضمن اینکه مارادونا و پله هم فوتبالشان شگفتی ساز است. اعتقاد دارم هرچه جلوتر رفتیم فوتبال پیشرفت کرده است. شاید زمان پله فوتبال آسان تر بوده است. دستاوردهای پله شاید از مسی بیشتر باشد اما کاری که مسی با توپ می کند مارادونا هم انجام می داد و مسی پیشرفته تر است.

استقلال از سوی وزارت ورزش مظلوم واقع شد

خودم فکر می کنم سال خوبی را پشت سر گذاشتم. تلاشم را می کنم فصول آینده هم بهتر از این باشد. فکر می کنم استقلال مظلوم واقع شده است. به ما آنطور که باید توجه نشد. مسئولین تصمیم گیرنده خیلی می توانستند به ما بیشتر کمک کنند. حواسشان به ما باشد. دو تیم هستند که تحت نظر وزارت ورزش هستند. البته که نباید اینطور باشد ولی فکر می کنم اگر اینقدر مظلوم واقع نمی شدیم می توانستیم بهتر از اینها باشیم.

دژاگه بهترین هافبک راست ۹۸ است

انتخاب من در پست هافبک راست اشکان دژاگه است اما امیری، ابراهیمی و ... هم عملکرد خوبی داشتند. با این حال اشکان بازیکن بزرگی است و امسال خیلی آماده بود وخوب کار کرد.

زود عصبی اما سریع آرام می شوم

من کمی زود عصبانی می شوم ولی زود ریکاوری می کنم و آرام می شوم. خیلی از شلختگی ها و ناملایمتی ها زود ناراحت می شوم.

۶-۷ سال است می خواهند سرخابی‌ها را خصوصی کنند

۶ - ۷ سال است می گویند استقلال و پرسپولیس خصوصی می شوند و اتفاقی نمی افتد. در فوتبال ما سوءمدیریت وجود دارد ولی نکته اصلی این است که برخی باشگاه های ما مثل سپاهان بدهی ندارند. چون مشخص است ساز و کارش چیست.

دوران کودکی سپاهانی بودم، بعد استقلالی شدم

ترک سپاهان اتفاقات فوتبالی بود. من به استقلال خیلی علاقه داشتم. سپاهان یکی از بهترین باشگاه های ایران بود و من در دوران کودکی سپاهانی بودم ولی قبل از حضور در استقلال فکر می کردم این باشگاه بزرگ و باشخصیت است. گرایشم به استقلال بود.

باور نمی‌کردند من علی کریمی هستم

سال ۸۲ به تیم ذوب آهن رفتم تا تست بدهم. اسمم را پرسیدند. آن سال اوج فوتبال آقای علی کریمی بزرگ بود. مربی تیم نگاهم کرد و دوباره پرسید: اسمت چیست؟ گفتم علی کریمی. گفتند مگر شوخی داریم؟ گفتم شوخی نمی کنم من علی کریمی هستم. آن بازی مرا به زمین هم نفرستادند! آخرش نزد مربی رفتم و گفتم به اسمم چه کار دارید؟ بازی ام را ببینید اگر خوب بودم فردا شناسنامه ام را می آورم. سن مرا هم پرسید و تعجب کرد. دقیقا ۹سال و نیمه بودم. بالاخره بازی کردم و مربی گفت به منزل تان برویم تا شناسنامه ات را ببینیم. شناسنامه را دید و دو روز بعد با من قرارداد بستند. 

بعد از فوتبالم دوست دارم مدیر ورزشی شوم

مدیریت ورزشی را برای آینده بیشتر از مربیگری دوست دارم. فکر می کنم در ورزش ما خیلی از مدیران مثل کاشانی و ساکت ورزشکار نبودند اما مدیریت شان عالی بود. فکر می کنم اگر ورزشکاران بعد از تحصیلات عالی ورود کنند شاید بیشتر بتوانند کمک کنند. اگر من الان ناراحت می شوم دلیلش این است که او نمی تواند مرا و مشکلم را درک کند. اگر یک بازیکن یا ورزشکار در آن پست باشد بیشتر می تواند درک کند. در جودو و وزنه برداری و کشتی و.. این را دیده ایم که مدیریت آن رشته به دست همان ورزشکار سپرده شده است.

از دست دادن پنالتی دربی، بدترین شب زندگی ام را ساخت

فکر می کنم آن دربی که پنالتی از دست دادم،بدترین شب زندگی فوتبالی ام بود. هرگز هم جبران نکردم. چون اتفاق بدی بود که افتاد اما تلاش کردم در بازی های دیگر به تیمم کمک کنم و تاثیرگذار باشم. نمی شود گفت جبران کردم.

از میلیچ خواهش کردم که برگردد

من میلیچ را منصرف نکردم. اما زمانی که رفته بود، تلاش کردم تا برگردد. او دوستم بود و بیشتر تایمش در ایران را با من می گذراند. او به خاطر خانواده نمی خواست برگردد اما خواهش کردیم و برگشت.

متاسفم دوران استراماچونی کوتاه بود

استراماچونی به شخص من و بقیه بازیکنان خیلی کمک کرد. او سبکی را ایجاد کرد که خوب بود. استراماچونی باهوش است و شخصیت خوبی دارد. او توانست تیمی را بسازد و متاسفانه دوران حضورش کوتاه بود. ما همان راه را با آقای مجیدی ادامه می دهیم. او آدم باهوش و خوش اخلاقی است که به عنوان مربی جوان می تواند موفق باشد.

استراما با من شوخی می کرد، بچه ها متوجه نمی شدند

با استراماچونی زیاد حرف می زدیم . او با من خیلی شوخی می کرد اما بقیه بچه ها زیاد متوجه نمی شدند. در داخل زمین از من می خواست با بچه ها صحبت کنم. در تمرینات نیز اینگونه بود. متاسفانه دوران حضور او زود تمام شد.شک نکنید مجیدی هم با استقلال موفق می شود.

فکر می کنم موفقیتی که به دست می آید به خاطر تمرین خوب است. شوت زدن من هم برای تمرین زیاد است. همیشه تمرین زیادی روی شوتهایم کردم.

امیدوارم ما قهرمان جام حذفی شویم

به نظرم مسابقات دیگر انجام نمی شود. روی کاغذ شانس پرسپولیس برای قهرمانی زیاد است. البته جام حذفی هم رقابت سخت است اما امیدوارم ما قهرمان شویم.

آرزو دارم مردم قشنگ تر زندگی کنند

به آقای خلیل زاده سرپرست باشگاه استقلال تسلیت می گویم. ایشان همسرشان را از دست دادند و امیدوارم خدا به ایشان صبر بدهد. امیدوارم بیمارانی که به ویروس جدید مبتلا شدند سلامتی شان را به دست بیاورند. فکر می کنم مردم قدر همدیگر را بیشتر می دانند. آرزو می کنم با توجه به مشکلات اقتصادی در سال گذشته داشتیم، اوضاع بهتر شود و مردم قشنگ تر و راحت تر زندگی کنند.

 • 11
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
فروغ فرخزاد,اشعار فروغ فرخزاد,خانواده فروغ فرخزاد زندگینامه فروغ فرخزاد و علت فوت او (+ تصاویر)

زادروز: ۸ دی ماه ۱۳۱۳ (۲۹ دسامبر ۱۹۳۴)

پدر: محمد فرخزاد

مادر: توران وزیری تبار

مرگ: ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ (۱۳ فوریهٔ ۱۹۶۷)

ملیت: ایرانی

محل زندگی: تهران

ادامه
جان مینارد کینز,عکس های جان مینارد کینز,زندگینامه جان مینارد کینز بیوگرافی جان مینارد کینز و فعالیت های او در دوران زندگی اش (+ تصاویر)

حیطه: اقتصاد سیاسی

مکتب: اقتصاد کینزی

زادروز: ۵ ژوئن ۱۸۸۳

زادگاه: کمبریج، انگلستان

تاریخ مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۴۶

ادامه
ویلیام شکسپیر,آثار ویلیام شکسپیر,کتاب ویلیام شکسپیر زندگینامه ویلیام شکسپیر (+ تصاویر)

متولد: ۲۶ ماه آوریل ۱۵۶۴میلادی

فوت: ۲۳ ماه آوریل ۱۶۱۶ میلادی

سمت: شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی

ملیت: انگلیسی

محل زندگی: لندن، استراتفورد

سبک نوشتاری: تئاتر رنسانس انگلستان

ادامه
نیوتون,زندگی نامه نیوتون,قانون های نیوتون زندگی نامه نیوتون بزرگترین و مشهورترین دانشمند جهان (+ تصاویر)

متولد: ۴ ژانویهٔ ۱۶۴۳

محل تولد: روستای وولزثروپ، لینکلن شر، انگلستان

مرگ: ۳۱ مارس ۱۷۲۷

ملیت: انگلیسی

رشته فعالیت: گرماشناسی، فیزیک، ریاضیات، ستاره شناسی، فیزیولوژی، شیمی

دانش آموختهٔ: کالج ترینتی

ادامه
صادق هدایت,اشعار صادق هدایت,سگ ولگرد صادق هدایت بیوگرافی صادق هدایت از کودکی تا زمان خودکشی اش (+ تصاویر)

زادروز: ۲۸ بهمن ۱۲۸۱

ملیت: ایرانی

محل زندگی: ایران، هندوستان، فرانسه

مذهب: خداناباور، بی دین 

شغل: نویسنده، داستان نویس، مترجم، حسابدار بانک ملی ایران، کارمند وزارت خارجه

ادامه
مهناز افشار,عکس های جدید مهناز افشار,زندگینامه مهناز افشار بیوگرافی مهناز افشار و تصاویر اینستاگرامی او

تولد:۲۱ خردادماه ۱۳۵۶

زادگاه: تهران، ایران

ملیت: ایرانی

شغل: هنرپیشه

سال های فعالیت: ۱۳۷۷ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۳۰ شهریور
  لیگ قهرمانان آسیا
  شهر خودرو - الهلال عربستان
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • هفته دوم لیگ برتر انگلیس
  چلسی - لیورپول
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  استقلال - الشرطه عراق
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • هفته اول سری آ ایتالیا
  یوونتوس - سمپدوریا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • دوشنبه ۳۱ شهریور
  لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - الدحیل
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - العین امارات
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • هفته دوم لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۲:۴۵
 • چهارشنبه ۲ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  استقلال - الاهلی عربستان
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شهر خودرو - پاختاکور
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • پنجشنبه ۳ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - السد
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - شارجه امارات
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • سوپرجام اروپا
  بایرن مونیخ - سویا
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش